Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
7. led 2008

Mílo, tak to mě moc mrzí, že musíš v práci čelit takovým diskuzím, ale už se určitě taky brzy dočkáme... S tím Clomhexalem jsem na to koukala a užívám ho správně, tak jsi měla jen jiný dávkování...a nechceš to teď na ten poslední pokus ještě zkusit navýšit i bez porady s doktorem? Nebo máš na tenhle cyklus jen 5 tabletek z minulého balení? Třeba by to bylo právě ono a vyšlo by IUI a za ušetřené peníze za IVF se pak třeba někam podíváte 🙂)) Na ty ceny jsem koukala jen zběžně, ale moc jsem se v nich nevyznala-něco hradí pojišťovna, něco ne a taky se hlavně zas až tolik neorientuju v těch zkratkách, takže nevím, co je k čemu dobrý 🙂)) Jediný, co je k dobru je to, že má manžel kvalitní spermoušky, tak tím něco ušetříme, ale teď to nějak neřeším, až to bude aktuální, budu o tom hledat informací víc a pak budu chodit pro radu za tebou 🙂
Blani, u tebe si taky ty nemoci nedají pokoj...tak zůstaň pod peřinou a pořádně se z toho vypoť...teď musíš být silná a hlavně zdravá... To je teda síla, kolik do toho ten tvůj kamarád investoval, tak snad to dobře dopadne a dočkají se miminka - to by bylo docela strašný, jen tak vyhodit 100000,-Kč, ale je pravda, že miminko je k nezaplacení, tak jim to moc přeju...S vínem to nepřeháním, dám si tak 1-2 skleničky o víkendu, jinak vůbec, tak to jsem ráda, že to nevadí...jen jsem z toho měla vždycky divný pocit, jestli dělám dobře, tak děkuju za uklidnění 🙂

mila30
7. led 2008

Zuzi, nemůžu změnit už dávkování, protože mám posledních 5 tablet. Ale to už je jedno...
Naštěstí má manža taky super spermijky, takže alespoň tahle výhoda 😀 .
A doufám, že IVF potřebovat nebudeš....ta třetí IUI určitě vyjde 😉 .

hanna
7. led 2008

ahoj holky,sem tady nova.jsem po mimodeloznim tehotestvi a byl mi odstranen levy vejcovod.je to pro me hrozny,protoze sme se snazili rok a pul a ted tohle a mam strach,ze to bude i podruhe.chtela sem se zeptat po jak dlouhe dobe po operaci ste zacali mit sex a po jak dlouhe dobe ste to zase zacali zkouset.dekuji za odpoved 🙂

mila30
7. led 2008

Ahoj Hani,
vítám tě mezi námi i když ne zrovna v tom nejlepším tématu. Můžu tě ale ubezpečit, že už tady máme jednu maminu a dvě těhulky.
Strach, že se to stane podruhé, budeš mít asi pořád...ale věř, že podruhé se to nestane, to je prostě jasňačka 😉 .
Jinak po operaci musíš dodržovat šestinedělí, tzn, žádný namáhání, hezky chodit aby si trénovala bříško, mazat si jizvy, aby se hezky zhojili. Sex taky po šestinědělí a snaženíčko po 2-3 měsících. Zkus se taky zeptat na lázně. Ty ti určitě hodně pomůžou.

hanna
7. led 2008

Milo moc dekuji za odpoved.Uz tak 3 dny si procitam tuhle diskuzi a sem rada[v dobrym slova smyslu]ze v tom nejsem sama.kdo to nezazil,nepochopi.jeste k tomu to cely probehlo pres svatky,tak to bylo takovy neprijemny.plus to ze sem predtim vsude rozkecala ze sem tehotna a ted to musim vsem vysvetlovat.uz bych chtela zase zkouset,ale samozrejme vim ze musim pockat,je to teprve tyden co jsem doma.ani nevim jestli ten pravy vejcovod je v poradku.protoze na muj dotaz jestli je ok mi dr.rekl ze to nevi,ze na to je zase druha operace.Takze muzu se priste trast jestli to zase nebude mimo.vubec nechapu proc se mi to stalo,ale sem rada,ze to muzu tady probirat 🙂 tahlen stranka je supr

