Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
2. dub 2007

Číslo balíku mám, ale pojištěný není ☹(( Nikdo mi takovou službu nenabídl a ani nevím, že existuje (teda teď už jo, ale aby na to nebylo příliš pozdě) Ještě jsem tam teď volala a prý se to dá reklamovat, akorát nevím, čeho tím dosáhnu, když nikde nefigurovala hodnota balíku ☹((

lucikpetik
2. dub 2007

no zuzi doufej spis, ze se ten balik najde

zuzan
autor
2. dub 2007

Snad jo, ale se svýma zkušenostma jsem spíš lepidlo na smůlu ☹(( No, ještě je čas házet flintu do žita... V poledne tam zajdu místo oběda a uvidíme... Tak hezky pracujte, já jdu taky něco udělat, už se mi to tu začíná na stole hromadit 🙂))

maova
2. dub 2007

A podávala jsi Zuzko ten balík s lístkem nebo bez? Když je s lístkem, tak je pojištěný automaticky ne? Nevím, moc se v tom taky nevyznám. Ale ještě to není tak dlouhá doba, třeba se někde zasekl. Když je třeba špatné směrovací číslo, tak to taky přijde o pár dnů pozděj.

zuzan
autor
2. dub 2007

Lístek mám a i směrovací číslo jsem překontrolovala...jestli je pojištěný, to nevím, asi spíš ne, vždyť by nebylo jasný, na jakou částku by byl pojištěný (tedy jakou v případě ztráty vyplatit), ta nikde nefiguruje... Jsem z toho naštvaná, posílala jsem na reklamaci MP3 přehrávač, tak snad se někde najde...Každopádně pro příště už jsem poučená a každý balík pojistím... Takhle se obávám, že bych dostala jen 28,-Kc, které jsem za odeslání balíku zaplatila...no, uvidíme, nechám se překvapit spolehlivostí-nespolehlivostí České pošty...

maova
2. dub 2007

Já si tím vůbec nejsem jistá, ale zdá se mi, že jsem někde četla, že ten balík s lístkem je pojištěný na 500,-. Ale v tomhle případě by to bylo stejně málo ☹ Tak snad se balík najde.

maova
2. dub 2007

Tak jsem koukala na stránky české pošty a moudrá z toho stejně nejsem. Je tam těch balíků dost, ale když máš podací lístek, tak tam píšou, že se udává cena, tak nevím. Taky jsem jí ale nikdy neudávala.

zuzan
autor
2. dub 2007

To jsi hodná, žes na to koukala, po obědě budeme moudřejší, ale mám takový tušení, že s částkou 500,-Kč už jsem se taky někde setkala...tak uvidíme 🙂)) I kdyby aspoň těch 500, tak by byly dobrý, lepší než nic...Včera jsem naváželi kamení do základů a dneska mě pobolívá břicho, tak nevím, jestli to s tím nějak nesouvisí...Mám veliký dilema, nedokážu jen tak stát a koukat se na manžela, jak pracuje, jenže pak si to akorát vyčítám, když se ozvou bolesti...

lucikpetik
2. dub 2007

zuzi s tim balikem je to tak, na listek napises castku, priblizne cenu obsahu baliku....a to ti v pripade reklamace maji zaplatit, taky to tak delame a uz nam dokonce posta i platila. takze jestli tam nemas zadnou cenu udanou, tak se modli, at se balik najde...
jinak jsi blazinek s tim kamenim, myslim si, ze je uplne jasne, z ceho te dneska poboliva bricho...
jinak ja mam dneska uz hotovo a chci jit na brusle, tak doufam, ze se nekde nezmrzacim...

