Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
29. lis 2007

Holky, dneska mám fofr, tak jen v rychlovce - Blani, tobě samozřejmě držím pěstičky a vím, jaký jsou v tobě kvality, takže žádnej strach ani stres a máš to v kapse... Luci, ty dobře nakup a neděs se, když jsme byli naposledy v Tescu, tak jsme se nestačili divit, jak od naší poslední návštěvy vylítly ceny (ale to ne jenom v Tescu)...je to fakt síla, asi se začneme pást na zahradě, aby nám zbylo na hypotéky 🙂))
Mílo a jak ty? Něco nového? Mě dneska začalo pobolívat břicho na MS, takže bohužel je asi taky jasno ☹ Kalhoty sice ještě nestahuju, ale tyhle bolesti důvěrně znám...
Tak mějte krásný zbytek dne a zítra ahoj

mila30
29. lis 2007

Holky, já už vím 100% že MS dostanu, v neděli udělám testík a pak vysadit Utroš a MS má přednost 😀 . Neberu to tentokrát vůbec nijak, spíš to beru tak, že tenhle měsíc byla příprava na prosinec 🙂 .
Blani, zítra to zvládneš 100% to je přece nad slunce jasný 🙂 .
Lucí, ty se trošku šetři, ju? 🙂

blanuleplus
29. lis 2007

Holky díky za podporu...jsem pěkně vyklepaná 😖 Snad dostanem aspoň nějaký rozumný téma 😒 Ať vám zítřek rychle uteče a těhulky čekatelky, dejte nám vědět 😉

mila30
30. lis 2007

Hezké uklouzané ráno holky.
Dneska je to na silnicích mazec, tak dávejte pozor ať neuklouznete.
Blani, tobě držím všechny palce ať ti to dneska vyjde a máš to úspěšně za sebou 🙂 .
Určitě dám Blani vědět hned v neděli, to si budu dělat testík, ale už teď vám můžu říct, že bude negativní. Vůbec to ale neřeším 🙂 .To bych se z toho jinak zbláznila 😀 .
Zuzi a kdy ty plánuješ testík? Byla si na IUI 2 dny po mně, tak asi někdy začátkem příštího týdne?

zuzan
autor
30. lis 2007

Dobré ráno, Blani, na tebe myslím už od probuzení, tak to musí dopadnout jedině dobře!!!
Mílo, taky to nijak neřeším a počítám s tím, že by to byl veliký zázrak, kdyby to vyšlo...taky čekám v neděli na zprávu...Já mám do pondělka-úterka ještě čas a jsem smířená s tím, že to nevyjde - v pondělí mám dovču, tak se taky ozvu, jakmile budu něco vědět...testovat nebudu, počkám, než přijde MS, které dávám čas celý příští týden a kdyby ne, tak testnu až pak o víkendu... Jinak mi mamka včera přinesla ukázat ultrazvuk "skorošvagrové", ale nějak se nad ním nedokážu upřímně rozplývat, jako všichni ostatní...
Tak hezký páteční den a ať vám to do toho víkendu rychle utíká...

mila30
30. lis 2007

Zuzi, ono je lepší to brát tak, jako by vlastně ani nic neproběhlo. I když u tebe díky velkým 3 folíkům by měla být větší úspěšnost 😉 . Tak ještě neházej flintu do žita a třeba 😉.
Mě by měla přijít mrcha dnes, ale kvůli Utroši nemůže, takže jí očekávám v plné parádě příští týden 🙂 .
A s tím rozplýváním...jsem na tom stejně, strašně to všem přeju, ale když to vidím, řeknu to je hezký a to je všechno....

zuzan
autor
30. lis 2007

Mílo a kdybys brala ten Ultroš i ten treti tyden, tak by MS přišla až po vysazení??? Možná je to hloupá otázka, ale já moc nerozumím tomu, proč se předepisuje na 3 týdny, když těhotenství se dá odhalit už po dvou??? Nebo je to kvůli případnému udržení???