mila30
7. led 2008

Hanni, bude to těžké teď každému říct, že už těhu nejsi. Já měla mimoděložní 2x za sebou během jednoho měsíce, čekala jsem dvojčata a při první operaci mi vyndali jen to jedno...Já totiž ani nevěděla, že jsem těhu, což bylo pro mě dobrý, doktor mi to řekl že jsem těhu a že asi problémy co mám, jsou cysty nebo začínající potrat a hned jsem šla na sál. Ale věř, že vše se v dobré obrátí a zkus ty lázně. Martina 26 před vánoci z lázní přijela a chválila si je. Co ty na to?To, že ti neprohlédli pravý vejcovod je divný, mě se koukali a i na druhou stranu. Pokud chodíš ale do CAR, tak ti průchodnost udělají i bez laparky a pak víš na čem jsi. Já to tak měla a Zuzka taky. Takže možnost jak to zjistit tu je a budeš alespoň v klidu. 🙂

hanna
7. led 2008

Jeste sem v zadnym centru nebyla.dr.mi akorat rekl,ze az prijdu na kontrolu tak se domluvime co dal.Pry to mame zkusit jeste normalne a kdyz to nepujde tak dal uvidime co a jak.mluvil i o umelym oplodneni,ale to vidim jako posledni moznost ☹ budeme to jeste zkouset normalne,sice strach tam je ale asi to risknu,ikdyz mi dr.v nemocnici rekla,ze tam je vyzsi pravdepodobnost opet mimo.Mrzi me,ze to u tebe taky probehlo a navic takhle muselo to byt fakt tezky,ale verim,ze se nam to podari i ostatnim holkam tady 🙂

ivusa1
8. led 2008

Ahoj holky.
Moc děkuji za gratulace. Přišlo to zničeho nic,trochu mě jen pobolívalo břicho a záda tak jsme 23.12. po obědě jeli pro jistotu do Mladé Boleslavy do porodnice na kontrolu, abysme tam když tak neotravovali na Vánoce, tam mi pro kontrolu chtěli naměřit ozvy mimča a dělohu jestli se náhodou něco neděje a když mi dali ty pásy na břicho, tak se zhrozili že to jsou kontrakce a rovnou po 2-3 min., tak že mě dali magnésium na zastavení děložní činosti, ale to nepomohlo a po vyšetření kdy doktorka zjistila že Lukášek už je v pánvy, naštěstí hlavičkou dolů a já se otevírám, tak mi praskla voda. 🙂 To jste měli vidět tu rychlost jak zavolala sanitku, napsala zprávu a už jsme letěli do Prahy do perinatologického centra, byli jsme tam raz dva, na ty obličeje když mě tam vyložili nikdy nezapomenu jak se jim ulevilo že jsme dojeli 😀 No a v Praze se snažili prod oddálit co to jen šlo, jenže ono nešlo, Lukášek chtěl ven a nedal si říct 😉 je pěkně tvrdohlaví. Po půlnoci mi začalo být hrozně zle z toho jak jsem byla předopovaná tím na zastavení té děložní činosti a šlo to rychle, než jsem přešla chodbu z UTZ kde řekli že asi už budu rodit na porodní box, tak jsem rodila 😉 bylo to hned a jsem ráda, že je Lukášek už venku z bříška. Zjistili že jsem chytla nějakou infekci a kdybych neporodila dřív, tak by měl asi potom nějaké problémy. Takhle dostal na 3 dny antibiotika a je úplně v pořádku, bez léků a všechno mu funguje. Teď se jen bude vyhřívat ještě nějaký ten týden v inkubátoru aby zesílil. Snad nenastanou nějaké komplikace.TAk to je můj příběh - nějak jsem se rozepsala 😕

