Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
5. lis 2007

Holky, moc děkuju...
Mílo, vím, že jsi statečná a silná holka - přece jsme počítali s tím, že tam ta šance není úplně vysoká, ale s dalšími pokusy se výrazně zvyšuje, tak hlavu vzhůru... Jsme na stejné lodi a máme plno pokusů před sebou a to by bylo, aby nevyšly!!! A víš co, budeme tenhle měsíc prožívat úplně nastejně, když jsme to dneska obě dostaly!!! Zkrátka budeme stejný den ovulovat, stejný den otěhotníme a pak si budeme vyměňovat SMS z pražského a budějovického porodního sálu... Jednodušše potáhneme za stejný provaz a basta!!! Už jsme si to čekání vyzkoušely mockrát, tak tenhle měsíc už do toho půjdeme naostro, jasnačka???!!!

blanuleplus
5. lis 2007

Ahoj holky, myslím na vás, ale vůbec nestíhám... Nečekaně jedu k našim, tak tu rychle dodělávám, co je třeba.
Milo, to mě moc mrzí, ale jak píše Zuzka, vy to určitě zvládnete 😉 Stihla jsem přečíst jen tuhle stránku a Zuzka to napsala tak hezky, že už vás vidím na tom porodním sále 😅 Držte se, holčiny, tenhle měsíc je váš...

martina26
5. lis 2007

Milo, to je mi taky líto. Vím je to hrozný, člověk každý měsíc čeká jestli to náhodou nevyšlo. Znám to úplně přesně. Já doufám, že brzy založíme novou diskusi a budeme se těšit na malá mimíska 🙂 😉

mila30
5. lis 2007

Holky díky moc. Jak už jsem psala, nedělám z toho tragedii, ale člověka to zamrzí. Taky jsem nečekala, že to dostanu dnes, když jsem teprve 27DC, ale tomu člověk neporučí.
A Zuzi, jak píšeš, jedeme v tom tenhle měsíc spolu, takže se budeme navzájem podporovat a to by bylo aby nebylo 🙂 . Pokusů máme před sebou ještě hodně, takže nemá cenu z toho bláznit 🙂 .
Jednou to vyjde...

martina26
5. lis 2007

Milo, taky se na to snažím dívat takto, vždyť kdejaká celebrita má děti až po 40. Nám to vyjde určitě dřív. Jdu na zdravotní procházku s Tomikem. Pořád u nás svítí sluníčko, tak vememe asi našeho psa a vyrazíme na chvilku do lesa.

ivusa1
5. lis 2007

Ahojky
Jdu vás všechny moc pozdravit. Jsem blázen a pořád ještě pracuju, ale už se na to asi vyprdnu a budu si tu s vámi raději povídat pěkně v teploučku. Moc vám všem držím palečky a pořád na vás moc myslím!! Pořád se máme dobře, ale začínají mě bolet záda, nohy..... 😉

maata1
5. lis 2007

Ahoj holky, to je blázinec tady.... 😅 Nebyla jsem tu pár dní a už mám čtení na pěkně dlouho...
Marti26, no co ti mám povídat... Doporučuju to všem ženským na světě, aby jeli do lázní... Já jsem teda měla moc dobrou zkušenost... Byl to jeden obrovskej zážitek... Jídelnu jsem měla naštěstí na hotelu a výborně tam vařili... A taky jsem si i zatančila, já, která netancuju na "Sladké mámení" v Gruzii, kterou asi všichni vy, co jste tam byli, znáte... Jen ten měsíc byl dlouhej... 14 dnů by se tam dalo vydržet, ale měsíc je dost... 3. týden jsem ve 3 ráno volala s brekem, že už tam nebudu ani den.... Ale nakonec, když jsem odjížděla, tak bych tam byla klidně další měsíc...
Zuzan, přeju moc a moc štěstí ve snažení, ať vám to vyjde, co nejdřív...
Jinak já očekávám devátého MS, tak jsem zvědavá, ale moc nepočítám s tím, že by to napoprvé vyšlo.... Ono to s tim mym přítelem je dost složitý... On na to dvakrát není, a kort, když bych chtěla v plodných dnech, tak to nechce skoro vůbec ☹ 😅 Jak ono to je vlastně s těma plodnýma dnama, holky? někdo říká 14 dnů po začátku MS a někdo zas 12-16 dnů před následující...

