Vyšší hladina prolaktinu, máte zkušenost?

babagaga
5. dub 2018

Dobrý den,
včera jsem od doktora dostala žádanku, aby mi odebrali krev, kvůli prolaktinu. Cca nekojím 6 měsíců, přitom mám stále mléko.Sice když si zmáčknu prso, pár kapek. Různě jsem se dočetla, že to může být známka právě zvýšené hladiny právě prolaktinu, nádoru.. Atd. Mám trochu strach. Teda veliký .... ☹ Máte někdo zkušenosti ?? Mockrát děkuji za Vaše odpovědi. 🙂

janapetrvalska
5. dub 2018

prolaktin neni vzdy nador, je to stresovy hormon .. ja deti nemam tudiz nekojim a mam take zvyseny prolaktin. doktor zkoukne jestli nahodou podvesek mozkovy (ty nadorky nezhoubne mame kazda) jen neprodukuji vic nez by meli toho hormonu. Ale vzhledem k tomu zejste kojila tak to bude tim ze telo byt uz nekojite je stale v tom rezimu nic vic .. max prolaktin blokuje ovulaci

janapetrvalska
5. dub 2018

muze to byt problem sestitnou zlazu a dalsim milion veci , a ty nadorky se ani neoperuji vetsinou..

babagaga
autor
5. dub 2018

@janapetrvalska Moc děkuji za odpověď ! 🙂 Takže to není vážné? Kojila- nekojila, malá byla v inkubátoru, a potom už moc moje mléko nechtěla, takže jsem kojila asi cca dva měsíce pak jsem to vzdala. ... Tak nevím, zda si tělo může myslet, že kojím :D Možná.

anehap
5. dub 2018

Ahoj, měla jsem to stejně - nekojila jsem dokonce skoro rok (půl roku po kojení ještě není tak moc, každé to trvá jinak dlouho než přijde o mléko úplně) a mléko jsem pořád trochu měla.Na preventivní prohlídce mi dr. dělal odběry a zjistil, že ho mám hodně vysoký, taky mě to dost vyděsilo, zvlášť, když jsem potom četla, co všechno to může být....dr. říkal, že nejdřív zkusíme něco přírodního a pokud se to nezlepší, nasadí mi na to léky jiné. Doporučil mi bylinku děhel čínský (brala jsem tento: http://www.freshfit.cz/zdravotni-problemy/pms--...), cca po dvou měsících jsem šla na kontrolu a už to bylo mnohem lepší, proto nebyly další léky potřeba. Potom po roce ne preventivce taky všechno OK. Takže se neboj, počkej na výsledky a bude to dobrý😉

janinkadodinka
5. dub 2018

@babagaga taky mám zvýšený prolaktin, zjistilo se to, když mi udělali hormonální profil, protože jsme se dlouho snažili o miminko a neúspěšně. Doktor se mě tekrát zeptal, jestli mě nebolívá často hlava a nemám migrény....musela jsem absolvovat "kolečko" u několika doktorů (neurolog, endokrinolog, magnetická rezonance). Na MR se našel mikroadenom, měla jsem jít na kontrolní MR (která se dělá po určité době, aby zjistili, jestli jsou nějaké změny), ale čekáme miminko. Ještě než se nám podařilo miminko, tak jsem dostala léky. Také jsem měla strach, ale endokrinolog tenkrát říkal, že takové nádorky máme všichni, jenom o tom nevíme. U někoho to zlobí a u někoho ne. Záleží i na tom, jak moc je zvýšený. Prolaktin ovliňuje kojení a naopak, takže neboj 🙂

babagaga
autor
5. dub 2018

@janinkadodinka Děkuji, je pravda, že mě po porodu hlava pobolívala docela dlouho. občas mě pobolívají prsa, a mám tam něco malého, tvrdého bolávého Dr říkal, že to je asi i cysta. Že by to nemělo být vážné.. Tak uvidíme, já se kvůli všemu stresuji. Takže to mi taky moc nepřidá :D Moc děkuji za odpověď. Gratuluji k miminku ❤

babagaga
autor
5. dub 2018

@anehap Děkuji za odkaz mrknu! Dr. říkal, že by to nemělo být nic vážného..tak uvidím.. 😎

janinkadodinka
5. dub 2018

@babagaga Děkujeme 🙂 je pravda, že ten prolaktin způsobuje cystičky. Vždycky se ta cysta objevila na jiném místě a cítila jsem tam jakoby "kuličku". Ale neboj,každý by se stresoval. I kdyby nepomohlo nic přírodního, jak píše @anehap, tak existují léky, které hladinu prolaktinu sníží.

babagaga
autor
5. dub 2018

@janinkadodinka Já mám jednu zhruba měsíc na jednom místě, někdy ji nahmatám, někdy ne. Já bych volila přírodní cestu.Ale uvidím. 🙂 😉

anehap
5. dub 2018

to je taky pravda, jak píše @janinkadodinka, že cysty s tím souvisejí - v jednom prsu jsem měla tři (během kojení), chodila jsem na kontrolní UTZ, měla jsem je několik měsíců a po skončení kojení - asi s tím, jak se potom snížil prolaktin - zmizely😉

janapetrvalska
5. dub 2018

@babagaga ne opravdu to neni vazne urcite, jako chapu jak clovek vidi slovo nador panikari taky jsem tak plasila ale Dr. mi vysvetlila ze i kdyby to bylo fakt z tech nadorku tak to neni nic extra vazneho jen jsou vice aktivni .. saozrejme muze se stat ze zacnou fakt rust apod. ale to je opravdu ale opravdu vzacne ! spis to je fakt tema cystickama a treba nejaky stres kazda jsme jinak citliva a muzem byt nad veci jak chceme nekde v hlave se nam roji myslenky blbosti a staci malo ..

priefi
5. dub 2018

@babagaga kdy jsi prestala kojit? Ja v prosinci a stale mam mleko, kdyz stlacim. Uz taky uvazuji, zda to je nebo neni normalni

cherris
5. dub 2018

Já měla zvýšenou hladinu už před těhotenstvím, přičetli to stresu a dál se to neřešilo...

babagaga
autor
5. dub 2018

@priefi Konec Října.

babagaga
autor
5. dub 2018

@cherris A je vše v pohodě? Jájsem Teda strašnej nervák.:D

cherris
6. dub 2018

Jj, teď čekám druhé miminko a krev dobrá, tu vysokou hladinu jsem měla 3 měsíce po potratu...

babagaga
autor
6. dub 2018

@cherris Tak to také gratuluji 🌹 My chceme taky druhé mimi, tak snad bude vše ok 🙂