Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
29. led 2008

blani ja uz toho taky moc nenasedim, zacinam se tady dost trapit....asi s tim brzo strelim....a budu lezet u notase doma....
manzilek, tak ten se tesi, ale jinak je to spis jak rikas ty, parkrat sahne na brisko, na maleho promluvi, ale tim to tak hasne, fotit se chceme taky. objednani jsme na konec unora, rikal sice, ze nepujde, ale porad doufam, ze ho nejak ukecam...tak uvidime....

sukubka
29. led 2008

mila ve čtvrtek jdu na gynekologii,tak snad budu o něco chytřejší.pokud mi ten vejcovod vemou bude mě čekat také IVF mám už teď strašný strach že bych mohla být bez dětí a to je pro mě úplně nepředstavitelný.Snad by mi to ivf pomohlo.Vidím,že ty jsi to taky neměla jednoduchý s tím vejcovodem ti doktoři jsou fakt někdy hrozní.A ty jdš na své první ivf?

sukubka
29. led 2008

martina 26 a pokud ti zjistí,že tvůj vejcovod je v pořádku,tak se o mimčo budeš pokoušet normální cestou?snad nám to dobře dopadne.Byla bych ale nerada kdymi mi doktoři řekli,že je vejcovod v pořádku a pak měla mít zase mimoděložní.

zuzan
autor
29. led 2008

Teda holky, máte krásný pupíčky - obě dvě...moc vám je závidím a my všechny ostatní slibujeme, že budeme bojovat co to jen půjde, abychom si tohle štěstíčko taky mohly aspoň jednou v životě prožít... Hlavně se moc opatrujte a odpočívejte 🙂
Sukubko, bohužel i to se může stát, že ti řeknou, že vejcovod je v pořádku a mimoděložní se bude opakovat, ale musíme věřit, že už to podruhé všechno dobře dopadne...

zuzan
autor
29. led 2008

Blani, jména do druhého kola máte taky moc hezký 🙂))

martina26
29. led 2008

Sukobka - vzhledem k tomu, že už se nám druhé miminko přirozeně nedaří přes rok a půl, tak si asi nechám poradit od doktorky a vyzkoušíme IUI. No uvidíme. Začneme to řešit v březnu.

martina26
29. led 2008

Ahojky, tak jsem se vrátila z powerjogy a musím uznat že jsem netušila, jak náročné to bude. Holky lilo ze mě víc jak při klasickém aerobicu. Dle cvičitelky to chce vydržet a nenechat se odradit první náročnou hodinou. Cvilky se totiž opakují a tak se v nich stále zdokonalujete. No uvidím zda se zítra hnu. Cvičební triko by se dalo po cvíču ždímat. Ale jinak se mi to líbilo. Pravda, bříško jsem trochu šidila. Přeci jenom ...

Jak tak přemýšlí, tak březen bude hodně důležitý pro víc z nás 😉

mila30
30. led 2008

Ahoj holky.
Lucí a Blani, máte krásný pupíčky, moc 😵 . strašně moc vám je závidím,ale v dobrém a ještě táááákhhhleee vííííccc vám je přeju 😵 .Už se těším na vaše mimísky 😵 .
Sukobka, tak dej hned ve čtvrtek vědět jak si dopadla, budu moc držet palce 🙂 . A nevzdávej to, medicína je mocná čarodějka a určitě se zadaří 😉 .
Marti a ta powerjoga, taky jsem o tom v minulosti uvažovala, pak mě zaujalo pilates, ale vzhledem k tomu, že mám doma pejska a hned jak příjdu dom jdeme na dlouhou procházku a pak spolu blbnem, tak se mi ani nikam pak už nechce 😀 .

