Výsledky cytologie. Máte zkušenost?

fany81
20. bře 2008

Ahoja, nedavno jsem byla na gynekologii na prevenci a ted mi volala sestricka, at prijdu za pul roku na kontrolu, ze nebyly uplne ok vysledky z cytologie a povidala neco o zanetu. 😒 Vubec netusim, o co by se mohlo jednat 😅 . Nemate nektera podobnou zkusenost?

audrey44
31. črc 2011

@petrakm Tak to já měla trochu horší... Špinila jsem asi měsíc, jednu chvíli jsem krvácela dost, když se mi protrhly stehy (málem jsem jela do nemocnice...). Musela jsem dodržovat šestinedělí a šetřit se. Sedět můžeš 🙂 Jinak marodila jsem měsíc...

pavlovasandra
12. říj 2011

Ahoj holky, stalo se Vám někdy, že při preventivní prohlídce a po stěru z čípku jste začaly krvácet? Mně se to nikdy nestalo, až nedávno při poslední kontrole. Začala jsem krvácet hned tam a pak asi 2 dny špinila. Doktorka říkala, že se to někdy stát může. Pak jsem se dozvěděla, že při braní HA je čípek víc prokrvený a to je taky důvod, proč se to stane. Máte podobnou zkušenost? Nikdy předtím se mi to nestalo, tak mám strach jestli paní doktorka neudělala něco špatně ale snad ne.

twistinka123
19. říj 2011

ahojky Sandro, jak jsem ti psala ve zprávě tak je to normální! dělám na gynekologii tak buď fakt v klidu, je to tím jakse dělá cytologie tak tím kartáčkem se to podráždí. papa

dvojka
19. říj 2011

@pavlovasandra -přesně jak píše
@twistinka123 .Já byla na cytologii před třemi týdny-po odběru jsem špinila tři dny.Výsledky jsem měla v pořádku.
HA neberu

twistinka123
19. říj 2011

je to fakt častý a normální. jak říká moje doktorka u které pracuju, jsme lidi a ne stroje. navíc někdo má čípek křehčí a rozkrvácí se snadno...pokud to krvácení a špinění tak do 2 dnů úplně ustane je to ok!

lenulak
2. pro 2011

mě vyšla špatná cytologie po šestinedělí, máte někdo zkušenost, že by to mohlo být zapříčeněno porodem? Po prvním porodu jsem ale výsledky měla dobré. Na další stěry mám přijít za 3 měsíce, dr. říkala, že pokud budou výsledky zase špatné udělá se drobná biopsie a pošle se to na histologii a pokud to nebude dobré tak na menší zákrok kde odstraní poškozenou sliznici lazerem, máte někdo s tímto zákrokem zkušenost? Je to při narkoze nebo jen umrtvení a zda se zůstává v nemocnici. Předpokládám, že stále budu kojit syna tak mi to dělá starosti jak bych to dělala a nerada bych ho kvůli tomu odstavovala.

jabluncanka
3. pro 2011

@lenulak Dochází k tomu proto,že při porodu se dostávají buňky z dělohy,které jsou jiné a mají jiný tvar,do pochvy a překrývají buňky poševní(cylindrycké přes dlaždicové) a pak to takhle bvychází...jinak pokud jde o narkozu = stačí odstříkat jednu dávku mléka a dál už můžeš kojti bez problémů dál...odstavovat skutečně není třeba.

sunny222
2. led 2012

@audrey44 Ahojda tak mi dělal i typizaci na viry a vyšlo to špatně,že se mi to bude furt vracet a zlobit asi mi jednou znova bude muset udělána konizace.Příští týden jdu na cytolku tak jsem zvědavá ale už přestávám tomu věřit že to bude dobrý!!!

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Ahoj... Teda, to je mi moc líto ☹ A to by teda byla druhá konizace? A nebylo by lepší prvně druhý mimčo? Neuvažuješ?

sunny222
3. led 2012

@audrey44 on říkal časem,ale já se na druhý vůbec necítím Kuba je hodně aktivní chvíli neposedí a kdybych měla nějaký komplikace a měla ležet bych to psychicky blbě nesla-už mě do toho tlačil,ale nebudu nic lámat přes moc asi tak takže co bude bude....říkal že měl ženský po druhý konizaci a bylo to vše v pořádku s těhu tak budu holt doufat!!!!

