Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

gucci
11. bře 2008

jj, my jsme měli spermio taky na hraně, ten druhý už pod normou, manža jich má hrozně moc, ale líné

hanna
11. bře 2008

A dostal na to nějaké léky?nebo jde to nějak léčit?

gucci
11. bře 2008

no dr. mu předepsala proviron, ale nějak mu to nedělalo dobře a na netu jsem pak četla, že to rozhodně nezlepší špatný spermio, tak to přestal užívat, tak uvidíme, jaký bude mít výsledek v Pronatalu
jako nemá to zase až tak špatné, je to těsně pod hranicí, možná se jen blbě vyspal 🙂

hanna
11. bře 2008

Já sem někde četla,že pomáhá častý styk 🙂 protože se tvoří pořád nové a nové spermie a tím pádem jsou kvalitnější a kvalitnější.

gucci
11. bře 2008

tak s častým stykem nemáme problém 🙂
no nic, dneska už končím, hezký zbytek dne 😉

kapunka
11. bře 2008

zuzan, doufám, že u doktora to dobře dopadlo!!!! myslím na tebe!!! 🙂

zuzan
autor
12. bře 2008

Ahoj holky 🙂 Tak doktor mi dal včera ten nejkrásnější dárek - miminko je tam, kde má být a má celých rovných 6,4mm 🙂 Děkuju, že jste na mě myslely...a víte, nad čím jsem včera přemýšlela? Tenkrát před 3/4 rokem, když jako první z nás otěhotněla Martinka, tak se pak spustila taková lavina, že během měsíce byly těhotné další tři, tak pevně věřím, že to tak bude i teď... Holky, nevzdávejte to!!! Šance je, i když se vám třeba teď vzhledem k dlouhodobému čekání zdá mizivá... Držím vám palečky!!!

luciik
12. bře 2008

Zuzi, gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵
Jsem na tebe včera myslela a ty napíšeš až ráno 🙂
Tak to už jste dost velcí, jsem zvědavá na toho mojeho drobka v pátek. A už bylo vidět i srdíčko?
Zuzi, ještě jednou mooc blahopřeju a drž se holka 😵

zuzan
autor
12. bře 2008

Lucíku, moc děkuju...i já tobě gratuluju...držte se 🙂)) Včera jsme přijeli domů až v osm, tak už jsem na počítač ani nešla... Srdíčko ještě vidět nebylo, je hodně brzy - nějak jsem nepochopila, jak se to počítá, ale poslední MS jsem měla 5.2., takže včera to bylo přesně 5 týdnů, dr. to spočítal na 4+6 a když jsem stejná data zadala tady, tak už to vyhodilo 6tt, dr. hned říkal, že je ještě moc brzy a že na UTZ nebude vidět nic, ale bylo 🙂 Taková krásná černá bublinka 🙂 Ale srdíčko bývá vidět až na konci 6tt, tak máme ještě čas - možná na příští kontrole za 2 týdny... Pátek už bude za chviličku, tak vám to uteče 🙂 Taky ti budu moc držet palečky...

luciik
12. bře 2008

Tak to jsem zvědavá vě kterém jsme my 🙂 Protože já měla poslední MS 8.2 a mě to tady na koníku vyhodilo 5 tt, tak se necháme překvapit. my budeme asi pár o milimetrů menší 😀
Hlavně ať je vidět 😖

zuzan
autor
12. bře 2008

Lucíku, tak to jsme na tom úplně stejně a už by mimísek mohl být vidět - já měla poslední MS o tři dny dřív, než ty a ty jdeš přesně o 3 dny později na UTZ, než jsem byla já, takže vlastně úplně nastejně 🙂 Ono taky hodně záleží na tom, jak kvalitní UTZ má tvůj doktor...

gucci
12. bře 2008

bré ráno holky
zuzan i luciik - velké gratulace 😵

kapunka
12. bře 2008

jůůů to je bezva - holky doufám že nás nakazíte!!!!!!!!!!! takový "bacily" si nechám líbit !!!!!!!!!!!!!!!! tak at se ti mimiskové hezky uvelebí!!!!