mila30
30. lis 2007

Zuzi, to já právě také moc nechápu 😒 .Holky tady na MK psaly, že Utroš opravdu brzdí MS a že někteří Dr. ho předepisují na 3 týdny, ale to že většinou rozhodí MS. Nejlepší podle některých Dr. je brát Utroš 14 dní, pak udělat test a když vyjde, tak nepřestat s braním a když nevyjde, Utroš vysadit. Takže proto moje rozhodnutí vysadit ho už v neděli, to jsem 16 DPO. Pokud bych měla čekat do příští soboty, tak budu mít cyklus dlouhý asi 33 - 35 dní a to je moc dlouhý.

zuzan
autor
30. lis 2007

To je jasňačka - čím delší cykly, tím míň šancí 🙂 A jak to jde v práci? Ještě je toho tolik? Už jen 3 týdny a budeš mít krásně dlouhý vánoční volno 🙂 Jak trávíte Vánoce? Býváte sami, nebo u rodičů? My jsme to zatím vždycky udělali tak, že jsme si s manželem uspořádali Vánoce buď den před nebo po Štědrým dnu a na Štědrý den jsme byli doma...jak to bude letos zatím nevím-s manželem jsme o tom zatím nemluvili, ale letos budu muset být mamce nablízku, aby nebyla sama...i tak bude smutno...Docela se těším na leden, až bude po všem...na únor na Valentýna nám zamluvím nějakej hotýlek na lyžovačku, vloni nám to nevyšlo, protože jsem byla 2 týdny po operaci, tak už se mooooc těším, jak se zase vyblbneme 🙂))

mila30
30. lis 2007

Zuzi, v práci už docela dobrý. Jen mi od příštího týdne začíná školení 10 lidí 😒 a to bude vyčerpávající, je to na 6 dní.
A na vánoce budeme spolu s manželem doma a 1 a 2 svátek vánoční objedeme rodiče🙂 .
Taky plánujeme na únor nějaký prdloužený víkend na horách, ale bez lyžování, my tomu vůbec neholdujeme. 😉 🙂

zuzan
autor
30. lis 2007

Mílo a kam plánujete na hory? A kde máš to školení? To ti věřím, že to školení bude záhul, ale určitě to hravě zvládneš 🙂

blanuleplus
30. lis 2007

Ahoj holky, tak jsme doma 🙂 Diky, ze jste na me tak moc mysleli, urcite to pomohlo 🙂 Jeste sice nevim, jak to dopadlo, to se dozvim az ve ctvrtek odpoledne, ale pri trose stesti a shovivavosti profesoru, by to mohli uznat 😉 Nastesti bylo tema protosocialni chovani kojence (to je vse, cim si ten bezbranny tvorecek zajistuje, aby se o nej nekdo postaral), tak jsem splodila dokonce pet stran 😅 Ted uz se tesim do postele, protoze rano jsem vstavala v pet a bylo mi tak zle, ze jsem se motala ode zdi ke zdi jak opila a v buse bych se slozila, kdyby me nepustili sednout...
Uzijte si hezky vikend, budu na vas myslet a zadny pesimisticky reci predem! Jeste se uvidi! Moc bych vam ten nejkrasnejsi darecek pod stromecek prala, no prinejhorsim k Valentynu 😉
My tim, ze vychazi Vanoce az na pondeli, stihneme snad taky navstivit nase o vikendu (jinak MM makal az do Stedreho dne a ten pak skoro cely prospal, chudak), v pondeli se projdem po Praze (jen svarak letos vynecham 😉 ), dame si veceri a dalsi den pojedem k MM rodicum, protoze ma jeho maminka 26.12. sedesatiny. Takze letos budou Vanoce obzvlaste slavici 🙂
Milo, jsi dobra, ze dokazes nekoho skolit, ja zvladala akorat delat instruktorku snowboardingu a i tam jsem mela nekdy co delat s kazni 😅
A Zuzko, ty hory si radsi uzij co nejdriv, i kdyz vlastne mozna uz i ted je pozde 😉 Ja taky budu o vikendu jen prihlizejici...
Myslim na vas, holky...a dobrou noc 😅