blanuleplus
8. led 2008

Ahoj holky, chřipajzna zatím vítězí a venku je tak krásně... ☹
Zuzko, snad tu potvoru přemůžeme. Tentokrát vůbec netuším, kde jsem k tomu přišla... Ještě štěstí, že dostávám ty kapačky. Dřív jsem byla nemocná skoro každý 3-5 týdnů a většinou se to rozjelo tak, že jsem občas přes veškerou snahu skončila na antibiotikách...
Hanni, vítám tě mezi námi. Je to smutný, že nám tu v poslední době přibylo pár nových členek... Mila už ti všechno napsala, jen ji opravím, skóre je jedna maminka a tři těhule a brzy přibudou další 😉 A žádná z holek podruhé mimoděložní neměla a ani já, u který se dr. bál, že je to způsobeno nemocí, se kterou se léčím...tak neztrácej hlavu, budem ti tu všechny držet palce 😉
Ivuško, díky za zprávu. To byl teda fofr 😅 Jsem moc ráda, že jste s Lukáškem v pořádku. On to určitě všechno brzy dožene... Jen jsi mě pěkně vyplašila, že už se to skutečně nějak blíží... 😖

hanna
8. led 2008

Blani moc dekuju za podporu,kdyby to bylo podruhe tak by to byla smula jako hrom 😒 doufam.ze to tak nebude.Akorat s tema laznema do toho asi nepujdu.A tebe Blani jeste chtela zeptat za jak dlouho se ti podarilo otehotnet po te laparce.Moje mama mi rika,ze to pujde rychle,ze to je jako,kdyz pohnoji 🙂 tak se necham prekvapit a hned jak to pujde,tak budeme zase zkouset.Nastesti zadny problemy ted nemam a dr.rikal,ze by mesicky mely prijit tak za 4 tydny.Dekuju za odpoved

monnni
8. led 2008

Ahoj holky než si přečtu co je zde nového tak Vám jdu říct, že to prošló 😵 a mám krásnou tečku v děloze. Měla jsem velký strach, aby to nebylo zase mimoděložní a je to tam, kde má být. Další zajímavá zpráva, kterou mi doktorka řekla, bylo oplodněno pravé vajíčko a jelikož nemám pravý vejcovod tak je pravda, že si tělo pomůže a vajíčko podá do levého vejcovodu.... je to skoro jako zázrak 😉. 😵 😵

monnni
8. led 2008

Ivusa mooooc gratuluji k miminku. 😵

Hanna ahoj a doufám, že ti moje zpráva dodala trochu více naděje, že to bude dobrý jelikož jak píše Blanka tak většině holkám se to už na podruhé podaří. Přečti si můj článek, který jsem se vložila 28.12.2007...vůbec jsem netušila, že už jsem těhotná 😉

Blani ty jsi nemocná to je mi moc líto tak, ať se brzy uzdravíš.... já jsem zase nespala celou noc jak mě bolela noha...snad to bylo jen výjmečně. 😕

blanuleplus
8. led 2008

Monni, jsme rády za dobré zprávy. Tak se držte, ať je vše už v pořádku. Věřím, že jsi si už smůlu vybrala a teď si užívej krásného a bezproblémového těhotenství 😵 A díky, snad tu chřipajznu brzy přemůžeme. Měla jsem jít sice na zkoušku, ale zdraví je přednější... Nohy mě taky zpočátku občas bolely, tak snad tě to nebude zlobit moc.
Hanni, nám se zadařilo druhý cyklus, co jsme se znovu snažili a taky mám pocit, že vajíčko uzrálo zrovna na straně bez vejcovodu a tělo si nějak poradilo...

