Vysoká hladina prolaktinu. Snášely jste Medocriptine?

z.lucie
29. dub 2007

Zdravím všechny snažílky a doufám, že se i tomto tématu dá povídat. A hlavně, že se mi ho nepodařilo opakovat 😎
S manželem se rok snažíme otěhotnět, bohužel zatím beznadějně. Zkoušeli jsme měření BT, změnu prostředí, pití čajů, polykání vitamínů..... no zkrátka kde co. K dr. jsem se rozhodla jít po té, co se mi začaly velice prodlužovat cykly. Nyní jsem 60DC!!!!
Udělali mi ultrazvuj, pro jistotu testy na těhu a rovnou i vyšetření některých hormonů. Těhu se bohužel nepotvrdilo ☹ , ale zato se našla příčina proč nám "to" stále nejde. Mám příliš vysokou hladinu hormonu prolaktin, který produkuje podvěsek mozkový. Dostala jsem tedy prášky, MEDOCRIPTIN (doufám, že jsem to napsala dobře 😒 ) a za další dva měsíce na kontrolu.

Ráda bych zde našla zpřízněné duše, které s tímto mají zkušenosti a mohou je předat nám ostatním. Jak jste prášky snášely, co případné otěhotnění....
Doufám, že si toto téma najde své příznivce a pomůže některé z nás uklidnit, že se nemá ztrácet naděje. Předem všem MOC DĚKUJI!!!!!!

pajda
29. dub 2007

Ahoj Lucko- já mám také už dva roky zjištěný vysoký prolaktin- 98. Kolik máš Ty? Dva roky se snažíme o miminko, po celou dobu beru Dostinex- je na stejné bázi jako léky, co bereš Ty. Zpočátku jsem ho snášela strašně špatně, zvracení, nevolnosti, nechuť k jídlu, ale teď už je to v pohodě- tělo si asi zvyklo. Teď jsem byla 8.3. na IVF- otěhotněla jsem, ale záhy na to potratila. Momentálně jsem měla před IVF Dostinex na dva měsíce vysazený- prolaktin byl v normě,tak jsme zkusili vysadit, co to udělá, ale teď ho mám už zase 38. Dr. říkala, že zkusíme počkat ještě tři týdny, jestli neklesne a jestli ne, tak znovu Dostinex. Ale nikdy se nepřišlo na důvod, proč ho mám pořád vysoký. A Tobě?

z.lucie
autor
29. dub 2007

AHoj Pajdo, nevím jakou hladinu měřili tobě, ale u mě dr. říkal, že nejvyšší je 530 a já měla 529,8!!! Možná má každý jinou stupnici, jinak tomu nerozumím 😒
Já prášky přes upozornění lékaře snáším dobře - zatím, i když jsem se vedlejších účinků moc bála. Jen doufám, že se ještě nějaké nedostaví. IVF je umělé oplodnění?? Ještě jsem zatím nic takového nemusela podstupovat, tak se raději ptám. TO je mi moc líto, že se Vám zatím nedaří. Jediné co mě uklidňuje, že se přišlo na příčinu a teď se jí snažíme odstranit. Tak se nám snad - oběma - brzy zadaří 😉

zipik
2. kvě 2007

Ahojky holky, byla jsem na hormonálním profilu a taky mi dali Dostinex, beru ho teprve 14dní, tak ještě nic moc o tom nevím. Bohužel nevím jakou hodnotu mi naměřili, doktor sï to zvýrazňoval,ale nepamatuju si to byla ro změť čísel 😝 . Jak dlouho prášky berete???

pajda
3. kvě 2007

zipiku, já ho beru už dva roky. Teď jsem měla 2 měsíce pauzu, ale asi budu muset začít znova, protože mi hladina znovu stoupá.

camili
4. kvě 2007

ahoj holky, taky mám vysoký prolaktin. V únoru jsem byla na hormonálním profilu, to jsem měla prolaktin 1200, takže mě poslali na endokrinologii, kde mě nedali vůbec nic, jen že mám po dvou měsících přijít znovu na odběr, neporadili mi vůbec nic..........no a po dvou měsících prolaktin klesnul na 730, ale to je ještě pořád moc (max. je prý 400), takže zase měsíc čekám a pak zase na odběr........jestli takhle budu pořád čekat, tak se toho mimča snad nedočkám 😒 nevíte o něčem přírodním čím by se dal prolaktin stáhnout?