mila30
1. pro 2007

Ahoj holky.
Zuzi, nevím kam plánujeme hory, chceme najít nějaký pěkný malý útulný penzionek, aby jsme se mohli s manžou užít, na lyže totiž ani jeden nejsme 😀 .
Blani, to je super, že máš z té práce dobrý pocit, určitě ti to vyjde, máš to prostě už teď v kapse 🙂 .
S tím školením, nevím jestli jsem dobrá, ale snažím se, někdy je těžký udržet nervíky, kdzž už po 10 vysvětluju něco co je jednoduchý, ale to se nedá nic dělat.
Pesimistický řeči nemám, ale břicho už mluví za vše. Myslím si, že buď se mrcha probojuje přes Utroš sama nebo až ho zítra vysadím bude tady jak na koni 😀 . Ale to neva, další měsíc je před námi a jednou to prostě vyjít musí 😀 .

mila30
3. pro 2007

Ahoj holky.
Já dnes jen v rychlosti. Je uzávěrka 😒 .
Test jsem si včera nedělala, protože lékarna byla zavřená. Další jsem nesháněla, říkám si, že pokud bych byla náhodou těhu, tak si ho můžu koupit vždycky 😀 .
MS zatím nedorazila, ale už jí cítím 😖 , no čím dřív tím líp 😉 .Takže si myslím, že nejpozději zítra je teda jako na koni 😀 .

blanuleplus
3. pro 2007

Ahoj holky 🙂
Teda Milo, ty nas napinas, ja jsem letela vyzvidat novinky... 😅 Takze jsi Utros uz prestala brat? A co kdybys tehu byla, nemohlo by to mit nejaky spatny vliv, ja ho mela brat na lepsi udrzeni mimca puvodne az do 12.tt, ale jestli mivas hormonalni hladiny normalni, tak to snad nevadi...ja mela po prvnim nevydarenem mimi malo progesteronu, proto jsem spinila uz tyden pred MS.
A co ty, Zuzko, jak je? Moc na vas, holciny, myslim... 😉
My byli o vikendu u nasich, bylo to hrozne fajn, ale zase jsem polovinu veci nestihla a zapomnela privezt x veci, pro ktere jsem si jela 😅 No, snad se tam dostanem pred Vanoci... Akorat jsem usila malymu mantinel do postylky, mam z toho velkou radost, ale jeden dil mi jeste chybi a byli jsme za truhlarem objednat komodu na prebalovani a skrin do pokojicku. Mysleli jsme, ze to bude tak do konce ledna a pry nam to udela uz do Vanoc...no to budem muset pohnout a jeste do ty doby rychle vymalovat, hned jak budu po zkousce.

mila30
3. pro 2007

Blani, já myslím, že Utroš nevadí, že jsem ho vysadila. MS už cítím a i kdyby náhodou nepřišla, což si nemyslím, tak si zítra testík udělám 🙂 .

pismenko
3. pro 2007

Ahoj,
jsem tady nová a stránky se mi moc líbí. 11.10.2007 jsem prodělala laparoskopii kvůli mimoděložnímu těhotenství. Otěhotněla jsem bez problémů hned druhý měsíc a kupodivu jsem se cítila velice dobře.Do nemocnice mě poslala gynekoložka, protože ultrazvuk byl prazdný a až v nemocnici to mimčo našli. Bohužel se uhnízdilo v levém vejcovodu a museli mi ho kousek vzít. Tvrdili, že pravý je v naprostém pořádku, ale věřte doktorům. Mam teď hrozný strach, že se mi to stane podruhé. Sice mě doktorka ujistila, že jsem v pořádku a že je velice malá pravděpodobnost, že by se to opakovalo, ale...
Myslíte, že je důležité počkat nějákou dobu, než se začneme pokoušet znovu? Já osobně bych do toho šla třeba hned, ale nevím, jestli to není moc riskantní. Menstruaci už jsem po tom zákroku měla. Děkuji a nezoufejte.
Já se tady v tom ještě moc neorientuju a založila jsem omilem nové téma. Jde to nějak smazat? ☹

