Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
8. lis 2007

Ahoj holky,
moc se vám omlouvám, že jsem taková "kamarádka na baterky", ale taky poslední dobou moc nestíhám... V pondělí jsem nečekaně jela za našima, v úterý tam oběhala zubaře, přešila kalhoty a včera ráno zas zpátky a přijela jsem pěkně promrzlá, tak jsem se učila v posteli. A dnes musím psát a večer šupajdit do školy.
Moc na vás všechny myslím, držte se, holčiny. Snažím se vždy aspoň rychle dočítat, abych neprošvihla nějaké krásné zprávy, na které už nedočkavě čekám 😉 Ale koukám, že toho máte všichni před koncem roku nad hlavu...
Tak nezapomente, jsem tu s vámi, i když tolik nepíšu 😅

zuzan
autor
8. lis 2007

Blani, jsem ráda, že ses ukázala, hlavně to s tím "lítáním" nepřeháněj a najděte si s mimískem taky chviličku na odpočívání 🙂)) Tak ať to večer ve škole dopadne co nejlépe 🙂
Mílo, chtěla jsem se zeptat, až budeš mít chviličku, působí na tebe nějak ten Clomhexal??? Jde mi o to, že jsem ho začala včera užívat a ač mívám MS pravidelně tak těch 6 dní, tak včera večer (3.den) jako když utne a je po MS... Jediný, co by s tím mohlo mít souvislost, jsou ty hormony, ale nevím, jestli je to v pořádku... Nebo ostatní holky, nemáte s tím nějakou zkušenost?

lucikpetik
8. lis 2007

ahoj holky, taky se omlouvam, ze nemam cas na psani, ale porad dohanim pracovne ten promeskany minuly tyden a na konika nezbyva cas...
milo je mi lito, ze se ti hormony tak bouri, ale je zase dobry, ze se v tom tele neco deje..
moc vas vsechny zdravim a budu se snazit chodit uz casteji.

zuzan
autor
8. lis 2007

Ahojky francouzko 🙂)) Luci, už jsem na tebe myslela mockrát, jestli nemáš z Paříže fotečky??? Prosím, prosím 🙂)) A taky to s tou prací nepřeháněj 🙂))

martina26
8. lis 2007

Zuzan, tak jsme si dneska přivezli obklady, vanu a baterie, no peníze jen lítaj, ale co se dá dělat. Když se staví a trochu se uklidňuji tím, že to dáváme do svého. Okna od Veluxu jsme sehnali za 8 200,- ve stavebninách ale zkus se kouknout na net www.velux.cz tam jsou taky celkem dobrý ceny a nemusí se nikde lítat. Stavíme už 2 rok. Pomalu se to rýsuje. Nejdřív jsme chtěli bydlet už na letošní Vánoce, ale už víme, že se to asi nestihne. To kůli té mé nemoci a do toho přijdou ještě lázně. S manželem bydlíme u tchýně už 6 let a věřte mi, už se opravdu těším do svého, znáte to, soužití s nimi je někdy náročný. ☹ Tak to stěhování vidím tak na únor. 😉

martina26
8. lis 2007

...jinak Zuzi, pár foteček baráčku jsem přidala do alba.

mila30
9. lis 2007

Ahoj holky.
Zuzi, jelikož beru Clomhexal až 5DC, tak nevím jestli ti to zarazí MS. Já už to většinou 5DC skoro vůbec nemám, což tedy není případ tohoto měsíce, kdy snad ani nepřestanu krvácet 😠 . Když jsem to brala úplně poprvé, tak jsem to měla nasazené od 1DC a napamatuji se, že by mi to nějak zmírnilo krvácení.
Tak nevím....já spíš pociťuji ty vedlejší účinky až teď a to je teda mazec 😖 .Jedině si zkus zavolat k doktorovi nebo uvidíš na UTZ, třeba je to v pořádku 🙂 .
Blani, jsme rádi, že sem občas nakoukneš, ale jak píše Zuzka, nic se nemá přehánět, takže máš nařízeno odpočívání a trošku lebedění 🙂 .
Luci, na ty hormony tentokrát tělo reaguje až moc, ale nevím, jestli je to tak správně nebo ne, no..ve čtvrtek jdu kontrolní UTZ jestli se tvoří folíci a tam uvidíme 😉 .

