Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
26. únor 2008

Přesně tak Kapunko, jak píše Zuzka.... za chvíli už bude zase ten život radostnější... a hlavně přichází jaro a to hned navodí lepší myšlenky to sluníčko a teplo 😵 . A ty lázně....já bych ti je taky doporučila, tím nic nezkazíš naopak to můžeš jen vylepšit 🙂 .
Takže hlavu vzhůru 🙂 a jsme tu s tebou, takže to všechno společně zvládneme.

kapunka
26. únor 2008

děkuju...sluníčko fakt pomáhá.. 😎 😎 😎 doufám, že za tři měsíce to pujde a třeba bude zase plno radosti... 😵

blanuleplus
26. únor 2008

Ještě jednou děkujeme za chválu 🙂 Malej má prdíky, tak ho mám u sebe a zkusím vám napsat..
Kapunko, drž se. Já ti tu s holkama budu držet palce, ať se svého vytouženého miminka co nejdřív dočkáš...
A teď vám snad konečně napíšu zážitky z porodu 😉
V pondělí jsem byla v poradně u Apolináře. Ve 13 jsem přišla na řadu, dr. tvrdil, že to na porod tenhle týden ještě nevypadá, tak jsem byla ráda, protože jsem věděla, že bude k dispozici jen jeden porodní sál a těšila
jsem se, že ve středu půjdu s MM na Sport Prague... po cestě domů jsem nakoupila a začlo mi tvrdnout zase bříško, ale to tvrdlo posledních x týdnů stejně... doma jsem naštěstí aspoň na hodinu usnula, protože to byl
nakonec můj poslední spánek. (Holky, vůbec nestíhám, píšu to na etapy do poznámkovýho bloku 🙂 ) V 22 jsem volala s mamkou, bříško tvrdo, bolest jako při MS, ve 23 šel MM spát a já s ním, jenže bříško bolelo čím dál víc a popadl mě záchvat žravosti, vstala jsem, snědla půlku čokolády s mandlemi. Během půl hodiny se mi udělalo špatně a chtělo se mi zvracet, postupně bříško tvrdlo každých 5 minut, dala jsem si vanu a oholila se..a běhala pořád na záchod. Ve 3 jsem vzbudila MM. To už jsem měla do toho i hodně bolestivý kontrakce a když jsme vyrazili, byli tak po 7-10 minutách. U Apolináře mě prohlídli, měli poslední volný porodní box, tak mi natočili monitor - výsledek: otevřená na prst, "kontrakce na monitoru téměř neznatelné - běžný nález pro tento týden těhotenství", "přijďte, až vám odteče voda, budete krvácet nebo budou kontrakce po 3-5 minutách". Doma šel MM spát a já zapisovala kontrakce. Od 6 byly pořád po 4-6 minutách, nadávala jsem bolestí (hlavně zad), v 9 přišel MM a po 10 jsme se dohodli, že vyjedeme. Když jsem se začala oblíkat, měla jsem zas pocit, že se po...., tak jsem ještě 2x běžela na záchod, MM koukal na průjezdnost Nuseláku na netu a rozhodli jsme se jet autem než čekat ještě na sanitu, protože mi postupně docházelo, že se kontrakce změnily a nutí mě to tlačit. Cesta byla šílená, jsem zvědavá, kolik pokut dorazí 😅 a celou dobu jsem jen myslela na to, aby byl malej v pořádku... U Apolináře MM nechal zavolat z vrátnice pomoc a když mě viděli, položili mě na lavičku u vrátnice, sundali mi kalhoty a vyšetřili mě. Protože měli plno, odvezli mě na provizorní "porodní box" a nahrnulo se tam asi 10 lidí a jeden doktor začal shánět foťák, aby si mohl do knížky vyfotit, jak rodím neprotrhlý plodový vak s vodou a zakázal mi tlačit, když byl spokojenej, tak mi blány protrhli a mohla jsem tlačit. Snažila jsem se vysvobodit malýho co nejrychleji, tak jsem pořádně tlačila a asi na čtvrtou kontrakci byl venku 😅 Čas příjmu: 10:59, 11:03 protržen vak, 11:15 jsem broučka poprvé uviděla...byl to nádherný pocit, jen trošku brouknul, pohladila jsem si ho a odnesli ho vyšetřit. Akorát přišel MM, protože musel zaparkovat a za chvíli nám malýho přinesli v zavinovačce a mě zašívali. MM byl dojatý, měl slzy v očích, říkal, jak je malý krásný a jak nás miluje...nikdy jsem nebyla šťastnější.. 😵
Brouček je v pořádku, skoro nebrečí, jen vždycky kňouráním upozorní, že se mu něco nelíbí...a MM nepoznávám, protože je z malýho úplně unesenej, hrdě si ho vozí a rád si ho nechává na prsou a chodí na něj koukat do
postýlky...včera říkal, že by se ho nevzdal za nic na světě 🙂 V porodnici byli všichni skvělí, ale jsem moc ráda, že malýmu se ta žloutenka zlepšila a pustili nás domů.
To je ale román... 😅