zirafka105
3. pro 2007

Ahoj pismenko, tema jsem smazala a preju hodne stesti do dalsiho snazeni 😉 🙂 Zirafka (admin)

mila30
3. pro 2007

Ahoj pismenko,
Je určitě důležite po mimoděložním těhu mít minimálně 2-3 měsíce pauzu. Určitě se to neřídí tím, že si dostala první MS.
A s tím druhým vejcovodem..je jasný, že strach máš, ale například já nebo Zuzka máme druhý vejcovod v pořádku i když už jsme obě po operacích přes rok a holky co jsou těhulky , otěhotněli během krátké chvíle co se mohli začít snažit. Takže určitě doktorům věř a za 2 měsíce šup na další snaženíčko 🙂 .
A tobě v nemocnici neřekli co a jak? To je divné? Odkud jsi?

blanuleplus
3. pro 2007

Milo, jak válčís s uzávěrkou? Já šprtám, ale pořádně mě bolí záda...už nevím, jak si k tomu sednout/lehnout 😒 Doufám, že to aspoň k něčemu bude.
Písmenko, vítám tě tu, i když je mi líto, že tě tohle také potkalo. Pozitivní ale je, že se vám mimi podařilo tak rychle a že máš zkontrolovanou druhou stranu, tak dalšímu miminku nic nebrání. Já bych nechala pro jistotu přejít 2-3 menstruace a pak bych to nechala na přírodě, ona nejlíp ví, kdy je na mimčo nejlepší čas... Nezoufáme a Ty také nepropadej panice, většina je tu už těhotná a naše dvě hrdinky měsíce čekají na dvě čárky každou chvíli 😉 Přeji hodně štěstí 🙂

blanuleplus
3. pro 2007

Ahoj Milo, taky sis dala pauzu? 😉

pismenko
3. pro 2007

Ahoj,
právě, že mi toho moc neřekli.Všechno to přišlo tak rychle, já vlastně do té doby ani pořádně nevěděla, co to nějáké mimoděložní těhotenství je.Všechno mi potom vysvětlila až moje doktorka, když jsem byla na kontrole. Ty názory, kdy začít, se dost různí. Doktorka mi řekla, že bych ty dva cykly měla vydržet. MS mám dostat příští týden.Pak na to prdím a jdu do toho. Stejně si myslím, že už to tak hladce nepůjde. No uvidíme. Díky za podporu. A jsem ze severní Moravy.

mila30
3. pro 2007

Blani, už jsem tady. Uzávěrka je vždycky mazec, ale já mám dobrý oproti kolegyním z oddělení, že na ní nemusím být dlouho do noci, já mám toho hodně spíš ráno.
A jak jde učení??? Já tě stejně obdivuju, že tohle dokážeš zvládat 🙂 .
Blani, nevíš co je se Zuzkou? Asi jí písnu sms.
Písmenko, já bych ti radila počkat opravdu alespoň ty 2 měsíce. Může se stát, že otěhotníš hned, ale jelikož ještě nejsi vevnitř zahojená, tak by si taky mohla potratit. Tohle mi říkal Dr. po každé operaci. Zkus to vydržet a pak jít do toho se vším všudy a uvidíš, že ti to půjde hladce tak jako ostatním holkám co jsou tady těhu. 🙂

blanuleplus
3. pro 2007

No ucebni plan se mi nedari dodrzovat, tak snad aspon neco zvladnu a bude pri mne (aspon jednou 😖 ) stat studentsky stesti pri losovani otazky...ted momentalne uz se mi tak zoufale zavirali nad ucebnici oci, ze jsem si musela jit aspon pro piti...
Nevim, co je se Zuzkou, doufala jsem, ze se ozve ☹
Dnes mi volal kamarad, maji po 2.IVF a jeden testik vysel pozitivni a druhy ne...strasne moc jim to preji, nemaji jinou sanci, jak miminko mit a navic si to plati. Tak snad se tentokrat take dockaji stastneho konce... 😵

mila30
3. pro 2007

Blani, já psala Zuzce a při tom jsem si vzpoměla, že má vlastně dnes dovču 🙂 .
Tvým kamarádům držím moooc palce, aby jim to vyšlo a měli taky takového krásného mimíska v bříšku jako máte vy těhulky 🙂 . Tak tfuj tfuj pro štěstí, pro celý pytel štěstí 🙂 .