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Tak snad bude vše v pořádku! A zákrok by tě čekal hnedka?

sunny222
3. led 2012

@audrey44 nene časem říkal záleží na výsledkách třeba se to srovná třeba ne...

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Budu na tebe myslet. Dej pak vědět, jak ti teda dopadla ta cytolka, ju?

sunny222
3. led 2012

@audrey44 dám pak vědět už přemýšlím i o různých přípravcích ale furt nemám tak nějak recenze jestli to nebudou vyhozený prachy

sunny222
3. led 2012

@audrey44 a jak ty už se snažíte nebo jsi konečně těhu?

minina
3. led 2012

@sunny222 Já jsem mívala taky jednu dobu špatné výsledky cytologie, brali mi i ty vzorky na biopsii a chodím jednou za půl roku na kontroly. když jsem s tím začala mít problémy, začala jsem brát Biomultivitamín a od té doby, co to beru nemám jediný problém. Možná to pomohlo, možná ne, každopádně to vysazovat nehodlám🙂 Tak jen tip na tenhle přípravek🙂

sunny222
3. led 2012

@minina díky pohledám a zkusím ono je to vše o imunitě bohužel a ta se mi totál rozhodila po porodu ☹ já hledala na netu a našla ten Indonal nebo Indol-in ale stojí to 1500 ta kůra tak nevím no ☹

minina
3. led 2012

@sunny222 Nz, já jsem z toho byla hrozně špatná, tak vím, jaký to je a pokud to někomu pomůže,l tak to bude super. Ten Biomultivitamín stojí kolem 400-500 90 kapslí a bereš to 3 týdny a pak týden pauza. Je tam rakytník řešetlákový -a ten píšou, že preventivně působí proti rakovině děložního čípku.... Takže šance tam je🙂

audrey44
3. led 2012

@sunny222 O přípravcích taky bohužel nic nevím, leda opravdu posilovat imunitu... My se o vánocích začali snažit, tak doufám, že se brzy podaří... 😵

sunny222
3. led 2012

@minina já už zkusila si tam dávat olej z rakytníku tak uvidím jestli to mělo trochu účinek po tomhle určo kouknu díky moc už to trvá 2roky tak je to na palici :-O jsem myslela že po konizaci bude klid!!!!
@audrey44 tak moc držím aby za chvíli byl pozitivní testík!!!!

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Děkuju ti 🙂 Snažíme se poprvé, tak jsem napnutá jak to půjde a tak... 😅 Tobě taky hodně štěstí, snad se to dá do pořádku. Já jdu do Copu teď koncem ledna... Snad to bude OK...

sunny222
3. led 2012

@audrey44 pak dej vědět budu se těšit na testík se // 😉 já zkusím ty multíky co tady píše minina a uvidí se

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Děkuju 🙂 Já se bojím, aby to netrvalo dlouho... Když vidím, jak se s tím nějaké holky trápí, tak z toho mám hrůzu... 😖

sunny222
3. led 2012

@minina tak jsem to právě objednala přes net 😀

sunny222
3. led 2012

@audrey44 nám to trvalo 7měsíců...

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Ty bláho... To se bojím, že bych psychicky nezvládla... ☹

sunny222
3. led 2012

@audrey44 ono je to hodně o psychice já to pak vypustila že si zařídíme dovču no v půlce ledna jsme to zařídili a na konci ledna pozitivní těhu test 😀

audrey44
3. led 2012

@sunny222 Já jsem zatím v pohodě, ale myslím, že čím dýl tím víc bych to začala řešit...

sunny222
3. led 2012

@audrey44 ono dnešní doba je hektická šíleně stresová a celkově naprd jak řek soused dřív stačilo vyklepat trenky a bylo to 😀 a teď....

audrey44
3. led 2012

@sunny222 To máš pravdu 🙂 Tak snad se to povede i nám...