Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
23. bře 2008

Teda, tak to bych nevěřila, že je vůbec něco takového možné ☹ Tak doufám, že ti to pomůže, i když jsou ty prášky tak strašný ☹ A doufám, že v práci tě podporují a je dobré, že můžeš pracovat z domova 🙂

mila30
23. bře 2008

Prášky jsou příšerný, první noc, mi bylo strašně zle, zimnice, přestala jsem vidět a slyšet, do toho se mi chtělo zvracet, hučelo mi v hlavě, celou noc jsem ležela na zemi na záchodě, nemohla jsem se hnout ani manžel semnou nesměl hýbat. Ale už jsem si zvykla a už je to v poho, občas se mi jen v noci špatně dýchá, ale to je dobrý. 🙂
Jo a v práci mě opravdu podporují a holky i můj vedoucí jsou moc super, to mi hodně pomáhá 🙂 . Taky jsme se dali s manžou do našeho bytečku, dělali jsem chodbu a teď děláme novou kuchyň, takže je co dělat 🙂 .

maova
23. bře 2008

No tak to je síla ty prášky ☹ A na to tě upozornili předem, že ti může být takhle strašně? Neumím si to představit.
Jé, ale jinak je super, že jste se dali takhle do bytečku 🙂 Máš nějaké fotky? 😉 Já bych taky ráda zase něco dodělala na tom našem bydlení, úplně se to teď zastavilo, ale snad zase brzy bude něco nového. Tím, že se tam dá bydlet, tak není na co spěchat. Ještě chybí půdička, aby se tam dali skladovat věci a budoucí dětský pokoj. Ráda bych ho dodělala, aby byl zatím pro návštěvy.
A v práci jsou zlatý 🙂

mila30
23. bře 2008

Upozornili mě, říkali, že je brát musím a že jsou všechny takhle s vedlejšíma účinkama, hlavně že to pomůže 🙂 .
Fotky budou až to doděláme a hned je určitě dám do albíčka 🙂 .To bude tak za 14 dní, takže to je za chvíli 🙂 .
Určitě i vy za chvili začnete něco dodělávat a budete mít hezky všechno hotové. 🙂

lucikpetik
23. bře 2008

tak to jsem rada marti, ze to skarede obdobi uz je pryc..a jsem rada, ze jsi za nama zase zavitala
a nevite co ivus? ta se tu dlouho neukazala

zuzan
autor
25. bře 2008

Holky, potřebovala bych od vás poradit - právě jsem se dost chytla se šéfem, se kterým jsem v jedné kanceláři, teď jsem z toho pěkně vyklepaná, vybulená a nejradši bych se na všechno vykašla a zašla za doktorem, aby mi dal neschopenku (i mi jí nabízel, když jsem byla na kontrole), ale nepřišlo mi to nutný, když bylo všechno v pořádku... Jen říkal, kdybych kdykoli potřebovala, tak není problém, stačí říct... Teď ale má kolega celý týden dovolenou a byl by to ode mne docela podraz na ostatní, kteří za nic nemůžou, ale museli by dělat jak mojí, tak kolegovu práci a já teď nevím, jak se rozhodnout, jestli zůstat ve stresu v práci, nebo se na všechno vykašlat, což by ale znamenalo, že kdybych se pak třeba chtěla v průběhu těhotenství ještě vrátit, tak by mi to kolegové ošklivě vrátili svým chováním, nebo stres překonat, myslet na hezčí věci a neřešit to...

mila30
25. bře 2008

Zuzko a proč si se s ním chytla ???
Já bych to asi udělala takhle...do konce měsíce což už je v pondělí bych byla v práci a od 01.04.08 bych šla na neschopenku. Já nevím...ale na těhu si čekala dost dlouho a kazit si ho někým nebo něčím, to bych nechtěla....A proč by si se chtěla v půlce těhu vracet do práce???? Čím víc budeš těhu, tak tím víc budeš chtít být doma, pže tě budou třeba bolet záda a tak, ne že bych ti to přála, ale nikdy nevíš. A hlavně..uteče ti to ani nebudeš vědět jak a budeš rodit. 🙂

