Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
20. bře 2008

ahoj holky, diky, ze na me myslite, dam hned vedet, nebojte 😉

blanuleplus
20. bře 2008

Ahoj holky, konečně tu zas někdo zavítal 🙂 Všechny moc zdravím.
Zuzan, jsem moc ráda, že je vše v pořádku. Přece jsme si tu smůlu už vybraly 😉 Koukala jsem na fotku z UZ, ta bublinka je to nejkrásnější "nic", co může být, viď 😅 Tak se pěkně držte a baráček už nech pěkně na manžílkovi... A děkujeme za přání, malej už tam zas pokřikuje...je to moje malá milovaná pijavice 😵

blanuleplus
20. bře 2008

Luciku, koukala jsem ti na metřík do alba a dnes jsem rodila 🙂 Jaký máš pocity? Já už malýho v tu dobu přemlouvala, ať už za námi vyleze, jestli je připravenej 😅

kapunka
20. bře 2008

Lucíku - držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

lucikpetik
21. bře 2008

ahoj holky, blani tak vcera jo? no ja uz mam dojem, ze to musi byt kazdym dnem, ty pocity, no uvidime, no zitra mame ukonceny 38tt, tak muzem rodit, a uz je i beranek, tak nam nic nebrani -))
uzivej te vasi male kopretinky a zase pridej fotecky
kapinka diky 😉
zuzi souhlasim s blankou, uz odpocivej, zadne makani na domecku, ale to te snad ani nenapada, ze?
a kde mame tak dlouho milu?

mila30
21. bře 2008

Ahoj holky.
Čtu vás pilně každý den a vše sleduju, abych o vás věděla 🙂 , pořád na vás myslím 🙂 . Jen mám prostě takové období kdy nevím co sama se sebou mám dělat ... minulý týden jsem začala se stimulací na IVF a příští týden bych snad měla pokračovat...doufám, že to vyjde 🙂 . Ještě před tou stimulací jsem měla radost, že už se vše blíží a nějak jsem si byla 100% jistá, že to IVF se hned napoprvé zadaří. Teď nějak ztrácím naději a bojím se....strašně moc až se i mě to zdá divný, ale nemůžu si pomoct. 😒 Mám strach, že když to nedopadne, že to prostě nezvládnu...prostě mě to položí, já vím, že si to nesmím přivolávat, že se na to musím koukat pozitivně a těšit se, ale ten strach to prostě zažene ☹ . Až budou embryjka v bříšku, tak bude možná líp, nevím...prostě jsem posera a hotovo 😠 . Je toho ve mě tolik....že nevím co s tím a jak dál.... ☹ .
Takže díky tomu, že sem teď píšu jen samé negativní věci, raději nepíšu vůbec, abych vám nekazila náladu a naděje snažilkám na těhu.

lucikpetik
21. bře 2008

milo drzim moc palecky

luciik
21. bře 2008

Luci, držím palečky, už se ti to opravdu krátí 😵

lucikpetik
21. bře 2008

luci diky...mas pravdu

zuzan
autor
21. bře 2008

Holky, přeji vám všem krásné a pohodové Velikonoce - Luci, jsem nedočkavá na telefonu, hned jak Dominiček vykoukne na svět - držte se!!! Myslím, že budete mít velikonočního mimíska-vidím to tak na pondělí 🙂

lucikpetik
21. bře 2008

ty jsi dobra zuzi, hezky jsi mi to naplanovala 😉 ale dam vedet, to je jasny..
taky vsem hezke Velikonoce

hanna
21. bře 2008

Mili netrap se to bude v pohodě a ty musíš být v pohodě.Musíš tomu věřit a kdzbz se to náhodou opravdu náhodou nepovedlo,tak máš ještě pokusy.Vím že se mi to lehce říká a špatně dělá alevěř m i taky na tom psychicky nejsem dobře.Taky sem už min chodím,protože chce to čas a když chodím sem tak mám pocit,že se v tom pořád utápím a proto si dám pauzu.sem tam kouknu 🙂 Jinak se měj krásně a nedovol aby tě to užíralo ještě víc PaPa Hana
,

ivci
21. bře 2008

Ahoj všem. V květnu jsem mimoděložně otěhotněla a operace proběhla tak, že mi pravý vejcovod nechali a já po půl roce otěhotněla opět mimoděložne a opět na pravém vejcovodu. Myslím ,že kdyby ho odstranili hned mohla jsem být druheho m.t. ušetřena. Beztak byl po první operaci porušen, byla jsen skoro ve druhém měcíci a plod byl už velky 1až2 cm. A teď už mám takovou panickou hrůzu z toho, že se to bude opakovat 😔 . Holčičky podpoříte mě některá??