blanuleplus
8. led 2008

Takže jsme tu vlastně už těhulky 4 🙂 Jen tak dál... 😉

hanna
8. led 2008

Ahoj Moni,tak sem si precetla tvuj clanek a muselo to byt hrozny,ja necekala dvojcata,ale jinak to u me probehlo podobne.Taky 10 dni zpozdeni 2 slabe carky..Byla sem hrozne stastna.Jenze potom odber krve a hrozne nizky HCG sestricka u dr.mi rekla at prijdu po novem roce,ze by tam uz melo byt neco videt to bylo pondeli17.prosince.Nemela sem vubec ale vubec zadny krece proste nic.V patek sem s pritelem mela sex a zacala sem spinit,lekla sem se a jeli sme23.na pohotovost tam se ve me doslova hrabali 2 doktori a to sem zacala krvacet jak pri menzes.Nicmene nechali si me tam a brali mi kazdy den krev na HCG a zjistili,ze se hladina nezveda,porad sem mela nadeji,ze to bude v pohode,zbytecne 😖 Ahlavne o mimodeloznim sem az tak moc nevedela a po roce a pul snazeni to pro me byla dost pecka,ze to je takhle.Pak uz to slo rychle.operace a odstraneni levyho vejcovodu za tri dny sem byla doma akorat na silvestra.No a ted sem na neschopence.Taky sem tak nahodou projizdela internet a narazila na tuhle diskuzi a fakt mam radost,ze to tady muzu s nekym probirat 🙂 Jinak tobe samozrejme gratuluju a doufam,ze se taky zaradim.Vim,ze zase budu hrozne stresovat aby to byla v pohode,ale snad sem si tu smulu uz vybrala..

hanna
8. led 2008

A Blani ty jsi me potesila,ze to slo tak rychle u tebe 🙂 Mozna ta moje mama mela pravdu,ze je to telo tak nejak nachystany

martina26
8. led 2008

Ahoj holky,
v prvé řadě vítám hanu i když jak píšou holky ve smutném tématu. Jsou tu ae i veselejší zprávičky. Monni moc gratuluju k těhotenství, opatruj se a užívej si to 🙂 . já dnes opět dostala MS ☹ jako hodinky, ach jo, tak zase naděje pryč...
Jinak hani já byla na doporučení doktroky v lázních, taky se mi nechtělo z toho důvodu, že mám doma 5 letého kluka, ale zvládl to s tatínkem bez problémů a jsem ráda, že jsem jela a doufám, že to pomůže. Taky mi doktorka řekla, že když neotěhotním do března tak to začneme řešit jinak. Takže uvidím. Nejspíš to jinak než s pomocí doktorů nepůjde.

hanna
8. led 2008

Ahoj Marti,sem rada,ze ste me tak hezky prijaly mezi sebe 🙂 Ja porad tajne doufam,ze to pujde i bez doktoru,ale kdyz ne,tak je dobre,ze ta moznost tady je 🙂 Paradox je,ze sem ten mesic co sem byla tehotna mela zacit brat clomhexal,kvuli tomu,ze to neslo[rok a pul nic]a mela byt pripadna laparoskopie na pruchodnost vejcovodu.takze se to nemuselo vubec stat,myslim si totiz ze tam byly srusty ale to je jenom muj nazor,jinak me nic nenapada.Priroda je proste nevyzpytatelna.Taky ti preji brzke tehu 😉

zuzan
autor
9. led 2008

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, Moni, tobě samozřejmě obrovská gratulace a Hani, ty to nezvdávej, i když je mi jasný, že je to pořádnej nápor na nervy...Taky mě zamrzelo, že mi při laparce neprohlédli druhou stranu a můj dr. mě 3/4 roku po první hnal na druhou operaci, což se mi ale zatím moc nechce...začali jsme navštěvovat CAR, kde podstupujeme IUI, ale zatím bezúspěšně a teď stojím před rozhodnutím, jestli by laparoskopie přece jen něčemu nepomohla - mám v břiše menší srůsty po předchozí laparce, ale vejcovod je průchodný, jen má díky srůstům omezený pohyb...nevím, jestli by se daly ty srůsty odstanit a nebo jestli by to bylo zbytečný, protože by se sice mohly ty stávající odstranit, ale kvůli operaci se nadělat další... A nebo jít rovnou do IVF, které by u nás vycházelo někdy na léto...
Blani a jak je tobě? Už jste fit? Takže zkouška se odkládá, nebo to přece jenom zkusíš??? Pokud ano, tak budu držet všechny palečky, co mám!

