Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pismenko
4. pro 2007

Dobré ránko holky, taky Vás všechny zdravím. Pravě jsem dorazila do práce a jdu se nakoupnout kávičkou 🙂 . Všem pěkný a úspěšný den

zuzan
autor
4. pro 2007

Ahoj písmenko, taky tě mezi námi vítám, i když v jiném tématu by to bylo určitě příjemnější...ale co se dá dělat, stalo se a my musíme bojovat, aby k nám to štěstíčko našlo cestu a brzy to určitě vyjde 🙂

pismenko
4. pro 2007

Díky Zuzi, já si vlastně ani nic jiného nepřipouštím 😉 .Dalo by se říct, že i přes tu hrůzu co jsem si prožila se psychicky cítím dobře. Hlavně díky rodině a mému příteli. Byli a jsou mi velikou oporou.

mila30
4. pro 2007

Jééé Blani, také dodatečně vše nej a nej k Tvému svátku. Jsem hlava zapomětlivá ☹ . Tak moooc štěstíčka, zdravíčka a to nejkrásnější miminko pod sluncem 🙂 .
A Zuzi na tu větu hned zapomeň!!!! Ty plodná jsi, přece už jsi jednou těhu byla, takže takový řeči nechci ani slyšet!!!
Já už test dělala, do dalšího se nehrnu a čekám až MS dorazí. Jsem i rozhodnutá, že teď v prosinci nebudu na tu IUI nějak tlačit. My máme totiž 19.12. večírek na Hluboké a nevím jak mi to vyjde, tak uvidím. Nejdřív jsem myslela, že kdyby IUI vyšla na ten termín, tak bych prostě na večírek nejela, ale teď si říkám, že ta IUI není úplně to hlavní v mém životě. Hlavní v mém životě je žít a nehnat se jen za tím jedním, takže uvidím jak to vyjde, pokud ale na večírek, tak na IUI najdu a budeme se snažit doma 😀 .
Večírky jsou u nás moooc pěkné a bylo by mi líto kdybych tam jet nemohla. Ještě to je v nějaké Lovecké chatě a ta vypadá na netu moc pěkně. Takže nic hrotit nebudu a basta! 😀

romcatko
4. pro 2007

Ahoj holky, snažím se vás sledovat, ale tento týden byl hektický, tak jsem nestíhala.. a taky jsme byli na ultrazvuku kvůli vrozeným vadám, co se dělá v prvním trimestru, tak jsem měla děsný strach... krev i ultrazvuk dopadly dobře. Máme obrovskou radost. Jen nějsou spojené nějaké obaly (radost nemůže být nikdy úplná, asi abychom neztratili pokoru), tak jdeme za 14 dní na KO a doufám, že už to bude OK.

Blani, je mi líto, že tt nevyšel...

Pismenko, já bych dala pauzu nejmíň 2 MS, raději 3, když se ti podařilo otěhotnět hned. Měsícem to neuspěcháš, ale mohla by sis přivodit komplikace během těhu.

zuzan
autor
4. pro 2007

Mílo, přesně tak to má být 🙂)) Na večírek prostě pojedeš a basta 🙂)) A já už teď vím, že stihneš obojí-na IUI půjdeš buď 18.12. nebo 19.12., pak hurá na večírek, zábava, vínečko a na mimíska ani myšlenka a ono to půjde samo 🙂))