mila30
6. lis 2007

Ahoj holky.
Maata, nejlepší je měřit BT, to pak podle grafu přesně poznáš kdy mám být ovu nebo ne. Některá děvčata to poznají i podle bolestí, které jsou podobné těm při MS. A nebo je dobré koupit ovulační test a i ten by ti měl 100% ukázat kdy je ovu. Samozřejmě je tohle víc finačně náročný. Jinak se říká, že ovu by měla být mezi 12-16´dnem cyklu, záleží také na tom jak dlouhé máš cykly.
Ivuš, ty už by si teda měla v práci skončit. Moje kamarádka je těhotná stejně dlouho jako ty a také chodí do práce a včera v autobusu omdlela...nemá to cenu. Buď už raději doma, blíží se hnusná zima, tak ať si hezky v teploučku a bezpečí.
Já jsem včera dostala MS, což už jsem psala včera. Jediný co mě zaráží a bude to asi těmi hormony jsou úplně jiný příznaky než při jiné MS. Dostala jsem to 27DC, bradavky, které mě bolí už přes 14 dní a mám je strašně naběhlý, bolí pořád a ještě včera, když jsem si je znmáčkla, tak mi z toho vyteklo takového něco žlutého...No prostě hormony, i když slabé se na mě vyřádili. Jo! a taky nemám vůbec žádné bolesti břicha nebo tak, což je dobrý. 😉

mila30
6. lis 2007

Holky, tak jsem teď byla na záchodě a vypadlo ze mě neco velkýho...úplně jsem cítila jak to jede ☹ a bylo to čistě červený...takže se to asi neudrželo...si myslím ☹ .Proto ty bradavky a tak.. ☹ 😖 Omlouvám se, že to sem takhle píšu, ale musím vám to říct... ☹

zuzan
autor
6. lis 2007

Ahoj holky... Mílo, asi bych na tvém místě byla taky zmatená, co to vlastně bylo a co se děje... A dělala sis test, jak dr. doporučil? Nechceš si raději zajít k doktorovi, nebo mu alespoň zavolat? Pro jistotu a klid...
Maata, tobě držím palečky a děkuju za přání štěstíčka 🙂 Ovulaci krásně popsala Míla a přesně tak to je 🙂 Můžu ti říct, že jsem se měření bazální teploty hodně dlouho vyhýbala a když jsem začala, tak mě to zaujalo, že si nejsem úplně jistá, jestli dokážu přestat, protože poznáš své vlastní tělo, jak vlastně funguje a ovulaci ti teploty řeknou naprosto spolehlivě (i když tenhle měsíc jsem měla nějakej divnej - teploty v době plánované ovulace stoupali pomalinku (každý den o 0,1°C a dr. ovulaci na ultrazvuku 14.DC nepoznal), pak bylo ještě jedno znatelnější zvýšení-to už jsem ale na ultrazvuku nebyla, tak nevím a po pátečním vyšetření mi řekl, že ovulace proběhla na pravé straně, tak těžko říct, kdy k tomu došlo 🙂))
Hodím sem grafík...
Ivuš, jsem ráda, že jsi v pořádku a těhu si užíváš 🙂))
Marti 26, máš pravdu, že celebrity odkládají těhotenství až na pozdější věk a na to my máme ještě pořád před sebou cca 10 let 🙂))

mila30
6. lis 2007

Zuzi, test jsem si nedělala, udělám ho zítra, ale myslím, že to prostě takhle blázní ty hormony. Ale udělat si ho musím. No a v pátek začnu brát hormony znovu 🙂.
A s tou tvojí ovu jsem teda zmatená, ale i grafík ti vyznačil, že ovu byla nebo se pletu, já dělala graf v jiném prográmku.

zuzan
autor
6. lis 2007

Hormony určitě udělají své, tak snad ta "jiná MS" je jen jejich následek 🙂 Jinak jsem trošku zmatená, protože v příbalovém letáku Clomhexalu jsem se taky dočetla, že se má brát až od 5.dne cyklu, ale mě dr. řekl, že mám začít už třetí den, protože to má pak prý větší účinek, tak nevím...Ale neboj, s ovulkou na tebe počkám až na ten 14. DC 🙂
Program ovulaci vyznačil, ale asi bude nějak nastavený na polovinu cyklu a tak jí vyznačil ten 15.den cyklu, ale to dr. na ultrazvuku nic neviděl, tak bych si spíš myslela, jestli nebyla až ten 22.den, kdy teplota vyskočila o 2 stupínky... No, teď zpětně už je to stejně jedno 🙂

romcatko
6. lis 2007

Zuzi, Clostík se dává buď od 3. nebo 5. dne . Kažký Mudr. má asi jiné zkušenosti... tak mu důvěřuj ( a hlavně, ať to zafunguje). Jinak fertility vyznačí ovu hlavně dle zadaných teplot a případně dalších "příznaků".. není nastaven na prostředek. Ale u mě se taky občas sekl. Jediné důvěrihodné je UTZ u Mudra.