jirsek
5. kvě 2007

Ahoj holky, před pěti týdny mi rovněž zjistili vysokou hladinu prolaktinu. Maximální hodnota normálu je prý 530, má hodnota byla kolem 700. Podle slov doktora to není nijak významné zvýšení, jsou prý i ženy, které mají hodnotu kolem 2000. Na dotaz, čím je to způsobeno mi bylo řečeno, že nejspíš (a teď se neděste!!!) jakýmisi nádůrky na podvězku mozkovém. Jsou ovšem malé, neškodné, vůbec nic se s nimi nedělá. Já jsem brala Dostinex čtyři týdny (dvakrát týdně půlku tabletky) a na kontrolním odběru už byly hodnoty v normě a nemusím pokračovat v léčbě. Ptala jsem se, jestli se bez léků hladina nezvýší a bylo mi řečeno, že zvýšení bylo tak nízké, že se to jentak nezvedne. Víc toho nevím, doufám, že někomu to pomůže. Držím palečky, přeju optimismus a výdrž. 😉

zipik
5. kvě 2007

Ahojky holky.
Pajdo, to jsi me vůbec nepotěšila 😢 . Bylo mi řečeno, že to zkusíme 3měsíce a pak půjdou na vyšetření spermijky 🙂 a pak se uvidí. .. Ale držím palečky, nám všem dohromady 😉

z.lucie
autor
6. kvě 2007

Ahoj holky, popravdě, jsem "ráda", že v tom nejsem sama. Koukám, že takový problém nás má více.
Na zvýšenou hladinu prolaktinu se doporučuje čas z drnku (drmku), nejsem si jistá. Ale pokud berete nějaké hormony, doporučují se poradit s lékařem, aby to nenadělalo víc neštěstí než užitku.
Jinak prášky beru asi týden, zatím docela dobré. Dokonce jsem to i po 63 dnech dostala, tak snad plní svou funkci. Jeden den mi trochu nesedli, to jsem byla opravdu zničená, naštěstí to byla sobota, takže se moc nestalo. Doufám, že to pomůže a brzy vyřeší problémy....
držím i vám palečky, pa

ka.te1
16. kvě 2007

Ach jo, tak si to tady tak čtu a sem ráda, že nejsem sama a na druhou stranu si říkám, proč musí být pořád s něčím takový problém. Ja sem po vysazení HAK nedostala MS a tak mě doktor vzal krev na hladinu hormonů. Všechno je v pořádku, jenom mám prý vysokou hladinu prolaktinu ☹ Jdu k němu v pondělí a mám z toho celkem fedry, ale když sem si přečtla, kolik vás má stejný problém, tak.....si říkám, že to nemůže být zas tak hrozný 😒

zipik
16. kvě 2007

Ahojky,
Ka.te: hlavu vzhůru, mám z těch výsledků, taky vždycky hlavu plnou otázek, ale vždycky si říkám, že bude líp a že je lepší to začít řešit, než snažilkovat a zjistit, že to vlastně nebylo možné a při tom to mohlo být dávno v pohodě.

ka.te1
21. kvě 2007

Tak jsem právě dorazila od doktora a mám z toho hlavu jak balon a plno otázek. Prý mám hladinu prolaktinu 750, což je 2x víc než normální hladina. Dostala jsem Medocriptine, a protože bych po něm mohla mít nízkej tlak a motanice, tak mám brát 3 dny 1/2 večer, 3 dny 1/2 v poledne a večer a po 3 dnech už brát 1/2 3x denně. Prý můžu během léčby dál "těhotnět", ale po přečtení příbalového letáku fakt nevím. Tam zase píšou, že byste Medocriptine neměla užívat při těhotenství nebo plánujete-li těhotenství. Tak jak to sakraš teda je???? 😖

michamicha
28. kvě 2008

Ahojky,
včera jsem byla na kontrole u dr. a prolaktin se mi srovnal, takže můžem dál zkoušet mimi 😉 držím vám palečky, abyste byly brzy taky OK 😉

katuska23
31. črc 2008

Ahoj holky asi už tu žádná nejste že?Potřebovala bych se poradit 😅

pikusa
31. črc 2008

Ahoj holky,tak já už jsem teda snažila přes 3 roky a ted jsem týden po embriotransféru.
Ale v začátcích jsem taky bojivala s prolaktinem.Dr,mi na to dala jaké si kapky,bohužel,už si nepamatuju jméno.Ale doporučila mi v lékárně koupit Pupalku dvouletou,to je prý taky na to.Tak to je něco,co je dostupné všem 🙂 a bez receptu.