martina26
12. bře 2008

AHojky,
Luci a Zuzi moc a moc gratuluju a držím pěstičky ať vše je fajn 🙂 🙂 🙂

lucikpetik
13. bře 2008

holky obema obrovska gratulace..... 😀

blanuleplus
19. bře 2008

Ahoj holčiny, kde všechny jste? 😨 Jsem tu po delší době a mám nepříjemný pocit, že zmizelo Zuzky albíčko a tt v profilu...doufám, že je vše v pořádku 😖 Moc na vás všechny myslím, ale jsem matka na plný úvazek. Dnes je malýmu měsíc a vyžaduje čím dál víc pozornosti a přes den jsem na to úplně sama, sotva si dojdu na záchod 🙂 Ale je nádhernej, zdravej a šikovnej kluk a já tomu zázraku ještě teď nemůžu uvěřit. A MM si domluvil, že bude chodit do práce jen 2,5 dne a zbytek bude dělat z domova, tak to bude taky lepší...
Luciku, ty už to máš taky na spadnutí, co? Držím palce a přeji nekomplikovaný a krátký porod 😉
No tak jdu na další směnu...držte se tu 😉

laduli
19. bře 2008

Ahoj holky,
svýma zážitkama a zkušenostma jste mi pomohly zorientovat se po nedávno prodělaném mimoděložním těhotenství, a tak jsem se rozhodla, že přidám svou příhodu i já, kdyby to třeba mělo některé pomoct, což teda nikomu nepřeju…

kapunka
19. bře 2008

ahoj - taky doufám, že je vše v pořádku.Zuzan - dej vědět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..já ted čekám každým dnem první MS po lapa a po revizi, tak snad bude v pohodě...asi to hned potom zkusíme...snad ten jeden vejcovod bude ok...držte palečky!!!!
blani - to je super, že máš takový zázrak!!!!!užívej si ho na plný pecky!!!!!!!!!!!!!!!!

kapunka
19. bře 2008

laduli sem s ní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

laduli
19. bře 2008

S přítelem jsme se loni v červenci nebo srpnu dohodli, že si už nebudeme „dávat pozor“, ale necháme to, jestli se to (převážně jen přes víkendy) podaří nebo ne.. Do prosince nic, pak 3 týdny dovolenka, hory a v půli ledna jsem dostala podezření na těhotenství.. Začalo to slabounkým špiněním v den nadcházející MS (asi tak 1 kapka za den) + ostatní příznaky (žravost, únava, bolest prsou🙂.. Čekala jsem, jak se to bude vyvíjet dál, jestli se menses rozjede, ale slabé špinění přešlo jen v slabé krvácení, s tím, že po týdnu ne a ne přestat. To už jsem volala kamarádce, co dělat a samozřejmě si dělala testy. Nejdřív jen veeelmi slabounká čárečka, ale po 14 dnech od začátku krvácení, už byly zřetelné // obě. Ještě ten den jsem si došla k doktorovi, tzn. 1.2., který mě poslal pro jistotu do nemocnice, a pak už to začlo… Na UTZ vidět nic, bolesti v podbřišku žádné, test pozitiv a hCG zvýšený, ale tak na hraně, takže laparo a prohlídka vejcovodů.. Já ve stresu z toho všeho, poprvé těhotná, poprvé v nemocnici, ale nějak jsem to (nutno dodat za psychické podpory mého přítele) překonala. Ve vejcovodech nenašli nic, čištění dělohy nedělali, protože těhotenství bylo chtěné, takže jde prý asi o samovolný potrat, nicméně si mě v nemocnici nechají, budou sledovat, a taky jsem dostala nějaký hormon na udržení.. Ve středu 6.2. další UTZ, ale diagnóza opět stejná. To už jsem se smiřovala s tím, že mimi teda bohužel odchází, a že bude nutná ještě revize, ale to už nějak vydržím a alespoň mě už pustí. V pátek 8.2. ještě jeden UTZ než se rozhodne co dál.. Tentokrát prováděl ultrazvuk doktor jiný (dle mého názoru mnohem pečlivější) a co našel, mě naprosto šokovalo – jasný plod i se srdíčkem v levém vejcovodu!... A opět stejný scénář – předoperační přípravy a honem honem na operační sál…
Podařil se jim „konservativní“ zákrok s naříznutím a ponecháním vejcovodu, takže mám oba, ale jestli je to dobře nebo ne, to asi ukáže čas a také další těhotenství (pokud bude a bude-li opět mimoděložní - šance zvýšená).. Zároveň udělali i tu kyretáž. 2 dny po operaci jsem byla ještě v nemocnici, ale 3. den mě – konečně po 10 dnech – pustili.. Doma jsem si pobyla ještě nějakou dobu, kdy se pak přidal ještě zánět močáku, no a teď už první týden opět v práci (močák ještě trochu pobolívá). Lázně nemám, neptala jsem se a doktor mi to sám nenabídl. No a co je „nejlepší“, další doporučené otěhotnění nejdřív za 6 měsíců!!..