zuzan
autor
9. lis 2007

Marti, tak to ti věřím, že soužití s tchýní není žádný terno...ale zase nejsem zastánce toho, že každá tchýně musí být tak hrozná 🙂 Mě na té mojí taky nějaké věci nesedí, ale celkově spolu vycházíme víc, než dobře, bydlet bych s ní ale nechtěla 🙂)) Myslím si, že bydlení v jednom baráku s rodiči nikdy nepřináší nic dobrého - snad jen kromě toho, že kdykoli je třeba, babička pohlídá, ale víc pozitiv v tom nevidím 🙂
Domeček máte krásnej a je typově hodně podobnej tomu našemu 🙂)) Tak ti přeju, ať jde práce rychle od ruky a můžete se nastěhovat co nejdříve 🙂
Mílo, ty vlastně začínáš brát až skoro na konci MS, to jsem si neuvědomila, že tam to tolik znát nebude...já už to neřeším 🙂 Je po MS a na kontrolu po tom zákroku jdu až v pondělí, tak se na to přeptám a uvidím, jak to bude 🙂 Je mi líto, že máš takový vedlejší účinky, tak snad to brzy přejde a bude zase všechno v pořádku...někdy si stejně říkám, co všechno jsme pro ty mimísky ochotny podstoupit 🙂))

martina26
9. lis 2007

Hezké ráno, no i když tady u nás od rána leje jako z konve a to mám klasicky prádlo na šňůře.

Zuzan, měla jsem tam víc foteček, i koupelnu a obklady za linkou, ale neprošlo to přes administrátory. Máš pravdu bydlení s tchýní NO COMENT! No ale zase je fakt že kdykoliv pohlídá a až pojedu do těch lázní, tak to využijeme 100%, samozřejmě hlídá taky manžel, ale přeci jenom taky nemůže chodit z práce každý den po druhé hodině, když chodí Tomik ze školky.

Milo je mi líto, že si to s tebou takhle zahrává, mě veškeré tyhle věci ještě čekají. Dle doktorky šance na přirozené početí je u mě minimální. Ale správně jak píše Zuzan, pro miminko vydržím cokoliv 🙂 .

maova
9. lis 2007

Ahoj holky, taky přeji hezké ráno 🙂
Včera jsem si byla nechat ukončit neschopenku a v pondělí jdu do práce. Doktor mi rovnou udělal vyšetření, abych tam nemusela zase za 14 dní a poslal mě i na krev, aby se vyloučili další možnosti proč se to stalo. Volali i na genetiku, ale to bylo ještě moc brzy, tak výsledky nejsou a mám to zkusit klidně zase za měsíc. Jenom asi dlouho snažilka nebudu, protože říkal, že určitě počkat až budou všechny výsledky a zmínil se o půl roce 😢

martina26
9. lis 2007

Maova, v práci alespoň přijdeš na jiné myšlenky. Půl roku je dlouhá doba, ale asi je lepší počkat na všechny výsledky. Jistota je jistota. Tak ať se ti hlavně v práci líbí. 🙂

maova
9. lis 2007

Marti, děkuju, snad to bude v práci fajn. Jsem ráda, že už tam půjdu a nebudu pořád doma. Sice jsem se teď snažila pořád někde chodit, ale i tak to není ono. A taky jsem se ptala, jestli už můžu normálně cvičit a říkal, že klidně, že už všechno bez omezení 🙂 Tak to mám radost 😉

zuzan
autor
9. lis 2007

Marti, tak to je paráda, že nastupuješ do práce 🙂)) Mám z toho velikou radosti 🙂 A co jsi nakonec sehnala? Budu ráda, když písneš do IP nebo na mail 🙂)) Přesně, jak píše Marťa26, přijdeš na jiné myšlenky, mezi nové lidi a aspoň nebudeš mít tolik času na smutnění 🙂 S tím čekáním, vím, že teď se to zdá nekonečný, ale je fakt, že je lepší počkat a mít jistotu, než se celé další těhotenství obávat, aby se to neopakovalo...
Marti26, tobě pošlu do IP mailík, tak když se ti bude chtít, pošly mi ty fotky tam, když tady neprošly 🙂 Já ti na oplátku pošlu náš domeček 🙂

