Za jak dlouho jste otěhotněly s krátkou luteální fází?

hehena
10. led 2009

Ahoj všem. Mívám krátkou luteální fázi a dočetla jsem se, že by mohl být problém s otěhotněním. Následně mi to potvrdil i gynekolog a navrhl léky. jenže od té doby se situace trochu zkomplikovala a kvůli zdravotním potížím už nesmím zřejmě nikdy užívat žádné hormony! zkusila jsem kontryhel (od června) k tomu později přidala i nějaké vitamíny... od příštího cyklu plánuji i Femigard.
Chci se zeptat - za jak dlouho se vám podařilo s kratší LF otěhotnět? Případně jak jste to řešily, co jste užívaly?

Moc děkuji za odpovědi.
h. 🙂

moje LF:

duben - 8 dní (cyklus trval 30 dní)
květen - 7 dní (cyklus 33 dní)
červen - 13 dní (cyklus 33 dní)
červenec - - (cyklus 47 dní)
září - 10 dní (cyklus 31 dní)
říjen - 7 dní (cyklus 41 dní)
listopad - 11 dní (cyklus 40 dní)

betelges
11. srp 2016

Ahoj holky,

vitamín B6 na prodloužení LF by se měl začít brát kdy, tj kdy během cyklu?
Já uprostřed předposledního cyklu začala pít čaj z drmku a začala sem špinit o 3 dny dřív, než se naplno rozjela menstruace. Pila sem ho po celou dobu s kontryhelem (ten sem pila dlouhodobě už předtím, vždy do předpokládané ovulace). Nynější cyklus, kdy sem za týden očekávala menses, sem jednak zřejmě neměla ovulku, měřila sem od 11. dne a negativní (leda že by byala dřív), jednak sem začala špinit! - týden před termínem! Lekla sem se a drmek sem přestala pít, aby mi to celé neuspíšil ani v dalším cyklu (začala sem s ním asi v nevhodnou dobu, pokud by to bylo kvůli němu, protože se chystáme na dovču, měla sem to vypočítané podle menses, ale s takovou se to strefí přesně do dovolené :(). Navíc sem měla relativně pravidelné cykly (28-30 dní), s tím že ovu sem měřila pouze ovu testy a vlastně nikdy sem si LF přesně nepočítala. Nicméně napadlo mě, že možná můžu mít nedostatečnost žlutýho tělíska, anebo míň progesteronu (mám mírnou formu endometriózy takže sem si říkala, že mám víc estradiolu- ale nemám to potvrzené krevními odběry - proto, že bych měla podpořit progesteron), proto sem začala s tím drmkem. To sem ještě, jak sem začala špinit, nasadila 60 mg B6, asi to dělám poněkud chaotičtěji, doufám, že si nerozházím cyklus :(
Můj dotaz teda ještě jednou - kdy je správné začít s B6? Stačí k tomu užívat b-komplex, kde se obvykle mg jednotlivých vitamínu pohybují v dávce 1,1-4mg, nevím přesně, prostě doporučované množství?
S drmkem zkušenost nemáte?
Zkoušíme přes 4 roky...

regeno77
12. bře 2017

Ahoj.. Joy7 vybrala jsi si určitý den cyklu pro pyridoxin nebo prostě šla, koupila a začala brát? 🙂