blanuleplus
4. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem tu nakonec až teď, chytaly mě v noci křeče do lýtek i přesto, že do sebe cpu ten hořčík, tak jsem si užila 😒
Díky moc za krásná přáníčka. Někdy mám strach, že jsem teď tak šťastná (po dlouhé době), aby se zas nestalo něco špatného...
Milo, čekala jsem lepší zprávičky, ale je důležitý, že to bereš takhle, nenechat se tím svázat a žít dál normální život...aspoň si ještě stihnete užít věci, na který s mimčem budete muset (i když rádi 😉 ) zapomenout... A ještě ve mně tak hlodá, že jsi si měla ten testík radši dělat až dnes ráno, hladina hcg opravdu hodně kolísá. Takže tenhle měsíc berete s manžílkem plně do svých rukou, jo? Tak třeba vaše mimi bude zrovna jeden z těch krásných zázraků, co se prý o vánocích dějí... 😉 A večírek je ideální, to mimoděložní se nám povedlo po koncertě 😅
Zuzko, vy jste toho teda za víkend stihli 🙂 My jsme odjížděli sice tentokrát už v pátek, ale nezvládli jsme ani polovinu toho, co jsme chtěli a potřebovali 😅 Alespoň jsme ale chvilku poseděli se širší rodinou, MM se dokonce poprvé viděl s mým strejdou, protože dřív jezdil často pryč a nestihl ani svatbu, tak to bylo fajn. A z Weisse si nic nedělej(je to můj profesor 😉 ), jednak to potřebovali do filmu a navíc bere všechno dost podle zvířátek a přitom většina chlapů má i citlivá srdíčka a svědomí, která na ně mají větší vliv. To by stejně tak tvůj manžel mohl být špatný z toho, že když tě neoplodní, že zkusíš sehnat někde "výkonnější spermie" 🙂

blanuleplus
4. pro 2007

Ahoj Romčátko, neboj, máš velkýho bojovníka/šikovnou holčinu a zvládne to a vše bude v pořádku. Je dobře, že testy vyšly v pořádku, bývají často falešně pozitivní, tak se snaž nestresovat a tomu malýmu věř 😉 Sice jsem to prožívala víc než ona, ale test si dělala Mila, mně naštěstí vyšel před sedmi měsíci 🙂

mila30
4. pro 2007

Blani, já mám doma ještě jeden test. To co mi koupil manža včera se jmenuje Gravitest a stál jen 34Kč a jsou v něm dva!!! To jsem čuměla jako blázen.
Naděje si žádné nedělám, už bych jen potřebovala, aby přišla MS. Uvidíme jak to v prosinci dopadne s IUI. My 19.12.07 odjíždíme už s firmou dopoledně a vracíme se až 20.12.07. Tak nevím....ale neřeším to. A třeba...zázraky se dějí o vánocích 😉 🙂 .
Doufám, že ty křeče už odešly a je vše tak, jak má být a nic šptaného se nestane!!
Romí a já si myslím, že příští testy vyjdou ok 🙂 .

mila30
5. pro 2007

Ahoj holky.
Tak mě dnes začíná to školení, takže se na vás budu jukat tak do 8:30 hod a pak až večer. Zatím mi napište jak se máte, co je u vás nového. 🙂
Já myslím, že už dne MS 100% přijde, už mám velký tlak v podbřišku, sice to vyjde akorát na první den toho školení, ale nějak to zvládnu 🙂 .A Zuzi co ty? MS už dorazila nebo ne? 😉 Já bych chtěla,aby mrcha je dna ošklivá nedorazila a hlásila si nám po víkendu dvě krásné čárky 🙂 .

zuzan
autor
5. pro 2007

Krásné dobré ráno...od včerejšího rána se mi pak už nepodařilo přihlásit, tak jsem byla celá nesvá... Blani, taky doufám, že křeče už daly pokoj a je ti zase dobře... S těma výkonějšíma spermiema jsi mě pořádně rozesmála 🙂 Dneska už je zase dobře 🙂
Mílo, to je docela síla, jak nás ty hormony úplně rozhodí... Já taky zatím nic, ale už od víkendu mám pocit, jako by MS měla přijít každou chvilku, už si připadám jak blázen, protože běhám na záchod i když se mi nechce, jen abych se přesvědčila, jestli už jo, nebo pořád ne.... Test se mi zatím nějak dělat nechce, ještě chvilku zůstanu v té hezké naději...i když ono to vyjde nastejno, protože když by čistě náhodou byl pozitivní, tak budu plašit, že se znovu opakuje mimoděložní...
Mílo, tak ať se ti školení vydaří a máš chápavé posluchače 🙂 a všem ostatním také přeji krásný den, já nám jdu vybírat digestoř, dokud jsem tady v kanceláři sama 🙂))