Někdo namítne, že je to za chvíli, ale co si tak pročítám různé příběhy, vidím, že to není vůbec tak jednoznačné a jednoduché s otěhotněním vůbec! Dřív by mě to ani nenapadlo, co problémů to může obnášet a jak dlouho to může i trvat, a proto není opravdu na co čekat! (pokud je teda s kým 🙂 ) Do svých 30-ti už to sice nestihnu, ale rozhodně to budeme zkoušet dál a věřím, že jakmile se dám do pořádku psychicky i fyzicky, podaří se to, tak jak ostatně i (zatím)některým z vás! 🙂 ))

kapunka
19. bře 2008

ahoj...to je mi líto.já to měla stejný - našli to sice trochu dřív, ale vzali mi celej vejcovod...ted pomalu čekám první MS / na lapa a revizi jsme byla 22.2./ a hned to zkusíme - lhavně musíš mít v pořádku narostlou děložní sliznici - pij kontryhelový čaj a kup si na hemann.cz Femigard!!!!!!!!!!!!! snad se nám to podaří.... je důležité mít vedle sebe někoho, kdo tě podrží!!!! 🙂 🙂
a už jsi měla MS?? jaká byla?

laduli
19. bře 2008

Ahoj Kapunko, děkuju za podporu, určitě se to podaří! ! !... Já si dám teď teda určitě nějaký čas pauzu, nedovedu si představit, že by to bylo zase mimo a já musela jít znovu, už na 3.laparo v krátké době po sobě!!! Jestli to ale vydržíme celých 6 měsíců, to zatím neslibuju 🙂, ale třeba po 5 bychom už mohli, ne? 🙂)
Jinak na MS jsem čekala přesně 32 dní od operace, což je u mě plus 1 den normální cyklus a byla o něco silnější než obvykle, ale jinak v pohodě.. Kontryhelový čaj už piju, momentálně i s urologickým a brusinkama, taktéž kyselinu listovou, ale ten Femigard si ještě obstarám, to vypadá dobře...
A jak se pozná "dobře narostlá děložní sliznice" ??.....

kapunka
19. bře 2008

no pokud jsi měla silnou MS tak to znamená, že tambylo hodně materiálu 🙂 takže ti dorůstá dobře..to si teda myslim z toho co jsme různě vyčetla... a jinak ji dr vidí na UTZ...
já mám tři možnosti - bud to vyjde normálně..nebo 6 měsíců snažení a nic a to znamená lapa a odstranění nefunkčního vejcovodu..nebo to bude mimo a bezak mě lapa čeká..pře IVF to většinou odstraní, protože i když ti dají vajíčko do dělohy, ono se může i tak vrátit do toho slepého vejcovodu a je to mimoděl. ☹ ta příroda je nevyzpytatelná.... 😒 ale třeba bude na naší straně....
podle mě je lepší mít v krátké době víc operací a tím být blíže k mimču, než dlouho čekat a bát se..ale já jsme v podobném stavu byla taky...jinak určitě nebudu čekat těch 6 měsíců..zkusím to hned po MS..hop nebo trop 😨

kapunka
19. bře 2008

jo a jinka doktoři doporučují 3 - 6 cyklů před dalším těhu, ale nkdo to nepřikazuje....

laduli
19. bře 2008

Jéé, tak to máš asi pravdu s tím čekáním 🙂 🙂 .. Když jsem se ptala já, doktoři trvali na těch 6-ti měsících, ale pořádně mi nikdo nevysvětlil proč, jen, že by se to stát nemělo, otěhotnět dřív.... Na tu sliznici se ale ještě zeptám, mám přijít po 1. MS na kontrolu..
Moje možnosti jsou v podstatě jako tvoje, až na to, že ještě nevím, jestli mám vejcovody funkční nebo ne, to poznám až, jestli to bude další mimo - to by se odstranil už určitě... Přejme si ale moc moc, aby nám to vyšlo a už bez komplikací, myslím, že jednou stačilo néé?? 🙂
Takže ať se MS brzy dostaví, a pak už jen hodně štěstí a zdaru!!!! 🙂)))

