Vysoká hladina prolaktinu. Snášely jste Medocriptine?

z.lucie
29. dub 2007

Zdravím všechny snažílky a doufám, že se i tomto tématu dá povídat. A hlavně, že se mi ho nepodařilo opakovat 😎
S manželem se rok snažíme otěhotnět, bohužel zatím beznadějně. Zkoušeli jsme měření BT, změnu prostředí, pití čajů, polykání vitamínů..... no zkrátka kde co. K dr. jsem se rozhodla jít po té, co se mi začaly velice prodlužovat cykly. Nyní jsem 60DC!!!!
Udělali mi ultrazvuj, pro jistotu testy na těhu a rovnou i vyšetření některých hormonů. Těhu se bohužel nepotvrdilo ☹ , ale zato se našla příčina proč nám "to" stále nejde. Mám příliš vysokou hladinu hormonu prolaktin, který produkuje podvěsek mozkový. Dostala jsem tedy prášky, MEDOCRIPTIN (doufám, že jsem to napsala dobře 😒 ) a za další dva měsíce na kontrolu.

Ráda bych zde našla zpřízněné duše, které s tímto mají zkušenosti a mohou je předat nám ostatním. Jak jste prášky snášely, co případné otěhotnění....
Doufám, že si toto téma najde své příznivce a pomůže některé z nás uklidnit, že se nemá ztrácet naděje. Předem všem MOC DĚKUJI!!!!!!

kometa18
26. srp 2015

Ahoj holky. Já jsem dneska byla na první prohlídce v těhotenství. Vše zatím vypadá snad dobře. Ale o miminko jsme se s manželem snažili přes rok, až jsem to začala řešit s doktorkou. Poslala mě v květnu na odběry, ale nezavolala jsem si o výsledky a nechala tomu volný průběh. A doktorka mi dneska řekla, že je dobře, že jsem nevolala, protože jsem měla vysoký prolaktin (přes 900), že bych se zbytečně stresovala. Takže je to takový malý zázrak, že jsem otěhotněla. Ale stejně si myslím, že za všechno mohl stres, jakmile jsem vypla a přestala se soustředit jen na otěhotnění, tak to najednou šlo. Poslala mě sice ještě na endokrinologii, ale nevím, jedtli ještě na něco přijdou. Ta hladina se mi musela upravit sama. Snad už to teď půjde dobře. Přeji vám taky tak šťastný konec 😉.

cafinka
11. led 2017

dobry den , minuly tyden jsem dostala taky medocriptine na snizeni prolaktinu, beru ted tyden 1/2tabletky a po tydnu se bude navysovat az na dve denne...ale je mi po nem hrozne zle, nevolnost snad celodenni, bolest hlavy, motani...ma nekdo podobnou zkusenost? upravi se nebo mam radeji vysadit?
dekuji

petronelle
18. únor 2017

Jsem ráda, že tu toto téma je a aktuální. Mám stejný problém. V říjnu jsem měla hodnoty mírně zvýšené 25,9 jednotek, dostala jsem léky na jeden měsíc s tím, že se to může srovnat. Teď po lednovém odběru se mi prolaktin ale ještě znásobil, mám 47,7 a jsem objednaná na endoikrinologii. Jaké máte hodnoty vy? Vůbec netuším co je hodně a co je málo. A stále si říkám, čím se to děje, co na to má vliv. Zda desetileté užívání HA, nebo fyzické vypětí...(?)

petronelle
18. únor 2017

Teď vidím, že máte čísla úplně odlišná těm mým. Rozměr je ng/ml a norma je udána 1,9 - 25,00. V čem to počítáte vy?

petronelle
18. únor 2017

@cafinka
Já brala dostinex, tabletku týdně a bylo mi po něm skvěle. Najednou spousta energie... a teď je to zase zpět ve starých kolejích. Normálně se těším, až mi ho opět napíše...

petronelle
18. únor 2017

@ka.te1
Na to mě upozorňovala doktorka, při zjištění těhotenství se musí ihned vysadit. Tak jsem si raději nechala napsat Dostinex, byť se za něj bohužel doplácí....

cafinka
18. únor 2017

@petronelle ja mam hodnoty neco kolem 69 jednotek, neni to pry uplne hodne ale zvyseny ano...ted jsem na lecich 2x denne a je mi po nich fakt mizerne...bylo mi receno ze je to vse ze stresu..tak nevim, kazdopadne co bych pro chtene miminko nevydrzela....od zari 4x biochemicke tehotenstvi ☹

petronelle
18. únor 2017

@cafinka Pokud může být příčinou jen trochu stres, tak jsem jasná. Stresuju se furt, z práce. A když už mám volno, tak si nějaký svůj stres vymyslím, už jsem na něj i tak trochu zvyklá...