blanuleplus
9. led 2008

Ahoj holky. Ráno je to vždycky bída, ale když si pak dám teplý čaj s medem, tak je trochu líp... Jenže moc jsem se toho nenaučila, jak mám opuchnutý nos a oči, tak zkoušku asi radši odložím, protože je to taková šprtací, samá teorie a jména...ble 😒 Tak Zuzko snad až příští týden, díky, že na mě myslíš 🙂 Já bych do další laparky zbytečně nešla, když byla průchodnost v pořádku. Můžou se ti po ní nadělat další srůsty. Radši bych bříško nechala tak, jak je 😉
Včera volali naši, že v pátek přivezou od truhláře přebalovací komodu a skříň, tak se těším 😵 Už nemám kam ty věcičky dávat... Jen se asi podiví, jak máme "uklizeno" 😅

hanna
9. led 2008

Zuzi tobe se udelely srusty v brise po laparoskopiii?to moc nechapu.Nebo tak,myslela sem,ze se srusty delaji po pripadnych zanetech atd.Me taky rikal dr.ze kdyz to nepujde tak s tim jednim taky pujdu.A;le moc se mi nechce,kdyz si vzpomenu jak mi bylo po narkoze 😒ted cekam na prvni mesicky a du do toho.Vcera sem porusila pust v sexu a bylo to v poho. 😅

zuzan
autor
9. led 2008

Blani, tak děkuju za názor, taky jsem se spíš přikláněla k tomu, že by další laparka mohla nadělat ještě větší neplechu, ale pořád jsem byla na vážkách... Aspoň budeš mít do zkoušky příští týden víc času a pak tam budeš jen zářit 🙂)) Tak to je paráda, že už budete mít přebalovák 🙂 Hurá, už se to blíží a za chviličku budete už tří!!! Hani, těžko říct, jestli se mi nadělali až po operaci, nebo už jsem je tam měla, protože jak už jsem psala, tak se mi na druhou stranu nekoukali... Ale když mě dr. propouštěl, tak říkal, že je to docela častý následek, jak vytéká krev do břišní dutiny, tak že ty srůsty může způsobit... Nikdy jsem žádný zánět neměla, tak nevím... Ale ty teď na druhou laparku nemysli, protože do půl roku už z tebe bude zasloužilá těhulka 🙂)) A co se sexuální abstinence týče, tak mi vyndavali stehy 6. den po operaci a když jsem se ptala, dr. mi řekl, že jestli mám náladu a chuť, tak můžeme klidně hned večer - sice jsem měla strach, takže to nebyla žádná divočina, ale taky to bylo naprosto v pohodě... a co se snažení týče, tak jsme mohli naprosto hned...

gucci
9. led 2008

Ahoj holky, zdravím Vás. Tak mám za sebou první cyklus po laparce a hysterce (kde mi zjistili neprůchodný pravý vejcovod) a dnes dorazila MS 😉 . Za dva týdny (právě v době ovu) jdu na kontrolu k dr., tak snad bude ovulovat levý a trochu mu pomůžeme. Jinak už fakt nevim 😒