kapunka
19. bře 2008

přesně tak- budeme věřit!!!! já taky nevím, jestli mám ten jeden zbylej vejcovod ok..srůsty byly všude okolo... 🙄

zuzan
autor
19. bře 2008

Ahoj holky, jsem tu zpátky a všechno je v pořádku - o víkendu jsem trošku plašila, asi mi klesla hladina adrenalinu, neměla jsem doma žádnej těhotenskej test, ale ten hlavní důvod, který mě vedl k nervíkům, byl ten, že najednou přešly všechny těhu příznaky, přestaly mě bolet prsa i v podbřišku, tak jsem se zalekla, ale dneska jsem byla na kontrole a mimísek už má celých 3,5mm a vyvíjí se tak, jak má, minule (před týdnem) jsem viděla jen 6,4mm velký gestační váček 🙂)) Další kontrola je až za 3 týdny, tak nevím, jak to vydržím, ale teď už jsem klidná, tak snad to tak chvilku vydrží...

Jinak bych vám chtěla dodat naději, Laduli, je mi líto, že to bylo takhle moc komplikovaný...teď nezbývá nic jiného, než se s tím vyrovnat, vrátit zpátky to nejde, já vím, že je to těžký, ale i ta doba pauzy hodně závisí na psychické pohodě, tělo se zahojí mnohem dřív - určitě bys měla dodržet šestinedělí bez pohl. styku a pak bych asi zvolila ten kompromis snažení po 3 měsících, uvidíš sama, jak se budeš cítit a třeba vám dá i dr. zelenou mnohem dřív...
Kapunko, tobě už to taky uteklo, vidíš, a za chviličku už budete moc začít nanovo 🙂
Blani, je to moc krásný, jak si to mateřství užíváš, malinkému přeju k dnešnímu prvnímu většímu výročí hodně štěstíčka a zdravíčka a vám ať přináší jen samou radost 🙂)) Už se moc těším na další fotečky, jak roste 🙂
Luci, na tebe moc myslím a držím palečky!!! Doufám, že dáš hned vědět... Taky ti moc přeju, ať je to rychlý a co nejmíň bolestivé 🙂

laduli
19. bře 2008

Zuzi, děkuju, udělám to přesně tak, jak píšeš, nejdřív se dát do pohody, a pak uvidíme.. Ono to ale opravdu utíká, šestinedělí mi končí tento týden a 3 měsíce jsou tím pádem taky za chvilku... Tobě gratuluju, že se ti to dlouhé snažení a čekání tak pěkně vyplatilo!! 🙂

Kapunko, předpokládám, že ty testy průchodnosti zatím neřešíš...

kapunka
19. bře 2008

ahoj Zuzan - huráá, tak to je dobrá zprýva, že je všechno ok..myslíme na tebe!!!! 🙂

Laduli - já to budu řešit, až to nepujde...protože v tom případě mě čeká lapa tak jako tak....bud mimo a lapa nebo to nepůjde a lapa a IVF nebo by zjistili neprůchodnost a zase lapa....tak to zkusíme a uvidíme...
jÁ furt ve skrytu duše doufám, že to pujde normálně...

je fakt, že mi je líp, už mi tak nevadí ostatní kočárky a miminka a dokonce se těším až švagrová porodí za tři týdny...nejdřív jsme o tom, co se stalo ani nechěLa s nikým mluvit, ted se to chystám říct rodičům..mají na to asi právo..JAK JSTE TO ŘEŠILY VY??? 😎

laduli
19. bře 2008

No, já si to představovala tak, že přijdu k doktorovi, ten mi potvrdí, že jsem těhotná, a pak tu radostnou novinu oznámím všem kolem.. 😒 O tom, že jsem v nemocnici jsem chtěla pomlčet, jenže když už jsem tam byla dýl jak 3 dny, tak to už utajit nešlo, bydlíme totiž všichni blízko sebe.. Ví o tom ti nejbližší - moji i přítelovi rodiče - a berou to v poho, navíc přítelova sestra už s CAR zkušenosti má... Také nemohla otěhotnět, chodila na umělé, ale počala nakonec přirozeně (nááhoda🙂. Teď by chtěli druhé, ale loni musela na potrat, že to nemělo srdíčko... no a zatím nic...