Vyšetření krve - protilátky proti spermiím, kam zajít?

mica82
22. črc 2013

Holky, poradíte mi, chtěla bych si udělat jako samoplátce vyšetření, jestli nemám protilátky proti spermiím...už rok a půl se snažíme o mimčo
, všechna vyšetření zatím proběhla OK, tam mě napadlo, jestli není zakopaný pes tady...nevíte, kam bych měla zajít a zda to jde jako samoplátce? Moc děkuji

mica82
autor
22. črc 2013

Ještě bych ráda podotkla, že jsem z Prahy 4...ale klidně i jinde v Praze

mirun
23. črc 2013

Měl by ti ho udělat gynekolog. Kamarádka taky nemohla delší dobu otěhotnět, na gynekologii jí dělali vyšetření z krve, včetně tady toho.... (vzali jí tam krev a poslali do laborky). ale na doporučení gynekologa.

pepetousek
23. črc 2013

A přítel/manžel je taky v pořádku? Co by pokračovalo, kdyby Ti zjistili ty protilátky proti spermiím? My se s manželem taky snažíme o miminko, ale zatím jsme tomu nechávali volný průběh..až tento měsíc poprvé si začáním dělat ovulační testy, měřím si BT a trošku se pozoruju, abych věděla, kdy by měl nastat ten den D...tak jsem zvědavá...ale i tak se informuju a vše kolem snažení mě zajímá 🙂

mica82
autor
23. črc 2013

@pepetousek my jsme se snažili 3/4 roku volně a pak jsem začala chodit na různá vyšetření, ovulace OK (ultrazvuk), hysterosalpingografie taky ok (průchodnost vejcovodů), manžel spermie nadprůměrné, hormony v normě, štítná žláza taky...tak nevím kde může být problém, když jsou výsledky "super". Brala jsem i 3 měsíce na zkoušku clostylbegyt, piju kontryhle, zkoušela jsem gynex, beru kyselinu listovou. Zatím se s psychikou docela držím, beru to tak jak to je...snažím se najít problém, tak mě napadla ještě ta alergie proti spermiím. Pak už asi zbýává jen centrum as.reprodukce... Jinak přeji, ať vám to brzy vyjde 🙂

pepetousek
24. črc 2013

@mica82 Já právě vysadila prášky loni v září a hned jsem dostala pravidelnou menstruaci. Tak jsem z toho byla nadšená, protože jsem brala prášky 8 let a bála jsem se, že po vysazení budu mít problém jako spoustu mých kamarádek, které dostaly první menstruaci po vysazení cca po půl roce. Dohodli jsme se, že tomu necháme volný průběh a když do cca 1 roku nic nebude, že to začneme hlídat...problém je u nás ten, že pracujeme mimo domov, já hodně jezdím na služební cesty, takže se vidíme většinou jen o víkendech..Tento cyklus si poprvé dělám ovulační testy a ovulaci mám nyní, přes týden, a vzhledem k tomu, že mám opravdu pravidelnou menstruaci, tak předpokládám, že mívám ovulaci přibližně stejně, tedy přes týden, tak se teď ani nedivím, že doteď nic není 🙂 Teď je v práci volněji, žádný velký stres, takže spolu jsme i přes týden, tak snad to brzy klapne...A Vám moc přeji, aby se to taky brzy podařilo!!!! 🙂

Ono hodně může dělat i psychika. Má sestra se snažila podruhé otěhotnět a pořád ne a ne. A když se smířila s tím, že hold se nedá nic dělat a zůstanou při jednom dítěti, tak to bylo a ani neví jak 🙂 Stejný případ se stal i mé švagrové. Akorát ony obě už měly už své jedno dítě, takže se s tím smiřovaly snáz, než když by to dítě neměly. Jiná známá už to řešila přes léčitele, protože ji normální lékaři nedokázali pomoct, a léčitel řekl, že miminko se nenarodí do zimy...paradox je, že šetřili na topení a doma měli opravdu chlad, takže její manžel zatopil a zadařilo se...ale záleží, jestli to bylo opravdu tím, nebo to byla jen náhoda...je to každopádně věda 🙂

pepetousek
16. zář 2013

@mica82 Tak jak jsi dopadla? Nechala sis udělat to vyšetření???

mica82
autor
21. říj 2013

@pepetousek vyšetření jsem si nechala udělat jen základní imuno z krve a vyšlo OK. Takže pravděpodobný verdikt: idiopatická neplodnost. Teď jsme na tom tak, že ze 14 dní začínám stimulovat na naše první IVF, dlouhý protokol. Už se docela těším (paradoxně)