blanuleplus
5. pro 2007

Ahoj holky,
Mila vzorně maká, tu už jsem nestihla 😖 Přeji šikovné a chápavé "studenty". Včera mi nešel koník, tak jsem byla netrpělivá, co je nového 😅 Ta MS nás teda napíná...
Zuzko, to moc dobře znám, já takhle běhala na záchod, že "už" asi týden a pak zas vždycky kontrolovat, jestli jsem nezačla krvácet... Tak snad mrcha jedna dá teď devět měsíců pokoj 😉 A mimoděložního se neboj, to by byla hodně blbá náhoda a navíc tě zkontrolovali... Křeče dnes daly pokoj, ale zas se mi začal dělat hroznej pupenec hned vedle tý jizvy po znamínku a bolí to jak čert, takže mě tentokrát budilo tohle 😒 Křečí už se asi nezbavím, snad se to nebude moc zhoršovat. Úplně stačí, že mě už pěkně táhne bříško, když se chci převrátit...
Tak hezký den, jdem studovat 😉 Ještě, že mám tu polohovací postel. Jinak už bych nevěděla, jak si k tomu učení vlízt...

pismenko
5. pro 2007

Dobré ráno holky, včera to nějak haprovalo, že? Všem pěkné dopoledne.Zuzan, naprosto Tě chápu, mám to mimoděložní taky za sebou a občas mě taky přepadají myšlenky, že se to bude opakovat. Ale moje doktorka mě ujistila, že ta pravděpodobnost je malá a že za svoji karieru se s tím setkala jen jednou a to bylu u nějáké starší paní.

zuzan
autor
5. pro 2007

Ahoj písmenko, můžu se zeptat na tvé jméno? Mě právě doktor jak v nemocnici, tak v CARu řekl, že pokud se to stalo jednou, je zvýšená pravděpodobnost, že se to stane znovu, tak mám možná zbytečný strach...ale musíme myslet pozitivně a věřit, že to musí vyjít - i když pro mě je to teď docela těžký, protože ani u mě první IUI nevyšla ☹((

pismenko
5. pro 2007

Zuzi, jmenuju se Markéta.Já vím, je to těžké, mě přepadá panika při jakémkoliv píchnutí v břiše. Na laparce jsem byla 11.10.07. Promiň, ale já se v těch vašich zkratkách moc nevyznám. To IUI je prosím co 😅 co se týče těch doktorů, je to asi různé. Někdo říká tak a někdo jinak. Mě čeká příští týden MS a pak jdu do toho. Bude to už třetí a prdím na to. Skoro všichni tady tvrdí, že si s tím tělo a příroda poradí, tak já tomu věřím. 😉

zuzan
autor
5. pro 2007

Tak fajn, těší mě...Markéta je moc hezký jméno, taky jsme o něm uvažovali, když jsme vybírali jméno pro miminko 🙂))
Taky jsem ještě nedávno tyhle zkratky neznala, tak si z toho nic nedělej 🙂 Takže CAR je zkratka "Centrum asistované reprodukce",
IUI je vstříknutí spermií přímo do dělohy (usnadní se tím jejich cesta k vajíčku ve vejcovodu) a oplodněné vajíčko by pak mělo doputovat do dělohy a usídlit se tam-zavrtat se do děložní sliznice a tam se hezky vyvíjet...Ale šance, že to dopadne takhle hezky je malá (asi 10% úspěšnost a někde se uvádí ještě nižší), tak je dobrý si od toho moc neslibovat-což se snadno řekne, ale pro někoho, kdo touží po miminku, těžko vstřebává 🙂))
A pak je další forma - přímo umělé oplodnění (zkratka IVF), kdy odeberou vajíčka, se spermiemi je spojí mimo tělo a až oplodněná je vloží po pár dnech do dělohy - to už je proces trošku složitější a hlavně z pohledu financí dost náročný...

