Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martina26
5. únor 2008

Ahoj holky zdravím opět po probdělé noci. Je to děs, už ani nevím, kdy jsem se pořádně vyspala. ☹ Nevím, asi budu muset zavítat do lékárny a zkusit si koupit aspoň Benosen. Připadám si jako stará babka, která nemůže spát. A to ani ráno nemusím vstávat, protože jsem doma s Tomem na ošetřováku. No, dneska zase zkusím powerjogu, tak třeba... Jo jinak pociťuju opět staré dobré příznaky, takže MS je opět na cestě ☹ .

mila30
5. únor 2008

Hezké ráno holky.
Teda Marti to je divný s tím spaním 😖 , zkus nějaké bylinkové čaje na spaní nebo ten benosen. Vždyť takhle si ani trochu neodpočineš. A ta MS.....neztrácej naději, třeba to dopadne úplně jinak a když ne, tak máš ještě plno dalších šancí potom a věř, že to jednou musí vyjít 😉 .

martina26
5. únor 2008

Mili jojo to spaní se mi taky nezdá a už jsem z toho fakt unavená. To do 24:00 čtu knížku, pak jdu ležet spím tak dvě hoďky a pak se do čtyř budím a pak už nebaví a jdu vstávat. Už jsem zkoušela mlíko s medem, meduňku, čaje od teekane a nic, asi si dnes zkusím koupit ten benosen a uvidím. Jo a MS už dorazila, jako hodinky.

lucikpetik
5. únor 2008

ahoj holky, tak marti pridavam se k tobe, taky vubec nemuzu spat....ale u tebe je to divne, ze ani nic nezabira...a to tak z niceho nic?

blanuleplus
5. únor 2008

Ahoj holky, vy si teda užíváte... ☹
Škoda, že vám ty hory nevyšly. Já bych taky jela hned, když vidím někde záběry sněhu a sluníčka... Marti, co Tomík, je mu už líp?
A co ty, Zuzko, kde jsi k tomu přišla? Já doufala, že už je ta hnusná chřipka za námi...
Spím taky blbě, ale protože mě už všechno bolí. Musím se hodně přemlouvat na každý otočení nebo zvednutí se z postele... 😖
Luci, blíží se nám to, viď? Včera jsem byla u dr. a hodně se divil, že mám jít do poradny do porodnice až za 14 dní, tak mě ještě příští týden vezme k sobě. Vypadá to, že můžu rodit každou chvíli, protože malej už je prý hodně nízko a děloha taky pracuje i přes to, že beru ještě poslední týden hořčík. Už se ale docela těším, fakt už mě všechno bolí a když někam jdu, jsem ráda, když dolezu domů ještě 2v1 🙂

lucikpetik
5. únor 2008

jejda blani uz? tak dva tydny bys jeste mohla vydrzet ne? no ale blizi se to, mas pravdu, ja tez v noci, jak se mam otocit, tak to je kalamita, bych potrebovala nad postel takove ty madla, jak maji v nemocnici...ale ted se jeste vyspime, pak se nevyspime uz vubec a uz mas vse nachystano?

martina26
5. únor 2008

Ahojky, Blani děkuju za optání, Tomik už naštěstí nemá horečky, ae pořád hrozně kašle. Takovej ten dávivej kašel. Na kontrolu jdeme ve čtvrtek a jsem teda zvědavá. Už se ti to kvapem blíží viď. Moc držím palečky 🙂 .

Luci s tím spaním nevím, u vás těhulek je to pochopitelné, ale u mě to přišlo z ničeho nic. 😒 Dřív jsem chrněla jak zabitá 😀 . Uvidíme, dnes, až manžel dorazí z práce vlítnu pro něco do lékárny, čaje na mě nefungujou. ☹ Luci taky se opatruj, taky už to máš za pár.