mila30
26. únor 2008

Téééda Blani, to jsou věci co tady píšeš. Jsem ani netušila, že tohle je možné ??? 😲
Ale zvládla jsi to a to je to nejdůležitější 🙂 . Jsi šikovná holčina a jsem šťastná s tebou 🙂 .A to, že je brouček tak spokojenej svědčí o tom, že jsi se na broučka tak moc těšila a že jste se už v bříšku s manželem o něj pěkně starali 🙂 .
Jinak ti řeknu, že mi běhal mráz po zádech, když jsem si četla jak ti před porodem bylo...... No hlavně, že to trvalo takovou chvilku 🙂 .
Ještě jednou velká gratulace 😵 .

zuzan
autor
26. únor 2008

Blani, to je nádhera - taky mi ukápla slzičky, když jsem četla, jak byl manžel dojatej... Moc ti to přeju a jsem ráda, že jste všichni takhle šťastní a hlavně že tě - vlastně vás máme zase zpátky... Taky je paráda, že to šlo takhle rychle a netrápila ses moc dlouho bolestmi...

blanuleplus
26. únor 2008

Zuzko, četla jsem, jak postupujete s domečkem. To je super. Už se těším na další fotečky 🙂 Je fajn, že jste si s manžílkem odpočinuli a jaro je na plození dětiček přece stvořený 😉 A nenech se mýlit, trpěla jsem docela dost asi 11 hodin...a ten závěr po těch nervech v autě byl už jen jeden velký pocit úlevy 😉
Ale potom, co jsem četla, jak trpěla, chudák, Mila, tak si ani nestěžuju... 😖 Taky jsem nečekala, že to s MM tak zamává...celý těhotenství mi bylo líto, že to nějak moc neprožívá...

zuzan
autor
27. únor 2008

Dobré ráno, holky 🙂 Blani, manžel ti teď tu péči a starostlivost o vás oba vynahradí dvojnásob, tak si tohle krásné období všichni hezky užívejte 🙂

kapunka
27. únor 2008

ahoj holky!!! Blani gratuluju...ukápla mi slzička dojetí i smutku/mám za sebou mimoděložní a odstranění vejcovodu/ tvuj příběh mě trochu nakop, že to třeba taky zažiju...hodně štěstí, zdraví a radosti...!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hanna
27. únor 2008

Ahoj holky moc vás zdravím,chodím sem ted jen nakukovat protoze se u mě nic zvlášního neděje.Blani moc moc ti gratuluju k miminku hlavně at je všechno v pořádku a krásně roste 🙂 Musím říct,že sem si četla to ráno jak si rodila a skoro sem to prožívala s tebou 🙂 No prostě moc ti to přeju a doufám,že se taky dočkáme všichni tady 😉 Sem ráda že to špatný období mám za sebou a ted je mi celkem fajn.Takže moc vás holky zdravím.Jo a vítám Kapunku,neboj všechno bude brzo OK. 😉

kapunka
27. únor 2008

ahoj, tak dneska mi zase neni nejlip, je to už ptý den po revizi dělohy a laparoskopii/dělali mi to současně/ a pořád krvácím a bolí břiško jako při menstruaci....nemáte s tím zkušennost? díky moc

mila30
27. únor 2008

Kapunko, to bříško tě bude ještě nějaký čas bolet, pokud krvácíš hodně, tak bych raději zavolala doktorovi, ať máš jistotu. Vždycky je to lepší i když ti pak řeknou, že to je normální. Zavolej to a budeš vědet víc a alespoň budeš v klidu. 🙂
Pak dej vědět co ti řekl.

kapunka
27. únor 2008

už pře dvěma dny mi doktorka řekla, že je to normální,, že se čistí ta děloha...člověk je jenom pořád nervozní, jestli se zase něco nepokazí.....nemáte radu, jaké vitamíny nebo léky brát aby se usnadnilo otěhotnění za ty tři měsíce??, třeba Femigard??? už so připadám jako blázen, že se na to tak upínám..... 😨

luciik
27. únor 2008

Ahoj kapunka, neprodělala jsem sice mimoděložní těhu, ale také nemám 1 vejcovod, je to vrozená vývojová vada. Zjistili mi to před 2 týdny, takže se z toho taky vzpamatovávám. Ale mám problém s ovulací a proto jsem začala užívat Femigard. Mám po něm krátkou MS, bezbolestnou a navíc mi navozuje ovulaci. Tak to je mí zkušenost 😉

zuzan
autor
27. únor 2008

Kapunko, pokud ti dr. řekla, že je to v pořádku, tak bych se nestresovala 🙂 Až kdyby to teprve trvalo třeba 2 týdny, tak pak jo, ale teď je to předčasný... Radu na rychlé otěhotnění ani usnadnění nemám a myslím, že ani neexistuje 🙂 Určitě užívej kyselinu listovou, pij třeba ženské bylinkové čaje a raduj se i z úplných maličkostí, které jinak bereme jako samozřejmost, uvidíš, že bude zase líp 🙂
Hani, jsem ráda, že ses na nás taky přišla podívat 🙂 Jak se tobě vede?