martina26
9. lis 2007

Maova no tak vidíš, cvičení taky navozuje pocit štěstí. 🙂 Já jdu na kontrolu 16/11 tak uvidím. Nejsem zvyklá být doma, taky bych docela ráda byla v práci, ale bojím se to uspěchat. nemá to cenu.

maova
9. lis 2007

Zuzko, už se ti chystám psát 🙂 Nějak jsem teď dva dny nestíhala. Máte pravdu, určitě je lepší počkat a mě se to zdá sice dlouho, ale stejně nevím co bude a tak kdoví, kdy budu zase těhulka. Ale co se dá dělat, nějak to dopadne a při nejhorším si prostě ještě počkám.

Marti, určitě nic neuspěchej a radši zůstaň ještě chvíli doma, pokud to doktorka navrhne. Všechno se ti hezky zahojí a budeš v pořádku 🙂

zuzan
autor
9. lis 2007

Holky, užijte si nádherný víkend a dávejte na sebe pozor!!! V pondělí papa

blanuleplus
9. lis 2007

Ahoj holky, taky přeji krásný víkend. Pro mě bude studijní, ale možná navštívíme poprvé kamaráda s malou holčičkou, co jsem měla mít mimčo měsíc po nich... Na všechny moc myslím! Holčiny, držte se!
Marti, to je mi líto, že musíš snažilkování trochu odložit, ale určitě bude vše v pořádku a hned jak na to potom vlítnete, tak se zadaří 😉 a s novou prací ti to teď bude líp utíkat... Já se taky nestačím divit, jak rychle se ty postupky blíží... 😖

mila30
9. lis 2007

Hezký večer holky.
Marti, to je dobře, že už jdeš v pondělí do práce. Přijdeš na jiné myšlenky a život bude utíkat troškú rychleji a najednou bude půl roku za námi a budeš 100% připravená na další snažilkování. A nastupuješ do té práce jak jsi byla, nebo si sehnala úplně novou? Myslíš, že se ještě někdy uvidíme?Byla bych moc ráda..ale samozřejmě to nechám na tobě..
Martino 26, jak píše Maova nic neuspěchej nemá to cenu, ať se ti bříško pořádně zahojí.
Blani, tobě přeji ať ti učení leze dobře do hlavy a nemusíš se dlouho učit mučit 🙂 .
Jinak já to holky mám pořád hodně už 5 den 😒 , tak doufám, že už to snad přestane.
Přeji vám všem krásný víkend a moc na vás všechny holky myslím 🙂 .

lucikpetik
9. lis 2007

ahoj holky, tak dneska jsem konecne dodela praci co se mi tu kupila, tak snad budu mit vice casu na konika...
marti tak uz jdes do prace? a kam nakonec, to je fajn, cas bude rychleji utikat a navic, kdyz muzes cvicit, tak to je parada, pul rok utece jako voda...
zuzi fotky poslu, jen jsem zatim opravdu nemela cas ani abych je stahla, ale napravim to...
jinak o vikendu nas ceka oslava 50 zitra a v nedeli stehujeme kancelar, v pondeli prijde nova pani a zacnu asi zaucovat, pokud se ji bude libit prace...
takze jak tak premyslim, tak zase toho casu mit tolik nebudu..

martina26
10. lis 2007

Hezké ráno holky, opět u nás leje jako z konve. S tím počasím to už asi lepší nebude.

Milo, přeju ti aby to už nebylo tak hrozné a brzy to přestalo 🙂 musí to pěkně otravovat, viď.
Lucikpetík, ty jsi tedy šikulka, že toho tolik zvládáš, ale taky si najdi chvilku na odpočívání. Zasloužíte si to 🙂 😉
Zuzi, děkuji za fotečky, baráček máte moc pěknej.