pismenko
5. pro 2007

Ups 🙂 Vyčerpávající 🙂

mila30
5. pro 2007

Hezký večer holčinky, zdraví vás hotová Míla 😀 .
To školení je náročný, mám tam jednu paní, co ani neví co je počítač 😒 . A to ji mám vysvětlovat jen nový informační systém a to jde těžko, když neumí ani s myší. Chudák ženská 😒 .
Markétko, těší mě 🙂 .
Jinak holky mě dnes dorazila MS,tak se objednám na příští sobotu nebo pátek na UTZ a uvidíme jestli IUI vyjde. Je mi to už jedno tenhle měsíc, spíš chci jen vědět jestli budou nějaký folíci.
Blani, ty křeče jsou protivné, ale ty to určitě zvládneš a ty dva poslední měsíce přečkáš a pak už bude jen mimísek 🙂 .

zuzan
autor
6. pro 2007

Dobré ráno-Mílo, tak jsme na tom zase na den úplně stejně a jdeme do posledního letošního pokusu 🙂 Teď jsem volala do CARu a domluvili jsme se se sestřičkou, že si tam v poledne zaběhnu pro recept na Clomhexal a ještě jednou to letos zkusíme, když byly vajíčka na obou stranách 🙂 S tou paní měj trpělivost - já včera strávila večer u počítače s mamkou, taky ještě nedávno pomalu nevěděla, kde se zapíná, ale musím jí pochválit, docela jí to jde a jsem ráda, že má snahu se s ním naučit 🙂))
Blani, z tebe mám velikou radost a už teď je jasný, že vaše miminko bude to nejkrásnější na světě - Luci, Ivčo, Romčo, ty vaše budou samozřejmě taky nejkrásnější, nejhodnější, ale hlavně nejzdravější 🙂 Jsem šťastná, že vy jste šťastné 🙂))
Tak hezký den, Blani tobě ať to jde do hlavičky samo a Mílo, ty na ně buď hodná a trpělivá 🙂))

mila30
6. pro 2007

Zuzi, takže do toho jdeme zase společně. V pátek vezmeme první Clomhexal a já se již dnes objednávám na UTZ na příští sobotu nebo pátek a tam se rozhodne 🙂 .
trpělivost já mám, spíš je mi jí lito. Ta paní vůbec nic neví 😒 .Ona ani neví ce je enter a tak a to jí mám učit informační systém, kde už musíš vědět co jsou základní pojmy ovládání PC, teda alespoň to.A Zuzi mi budeme určitě brzo taky štastné nastávající maminky, to je jasný 😀 .
Holky, co asi Maova ☹ ..vůbec se neozývá ☹ . Pořád na ní myslím...

mila30
6. pro 2007

Tak holky, příští týden v sobotu jde na UTZ na folíky 🙂 . To budu 11DC, tak jsem zvědavá.. 😉

pismenko
6. pro 2007

Dobré ránko, já Vám držím taky palečky. Všem a mooooc 😉 😉 To by v tom byl čert, aby se to nepovedlo. Jen aby jste se potom nepřesunuly všechny do jiné diskuze a já tu nezůstala sama ☹

mila30
6. pro 2007

Market, nebuj se nic, sama tu nezůstaneš, protože pak už budeme všechny splňovat tu druhou část názvu, který máme v tématu 🙂 .

pismenko
6. pro 2007

Tak jo Milo, já Ti věřím 🙂 Já jsem také trochu nervozní, protože se cítím skoro podobně jako když jsem byla poprvé těhotná. Je mi špatně od žaludku, záchod je můj kamarád a mam nafouknuté břicho. Nepřikládám tomu ovšem žádnou váhu, do týdne mam dostat MS, tak se uvidí.