zuzan
autor
2. dub 2007

No, tak to je moje chyba, ze jsem tam tu cenu neuvedla...aspon budu poucena pro priste ☹(( Luci, napsala jsi to fakt hezky, že jsem blázínek...jsem blbá, já vím, jenže to vím vždycky až když už je pozdě...Dávej na sebe pozor a hezky si zabrusli-nezapomeň na chrániče!!! 🙂))

lucikpetik
2. dub 2007

neboj, chranice musi byt, nebot jsem antitalent, po rovince to jde, ale jak to jde z kopce, tak to je konec, neumim brzdit, uz jsem parkrat nekolikrat sebou praskla, takze chranice beru sebou...
a nebudu to dneska jeste prehanet. 🙂)

lucikpetik
2. dub 2007

nic, tak ja se dneska loucim, jdu ven, tak zitra holky pa pa

zuzan
autor
2. dub 2007

Tak se opatruj a hezky si to užij, já běžím na tu poštu...

maova
2. dub 2007

pa pa luci a hezky si zabrusli. Já jsem na bruslení úplný antitalent 😀
zuzi, tak co, našel se balík? Já jsem taky aspoň poučenější, že vím, že příště psát cenu, taky jsem to nevěděla.

maova
2. dub 2007

A to bolení břicha bude určitě z toho kamení. Já vím, že je to těžký jen tak se dívat, ale opravdu to ještě moc nepřeháněj, je to moc brzy a manžel to určitě pochopí. Taky když si vzpomenu co jsem se napřenášela cihel, že mě z toho bolelo břicho i normálně, tak to opravdu radši nedělej, ať si neublížíš.

ivusa1
2. dub 2007

Ahoj holky. Jak jste se měli o víkendu? Bylo krásně a dnes je taky🙂Byla jsem na procházce. Je i teplo 🙂

maova
2. dub 2007

Ahoj ivsu, shodly jsme se, že jsme o víkendu všechny uklízely 😀 Jak dlouho budeš ještě doma? Venku je opravdu krásně, už se těším, až půjdu z práce 😉

ivusa1
2. dub 2007

V pátek jdu na kontrolu, tak se nechám od soboty uschopnit a v úterý do práce. V neděli máme obrovskou rodinou oslavu, babička a děda slaví 50. let výročí svatby, tak už musím být schopná🙂 A ty jsi doma? Jak dlouho?

zuzan
autor
2. dub 2007

Marti, jsem z toho dost na nervy, na poště v oddělení reklamací mi paní řekla, že musím počkat 15 dní a až pak podávat reklamaci a že si mám zavolat na poštu do Brna, jestli tam ten balík neleží, aniž by si ho někdo vyzvedl. Tam taky není, tak já fakt nevím...jsou to šoky a nejraději bych si nafackovala...aspoň to budu vědět pro příště...teď budu o 2000kč chudší... Pořád doufám, že se ještě někde najde, jen nevím kde, když mi všude řekli, že dodací lhůta je 2-3 dny... Už nic těžkýho nesit nebudu, manžel to rozhodně chápe, ten mi ještě vynadal, když viděl, že zvedám těžký kameny...Jenže já jsem holt paličák, kterej si nenechá poradit a má svou hlavu, tak to teď má vrácený i s úrokama... A jak to jde v práci? Já bych na brusle taky strasně ráda vyrazila, jenže teď toho času moc nemáme 🙂)) Dneska mám zas nějakej den blbec...od rána přemýšlím nad tím, že to všechno byl jen zlej sen, ze kterého se zase probudím a nějak si nechci připustit, že mám jen jeden vejcovod-tedy šanci na miminko sníženou (i když p.primář řekl, že jen nepatrně), tak mě občas přepadají myšlenky typu: co když už to nepůjde...Ale na tom jsme tu všechny stejně... Holky, nechci to na vás přenášet...Půjdu zas radši pracovat, snad bude zas líp...Asi na mě taky doléhá to, že jsme spolu byli teď s mým broučkem pomalu 3 měs.v kuse a najednou se zas budeme vídat jen o víkendech...