zuzan
autor
6. lis 2007

Ahoj Romísku, doktorovi plně důvěřuju (co mi taky zbývá 🙂)), takže ho začnu užívat zítra a děj se, co se dít má 🙂 Akorát se zjišťováním ovulace pomoci měření mě to taky trošku zklamalo, protože buď manžel, nebo já jsme si brali volno, abychom mohli být spolu a ono nás to takhle převezlo 🙂)) Už to fakt neřeším, akorát mám teď dilema, jestli teda měřit dál a nebo se na to vykašlat, když stejně budu chodit na ultrazvuk 🙂))
Romi a jak se cítíš? Jak ti je? Už víš nějaké další výsledky?

mila30
6. lis 2007

Zuzi, já už neměřím, to jsem ti už myslím psala, pokud chodíš na UTZ, tak ti Mudr, přesně řekne jak jsi na tom, takže se ještě stresovat měřením, to nemá podle mě cenu. Nehledě na to, že prý ty hormony vše zkreslují. Podívej se na mě, Clomhexal jsou snad ty nejlehčí hormony a co se mnou teď provádějí 😖. to sem nikdy neměla 😒 , asi mi hodně vyrostla děložní sliznice a teď to teda když se odlupuje stojí za to 😒 . Ale zase, vše se dá vydržet. A to, kdy brát hormony, je jak píše Romčítko, já v příbalovém letáku ve slovenské verzi myslím, četla i ten termín 3DC. Takže se nestrachuj, bude to určitě ok 🙂 🙂 .
Romí a jak ty? Už něco víš?

romcatko
6. lis 2007

Holky děkuji za otání - nevím nic. Prostě musím ještě těch 14 dní čekat na kontrolu. Zdá se to nekonečné. Beru léky na štítnou žlázu a utrogestan (který by , i kdyby se něco dělo, bzdil krvácení). Takže musím prostě věřit a doufat. ZPRÁVY BUDOU AŽ 20.11. (tj. za 14 dní v úterý) a pak z NT screeningu. A doufám, že jen dobré.

zuzan
autor
6. lis 2007

Romísku, jasně že budou zprávy jen a jen dobrý...jaký by taky měly být jiný??? Mílo, máš naprostou pravdu, takže dneska odpoledne teploměr z nočního stolku uklízím do lékárničky a budu si užívat sladké nevědomosti 🙂 Můžu se zeptat, jak jsi přišla na to, že ti vyrostla děložní sliznice? Já se právě dočetla, že Clomhexal děložní sliznici právě vysušuje, takže se často kombinuje s léky podporující její růst, ale moc tomu nerozumím a něco je fakt lepší vůbec neřešit 🙂))
Holky, mějte se báječně, tady to vypadá na sněhovou vánici a to celé dopoledne nádherně svítilo sluníčko 🙂))

mila30
6. lis 2007

No, já to usuzuji podle toho jak mám silnou MS. Protože to co ze mě padá, je hrozný, tak jsem si to tak nějak vydedukovala 😖 . Musím to na něco svést 😉 . Ale fakt nevím, musím se na to zeptat doktora. Já to mám teď vůbec divný, dostanu dřív, něco mi teče z prsu, no jsou to věci... 😖

maata1
6. lis 2007

Ahoj holky,
Mili, to co popisuješ, se mi nějak nezdá... Opravdu nemůžeš být v tom? Třeba moje mamina měla MS taky hodně silnou 4 měsíce a byla těhotná... Radši si někam dojdi....
Jinak já se taky cítím nějak divně... Mám zvětšený bříško a tvrdý, jak kdybych posilovala měsíc v kuse. Ale je takový pružný, stejně jak při mimoděložním... A taky mám takovou divnou pachuť v puse... Ale prsa mě vůbec nebolí, to mě právě mate... Jo a taky je mi furt zima a sním na co přijdu... Furt mám na něco chut... Ted čekám do pátku, jestli to dostanu nebo ne... Tak držte palečky....

mila30
7. lis 2007

Ahoj holky.
Test jsem si pro jistotu dělala, když ale jsem včera viděla, jak se mi to rozjelo, tak mi bylo i jasný jak to dopadlo. Test je negativní, ale nedělám z toho tragedii, povede se jindy 😉 .
A Maato, to je zvláštní, příznaky by se daly přirovnat k těm těhotenským, no nebudeme předbíhat....ale držet palečky můžeme 🙂 , tak tfuj tfuj 😉 .