katuska23
31. črc 2008

Ahoj pikuso my se taky snažíme tři roky,zatím se nic neděje 😒

pikusa
31. črc 2008

Velmi často je problémem kolísavý vzestup hladiny prolaktinu, který lze upravit medikamenty nebo rostlinnými přípravky.
Doporučovaným prostředkem je olej pupalky dvouleté, případně extrakt plodů drmku obecného, který se prodává pod názvem Mastodynon.

tady jsem vám to i našla a ted už vím,že jsem měla i to Mastodynon 🙂

katuska23
31. črc 2008

mně v caru napsali Dostinex,na dva měsíce a v úterý dobírám poslední 😉 ale mám strach......

pikusa
31. črc 2008

Katusko,tak zkus v lékárně,určo ti poradí a ta pupalka je přírodní,neměla by ublížit 🙂
A až dobereš posledí,tak jdeš pak na konrtolu???

katuska23
31. črc 2008

Já už jsem na to koukalana net děkuju 😵

jojo jedu 13.8.do Gennetu,ale je tam nával,takže doufám že nejedu zbytečně 😅

pikusa
31. črc 2008

No snad ne 🙂 a jinak ještě někde problém,nebo jen ten prolaktin??

katuska23
31. črc 2008

PCO,mužské hormony a ještě mi dělali PIR na cukr alenevím jak dopadl 😖 Vlastně u mě není nic správně ale spermio je v normě

pikusa
31. črc 2008

Jo PCO já taky,k tomu anovulace a špatný spermio 😒 takže vlastně nic dobře 😠

katuska23
31. črc 2008

a co s tebou dělali?starali se jen o ten prolaktin?A za jak dlouho jsi šla na transfer?

pikusa
31. črc 2008

Katy,já to měla ještě když jsem chodila tady u nás na gyndu.Tam jsem nebyla spokojená,tak jsem měnila dr.a tam jsem s tím stále bojovala,jednou dobrý,pak zase špatný....no a stejně mě pak odeslala 🙂 do Prahy Podolí.No a tam už jezdím rok a jsem po 2.stimulaci,první nedopadla dobře,ani jsme jí nedokončili.A jak byl prolaktin v Praze ani nevím,hormonální profily dělali ale nic mi neříkali.Teda krom,toho,že vše špatně ☹ a jen IVF_ICSI.

sygy
27. únor 2011

Ahoj holky, snažíme se s manželem už přes rok o miminko a na gynekologii mi udělali hormonalni profil a byl mi zjisten vysoky prolaktin ( něco pres 900 ) zitra se teprve objednam na endokrinologii, vite nekdo co mě čeká a jaka je šance na otehotneni a za jak dlouho ??? Děkuji Vam za odpovedi 😉

mimusaa2335
17. bře 2011

awojte kocky chcem sa ja spytat ja beriem tiez ten medocriptin a pomoze mi to otehotniet mne namerali 86???

lera1
22. dub 2011

Ahojky holky,tak i mě byl nalezen zvýšený prolaktin 779,2,doktor říkal,že to není žádné drama,tak snad se dá tělo brzo do pořádku,dostala jsem na to Medocriptin,dneska začínám s první pilulkou 🙂 my se s manželem snažíme od července 2010 a manžel byl v úterý na spermiogramu a je úplně v pořádku,tak snad je chybička jen u mě ten prolaktin a až se hladina sníží,usměje se na nás štěstí 😉
@mimusaa2335 naměřili Ti 86? 😕 tak tomu nerozumim,to by jsi měla být v pohodě,protože já jsem koukala na normu a ta je zhruba 70-550)

mimusaa2335
28. kvě 2011

@lera1 ....awojky ano namerali mi tlko ale neviem co je somnou o babo sa pokusame zatial je to neuspesne aspon druhy mesiac

ninafun
27. dub 2012

Ahoj holky, já s vysokým prolaktinem bojuji už osm let a mám obavy, že za chvíli už bubu na mimčo vážně stará, doufám, že se Vám to všem povede rychleji.

84iveta
20. črc 2013

@camili Ahoj holky, taky mám vysoký prolaktin, kolem 690, k tomu chronický zánět štítné žlázy, asi to má souvislost... Na enokrinologii jdu až pozítří, tak jsem zvědavá, jak to budou léčit, ale kamarádka mi poradila, že mám pít čaj z šalvěje a máty, prý to přirozeně snižuje plrolaktin. Tak třeba to některé z vás pomůže 🙂 Taky se snažíme o miminko, jedno už sice máme díky řízené ovulace, ale na druhé se nám zatím nedaří ani s injekcemi, tak snad teď se začne něco dít! 😀