Všem přeji krásný víkend.

maata1
10. lis 2007

ahoj holky...
tak uběhnul pátek a já furt nic... nedostala jsem to... ale pořád mě bolí břicho, jak kdybych to měla dostat... nechci to zakřiknout... ještě to pořád nemusí nic znamenat... ale po operaci jsem měla MS každý měsíc pravidelně devátého... tak držte palečky...

taky přeji hezký víkend.. budu se hlásit 😅

martina26
10. lis 2007

maata1, moc držím palečky 😉 , třeba zafungovala lázeňská péče. 😉 🙂 To by bylo fajn.

mila30
11. lis 2007

Maata držím všechny palce co mám 🙂 , a tfuj tfuj tfuj ať to vyjde 😵 .
Kdy si chceš dělat těhu test?

maata1
11. lis 2007

Ahojda...
tak stále nic... 😖 Marti, moc bych si přála, aby zafungovala... Ale nejak to nehrotím, bud to vyjde nebo ne...
Mili, to já právě vůbec nevím... chtěla bych zítra, ale nevím, jestli to není brzy... Mám totiž takovej problém... Z lázní jsem si přivezla zánět a dostala jsem pro sebe a pro mladýho prášky a čípky... ale nemám je brát, když otěhotním... Tak nechci test dělat moc brzy, abych něco nepokazila... Holky, já jsem tak ráda, že vás tady mám, že si s vámi o tom můžu povídat... Kámošky se o tom nějak se mnou moc bavit nechtějí... Prý to nemám řešit...

mila30
11. lis 2007

Maato, tak to nechej na zítra na ráno, to si myslím, že už bude akorát 🙂. Já vím jak se cítíš, bojíš se zklamání z toho, že tam 2 čárky nebudou. Znám ten pocit...kdysi jsme se o tom s holkama tady bavili a řekli jsem si, že test budeme vždycky dělat až po tom co MS nepřijde a nikdy ne předem no a já myslím, že zítra to už budou 3 dny po tom co jsi to měla dostat, takže alespoň budeš vědět na čem jsi 🙂 .Ale samozřejmě dělej jak ty sama cítíš 😉 . Pořád na tebe myslím a držím palečky 😵 .

lenka7173
11. lis 2007

Zdravím děvčata, asi jsem se přidala k zástupům žen co budou mít v nejbližší době problém. Zjistili mi mimoděložní těhotenství, naštěstí brzy ale i tak s následky, jsem 2 den po hysteroskopii, a mám několik dotazů pokud můžu. Měli jste také takové bolesti v podbřišku? Jak dlouho jste pak krvácely a vůbec jak jste to zvládli psychicky, já jsem na dně. Nějak to nemůžu rozchodit, poraďte co jste dělaly vy?

mila30
11. lis 2007

Ahoj Leni.
Úplně přesně nechápu jestli ještě máš mimoděložní a čekáš na operaci nebo už si po ní. Já byla na normální laparoskopii a břicho mě pobolívalo, jen do té doby než jsem se rochodila, přece jen je to zasah a několik děr ti do břicha udělají. Jinak jsem ani po jedné operaci nekrvácela, snad jen trošku špinila, ale asi jen jeden, dva dny. Po operacích jsem byla také na dně a ještě k tomu když druhá byla měsíc po té první. Nejvíc mi pomohlo vypovídat se partnerovi a kamarádkám a něco si o tom přečíst. Trochu jsem si poplakala a politovala se, pak jsem si ale řekla, že nejsem ani první ani poslední, která to měla a mimčo už má. Tak jsem se vzchopila a i když v hlavě to má člověk pořád, koukám na vše s úsměvem a když mě chmury přece jen přepadnou, tak to řeknu tady holkám a oni mě vždycky tak podpoří, že smutek je hned pryč. Určitě nemá cenu dělat, že se nic nestalo a "chodit kolem toho jako kolem horké kaše" to nemá cenu. Chce to dostat ze sebe pryč a nedržet to pod pokličkou. A uvidíš jak to časem bude lepší a lepší 🙂 .Přeji ti, aby se dušička a tělíčko co nejdřív zotavilo a měla si zase úsměv na tváři, protože s úsměvem jde všechno líp 🙂 .