be_ruska
18. únor 2017

@petronelle ahojky doufám že nevadí že se přidám. Já mám hodnotu 762,3 mlU/l. Taky jsem dostala Dostinex a mám ho brát dvakrát týdně půlku tablety

petronelle
18. únor 2017

@be_ruska Drzim pesti at to pomuze a je ti po Dostinexu okay 😉 Jsem zvedava jak tu vsechny dopadnem. A jestli leky na potlaceni prolaktinu opravdu pomohou.

be_ruska
18. únor 2017

@petronelle děkuji. Jinak jsem také objednana na endokrinologii, ale až za měsíc 😒 a ty podstupujes ještě nějaké vyšetření?

petronelle
18. únor 2017

@be_ruska já právě nevím, co mě na té endoikrinologii čeká. Ráda bych se vyhla nějakému vyšetření hlavy, což mě asi nemine. Dost se toho bojím, i když je ta pravděpodobnost nějakého špatného nálezu malá, je asi pro mě lepší nevědět... Doufám v to, že mi napíšou Dostinex a tím to hasne...

be_ruska
18. únor 2017

@petronelle aha takže se budete snažit o mimi normálně jo? Já až budu mít všechna vyšetření a nezadari se normálně tak musím na ivf

cafinka
19. únor 2017

@be_ruska nas pokud do trech mesicu neotehotnim taky pry ceka IVF

be_ruska
19. únor 2017

@cafinka tak se můžeme vzájemně podporovat 🙂 já mám jen strach ze to nevyjde na poprvé....

petronelle
19. únor 2017

@be_ruska No...snažit je takový pojem... Máme prostě nechráněný sex a když vím, že je "čas", tak se snažím to trefit. Zároveň čekáme i na výsledky ze spermiogramu. A pak se asi uvidí. O IVF jsme se zatím s doktorkou nebavily, prý pokud by tohle vše bylo okay a nešlo to, tak mě čekají ještě "profuky". Toho se právě celkem děsím. Ale snažím se nepředbíhat a trpělivě čekat co bude. nedávno to byl rok od vysazení HA.

janina121212
12. říj 2018

Ráda bych osvěžila tuto diskuzi, zvýšený prolaktin potkal i mě po odstranění poloviny štítné žlázy, výsledky hormonů ŠŽ byly v normě, avšak prolaktin byl dost zvýšen. Je mi přes 40 let a začaly problémy s nepravidelností MS, tak mi na to Mudr přišel. Zvýšení nebylo nijak katastrofické (dle jejich měřítek má být max 400, já ho měla 600) ale nasadil mi přesto Medocriptine, začala jsem velmi postupně podle rad na netu a přesto jsem po něm zvracela, usínala jsem snad ve stoje a bylo mi neustále špatně. Vydržela jsem to asi tak týden a protože se nesnažím otěhotnět, tak mi za to tohle trápení nestálo. Musím normálně fungovat, pracovat, protože měl můj Mudr dovolenou, tak jsem si koupila přírodní kapky z drmku obecného Mastodynon, které jsem poctivě brala cca 1 měsíc. Protože mě to nebavilo na ně myslet 2x denně, sehnala jsem si v Německu tablety z drmku Agnucaston, které byly u nás na předpis a v Německu se prodávají volně. Ty stačí brát jen 1x denně, asi tak za další měsíc užívání jsem šla na kontrolu na odběr krve ve stejný čas, jako poprvé. Výsledky mi oznámil Mudr, aniž by věděl, že jsem hormony přestala brát a výsledek byl zcela v normě. Říkal, že to není ideální hodnota, ale že ta léčba je opravdu efektní. Agnucaston mi sám předepsal na dalších půl roku. Dále ho užívám a na další kontrolu jdu za pár měsíců. Vše se mi srovnalo. Pokud není prolaktin opravdu hodně zvýšen, mohla by tato přírodní léčba někomu pomoci. Dobrá zpráva je, že je nyní i v ČR uvolnili k volnému prodeji. Mohu je opravdu doporučit, přesto by se měla příčina zvýšeného prolaktinu zjistit, jednou z příčin můžou být nádůrky na hypofýze, ale pokud je za zvýšeným prolaktinem jen stres, nebo nějaké léky, či disfunkce ŠŽ a výsledky nejsou nějak opravdu hodně zvýšené (to by asi přírodní léčba nestačila) tak tento přírodní lék fakt pomáhá. Kdo opravdu hormonální léky na snížení potřebuje, údajně je lépe snesitelný lék dostinex, snad se na něj doplácí, ale raději bych si ho zaplatila než aby mi bylo několik týdnů špatně z medocriptinu.

cafinka
12. říj 2018

holky byvalo mi po techto lecich tak zle..a nyni mame doma 11mesicni miminko.