Vyvolat menstruaci před dovolenou, nebo až po ní?

terka_85
29. kvě 2014

Holky prosím o radu. V lednu jsem vysadila antikoncepci, protože bychom chtěli s manželem druhé dítě. Zatím si ale dáváme pozor, chtěli bychom se o něj snažit až v létě. První tři měsíce jsem dostala menstruaci vždy skoro na den přesně. Až teď v květnu nic – mám třetí týden zpoždění. Dle testu těhotná nejsem… Dnes jsem byla u doktorky a ta mi dala Norethisteron na vyvolání menstruace. Měla bych to prý do 10 dnů dostat. Jenže já blbec jsem jí zapomněla říci, že 6.6. jedeme na dovču k moři. A teď nevím co dělat. Buď si začít brát ty prášky s tím, že to dostanu dříve než na dovče nebo to dostanu po těch 10 dnech a hold budu mít zkaženou dovolenou. Nosím totiž vložky. Když jsem byla mladší tak mi tampony moc nešlo zavádět, takže jsem zůstala u vložek…
Nebo si prášky začít brát třeba před koncem dovolené. Jestli by to tedy nevadilo. Poradíte prosím? Co byste dělali? Díky :think:

jkur
29. kvě 2014

Já osobně bych zavolala doktorce a po telefonu sejí zeptala, určitě ti poradí

jetynka
29. kvě 2014

Taky bych to udělala jako @jkur, ona mrška červená příjde téměř vždy nevhod a neuděláš nic ☹. Asi bych tomu nechala volný průběh a buď dorazí nebo ne a kdyby jo, zkusila bych znovu ty tampony, aspoň na chvíli do toho moře ( za to to přece stojí ne?) . Zase nacpávat se nějakýma tabletkama, do toho změna prostředí a režimu může udělat hnusnou paseku - budeš protivná, náladová, ms bude silnější než obvykle a může ti být blbě a dovolenou budeš mít zkaženou tak i tak. Držím palce!!!

jetynka
29. kvě 2014

@terka_85 a co menstruační kalíšek?Ono je to celkem narychlo ale i tohle je nouzové řešení 🙂

werumka
29. kvě 2014

@terka_85 Pokud nedostaneš menstruaci do toho 6.6. spontánně, tak teprve potom bych začala brát norethisteron. Je to vlastně progesteron, při jehož braní menstruaci nedostaneš. Až ho dobereš, tak dostaneš po dovolené menstruaci. Pokud jí dostaneš dřív než na dovolenou odjedete, tak už nemá cenu ho brát a řešila bych to podle situace, jak píšou holky.

terka_85
autor
30. kvě 2014

@werumka Mohu se ještě zeptat? Asi tomu více rozumíš 🙂
Na nějakých diskuzích jsem četla, že ten Norethisteron je docela driák. Že by holky nebraly, kor když se chceme snažit o mimčo. Co si o tom myslíš? Když to nedostanu do dovči, tak mi asi ale stejně nic jiného nezbyde... Díky za radu 🙂