Zakloněná děloha, otěhotněly jste přirozeně?

jani2013
2. led 2014

Ahoj holky, snažíme se už skoro rok a při jedné prohlídce mi doktor řekl, že mám zakloněnou dělohu, což může znesnadňovat otěhotnění. Zajímalo by mě, pokud to máte stejně a už se vám třeba >povedlo<, jestli to bylo přirozeně, nebo třeba díky nějaké speciální poloze 😵, eventuelně další tipy a triky, díky kterým jste třeba otěhotněly. Už nevím, co mám provádět za harakiri, aby to konečně vyšlo. 😠 Díky všem!

betelgeuzz
2. led 2014

Mám zakloněnou dělohu, otěhotněla jsem 2x bez problémů, žádné speciální polohy jsme nepraktikovali. 🙂

jasekd
2. led 2014

@jani2013 Prvni tehotenstvi az po roce, ale byl i jiny problem, nez jenom RVF. Druhe tehotenstvi bylo hned 🙂 Slysela jsem, ze muze byt horsi porod, a je fakt, ze jsem mela hodne silne krizove bolesti.

jarunkaxyz1
2. led 2014

Já mám taky zakloněnou dělohu a obě otěhotnění maximálně v průběhu 4 měsíců. Těhotenství v pořádku, jen jsem se setkala s jednim "umělcem doktorem", který mi chtěl v těhu dělohu narovnávat ručně - na to bacha, kvalifikované porodnické pracoviště mi pak potvrdilo, že hazardoval s hrozícím potratem a že se děloha kolem 12 týdne srovná podle potřeby sama.

zuzi.111
2. led 2014

Mám a otěhotněla jsem napoprvé. Ale připadá mi, že mám břicho od počátku bolavější. Asi jak se to celé srovnává.

leukocyt
2. led 2014

Ahoj...Prý mám také zakloněnou dělohu a otěhotněla jsem hned. Dr. mi říkal, že to má spousta žen.Jen jsem někdě četla,aby se nezaklínila při tom rozpínání v malé pánvi...Matka příroda si s tím už poradí. Určitě se dopředu neboj a nestresuj...Přeji, aby se to brzy podařilo... 🙂

pinkpet
13. led 2014

Ahoj, i já mám zakloněnou dělohu, mě přijde, že to má kdekdo. Otěhotněla jsem normálně do 2 měsíců a rodila jsem hodinu bez nějakých extra speciálních křížových bolestí, ikdyž bolelo to jak čert. Ale co mi říkal můj gynekolog, pro zakloněnou dělohu je ideální poloha "zezadu" 😀 Tak hodně štěstí!

cervenakarkulka
13. led 2014

Nápodobně 🙂 máma mi dala trik, že na to je nejlepší poloha zezadu 🙂 tak uvidíme 🙂

wallyna
13. led 2014

@jani2013 Ahoj Jani, také mám zakloněnou dělohu a také nám nešlo otěhotnět, doktor nám poradil polohu na koníčka a zezadu, ale pomohly mi až prášky od gynekologa (Utrogestan a Klostilbegit), a pak to klaplo 🙂, každopádně prášky mi předepsal až po ročním snažení. Přeju hodně štěstí.

kimby
13. led 2014

take mam zaklonenou delohu, otehotneni v prvnim i druhem pripade bez problemu,porod bolestivy ( to ma asi kazda) a polohu zezadu mohu doporucit 🙂

ester34
13. led 2014

Ahoj,já ji mám prý doslova preklopenou a otehotnela jsem druhý měsíc.Hledala bych problém jinde.

jani2013
autor
13. led 2014

@wallyna No já už mám taky rok za sebou, tak uvidíme jak dopadne tenhle cyklus a taky letím k doktorce pro chemii ☹ Ale tak hlavně aby to vyšlo 🙂

jani2013
autor
13. led 2014

@cervenakarkulka @kimby @pinkpet Díky holky, říkala jsem si právě, jestli někdo napíše, že nějaká poloha je třeba trochu vhodnější a že se to s ní i podařilo, nebo že to pak ještě jistily ležením na břiše, jak jsem se taky dočetla.
Já úplně chápu, že spousta holek řekne, že to bylo "úplně přirozené" početí, ale my třeba zrovna polohu zezadu běžně moc nepraktikujeme, takže pomůže jakékoliv triviální doporučení.

wallyna
13. led 2014

@jani2013 Budu držet palečky 🙂, ještě bych zkusila Mojžíšovu metodu .... najdi si někde blízko tvého bydliště někoho kdo to dělá (jen cvičit cviky nepomáhá), musíš za odborníkem, který tě prošahá a napraví co se dá 😉 a pak k tomu doma cvičíš cviky. Já jsem dostala od gyndaře prášky a ještě jsem byla dvakrát právě na té mojžíšově metodě, tak ani nevim co pomohlo 🙂

cervenakarkulka
13. led 2014

@wallyna ahoj, můžu se zeptat, jak dlouho jsi brala utrogestan než jste upekli? 🙂 Dá se upéct už třeba po jednom měsíci užívání? děkuji 🙂

jani2013
autor
13. led 2014

@wallyna Děkuju. Za podporu i za ty tipy. Je fakt, že se kroutím jak paragraf a mám pocit, že mám zablokovaná záda permanentně. Tak vyzkouším a třeba to bude to pravé 🙂 Můžu se ještě zeptat...ty jsi šla na tu Mojžíšovku úplně individuálně, nebo jsi měla doporučení třeba od ortopeda nebo z gyndy?