gucci
9. led 2008

teda ten smajlík u MS neměl být tak pozitivní, to je se překlikla 😒

michina
9. led 2008

Ahoj holky, taky se připojuju do vaší diskuze, dodaly jste mi hodně optimismu. Minulý čtvrtek mě akutně operovali - mimoděložní těhu a vzali mi pravý vejcovod. My už myslíme na CAR a jak koukám, klidně se to dá i s jedním vejcovodem. Myslíte, že když mi udělali při laparce dírku i vlevo, že mi okoukli levý vejcovod, psali, že je normální, ale dá se pouhým okem zjistit jeho průchodnost? Nebo to jde pouze s tou kontrastní látkou? Zítra jdu vytahovat teprve stehy.. Jak dlouho jste byly doma než jste šly do práce? Mi zatím na to nikdo neodpověděl, prý jak se budete cítit. A co lázně, mám na ně nárok? Jinak před rokem jsem ještě prodělala spontánní potrat a poté revizi asi v 6tt..

gucci
9. led 2008

michi: já šla do práce asi týden a půl po operaci, ve čtvrtek jsem byla na operaci, za týden na vytahování stehů a v pondělí jsem šla do práce, doma bych se zblánila
Jinak průchodnost mi zjišťovali profukem plynem

martina26
9. led 2008

Ahoj holky,
teda koukám, jak se rozrůstáme. Michino vítám tě tady. Za příroda je děsná, jak si s náma hraje, ale je tu opravdu skvělá parta holek, které podrží.
Já mám odstranění levý vejcovod po velikém zánětu. Před měsícem jsem se vrátila z lázní a můžu jen doporučit. Já měla celkem štěstí, že mi lázně navazovaly na pooperační léčbu. Operovali mě 15/10 pak jsem byla doma 4 týdny a potom jela na měsíc do lázní. Byla jsem ve Františkových lázních. Určitě se na to doktora zeptej. Mě musela doktorka dokonce přemlouvat abych jela a já toho nelituju a doufám, že to k něčemu bude a brzo budu těhu. To si ostatně tady přeje každá z nás.
Gucci ta zkouška průchodnosti vejcovodu plynem je asi dost nepříjemná viď. Ptám se proto, že mě to nejspíš čeká taky. Vzhkedem k tomu, že už se o druhé dítě snažíme přes rok a pořád nic a k tomu ta operace...

hanna
9. led 2008

Ahoj Michi,ja se po operaci ptala jestli ten druhy je v poradku jestli to bylo videt a dr.mi rekla,ze na to je zase druha operace bud jiz zminene profuky nebo laparoskopickyy.Takze taky nevim na cem sem,ikdyz mi dr.rekla ze byl zvenci v pohode coz mi je k nicemu kdyz nevi jak to je vevnitr 😖 Jinak sem doma z nemocnice jiz 9.den a na kontrolu du pristi ctvrtek.do prace nijak nespecham.protoze nas je tam 21 holek tak asi vis proc 🙂 Uz chci mit mesicky at muzem zkouset 😉 Samozrejme mam strach aby to netrvalo zase rok ale tak dlouho uz bych necekala nechala bych to na doktorech plus to mimo.no uvidime.Je mi lito,ze to postihlo i tebe ale vidis.ze nejsi sama takze neztracej nadeji

gucci
10. led 2008

martina26: ten profuk mi dělali při té operaci, takže samotný zákrok byl v poho, páč jsem byla v narkoze, ale pak to byla hrůza. Jak se ten plyn uvolňoval z těla (což trvalo asi necelý týden) tak z toho hrozně bolí všechny kosti

michina
10. led 2008

Díky za podporu, uklidnil mě dneska i můj gynekolog, vytáhl mi stehy, napsal železo, protože jsem ztratila asi 300ml krve, plus nějaké léky na podporu hojení. Za 14 dní příjdu na odběry krve, a pak kontrola. Říkal, že po druhém cyklu se můžeme hned snažit a nejlepší lék je otěhotnět, zatím nevidí důvod, proč by se to nepodařilo. Takže uvidíme... Taky mám kamarádku, která měla mimoděložní a dnes má dvě krásné holčičky, takže naděje neumírá..