ivusa1
2. dub 2007

zuzan to bude dobrý uvidíš!!!!!Běž se po práci projít ven a udělá se ti líp!!! 😉

maova
2. dub 2007

ivus, ne ne, nejsem doma, jsem v práci 😉
Zuzko, snad se balík najde, byla by to velká smůla. Mě se nikdy nic takové nestalo a vždycky mi i balík přišel. A ptala ses, jestli je nějak pojištěný a na jakou částku? A nebuď smutná, určitě máme takovýhle myšlenky občas každá, ale opravdu je ta šance na otěhotnění pořád dost vysoká. Mě přijde, že mě z těch stresů v poslední době bolí žaludek a to si taky pořád říkám, že na to nemyslím. Ale nějak to v nás prostě stejně je. A úplně tě chápu, že budeš bez manžela smutná, mě stačí vždycky pár dnů, když se nevidíme.

zuzan
autor
2. dub 2007

Díky, Ivčo...holky, moc se omlouvám, jen jsem to ze sebe asi potřebovala všechno dostat ven a už je to zas mnohem lepší 🙂)) Ivuš a jak je jinak? Ještě budeš doma tenhle týden a pak už se chystáš do práce?

maova
2. dub 2007

ivus, asi je škoda nechat si tu neschopenku ukončit už v pátek, ale zase když je ta oslava, tak se nedivím 😉

zuzan
autor
2. dub 2007

Marti, na to jsem se neptala, jestli je nějak pojištěný automaticky...Paní byla dost nepříjemná a když mi rázně odpověděla, že musím těch 15 dní počkat, než se s tím dá vůbec něco dělat, tak jsem odešla s tím, že teda počkám...Ale snad se někde najde, kolega taky povídal, že mu měl přijít balík expresně a přišel po týdnu a 2 dnech, tak snad se ještě někde toulá 🙂)) Ivčo, možná bych to taky riskla a šla na oslavu v době neschopenky, kdy dostaneš zaplacený i celý víkend...A když jsi byla na procházce, tak máš určitě vycházky a kdyby náhodou přišla kontrola, tak se můžeš zastavit někde na pohotovosti s tím, že tě pobolívá bříško a už budeš mít razítko...Zvaž to...samozřejmě že takovou velikou slávu si nemůžeš nechat ujít...Ona ta nemocenská je placená už takhle na houby, tak ať z toho máš co nejvíc...Otázka je, jestli by sis to pak dokázala užít a nemyslela celou oslavu na to, jestli tě náhodou někdo nepřišel zkontrolovat...

maova
2. dub 2007

zuzi, nemusíš se omlouvat, občas to přijde na každou z nás a tohle vypovídání vždycky pomůže 😉

ivusa1
2. dub 2007

Holky do práce se těším i netěším, budu myslet na něco jiného, ale dojíždět a rozčilovat se v práci taky není zrovna nejlepší 😒 člověk si proště nevybere. Ta oslava bude šílená, navíc tam bude sestřenka s týdení Nikolkou, snad to zvládnu, ale bude mi to moc líto. Jinak jsme se s manželem domluvili, že to budem zkoušet hned znovu 🙂 tak jsem zvědavá

maova
2. dub 2007

ivsu, Zuzka má s tou nemocenskou pravdu, ale uvidíš sama. Třeba by šlo i domluvit se nějak s doktorkou. A přeju hodně úspěchů při další zkoušení miminka 🙂

Zuzko, tak snad se najde, držím palce 😉

zuzan
autor
2. dub 2007

Marti, díky moc, jsi hodná 🙂 Holky, i když se to zdá neskutečně dlouhá doba, tak věřím tomu, že do půl roku budeme těhotný všechny 🙂))

maova
2. dub 2007

To já taky 🙂 To se povést musí a půl roku je dlouhá doba, tak tomu věřím. I když to uteče rychle, nejdřív mi přišlo, že čekat tři měsíce je nekonečný a pomalu to budou už čtyři. Ale přijde mi, že poprvé jsme otěhotněly všechny rychle, tak to tak bude i teď 😉

zuzan
autor
2. dub 2007

To máš naprostou pravdu 🙂)) Ivča myslím hned první měsíc, já za 1,5 měs.po vysazení antikoncepce a u ostatních už si to nepamatuju...Marti, ty jsi do jiného stavu přišla taky brzy, viď? Už v tom mám trošku hokej 🙂))