lucikpetik
22. bře 2008

ivci jasne, ze te podporime, od toho tady jsme, divej, blanka, ivca uz maji miminka doma, nas to brzo ceka, zuzka ceka, romca ceka...
tak brzy taky budes, ver tomu

lucikpetik
22. bře 2008

a lucik taky ceka, jsem vedela ze na nekoho zapomenu 😉

ivci
22. bře 2008

hj

ivci
22. bře 2008

Ahojky. Nejhorší na tom je že mi žádný z doktorů nedokázal říct proč se to stalo. V životě jsem neměla žádný zánět a gyn. problém také ne. Člověk by se chtěl i léčit, ale copak mužu, když nevím kde je chyba.? Už jsem tak paranoidní, že si dávam pozor co jím, včem peru a i doma na toaletě si obkládám prkýnko.Fakt zoufala

lucikpetik
23. bře 2008

ivci tim to nebude, ja jak jsem se ptala, cim to je, tak doktor taky rikal, ze se to neda nijak ovlivnit, ze se to proste nekdy stane.
ja verim, ze jsem to mela kvuli te kostrci bloknute a dokud nebyla narovnana, tak bych pry nikdy neotehotnela, tezko rict, co je na tom pravdy

ratatooy
23. bře 2008

AHOJ IVCI.CHCI REAGOVAT NA TO CO PÍŠEŠ.ČETLA JSEM JAKOUSI STUDII OD LÉKAŘKY PROČ SE TO STÁVÁ A JE TO OPRAVDU PROBÍHAJÍCÍM ZÁNĚTEM PÁNEVNÍHO DNA O KTERÉM TY ANI LÉKAŘ NEMUSÍTE VĚDĚT.A TÍM DOCHÁZÍ K NEPRUCHODNOSTI VEJCOVODU.I JÁ JSEM TO TAK MĚLA.

maova
23. bře 2008

Ahoj holky, jak se všechny máte? Koukám, že je vás tu dost nových, tak vás už ani všechny neznám, ale je tu dost těhulek, tak to jsou krásné zprávy 🙂
Luci, tobě držím palečky, ať jste brzy dva a je všechno v pořádku 🙂

maova
23. bře 2008

ivci, mě doktor taky neřekl čím to bylo, taky říkal, že to může být z různých zánětů a tak, ale ty jsem dřív vůbec neměla, to spíš až teď, asi jsem nějak náchylnější, nebo nevím. Jinak se to prostě prý občas stane a ovlivnit to nejde ☹ Ale věřím, že už se to opakovat nebude 😉

lucikpetik
23. bře 2008

ahoj marti, jak je? jak se porad mas?

maova
23. bře 2008

Ahoj Luci, ráda tě vidím. Teď už se mám zase dobře 🙂 Myslím, že nejhorší obodbí je za mnou, sice ještě nemám dořešené všechno, ale brzy snad ano a to špatné období, které mě potkalo je doufám definitivně pryč 🙂 A co ty, jak se cítíš?

mila30
23. bře 2008

Ahoj Marti, jsem ráda, že tě zase tady vidím 🙂 . Jsem ráda, že už to špatné je skoro za tebou a teď už bude jen to hezké 🙂 . Moc ti to přeju 🙂

maova
23. bře 2008

Ahoj Mílo, taky tě ráda vidím 🙂 Moc děkuju 🙂 A jak se máš ty, kousek jsem dočítala, že půjdeš na IVF? Už teď někdy? Držím moc a moc palečky ...

mila30
23. bře 2008

Jj Marti, chystám se na IVF, předminulý týden jsem dostala zastavovací injekci a tenhle týden bych měla začít se stimulací , jenže to nejdřív musím dostat a jako na potforu jsem už 31 DC a nic 😖 , tak dooufám, že se mrcha do čtvrtka pochlapí a dojde, nerada bych aby mi jí museli vyvolávat. Jinak díky moc za palečky, budu je moc potřebovat 🙂 .

maova
23. bře 2008

A kolikátý den cyklu se potom IVF provádí? Snad MS teď brzy dorazí 🙂 A co v práci, tam všechno v pohodě?

mila30
23. bře 2008

No já bych měla tenhle čtvrtek začít se stimulací a asi od 7 dne tě kontrolují podle UTZ a třeba už 12 den jdeš na odběr, takže tak,ale nejdřív by měla přijít ta mrška. Jinak mě ještě zjistili zvýšený prolaktin, takže už měsíc beru na to prášky a řeknu ti, ty začátky byly hrozný 😠 , ty prášky jsou strašnej sajrajt. A v práci dobrý, jsem pořád spokojená, tak aspoň že to vychází. A co ty a práce?

maova
23. bře 2008

Já se v tom tolik nevyznám, co znamená zvýšený prolaktin? Tak doufám, že nás tady budeš informovat a já budu držet palečky co nejvíc 🙂 Vědí o tom v práci? Zůstaneš pak po IVF doma v klidu?
To je dobře, že v práci jinak bez problému. U mě tak střídavě, ale celkem to jde. Občas mě to tam štve, ale pak jsou dny, kdy se mi tam líbí 🙂

mila30
23. bře 2008

Prolaktin se vyskytuje u kojících a těhotných žen, ten způsobuje, že se ti tvoří mléko a teoreticky by si v případě, že jsi těhu nebo kojíš neměla ani ovulovat , tím pádem, by se neměla otěhotnět, takže u mě tím, že nejsem těhotná ani kojící, ti to způsobuje neplodnost. Takže ti musí ten prolaktin snížit. JInak o IVF jsem informovala mého vedoucího a holky u mě v oddělení, jinak nikoho. Po IVF budu určitě doma, ale budu pracovat s domova, abych pořád nemyslela na to, jestli se to podařilo nebo ne 🙂 .