Holky když vydrží takové slunečné počasí, tak to se Vám bude s kočárkama drandit jedna báseň 🙂

blanuleplus
5. únor 2008

Luci, bylo by to mrně (asi 2,5 kg), ale už je to v pohodě. Teď už záleží jen na něm, kdy se mu bude chtít vylézt ven 😉 Naštěstí už máme vše připravené, dnes jsem dokonce využila pěkného počasí a zašla se nahlásit k dětskýmu dr. Ještě bych měla vyprat a vyžehlit jednu pračku oblečků, ale jinak mám snad vše. Akorát čekáme na autosedačku. Tenhle týden by snad už měla dorazit... 😖
Marti, aspoň, že mu klesly ty horečky, ale ten kašel pro tak malý tělíčko musí být taky hrozně vyčerpávající... Mě úplně stačilo, když marodil naposled MM, hrozně trpěl a vúbec jsem už nevěděla, jak mu pomoct...jsem zvědavá, jak budu zvládat, když onemocní malej 😖 Děkuju za držení palců, budem to potřebovat 😉

lucikpetik
5. únor 2008

marti tak at dobre poridis v lekarne, at uz se konecne vyspis...
blani jasne, jak se prckovi bude chtit ven, tak proste pujde....
ted uz to nevadi...
tak ja se jdu zkusit trosku oholit a ficime na kontrolu.

martina26
5. únor 2008

Blani to víš že až bue chtít miminko ven tak půjde, už se na Vás taky těší a teď už je to opravdu v pohodě, já razím do lékárny.

martina26
5. únor 2008

Tak jsem nakoupila Benosen a zacvičila si powerjogu, dneska hodina byla mnohem lepší než ta první. začíná mě to fakt bavit. 🙂 Tak uvidíme, jaká bude noc 😉

lucikpetik
6. únor 2008

ahoj holky, tak se hlasime po kontrole, vse v poradku, akorat tam prcke je nasikmo, tak uvidime, jestli se do porodu jeste otoci, jinak to mame jasne...trosku jsme chudokrevni, tak jsme dostali tabletky, jinak v poradku.
marti co ty, jaka byla noc?

martina26
6. únor 2008

Ahoj holky,
Luci to je fajn, že je vše v pořádku a neboj, miminko se může ještě otočit. 😉 Já jsem se dneska vyspala trochu líp. Nevím, jestli to bylo tím cvičením nebo Benosenem, ale už jsem spala v kuse 5 hodin což je v poslední době úspěch. 🙂
Pořád mě trápí Tomik, zase mu vylítla horečka a pořád strašně kašle, na to, že máme jít zítra na kontrolu ... no uvidíme, co doktorka, každopádně je pořád unavenej a už vipadá že je z toho kašle taky pěkně vyčerpanej.

blanuleplus
6. únor 2008

Ahoj holčiny 🙂
Hlásím, že jsem dnes po obědě vytuhla, spala hoďku, došla si na záchod, udělala přetáčecí manévr a spala další hodinu...jsem to ale ostuda 😅 Ale pomohlo mi to, cítila jsem se taková celá slabá, dokonce i ruka se mi po dlouhý době klepala... Na to, že nic extra nedělám, jenom se cpu...to to chci vidět po porodu, až mi dá mrňous zabrat 😖
Luci, jsem ráda, že jste v pořádku a malýmu domluv. U nás to pomohlo 😉 Zítra má táta 55, tak mu musím připomenout, ať to nepřehání s oslavama, aby mi mohl mamku případně přivézt k porodu. Nevím, čím to je, ale žeru teď strašně sladkýho (fakt hodně, ne mé normální dávky) a nejradši bych pořád pospávala, jak kdybych sbírala co nejvíc sil...
Marti, tu powerjogu jsem chtěla zkusit už kdysi, tak to možná vyzkouším, až se budu snažit dostat do kondice po porodu... Chudák Tomík, už je z toho jeho malý tělíčko asi pořádně unavený. No snad už bude líp... Držte se 😉

martina26
6. únor 2008

Ahoj Blani, máš pravdu, Tomik už j z toho fakt unavenej a já na nervy, dneska jsem z toho až bulela, nějak to na mě spadlo. Nevím, je mi ho strašně líto. Manžel chodí z práce pozdě, tak jsem na to sama, i když pravda včera mě v ošetřování vystřídal, když jsem šla cvičit. Zítra bych šla ráda taky. Fakt mě to chytlo. První hodinu jsem byla naposto vyřízená, teď už to bylo mnohem mnohem lepší. Jde o to, že se cviky opakují tak už pak víš, co přijde a můžeš se na ně více soustředit. A jen spinkej, co hrdlo ráčí, po porodu už to bude pomalinku vzácnost, ale třeba bude tvoje miminko taky spáč, tak to bude v pohodě. 🙂