markyska82
13. led 2014

@jani2013 .
Ahojky.Také mám zkloněnou dělohu.Snažíme se o mimi 5 měsíců. O té zakloněné děloze to vím,ale jen měsíc.Doktor doporučoval při vyvrcholení pouze polohu zezadu a pak alespoň půl hodinky ležet na břiše (ev.na zádech s podloženým zadečkem).Rozhodně né poloha na koníčka.Po otěhotnění se obvykle do 12tt sama srovná.Hodně zdaru

wallyna
14. led 2014

@cervenakarkulka Ahoj, no já ho měla od dokrtora předepsaný na dva měsíce .... první měsíc to neklaplo, ale hned druhý měsíc jsem otěhotněla 🙂

andelka
14. led 2014

Mám zakloněnou (nevím jestli odjakživa, každopádně od prvního porodu ano, to mi to řekl Dr) a dvě děti napoprvé, bez nějakých zvláštních úkonů 😅

lenkasaf
15. led 2014

Ahojte holky. Taky mám zakloněnou dělohu, s přítelem se snažíme tak 3 měsíce, zatím nic, ale je pravda, že se mu do polohy zezadu moc nechce ☹ Tak ho musím dotlačit a snad se podaří. 🙂

tofife
15. únor 2014

Ahojte, já mám taky zakloněnou dělohu a doporučili mi (několik na sobě nezávislých lékařů) polohu zezadu a pak ležet na břiše, aby se čípek v těch spermijkách lépe vykoupal. V těhotenství by se mělo vše srovnat samo. S manželem se snažíme neúspěšně rok a v CAR mi říkali, že jedna z komplikací může být i zakloněná děloha, ale to spíš u horších spermiogramů (manžel má spermio OK). Sestra má taky zakloněnou a povedlo se dvakrát napoprvé, takže si myslím, že to může fakt jen zkomplikovat i tak komplikovanou situaci se špatným spermiem. 🙂

petrakol
15. únor 2014

Ano, napoprvé 🙂 Že je zakloněná, mi Dr. řekl až v těhotenství.

petrakol
15. únor 2014

@jasekd Vážně? Měla jsem velmi silné křížové bolesti, na které nezabralo nic, celou dobu jsem mohla sedět ve sprše na míči, ale bez žádné úlevy. Personál mě litoval, když viděl křivky na grafu, a na vizitě mě primář hladil po vlasech, že jsem si teda užila 😀
Upřímně, chtěla jsem umřít, po pár hodinách jsem vůbec nevěděla, proč v té porodnici vlastně jsem, na dítě jsem si vzpomněla snad jen jednou.

charaka
15. únor 2014

Tiez zaklonena maternica... otehotnenie 2x v pohode, ale porod velmi tazky. Myslela som, ze mi praskaju krize a to 8 hodin bez prestavky... druhy porod uvidime...

yildiz
15. únor 2014

taky pry mam zaklonenou ....nicmene jsem otehotnela bez problemu a prakticky hned 😀 - a to celkem 3x 🙂 - oba porody sly hladce jako po masle ani jsem o tom nevedela 😀 tak snad se zaradi i do tretice 😀 - polohy jsme meli ruzne....kdo vi pri ktere to klaplo - nebo klapne ? Ale asi jak radily holky vyse ...vyzkouset a drzim pesti at to brzo vyjde !

luciebx
15. únor 2014

@jani2013 taky ji mam zaklonenou a na sto pro vim ze malej se zadaril pri poloze zezadu 😉

romantika
15. únor 2014

také mam zaklonenou, otěhotněla jsem 2 krat, poprvé to trvalo taky přes rok, podruhe na druhy pokus 🙂 a to jsem mela zaklonenou dozadu ještě hodne dlouho i v tehotenstvi. u prvního jsem taky myslela jestli to nehraje roli a tak jsem občas po ... lehla na bricho a položila se abych mela zvedly zadek. ono u nekoho to nehraje roli u nekoho jo. porad je to jenom anatomie. jde spis o to jestli to doputuje az na cipek, který muze byt také trochu jinde diky tomu zakloneni. idelane povesit za nohy do pruvanu 🙂))))..... ted uz se smeju, ale poprvé jsme se také hodne natrapili a pokazde jsem mela placentu uchycenou v tech jinych polohách nez byva obvykle coz znamena ze tam to prdole prece jen nejak putovalo jinak.
Jinak ještě klasika popijet kontryhel, vitamin B - idelane injekce apod.. Nekdy je to alchynie.Drzim pesti.

snazilkabara
15. únor 2014

Ahoj, obe deti v pohode pri prvnim mesici snazeni. Nejlepsi je poloha zezadu a take jsme to tak delali. Rikala mi to dr.

verunka_korunka
4. bře 2014

Tak holky diky za vase pozitivni reakce. Prevracenou delohu mam asi odjakziva. Zatim nam to 2x nevyslo, tak zkusim podle rad vyse 😉

janehajsman
10. dub 2014

já mám taky zakloněnou dělohu a trvalo nám 20 měsíců než se zadařilo, ale problém byl jinde. Žádnou speciální polohu jsme nepraktikovali a nechali všemu volný průběh 🙂 Držím palce všem, kdo se pokouší 🙂