zuzan
autor
7. lis 2007

Dobré ráno 🙂 Mílo, jsem ráda, že to tak bereš a je jasná věc, že se to povede jindy... Třeba to tak má být, abyste si s manželem stihli pořádně užít ještě jeden druhého, protože s mimískem už na sebe nebudete mít tolik času 🙂))
Maata, taky bych řekla, že ty příznaky by mohly být těhu, ale kdo ví...Je nás tady hodně, co měly příznaky naprosto jasný a MS i přes to přišla přesně v den, kdy přijít měla... Do pátku už to rychle uteče a budeš mít jasno, ale palečky pro štěstí samozřejmě držím 🙂

zuzan
autor
7. lis 2007

Holky, kam jste se dneska všechny ztratily???

martina26
7. lis 2007

Ahoj holky, tak jsem tak v rychlosti přečetla, co jste napsaly. Včera jsem tu nebyla, protože jsme sháněli obklady do koupelny a střešní okna. Nakonec se povedlo, tak mám radost. Jinak dnes se mi to včerejší běhání po krámech trochu vymstilo, bolí mě břicho a je mi pořád zima. No nic se nemá přehánět já vím.
mila30 - to si s tebou hormony pěkně zahrávaj, ale ty je určitě zvládneš. 😉

Maata1 - příznaky to jsou jako když by to bylo těhu, kéž by to vyšlo a děkuju za info o lázních, už jsem taky na 100% rozhodnutá že pojedu. Tak čekám, až se z lázní ozvou.

maova
7. lis 2007

Ahoj holky, jdu vás pozdravit. Jsem v pořádku, jenom si dávám dohromady všechno v hlavě, tak sem moc nemůžu a spíš jenom nakukuju. Ale brzy to snad zase napravím.

Mílo, je mi líto, že to nedopadlo dobře, tolik jsem ti držela palečky. Ale jsem ráda, že nejsi smutná a že se Zuzkou jdete společně do dalšího měsíce a budu na vás moc myslet na obě 🙂

mila30
8. lis 2007

Hezké ráno holky 🙂 .
Marti, mě to bylo také líto, ale nedá se nic dělat, bojuju dál 😉 a nevzdávám se, takovej posera přece nejsem 😀 .Se Zuzkou na to tenhle měsíc vlítneme a určitě se dřív nebo později( ale ne moc 😉 ) zadaří 🙂.
Zuzi, mám toho v práci moc, proto sem nestíhám už tolik psát, ale polepším se. 🙂
Maata a jak se cítíš ty? Pořad na tebe myslím 🙂 .
Marti 26, je super, že si se rozhodla pro lázně, určitě ti moc pomůžou 🙂 .

zuzan
autor
8. lis 2007

Dobré ráno, holky 🙂 Koukám, že jste všechny pilné včeličky a já zas jedinej flákač, co si řekne: "co můžeš odložit na zítra, můžeš odložit i na pozítří" 🙂)) Ba ne, taky toho mám v práci dost a co se blíží konec roku, tak čím dál víc, jen mám poslední dobou trošku problém se ke všemu dokopat 🙂)) Ale láduju se hormonama a ve vaječnících už se určitě rýsují pěkný vajíčka čekající na oplodnění a až k tomu dojde, tak pak už bude zase všechno veselejší 🙂)) Tak Mílo (a ostatní zatím neúspěšné snažilky), doufám, že mě v tom nenecháte samotnou-tenhle měsíc sázíme na jistotu 🙂
Marti26, a co obklady a střešní okna??? Můžu se zeptat, pro co jste se nakonec rozhodli??? To víš, pro nás stavebníky přijde každá rada a typ vhod 🙂)) A shánění přesně těchto dvou věcí nás v blízké době čeká 🙂))

zuzan
autor
8. lis 2007

Marti26, ještě ti musím říct, koukala jsem do alba a Tomík je kouzelnej - obzvlášť v tom bazénu je to andělíček 🙂))

martina26
8. lis 2007

Hezké ráno,
Zuzan to jo Tomik je andělíček, jak říkám já, hlavně když spí. Jinak je to pěknej raubíř. K Ježíšku si přeje boxovací pytel Shreka, tak si to jistě můžeš domyslet 😉 Jinak obklady jsme po velké diskusy s mým manželem /je to zedník 😉 / vybrali od firmy Rako - Salsa kombinaci zelená, žlutá bílá a vínová. Bude to taková veselá koupelna. To jsem vždycky chtěla. Siko je má v katalogu. Střešní okna máme Velux. Tak teď už to jen udělat.

zuzan
autor
8. lis 2007

Marti, děkuju...kouknu na ty obklady v katalogu... Co se oken týče, tak Veluxu se asi taky nevyhneme, ale přijdou nám strašně drahý ☹(( Vy taky stavíte? A nemáš nějaké fotečky?
Z toho, že Tomík občas zazlobí, si nedělej těžkou hlavu 🙂)) Aspoň víš, že ho máš a spíš by u kluka bylo podezřelý, kdyby nezlobil vůbec 🙂))