lucikpetik
7. únor 2008

ahoj holky, marti co Tomik na kontrole? asi nic moc jeste podle tvych poslednich zprav, ze? bobek, musi mu to davat zabrat....
blani a ty klidne spi, bez vycitek, ono ke konci tehu si to telo zada, vsak pak se uz v klidu nevyspis...takze odpocivej odpocivej...
a zkusim tvou metodu a malemu domluvit, at tu prdelku posune 😉
a co ostatni?

martina26
7. únor 2008

Ahoj holky,
tak na kontrole jsem moc dobře nedopadli. Máme další antibiotika, zatím to není na ústupu. Prý mu na plicích pořád píská. Je to holky na nervy. Další kontrola nás čeká příští čtvrtek. Snad tyto léky už zaberou i když druhá dávka antibiotik taky žádná výhra.

lucikpetik
8. únor 2008

marti tak to je mi lito, hlavne at to zabere a neni z toho zapal plic treba..a chce lezet, nebo se mu nechce lezet?

martina26
8. únor 2008

Ahojda,
dneska u nás hezky svítí sluníčko a tak mě chytnul uklízecí amok 😀 . Takže pračka jede na plné obrátky, prach utřen ... však to znáte. 😉
Včera jsem byla zase na powerjoze a super, každá hodina je lepší a lepší, takže opravdu vřele doporučuju. člověk je po tom krásně uvolněnej, posílenej a odreagovanej. 😉
A jaké máte plány na víkend? Já budu klasika kurýrovat Toma, už je mu lépe, zdá se, že nové léky konečně zabírají 🙂 Mnažel pojede na baráček. Bude pracovat na krbu. Už aby to bylo doděláne a byli jsme konečně v klidu ve svém. Dnes jsem také mluvila s mojí doktorkou, jdu k ní sice až 26/3 a když se do té doby nezadaří, tak to začneme řešit jinou cestou. Akorát manžel začíná mít s případného spermiogramu obavy.ˇHolky, Vaši chlapi to určitě také ˇabsolvovali, že jsou jeho obavy zbytečné.

blanuleplus
8. únor 2008

Ahoj holky,
nějak se nás tu teď shází málo... ☹
Marti, jsem ráda, že Tomíkovi konečně léky zabírají. Teď už bude mít určitě za chvíli roupíky... 😉 S tou powerjogou jsi mě naladila a myslím si, že by to mohlo být fajn cvičení po porodu. Mohla by ses, prosím, na to zeptat cvičitelky, jestli je to vhodný a kdy se může začít? Jsem na to zvědavá. Myslela jsem, jak se budu v těhu udržovat v kondici a nakonec jsem měla pořád nějaký komplimkace a spíš nařízený klid...
Luci, mě naštěstí poslíčci v noci přešly, jinak bych byla asi pořádně nervózní... MM totiž hlásil, že se staví na "jednom" pivu a ať se nebojím, že bysme jeli do porodnice taxikem. A přišel ve stavu (sice až po tom, co jsem mu psala, že už je to lepší), že bych ho možná sebou ani nemohla vzít 😅 Ale zas mi pořád sděloval, jak moc nás miluje a je se mnou šťastnej...tak jsem neměla sílu mu nic říct 😉 Teď uvažuju, když je venku tak hezky a je mi líp, že pojedu na informační schůzku do Apolináře, ať aspoň tuším, jak to tam probíhá a zeptám se, jestli se může MM vyměnit u porodu s mamkou (že by byl se mnou před a po a mamka při samotném porodu).
Na víkend žádné velké plány nemáme. Jen bych chtěla přemluvit MM, aby jsme konečně udělali věšákovou stěnu do chodby, aby si měly návštěvy kam věšet kabáty... 🙂