blanuleplus
30. led 2008

Ahoj holky,
díky za pochvalu, aspoň někdo dokáže ocenit mou "vanu" 😉 Včera jsme se s MM museli smát, když jsme leželi u telky a dali jsme si plechovky s pivem (já samo nealko) na pupky...už rozhodně vyhrávám. Jen musím dávat pozor, aby mi jí raubíř neskopnul 🙂 Taky už se moc těším, jak budem pozorovat, jak se vám ty vaše pupíčky pěkně kulatí... 😉 Kdyby jste ale viděly, co v současné době představuje manévr "otočit se na druhý bok"... 🙂
Luci, včera jsem zas nadhodila téma focení a doslova mi bylo řečeno, že se půjdem radši vyfotit všichni "až to miminko bude živý" (tím myslel narozený)...no někdy je to s těma chlapama těžký 😅
Holčiny, držím vám všem moc palce, ať je tohle jaro krásně plodné...budete mít ty nejhezčí dárečky pod stromeček 😵

martina26
30. led 2008

Ahoj holky,
připojuji se k Mile, krásně se kulatíte 🙂 . Moc Vám to taky přeju a držím paůečky ať vše dobře dopadne. 🙂

Já dnes cítím každý sval na těle, po včerejším zápřahu z powerjogy. Zítra bych měla jít zase, tak uvidím jak na tom budu. Fastumgel a nějaká masáž to dneska jistí 😉 Jó ono se řekne sport 😀 . Ale mám dobrej pocit, že jsem se donutila alespoň něco trochu začít dělat. V poslední době to začínal být takový kolotoč. Práce, rodina, barák, snažilkování ..... pořád dokola a jak se říká, při sportu se uvolňují hormony štěstí. Sice jsem byla schvácená, ale celkem spokojená sama se sebou.

Dneska jsem v práci sama. Kolegyňka má dovču a zrovna jak naschvál se tu od rána pořád něco řeší. ☹ Zrovna za chvíli budu sepisovat pracovní úraz jednoho našeho skladníka, no jsou to radosti. Asi dnes nezvládnu ani oběd. Snad to přežiju do pěti.

mila30
30. led 2008

Marti a co děláš????

lucikpetik
30. led 2008

ahoj, holky, tak jsme dneska vyplavani, taky moc dekuji za pochvalu pupenda 🙂) a moc vam preji, at je mate brzy taky takove....
blani tak si povime v unoru, jestli ja jsem manzu ukecala nebo ne... 😉

martina26
30. led 2008

Mili na personálním oddělelní v jedný firmě, kde se vyrábí klávesnice. Takže někdy je to tady fakt mazec, třeba jako dnes. Ale alespoň to utíká.

sukubka
30. led 2008

mila 30 určitě ti dám vědět,jak jsem dopadla,ale teprve se jdu poradit co a jak vše budu vědět až po té laparoskopii,nebo se domluvím s doktorem na té jiné metodě jak jsi mi poradila.ale ve čtvrtek se určo ozvu.
Vy se taky holky držte!!!všechny!

zuzan
autor
1. únor 2008

Holký, krásný víkend všem 🙂 Sukubko, jak jsi včera dopadla na gyngě?

mila30
1. únor 2008

Ahoj holky. Tady to nějak vázne ☹ ...
Já teda osobně lítám v práci jako blázen, až sem se dnes ráno rozbrečela... 😒
A Sukubka, co ty ?????
Holky krásný a pohodový víkend 🙂 😵 .

blanuleplus
1. únor 2008

Ahoj holky, přeji krásný víkend... Já ještě musím trochu poklidit, připravit spaní pro návštěvu a pak si jít trochu lehnout, ať jsem schopná večer vyrazit na pravděpodobně poslední společenskou akcičku... 🙂 A zítra přijedou naši s babičkou na kolaudaci pokojíčku...
Milo, hezky si o víkendu odpočiň... 😉

sukubka
2. únor 2008

čauky holky,tak jsem byla včera u gynekologa,jezdí sem k nám do šumperka jednou za 14dní,jinak dělá v tom fertimedu.Podíval se znovu do mé zprávy z nemocnice,udělal mi vnitřní ultrazvuk a zjistil že můj druhý vejcovod musí opravu pryč že je nafouklý a na 99%neprůchodný.Tak mi navrhl že mám jít na tu operaci nakonec do štenberka (je tam i blázinec,tam půjdu možná později),voďička mi napsal do nemocnice papír,co mi mají vše udělat atd.musím zavolat v pondělí primářovi gynekologie,zajet za nim na předoperační vyšetření a domluvit se s ím kdy mají volno na laparoskopii.Pak voďička řekl,že 12 týdnů po operaci se hned vrhnem na ivf počítá tak v červnu (protože na tu laparoskopii si myslí že mě dřív jak začátkem dubna nevemou).Vyprávěl mi i že s pojištovnou nebude problém protože nebudu mít vejcovody díky tomu mimoděložnímu.A dokonce mi i řekl že na všechna vyšetření před ivf a Petr na spermograf by si nás obědnal do šumperka.Do fertimedu by jsme jeli až na odebrání vajíček.Vím plánovali jsme do předu,ale ten čas strašně letí.Mohli by mít na tu laparo čas dřív a vše by se urychlelo.A mimochodem jsem nachlažená.Piju čaj s medem a potím se s paralenem nevím co to zase řádí za bacil

