Vysoký prolaktin, nízký progesteron, vyvolávací injekce

terez1986
5. bře 2014

ahoj děvčata, zakládám novou diskuzi. Sice se o těchto tématech diskutuje ve více skupinách, ale ráda bych svůj problém tady více specifikovala a chtěla slyšet i vaše názory a zkušenosti. Od září jsem přestala brát HA. Předtím jsem jí brala 12 let bez přestávky. Po vysazení jsem ani jednou nedostala menstruaci bez vyvolávací injekce. Jednou jsem to nedostala ani po vovolávačce, pomohla až vyvolávačka druhá. Dle krevních výsledků mám zvýšený prolaktin a velmi nízký progesteron. S přítelem se chceme začít od léta snažit o mimi. Lékař mi teď naordinoval, že mám po dobu třech měsíců,chodit každý 24 den automaticky na vyvolávačku, abych to dostala. Když jsem se ho ptala, zda by to nebylo lepší nechat bez injekcí a počkat, zda to dostanu sama, tek řekl, že ne, že je pro tělo lepší,abych to dostávala. takhle ale vůbec nebudu vědět, zda se mi menstruace srovnává, či nikoliv, když to bude podmíněno injekcemi...dále mi doporučil,ať si koupím Inofolic. ten jsem ale četla, že je spíš jen na vyvolání ovulace, než na upravení cyklu. Jinak na ten prolaktin a progesteron mi nic neřekl, že to prý zatím řešit nebudeme. Přemýšlím, zda nemám změnit gynekologa. Co si myslíte vy? Je tohle běžný postup?

nolies
6. bře 2014

Ahojky, taky se s přítelem snažíme o miminko a před pár týdny mi zjistili vysoký prolaktin, na netu jsem našla od jedné doktorky radu, že je dobré pít šalvějový čaj a kapky drmek. A co se nestalo - minulý týden na kontrole prolaktin v pořádku. O první miminko jsme se snažili dva roky a brala jsem různý prášky od doktorů a nic, v jednu chvíli jsem všechno vyhodila a za 3 týdny jsem byla těhotná. Podle mého názoru, nejsou vyvolávací injekce řešení, zkusila bych se poradit i s jiným doktorem. Na nízký progesteron se bere Utrogestan, který lékaři normálně předepisují.

terez1986
autor
6. bře 2014

Díky moc za názor...🙂 určitě se zkusím poohlédnout po jiném lékaři..taky si myslím, že vyvolávačky nejsou řešením....

85jana85
6. bře 2014

@terez1986 Já teď byla na vyvolávačce 2x za sebou, protože menstruace nedošla ani po 50dnech. Dostala jsem na 3 měsíce utrogestan a uvídíme co dál..