martina26
8. únor 2008

Blani, to víš že se ti cvičitelky zeptám. Já myslím že to je vhodné, není to žádné hopsání 🙂 jako při klasickém aerobicu. Jojo jsou to miláčci když jsou v náladě 😉 taky to moc dobře znám. U nás jsou tradiční pátky. To ať je z práce unavenej jak chce bez pivka být prostě nemůže. Já už jsem rezignovala a už to ani radši nekomentuju. Myslím, že nebude problém aby semanžel vyměnil s maminkou. Já měla tedy jenom manžela u porudu a zvládl to statečně. Stál za hlavou a pořád mi hladil vlasy. Jak byl nervózní tak si ani neuvědomil že mě za ně spíš tahá. 😀 Ale stejně jsem byla moc ráda, že tam byl se mnou. Jinak mě u porodu hodně pomohlo dýchání a fakt jsem se na něj soustředila. Chodila jsem na těhotenská cvičení tak jsem byla vyzbrojena informacema. Taky jsem ráda, že je Tomáškovi lépe. Teď tady baští rajskou tak to snad bude dobrý. 🙂

lucikpetik
8. únor 2008

blani ti chlapi 😀 ted ficim pryc, kouknu sem vecer...

blanuleplus
8. únor 2008

Marti, tak jestli Tomík zbaštil rajskou, tak už je skoro vyhráno 😉 On si MM musel trochu ulevit z toho napětí...teď jsem ho dva dny děsila, že už možná budu rodit a on má největší hrůzu z toho, že bych začla rodit někde, kde by mi musel zvládnout pomoct. Nechtěl mi ani dovolit teplou vanu, co kdyby se to víc rozjelo 😅 On sám snáší hrozně špatně bolest a ještě ho děsí ta bezmoc, že by to bylo na něm a ještě nedávno přepínal program v telce, kdykoliv tam byl jen náznak porodu. Takže je jasný, že u porodu nebude (ráda bych tam měla mamku, máme hezkej vztah a navíc je to doktorka), ale domluvili jsme se, že bude se mnou na začátku a pak až se malý narodí. Prý to není problém a je to docela častý.
Luci, co ti budu povídat... 😉 😀 Musím se přiznat, že cesta tramvají nic moc a nazpátek jsem se plazila od zastávky a držela si břicho, jak už mě bolelo...fakt to začíná být čím dál horší a neumím si představit, jak jedu za 10 dní do poradny. Navíc budou prý zrovna za týden dělat elektrku, tak bude k dispozici jen jeden porodní sál. Tak zkusím malýmu domluvit, ať se do tý doby vyklube 😉
Kdyby jsme se tu už nepotkali, tak vám přeju krásný víkend.

martina26
8. únor 2008

Blani tak moc na tebe myslím, až bude chtít mimi ven tak dá určo vědět 😉 ,možná, že to podle tvého popisu už dlouho trvat nebude. 🙂 . takže tfuj tfuj tfuj pro štěstí. Jinak Tomik snědl skoro celý oběd tak hurá, nejhorší je snad za námi.

zuzan
autor
10. únor 2008

Ahoj holky, zdravím vás při neděli 🙂 Manžel odjel na stavbu, tak jsem doma sama, už je mi úplně dobře, poctivě jsem celých 5 dní ležela, tak teď spíš uklízím, co je třeba 🙂 Ještě jsem týden doma, ale to už si budu jen tak užívat volno 🙂 Jinak máme nahozený celý vnitřek domečku a v létě se už možná budeme stěhovat, ale nic nás netlačí, tak uvidíme, kdy to nakonec bude 🙂 Protože jsme se ale rozhodli, že si teď už většinu věcí budeme dělat sami (krb, kuchyňskou linku, podlahy, ploty, malování apod.), tak už to půjde pomaleji...Marti, vy stavíte krb svépomocí? A můžu se zeptat, jestli nevíš o nějakých zajímavých stránkách, kde by byl podrobný návod, jak na to? Jinak se manžel spermiogramu bát nemusí, ve vašem případě je to jen formalita, už máte Tomíka, takže výsledek bude výborný a co se samotného "zákoku" týče, tak si to spíš užijete - můžeš tam jít s manželem, nebo půjde sám, dostane skleněnou nádobku "na materiál" a je po všem 🙂 Tady v Budějovicích je to taková malinká místnost se skleněným stolem, červeným koženým křesílkem a spoustou erotických časopisů 🙂 Jinak jsem moc ráda, že už je Tomíkovi líp, ale i tak ať ještě odpočívá, ať se mu to nevrátí, přece jen to byl na jeho tělíčko docela záhul...
Blani, taky mi to připadá, že už to nebude dlouho trvat a budete tří 🙂 Třeba tě nakonec manžel mile překvapí a bude u porodu jak on, tak maminka... Naprosto chápu jeho obavy, že by s tebou-jako rodící musel zastavit někde, kde by byl na všechno sám, ale to se určitě nestane, protože stihnete dojet včas 🙂 Taky je fajn, že budeš mít maminku u sebe, je to zas něco jiného, než ten chlap...
Luci a jak se ty cítíš? Ještě máš čas, tak se šetři 🙂