mila30
2. únor 2008

Ahoj Sukubka. Tak držím palečky, aby se všechno povedlo tak jak má a měla si tu operaci co nejdřív za sebou. A blázinec ten tě zatím nečeká, až budeš po IVF a budeš těhu a že 100% budeš, tak pak až budeš mít doma dítka co brečí a ještě do toho manža, tak to bude pak blázinec a přímo doma a nemusíš ani nikam jezdit. 😀 Takže jdeme do IVF spolu, můžeme si alespoň pak vyměnovat informace. 🙂
Blani, jaká byla akcička, zvládla si to mamino? Věřím, že už musíš být hodně unavená. Tak si hezky odpočiň a nech se obskakovat 🙂 .

sukubka
2. únor 2008

doufám že tobě i mě se ivf brzo podaří.A ty se snažíš o první miminko?

mila30
2. únor 2008

Jj, snažíme se o první miminko a to je mi za měsíc už 31 let, takž nejvyšší čas. Snadnám ten "nahoře" už pomůže a zadaří se, Snažíme se už 2,5 roku...Je to už dlouhý....
A ty????

blanuleplus
3. únor 2008

Ahoj holky, přeji hezkou neděli 🙂 Já to vidím tak, že dnes skutečně moc dělat nebudu...jsem úplně hotová.
Milo, to čekání na miminko je strašně dlouhý, ale vůbec nepochybuji, že se taky brzy dočkáte svýho štěstíčka... 😉 Návštěva byla fajn, šli jsme do mooooc dobre restaurace, dala jsem si dokonce asi 1dc vínka, pak procházka přes Karlův most téměř bez turistů, bylo příjemně...jenže mi někdo vyměnil nohy za takovy dva hrozný kůly 😅 To jsem ještě nezažila...plus bolavý záda, bříško k praskutí a totální nevyspání...no pomalu se začínám těšit, že je to už jen na pár týdnů, Zítra mám kontrolu u dr., tak budu vyzvídat, jestli už se mrňous chystá pomalu ven 😉 A včera u nás byli naši a poprvé (a možná i naposled, ta cesta je pro ni hodně náročná) budoucí prababička a přesto, že celou cestu hrozně trpěla, byla moc ráda, že se k nám mohla podívat a pokojíček se jí taky moc líbil...
Sukubko, mrzí mě, že musíš na další operaci, ale vypadá to, že máš fajn doktora a je přece nejdůležitější, že díky pomoci dr. se brzy dočkáte miminka 😉 A doufám, že už je ti líp, že jsi bacily přeprala...
A co ostatní holčiny, jak si užíváte víkend?

martina26
3. únor 2008

AHoj holky,
Blani tak to jsi dobrá, že jsi to takto pěkně zvládla a neka hezky odpočívej.

Subobko, budu ti moc džet palečy aby vše dobře dopadlo.

Mili u nás byl celý týden v práci taky blázinec. Měla jsem toho v pátek plné zuby a byla ráda že jdu domů.
Měli jsem naplánovaný odpočinkový víkend s manželem, kino, večeře....bohužel z toho sešlo. Tomik jel k našim na víkend, moc se těši. Mamka mu naplánovala program, loutkkové divadlo, cukrárnu... Co čert nechtěl, v sobotu ráno mi volala, že má Tomik 40 horečky a strašně kašle. Tak jsem se sbalila a jela pro něj do Pardubic a hend na pohotovost a výsledek. Zápal plic. Naštěstí v začátku, tak nás v nemocnici nemuseli nechat. Pořád má horečky, nemůžu to ničím srazit. Ke všemu se mu udělaly nějaké boláky v puse. Takže si fakt užíváme. Od zítřka jsem s ním doma a v sobotu jsme měli jed na hory tak je budu asi muset zrušit.