blanuleplus
3. pro 2007

Doufam, ze uz tu plives taky tehu bacilky... 😉 Moooooooc bych vam to, holky, prala... 😵 To je pro me letos na Vanocich to nejhezci, ze uz bude mimi zivotaschopne i kdyby se neco stalo...
A jo, Zuzka se nam dovolenkuje, tak nema pristup k netu... 🙂

mila30
3. pro 2007

Blani, kéž by...ale jako těhu se opravdu necítím, už jen za 1) folík byl na levé straně a to je ta nesprávná a za 2) už mě pobolívá podbřišek. Ale třeba to vyjde příště 😉 .
Blani a nic se nestane, mimíska donosíš tak jak máš a pak už ho budeš mít v náručí a budeš ta nejšťastnější mamina na světě 🙂

blanuleplus
3. pro 2007

To teda budu 🙂 uz ted zacinam byt na ten kulatici se pupek hrozne hrda 😅 Milo, chapu, ze se tak branis pripadnemu zklamani, ale my ty //proste chcem... 😉 Ja to totiz prozivam, jak kdybych na ne cekala sama 🙂 Tak jdu zas sprtat, nez dorazi MM... Tobe preji prijemny vecer a zitra netrpelive hned rano zapinam pocitac 😉

mila30
4. pro 2007

Ahoj holky.
Tak test včera večer proběhl a byl tak, jak jsem předpokládala negativní. Ani z toho nejsem zklamaná, protože jsem to očekávala a předem jsem se na to psychicky připravila 🙂 .
Teď bych spíš potřebovala, aby už přišla MS. Jsem už 31DC a nic, ten Utroš mě pěkně rozhodil 😒 .
Ani nevím jestli tenhle měsíc IUI stihnu, ale Clomhexal začnu brát a budeme se snažit doma 😉 😉 a v lednu můžu začít znovu 😉 .

zuzan
autor
4. pro 2007

Hezké dobré ráno 🙂 Mílo, hlavně hlavu vzhůru, dokud MS nedorazí, tak bych na test nespoléhala...já taky pořád čekám a jak píšeš, taky jsem 31DC, ale s tím rozdílem, že IUI byla ještě o dva dny dýl, než u tebe...a na test zatím kašlu, počkám do víkendu a do té doby bude jasno, ale spíš počítám s tím, že to nevyšlo... Včera jsme byli v kině na "Chyťte doktora", kde byl rozhovor se sexuologem Petrem Weisem - já vím, že to byl jen film, ale prohodil tam větu, že chlapi mění své neplodné partnerky za ty plodné, tak jsem z takový blbý věty pak byla přešlá celej večer - zas to na mě nějak všechno dolehlo, i když mi manžel tvrdí, že nejdůležitější jsem pro něj a vždycky budu já...
Blani, tobě gratuluju k písemné práci, jsem ráda, že z ní máš taky dobrý pocit a téma to bylo přímo jak ušitý pro tebe - budeš profesionální maminka 🙂 Ale ještě mnohem větší, i když opožděná gratulace k tvému nedělnímu svátku, přeju ti hodně moc štěstíčka, úspěchů ve škole, s manželem ať se máte pořád hodně rádi a hlavně si užívejte ten největší zázrak, který máš zatím v bříšku, ale už brzy bude mezi vámi 🙂
Jinak náš víkend byl takový, že v pátek jsme byli na večeři, k manželovým rodičům jsme jeli nakonec až v sobotu-stihli jsme 3 návštěvy a v neděli jsme byli na stavbě a večer bylo u nás na náměstí slavnostní rozsvícení vánočního stromku spojené s dětským vystoupením - bývá to vždycky moc hezký a do toho volala ségra, jestli se nechceme zastavit, že budou rozsvěcovat svíčku na adventním věnci, tak to bylo všechno docela hektický, ale fajn 🙂
Tak krásný den a hodně úsměvů 🙂