blanuleplus
27. únor 2008

Ahoj holčiny, ještě jednou děkujeme za krásná slovíčka... 😵 Dnes jsme obíhali s MM úřady a teď mám pozvaný lidi na prohlídku bytu, co chceme pronajmout, takže si moc neodpočinu...
Kapunko, drž se a snaž se i přes tu velkou bolístku užívat si života. Je známé laické pravidlo, že "děti chodí jen do šťastných bříšek" a je na tom hodně pravdy. S tím trápením se musí vypořádat totiž nejen tělo, ale hlavně hlava... My si na ten náš zázrak museli taky počkat. Když jsem konečně poprvé otěhotněla, tak jsme o mimi v 9.tt přišli a další těhotenství bylo mimoděložní. Takže moc dobře vím, jak ti je...a bříško bude ještě bolet. Já měla taky po mimoděložním i kyretáž.

kapunka
27. únor 2008

Holky děkuju za podporu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dneska se trochu zmírnilo to krvácení, hned mi je líp i na dušičce....tak nejak se chystám psychicky na to, že i to další může skončit jako mimo....prý je to pravděpodobné...ale stejně dám přírodě ještě jednu šanci.....máte zkušennost, kdy se začít snažit? někdo říká 3 meěsíce, že potom už zase mužou začít zarůstat srůsty, co rozrušili... 😕

hanna
27. únor 2008

Zuzi mám se celkem fajn,chodím do práce a tak 🙂 S přítelem už se zase snažíme tak uvidím jak to pujde 😉 jo a začala sem užívat Gynex sou to kapky,ktery sou prý dobry na pročištění těla tak sem zvědavá.Zítra to budou dva měsíce co sem bzla na operaci je to šílený jak to letí,ten měsíc po tom sem měla plnou hlavu toho jak to zvládnu se stím vyrovnat ale už je to trochu lepší.ale ted během týdne mi oznámily tři celkem blízké kamarádky že jsou těhotný,takže mi moc není nejlíp na duši 😒 je to skoro na palici 🙂 Aco ty?jak je? Jo a kapunka uplně chápu ted tvoje pocity,je to čerstvý,mužu upřímně říct,že mi dost pomohly holky tady prostě viděla sem že je nás víc,samozřejmě jen v dobrým.Kapunka je teda pravda že už sme sa tak lehce snažili po prvních měsíčkách ale dr. říkal že je lepší dodržet ty dva cykly at se tělo vzpamatuje.a Mili ty se chystáš na první IVF tak ti moc držím pěst at ti to vyjde.Tak zatím pa

mila30
28. únor 2008

Hanna, je super, že už máš 2 měsíce za sebou a teď už můžete začít pomaloučku ze snaženíčkem 🙂 . Vím, jaké máš asi pocity, když se běhěm jednoho týdne ozvou 3 kamarádky, že jsou těhu...Ale věř, že mi taky budeme, podívej se na Ivušku a Blanku a Lucku 😀 .
Díky za pěsti, budu je potřebovat a to ve velkém 😀 😀 . Se stimulací začínám snad za 14 dní 🙂 .

kapunka
28. únor 2008

Hanna - a po laparoskopii jsi měla jakou výstupní zprávu?? řekli ti, že ten druhej vejcovod je ok?? mě totiž řekli, že sice vypadá ok, ale že všude kolem byly srůsty..tak se bojim 😢 ...ale beztak bych před IVF musela na odstranění i toho druhého, tak to budeme zkoušet a třeba se na nás štěstí usměje.... 🙂

luciik
28. únor 2008

Kapunka, kdyby jsi šla na IVF, tak není třeba odstraňovat vejcovod. Toho se neboj 😉

kapunka
28. únor 2008

doktor říkal, že když tam ten špatnej vejcovod zustane, tak je i při IVF zvýšená pravděpodobnost mimoděložního, že se to z dělohy prostě může vrátit zpátky.... 😒 ale pokud se to nemusí, tím líp...podruhé už to nechci absolvovat - i když prý je pravděpodobné, že i druhé těhu bude mimo -