lenka7173
11. lis 2007

ahoj milo30, děkuji za tvou reakci, jsem po zákroku, ale nědělali mi laproskopii alespoň tak mi to nepopisovali. Nemám žádné stehy, snad jen jeden malý v pupíku a strašně mě bolí podbrišek a vůbec pravá strana břicha. Měla jsem MT v pravém vejcovodu a přišli jsme na to brzy - 3-4 týden. Zaráží mě, že tak hodně krvácím. Co se týče psychiky jsem na tom hůř. Odehrálo se to tak rychle, ale samozřejmě moc děkuji za povzbuzení není možné to nepřežít když to přežily jiné.. 🙂

mila30
11. lis 2007

Tak teď už tomu rozumím 😉 . Je dobře, že na to přišli tak brzy, o to víc se ti to bude hojit 🙂 a to, že tě to tolik bolí nechápu...nevím, asi bych si zavolala k doktorovi, budeš mít alespoň jistotu, za to nic nedáš. Určitě budeš mít teď smutné srdíčko, ani sluníčko nesvítí a to moc nepřidá ☹ . ale uvidíš, že čas pomůže, jen to musíš přečkat a zkusit se zabývat nečím jiným a jen nad tím nepřemýšlet.Tohle všechno se těžce dělá, ale musíš v sobě najít sílu jít dál. Zkus s partnerem probírat třeba dovču na příští léto, choďte do kina a do divadla, prostě dělej vše pro to, aby si nesmutnila a byla nešťastná. Podívej...tady už jsou 4 holky těhu a většině se to podařilo chvíli po tom, co se mohly začít snažit. 🙂 Tak hlavu vzhůru a zkus se trošinku usmívat 🙂 .

zuzan
autor
12. lis 2007

Krásné pondělní ráno, holky 🙂 Zdravím vám po víkendu, i když bych si ho zopákla ještě jednou v poklidnější atmosféře 🙂 Byli jsme na stavbě a k tomu jsme ještě stihli kino a včera divadlo 🙂 A jak se vydařil víkend vám?
Leni, tobě taky moc neporadím, protože všechny, co tu jsme, jsme byly na klasický laparoskopii - tedy díry do břicha, který mě bolelo docela dost ještě tak týden po operaci, ale spíš bolely ty dírky při pohybu, než samotný břicho a po zákroku jsem krvácela tak týden-jako klasická menstruace, která pozvolna končí... A je to přesně tak, jak to napsala Míla, s úsměvem jde všechno líp, i když je mi jasný, že je ti teď hodně smutno...hlavně se hned neškatulkuj do skupiny, co budou mít problém-nemusí to tak vůbec být... Zůstal ti vejcovod, nebo ti ho odebrali? A co máš na mysli, že to tvé MT zjistili brzy, ale i tak s následky? Jaké následky? A kdy ti řekli, že se můžete znovu snažit? Budu držet palečky, ať se dáš co nejdříve do kupy a můžete plánovat zimní radovánky a nebo právě tu letní dovču 🙂
Mílo a co tvá MS? Snad už skončila a je všechno tak, jak má být...
Maata1, tak co, jsem zvědavka zvědavá netrpělivá a očekávám krásné zprávičky, které už tu moc potřebujeme 🙂))
Luci, na fotky už se moooc těším 🙂)) Ale opravdu to tolik nepřeháněj, nebo ti to těhotenství tak rychle uteče, že si ho ani nestihneš pořádně užít 🙂))
Marti, na tebe dneska moc myslím a přeju ti šťastný a úspěšný vstup do nové práce...ať se ti tam moc líbí, jsou tam na tebe hodní a jsi tam spokojená...držím palečky a doufám, že nám písneš, jaký to napoprvé bylo 🙂))
Marti26, tobě moc děkuju za pochvalu domečku a jak to vypadá s tvými lázněmi? Už se ozvali?
Blani, postupky zvládneš levou zadní, vždyť v tom ležíš od rána do večera a už musíš znát všechno nazpaměť 🙂 Taky na tebe myslím...