blanuleplus
6. pro 2007

Ahoj holky,
tak to me mrzi, ze to ted nevyslo...asi skutečně ta vaše miminka čekají až na vánoce 😉 Ale důležitý je, že "fungujete" a že máte aspoň každý měsíc šanci a to je super. Já mám čím dál větší pocit, že ten náš mrňous je taky takový nepochopitelný zázrak... 😵 Ted jeste cekam na vysledky od toho kamarada, co byli na 2. IVF, kéž by to vyšlo alespoň jim...
Milo, tak to sis vcera makla...to chapu, ze je tezky nekoho ucit, kdyz nezna ani zaklady a ostatni se zas mezitim nudi 😒 Koukala jsem, ze jste koncili pekne pozde.
To ja vcera marne cekala na MM, volal z prace, ze maji prodlouzenou prac. dobu a prijde az ve 20, pak ze jde na pivo...no a vratil se v 1, kompletne spinavy zada na bunde a roztrhly jediny rifle, protoze pry nekde po ceste domu prelezal plot 😖 Nejhorsi je, ze mu clovek nemuze nic rict, protoze na alkohol reaguje tak, ze mi vzdycky (a to velice uprimne) zacne vyznavat lasku a jak je stastnej, ze me ma 😅
Na Martinku taky musím pořád myslet...snad bude brzy líp a přijde se na nás zas podívat...

blanuleplus
6. pro 2007

Nedá mi to a musím se pochlubit (v albu), co jsem po písemce za odměnu ušila našemu broučkovi do postýlky... A záclony (voál) by měly být se stejným vzorem hotové příští týden 😵

zuzan
autor
6. pro 2007

Blani, teda ty jsi šikulka 🙂 Musím tě pochválit 🙂)) Už zařizujete pokojíček pro mimíska? Teda, to je hezký s manželem, když ti takhle vyznává lásku, musí být roztomilej 🙂)) My byli v úterý na hokeji a manžel byl taky celou dobu takovej ještě milejší, než jindy, tak jsme si to parádně užili, měla jsem z toho radost, protože poslední dobou máme takový bouřlivější období - resp. já na všechno reaguju podrážděně-nevím, jestli je to těma hormonama, ale nemá to se mnou ten můj chlap jednoduchý 🙂 A už víš výsledky písemky??? Dneska by ses je měla dozvědět, jestli jsem si to dobře zapamatovala, tak jsem zvědavka zvědavá 🙂))

Markétko, přesně jak píše Míla, sama tady nezůstaneš - i když z těhulek je opravdová věrnice jen Blanka (ostatní se nad sebou zamyslete, protože byste se měly polepšit!!! 🙂)) Ale my tě v tom nenecháme - hned jak budeš moct, tak na to vlítnete a do 2-3 měsíců jsi těhulka!!!

Od Martinky mám čerstvé zprávy, všechny vás moc pozdravuje, ale mají v práci monitorovanou veškerou práci na PC a jinde se k internetu dostane vyjímečně, tak sem už nemůže tolik chodit, ale určitě až jí to vyjde, tak sem nakoukne a dá nám o sobě nějaké zprávičky...

blanuleplus
6. pro 2007

Díky Zuzko, taky jsem se do toho mantinelu úplně zamilovala a chodila na něj koukat tri dny 😅 Jeden díl musím došít ještě o vánocích, bude kolem celé postýlky. Pokojíček jsem chtěla zařizovat v lednu, až bude trochu klid, ale možná budem muset už příští týden aspoň jednu stěnu vymalovat, protože se sem chystá truhlář, aby nám smontoval skříň... MM je strašně roztomilej, když se napije. On to nedělá úmyslně, ale je pravda, že mě vždycky úplně odzbrojí 😅 Jseš dobrá, že si to pamatuješ, výsledky budou ale až před 3. Už se klepu...ale na druhou stranu bych mohla na 14 dní zaklapnout učení 😅 Holky, já jsem myšlenkama stejně úplně jinde... 😖 A to jsem zjistila, že jak jdu v 8 na zkoušku (případně), tak budou profesoři po takovém oblíbeném předvánočním studentském večírku. To jsem na to zvědavá... 😖

lucikpetik
6. pro 2007

ahoj holky, moc vas zdravim a omlouvam se, ze se nehlasim, ale cas....porad nemam nikoho za sebe a zitra mam dalsi vyberove rizeni, takze je to porad dokola....uz bych chtela aby tu nekdo byla a mela jsem min prace.
jinak blani jsem rada, ze jste v poradku a holky moc me mrzi, ze to tento mesic nevyslo, ale vanoce....treba..

blanuleplus
6. pro 2007

Hlásím, že klauzura prošla 🙂 Takže teď už jdu skutečně zase šprtat... 😖