lucikpetik
25. bře 2008

zuzi rada z me strany, jak rika mila, na tehu jsi cekala dlouho a stres je svi..
jdi na neschopenku, ja se tomu porad branila a ver mi, ze to vsechno strasne rychle utece, takze do prace se vracet uz ani nemusis

zuzan
autor
25. bře 2008

Holky, moc vám děkuju za názor - tenhle týden vydržím a když bude situace i příští týden kritická, tak zůstanu doma a budu si užívat 🙂
Lucíku, teda ty fotky, to je nádhera 🙂 Budete mít krásnou vzpomínku na bříško 🙂)) I když to musí být už asi pořádný závaží, co? Za chviličku už budete mít svého mrňouska v náručí 🙂 Zatím to pořád na porod nevypadá?

lucikpetik
25. bře 2008

zuzi diky, na porod to vypada uz od ctvrtka, dr. rikal, ze ted uz budeme kazdym dnem jenom cekat

laduli
25. bře 2008

Zdravím všechny 🙂
Zuzi, ze své zkušenosti vím, že v této situaci je třeba myslet především na sebe a svoje zdraví. I když šéf může být "někdy" i chápavý, stejně jsou pro něj vždy prvořadé peníze a jak z člověka dostat co nejvíc... 😒 Dovedu si živě představit tvou situaci, zažila jsem pořádný stres ze šéfa hned na začátku těhu a myslím, že i to mohla být jedna z příčin, proč to nakonec nedoputovalo až do dělohy, ale uchytilo se dřív ☹ (.. Proto nakonec měním i práci a už se nebudu rozhodně tak nahánět. Jediné, z čeho mám fakt obavu je, že to dopadne stejně jak u Ivči a bude to zase mimo, jelikož ten vejcovod sice ponechali, ale možná ještě neprůchodnější... Ivčo, nevím, jak nám poradit, ale myslím, že když už sis vybrala i tu druhou "nízkou pravděpodobnost" mimoděložního, teď už to bude jen a jen dobrýý!!! 😉

romcatko
25. bře 2008

Ahoj holky, já vás jdu jen pozdravit a povzbudit.... zatím se vše daří dobře, čekáme snad princeznu. Takže věříme, že se v červnu dočkáme zdravého miminka. Pokud to hezky vyjde, tak to bude skoro "do roka a do dne". Operace - mimoděložní byla 1.6. a termín mám cca 8.6. (ale vypadáme o týden menší 😉 ) Moc vám držím palečky, ať je tady těch těhulek co nejdříve co nejvíc.

lucikpetik
25. bře 2008

romi tak to gratuluji k princezne, uteklo to, co?

martina26
25. bře 2008

Ahoj holky, moc Vás zdravím.

Koukám co je tu vše nového a vítám nové příchozí. Dlouho jsem tady nebyla, ale poctivě Vás čtu a koukám, jak se máte. Mám teď v práci frmol.
Zuzi já bych si taky dlala napsat neschopenku. Lepší si užívat těhotenství se vším všudy, než se stresovat. Romi, to je super že se Vám daří dobře a určitě vše dobře dopadne, vždyť už se Vám to taky blíží. Luci tobě to taky uteklo viď, tak ať mimísek už brzo na Vás vykoukne 😉 .
Já jdu zítra k doktorce. Takže vzhledem k tomu, že mimísek zatím nic, tak se musím poradit co dál. Už to začneme nějak jinak řešit. Dám určo vědět. Teď už mažu do pelechu. Jsem po powrjóze a klasika jsem úplně mrtvá. 😀

lucikpetik
26. bře 2008

marti tak nas informuj, jak jsi dneska dopadla.ja jdu na kontrolu v patek a bojim se, aby si me tam nechteli nechat, mam natekle nohy...

martina26
26. bře 2008

Ahojky, tak jsem dnes byla u doktorky a po velké prohlídce mi nakonec předepsala UTROGESTAN. Mám brát po 22 od 1 dne MS 2x denně jednu tabletu po dobu pěti dnů, takto to mám opakovat do května a když nic, tak zase návštěva u dr. a další léčba. 😒 😒 Každopádně jsem ráda, že už se to začalo řešit, Tak uvidím, třeba to zabere. Četla jsem, že je to na udržní těhu i na podporu tak se uvidí. Manžela zatím na spermio neposlala. Prý když máme už Tomika tak by měl být v pořádku.