Holky, vy co jste po lapa otěhotněly, taky vám říkali, že to může být pět pravděpodobně mimo??? 😖

mila30
28. únor 2008

kapunko, mimoděložní ti může hrozit i bez vejcovodů, jelikož ti to může z dělohy odputovat do dutiny břišní a tam se usadit ...ono si nevybereš. Já jdu na IVF a druhý vejcovod mi brát nebudou i když samozřejmě je tam zvýšený riziko mimoděložního. Já prostě věřím, že už se to nestane a že ten druhý si tam nechám, třeba se někdy díky němu zadaří přirozeně 🙂 .

kapunka
28. únor 2008

teda holky, já bych to raději začala zkoušet hned..to čekání je hrozný.... 😠

zuzan
autor
28. únor 2008

Kapunko a co všechno ti dělali? Jen vzali vejcovod, nebo i kyretáž, hysterectomii??? Podle toho záleží, jak dlouho je dobré nechat tělo odpočinout...
Víš co, když nad tím tak přemýšlím, tak i když vejcovod mít budeš, pořád je šance, že se miminko usídlí tam, kde má - když by to čistě náhodou bylo mimoděložní, tak budeš muset na laparku tak jako tak, ale nenechala bych do sebe řezat předčasně - to mi přijde naprosto zbytečný... Nikde není psaný, že se embryjko usadí právě ve vejcovodu - další moje úvaha je taková, že když se povede IVF, tak rostoucí miminko všechny orgány trochu utlačí, nastanou tam všelijaké změny a třeba i nárůst dělohy způsobí rozrušení srůstů - což je pak jedině dobře při dalším pokusu o otěhotnění, zatímco když nebudeš mít ani jeden vejcovod, ta šance že se to povede přirozeně je tam pak nulová - je to jen moje laická úvaha, ještě to všechno zvaž a ne vždycky je dobrý dát na postup lékaře!!!

kapunka
28. únor 2008

ahoj Zuzan - odstranili mi laparoskopicky levý vejcovod a udělali revizi dělohy. Během jedné operace.... 😨

zuzan
autor
28. únor 2008

Aha, tak to bych určitě alespoň to šestinedělí dodržela - po té revizi... Uvidíš, jak to uteče 🙂

kapunka
28. únor 2008

tak těch šest týnů vydržím určitě!!!!! četla jsme někde, že tělo je po revizi nějak víc připravené na těhu - jako kdyby se ta děložní sliznice "pohnojila!" 😀 tak se ted budu modlit, aby byl pruchodnej ten osiřelej vejcovod 😨
piju kontryhelový čaj na obnovu sliznice a jim cal.babyplan, tim se snad nic nezkazí.... 😵 jenom ted trochu litam v počtech...když přijde první menses. tak ovu je ca za 14 dní po skončení???? 😠

hanna
28. únor 2008

Kapunka já mám pryč taky levý vejcovod a s tím druhým mi nedělali nic,dr.říkala že zvenčí vypadá v pohodě ale jestli je uvnitř v pořádku tak to neví m na to je zase jiná operace taky laparo.do vejcovodu se nalije nějaká tekutina a oni zjistí jestli je pruchodnej nebo ne.když sem se ptala dr. v nemocnici tak mi oznámila celkem nepříjemně že na to se chodí když nejde otěhotnět.Měla asi pocit že to řeším moc brzo po operaci aleprvní co mě potom napadlo že to zažiju znova ☹ a proto sem se hned ptala.asi tak.Muj dr. mi říkal že kdybych šla na umělý oplodnění tak stejně zjištují pruchodnost takžev by ten druhý stejně odstranili.Já pevně doufám že je ten druhý v pořádku.Taky mám pořád černé myšlenky ale musím doufat,At se podaří zase rychle otěhotnět a aby to bylo tam kde má 🙂 No a k té ovulaci počítá se od 1.dne měsíčku a bývá tak 12.až 15.den podle toho jestli to máš pravidelný.Já měsíčky po operaci dostala přesně za měsíc a tu kyretáž mi nedělali,nevím jestli to na to bude mít vliv.Mili musíš pak psát jak to přesně probíhá.Moc mě to zajímá 🙂 Já už totiž myslela n umělý předtím protože sme se snažili rok a pul.Holky jak ste se vy dlouho snažili než se povedlo i to mimo.těhu.Teda povedlo no víte jak to myslím 🙂 To sem se rozepsala

mila30
28. únor 2008

Hanni a co máš přesně na mysli jak probíhá? Ta IVF? Jestli jo, tak písni a já ti to popíšu do IP. Jinak mě se to mimoděložní povedlo po 8 měsících....

hanna
28. únor 2008

Ahoj Mili 🙂 jo zajímá mě co všechno se děje od začátku ten pohovor,vyšetření atd.Děkuju