martina26
10. únor 2008

Ahoj holky,
Zuzi to je fajn, že je ti už lépe. Tomik taky začína raubířit, což je signálem toho, že už je skoro fit. Co se týče našeho krbu, tak manžel je zedník, takže do něj vkládám plnou důvěru. O stránkách nevím, jen jsem myslím někde v Baumaxu viděla knížku Stavba krbu...Fakt nevím. Taky už doděláváme a popravdě mně to připadne nekonečné. Chtěli bychom bydlet na jaře, uvidíme. Děkuju za uklidnění, manžel má z toho asi strach, ale nepřizná to, ale já to na něm prostě poznám. To mu můžu říkat, že na to chodí spousta chlapů, že není jedinej... No ale vím že to nakonec zvládne. 🙂 Už jsem se objednala k doktorce. Jdu 26/3 třeba se do té doby ještě zadaří a nebude to potřeba 😉 . Já budu s Tomikem doma do čtvrtka, už si budeme taky tak trochu užívat, protože je mu fakt lépe. V pátek musím do práce, protože mě čeká školení na Mzdy, tam dle vedení nesmím chybět, takže mě v ošetřování vystřídá manžel. Zítra si udělám radost a po delší době zase vlítnu ke kadeřnici. Tak snad nebudu muset chodit v kulichu. 🙂

martina26
12. únor 2008

Hezké ráno,
holky jak je po víkendu? Tomáškovi je už skoro úplně dobře, dneska vylezl s pelíšku a ustrojil se do tepláků 🙂 Sice ještě pokašlává, ale už jsou to jenom takové dozvuky. Tak jsem ráda. Včera jsem zavítala ke kadeřnici, pěkně mi vlasy zkrátila, trochu z obavama jsem čekala co tomu řekne manžel, ale kupodivu, i když je zastánce dlouhých vlasů mi to pochválil, tak jsem měla radost. No je to změna. 😉

blanuleplus
12. únor 2008

Ahoj holky,
jsem ráda, že už je Zuzce i Tomíkovi líp. Ale kde máme naší milou Milu? ☹
Nás včera mrňous pěkně vyděsil...byla jsem na poslední kontrole u svého dr., dělal mi monitor a nelíbila se mu akce srdíčka, tak nás hned poslal k Apolináři. Byli tam všichni moc hodní a po cestě se malej probral a další monitor už byl ukázkovej. Zrovna tam byl dr. Koucký, tak mě ještě vyšetřil a uklidnil a od příštího týdne už budu chodit do poradny do porodnice. Teď se rychle loučím, protože běžím na odběry a kapačky... Zatím pa.

martina26
12. únor 2008

Ahoj Blani, to asi mrňousek relaxoval, fajn že je vše v pořádku, už si tě pohlídají 😉

mila30
12. únor 2008

Ahoj holčinky moje 🙂 .
Já jsem pořád tady s vámi, nezapomněla jsem na vás 🙂 . Mám jen hodně práce a většinou jen večer rychle vlítnu na koníka a přečtu si co se u vás děje a jdu do hajan. U mě zatím nic nového, až budou nějaké změny a novinky určitě vám je napíšu 🙂 .
Blani, to tě teda prcek postrašil a řeknu ti, že to bude pěkný rošťák, když už si teď dělá z vás srandu 😀 .
Marti je fajn, že Tomík je už skoro fit, to by jste ještě nějaké hory mohli sehnat.¨
Holky těhulky opatrujte se ať u vás mimísek ještě chvíli vydrží a snažilky snažte se o ostošest 😵 .