Vývojová vada ledvin. Má někdo stejný problém?

mysiiickaaa
7. led 2010

má někdo stejný problém?

mmmk
7. led 2010

Ahoj Mysiiickaaa, mas na mysli nejaky konkretni vyvojovy problem (dilatace panvicek atd.) nebo obecne?

mysiiickaaa
autor
7. led 2010

obecně, já měla zdvojenou uretru, mám dvojitou levou ledvinu a pravou mi vzali protože zakrněla

mmmk
7. led 2010

Ja mela dilataci obou ledvinovych panvicek, ale tak na hranici. Ale castyma zanetama v detstvi se mi zacal delat reflux. Nicmene myslim, ze to na snazeni nemelo zadny vliv. Neptala ses nefrologa?

mysiiickaaa
autor
7. led 2010

nn, chodím jen na urologii a na gyndě na mě kašlou, prý jsem mladá či co, po roce a něco mi teprve dnes vzala krev na hormonální profil 😠

mmmk
7. led 2010

Ten HP jsem si vydupala asi po pul roce, vysel tak vselijak, ale nikdo s tim nic nedelal 😅 Ale ja mam jeste jine problemy, kvuli kterym to neslo. Snaz se procpat na konzultaci k nejakemu odbornikovi. Myslim, ze ten nefrolog by byl na miste.

aja37
7. led 2010

baby, musim priznat, ze ste ma sokovali. nikdy ma nenapadlo, ze by nieco take mohlo byt problemom pri otehotneni. neviem ako sa to povie odborne, ale ja mam jednu ledvinu ok a druhu mam "zdojenu". mam ju vacsiu a vedu z nej aj 2 vyvody ... vlastne je to tak, akoby som mala 3 ledviny. lekar mi to vysvetlil tak, ze ak by mi tu zdravu vzali, tak by som fungovala normalne dalej, tak ako by som mala normalne 2 zdrave.

pravdou ale je, ze mam problem otehotniet. skusame to uz viac ako 2 roky, mam za sebou uz aj 5 umelych oplodneni a nic, ale podla vsetkych moznych testou by som mala byt ok. HP je ukazkovy, genetika tiez, imunologia tiez .... vlastne mi lekar povedal, ze nevie v com je problem, pretoze aj manzel ma spermiogram ukazkovy. prave preto som v takom prekvapeni citala vase spravy.

mysiiickaaa
autor
7. led 2010

takže podobné jako u mě aji, ale my se snažíme teprve rok ale taky nic

aja37
8. led 2010

hm a vy si fakt myslite, ze by toto mohol byt problem? ja som totizto nikdy problem s tou ledvinou nemala. ziadne zapaly alebo tak. proste som normalne zila a zistili mi to az vtedy, ked som ako 21rocna mala tak silnu ovulaciu, ze som vracala, chodila na zachod, bolo mi tak zle, ze som nemohla sediet, lezat, chodit uz vobec nie a mala som cca 40st teplotu. vzali ma do nemocnice a kontrolovali a merali mi vsetko. zaludok, pecen, gynekol.veci, slepak, ledviny atd,atd a vtedy to zistili. lekar ale povedal, ze s tym sa normalne zije. po 47 dnoch ovulacia presla a nikdy viac sa taka silna nezopakovala, aj ked je pravdou, ze obcas som si nemohla sadnut a o sexe ani nehovorim, tak ma to bolelo ... ale obcas to bolo len take pichanie v boku, ako ked bezite.

snazila som sa ja nieco najst na nete, ale nic som nenasla 😖

mysiiickaaa
autor
15. led 2010

no já nevím, v odborné lit. píšou že jo, ale mě dnes doktorka řekla, že u mě asi ne, že vypadám v pořádku 🙂 , takže manžel půjde na spermio