blanuleplus
3. únor 2008

Teda Marti, to je smůla...snad se z toho Tomík brzy dostane ☹
Já už to po pravdě moc nezvládám, takže tohle byla skutečně poslední akce a teď se z toho budu dávat tak týden do pořádku...ale bylo to fajn 😉

mila30
3. únor 2008

Ahoj holky.
Martí, to je mi moc líto s Tomíkem. ☹ Snad se z toho brzy dostane a bude to zase čipernej kluk.Ty hory, ale asi nevyjdou,bude muset nejdřív nabrat pořádně síly. Ale pak můžete vyrazit a budete si to super užívat 🙂 .
Blani je fajn, že se ti ten včerejší den tak vyvedl, ale prosím už odpočívej ať ti tam mimísek ještě chvíli v klidu vydrží.
Holky, my už máme vybranou vestavěnou skříň, tak se tam jdeme dnes odpo domluvit a začnou nám jí dělat. Huráá. 😀 Podlahu jsme vybrali včera, tak ještě vybrat dveře a je to hotovo. A až se to tady začne všechno předělávat, tak mě z toho "vomejou" 😀 to bude binec 😅.

romcatko
3. únor 2008

Ahoj holky, od pondělí se enmůžu na koníka proracovat 😠 v pátek mě to sem chvlku pustilo, ale zase "vyhodilo". takže se jen bleskově ozývám, abyste věděli, že jsem snad vpořádku. Budu se vás snažit dočíst.

martina26
4. únor 2008

Hezké ráno holky,
tak potvrzeno, máme po horách. Tomik má pořád horečky, dnes jsem mluvila s doktorkou, prý ještě dnes a zítra můžou být, pak už by měla být jen tak kolem 37,5. Je pravda, že jsem s těma horama už ani nepočítala, je to po nemoci moc brzo a mohlo by se mu tam vše vrátit.A to za to nestojí. Takže jsem to dnes zrušila a když bude sníh, pojedeme v březnu.
Blani hezky odpočívej a užívej si ještě klídečku, až bude miminko, budeš běhat kolem něho jako čamrda, ale je to krásný i když někdy fakt vysilující. Když si vzpomenu na sebe tak po 14 dnech když byl Tomik na světě jsem úplně odpadla a brečela jsem jak želva, že to přeci nemůžu nikdy zvládnout, ale pak už to bylo v poho 🙂
Mili teda vy to doma budete mít krásný 🙂 Binec při práci přeci musí být, ale pak ten výsledek... 😉 🙂
Romcatko, jsme rádi, že tě tady vidíme a že jsi v pořádku 🙂 .

zuzan
autor
4. únor 2008

Ahoj holky, já jen v rychlosti hlásím, že jsem marod, mám horečky skoro 39°C, takže pádím do postele, na kontrolu jdu až za 14 dní, takže z valentýnských hor nic nebude ☹ Ale nic se neděje, Valentýna oslavíme "v posteli" a na hory pojedeme později 🙂 Blani, ty do té doby možná odrodíš, tak ti přeji, ať jde všechno jako po másle a hlavně bez komplikací 🙂 Držte se holky, budu se snažit aspoň občas nakouknout 🙂

martina26
4. únor 2008

Zuzi tak brzké uzdravení, ty bacily komplikujou hory vícero nám ☹ . No co, zdraví je přednější a strávený valentýn v posteli taky nezní špatně 😉 A když už jsme u toho, jaképak dárečky připtravujet Vašim drahým polovičkám?

lucikpetik
4. únor 2008

ahoj holky zdravim po vikendu...marti preji, at je maly brzo zdravy...a zuzi ty samozrejme taky, hezky zalez do perin, vypotit a odpocivat....
blani a ty neprehanej, taky trosku zvolni....uz se ti to blizi, jeste dva tydny a jsi v terminu, jinak z moji mamky vcera vylezlo, ze jsem se narodila v 35tt, tak doufam, ze my trosku vydrzime dyl....