imiska24
26. bře 2008

Ahoj holky,vsechny vas moc zdravim,chci se jen zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s otehotnenim jen sjednim vejcovodem.Hrozne by mi pomohly vase zkusenosti.

luciik
26. bře 2008

Ahoj Imisko, všechny co tady jsme máme jen jeden vejcovod..a otěhotnět jde 😵

imiska24
26. bře 2008

Ahoj luciku,me prijde ze uz mi asi opravdu pomuze jen IVF.Jsem po dvou laparkach,prvni mi delali loni v zari a verdikt doktora byl ten,ze jsem spatnej nalez a at se objednam na listopad ze mi vemou oba vejcovody a ze vlastne jsem k nicemu.Ale to se mi nechtelo a nahodou jsem se dostala pres znamy do Prahy.Tam uz to tak tragicky nevideli,ale stejne mi LV vzali.Jsem 3 mesice po operaci a porad nic.Snazime se uz rok a pul...

luciik
26. bře 2008

Imi, my se snažili přes dva roky. Podstoupila jsem 2 krát IUI a 1 krát IVF, vše neúspěšně. Následně jsem šla na laparo, kde mi diagnostikovali vrozenou vývojovou vadu, takže levý vejcovod vůbec nemám a navím mám poloviční dělohu. Přesto všechno se mám podařilo otěhotnět.
Takže naděje je vždycky, vše je o psychice a u mě to určitě platilo, prootže po laparo mě vůbec nenapadlo, že bych mohla otěhotnět, tak jsem na to nemyslela a hle ono se to vyplatilo a já jsem těhu.
Takže hlavu vzhůru a dokud máš stále jeden vejcovod, tak neházej flintu do žita...
A to ti tady napíše každičká holčina, která na tom je podobně 😉

imiska24
26. bře 2008

Jeee to je nadherny,tak to moc gratuluji.Akorat porad nemuzu prijit na to jak prestat myslet na to tehu.
Kazdej mesic cekam a pak stejne nic.Ale je pro me hodne pozitivni ze i jinejm se zadarilo.Moc Vam to preju holky vsem. 🙂

kapunka
27. bře 2008

ahoj imisku - já taky nemám LV a druhej nevědí jak na tom je...jsme po jednom mimoděl a jedné lapa...ted mi končí za týden žti nedělí , tak čekám na první MS a budeme to zkoušet...taky se bojim, že jediné řešení beztak asi bude IVF - dikybohu za něj - ale chceme to zkusit normálně....drž se, nějak to dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

zuzan
autor
27. bře 2008

Holky, taky jsem dávala šanci na cestu za miminkem jedině IVF a jak to dopadlo 🙂 Já vím, že je to těžký a taky jsem to spontánně nedokázala, museli nás k tomu dovést okolnosti, abychom si dali od všeho pauzu, přestali na miminko myslet - taky jsme se pořádně pohádali, když jsme měli jít na 3. pokud IUI, kdy se manžel zablokoval, že už odmítá - s prominutím souložit na povel a odevzdávat vzorky... bylo to těžký období, domluvili jsme se, že půjdeme do IVF, ale nebudeme to nijak hrotit, zašli jsme si do CARu na pohovor ohledně IVF, dozvěděli se všechno potřebné a domluvili se, že až se rozhodneme ho podstoupit, tak se objednáme - k tomu už nedošlo 🙂)) Těžko říct, jaký je ten správný recept, můžu jen říct, co pomohlo nám - na celý to neúspěšný dlouhodobý snažení se pořádně naštvat 🙂)) Držím vám palečky, ať jsou z vás brzy těhulky!!!

kapunka
27. bře 2008

ahoj Zuzan!!!! díky za povzbuzení.....mě ted jen trochu trápí, že nejde MS...ovulace proběhla to vim, tak co se děje??? v pátek 4.4. mi končí šestinedělí. ☹

lucikpetik
27. bře 2008

holky musim souhlasit se zuzkou, ze u nas to vyslo zrovna taky v dobe, kdy jsem mela jine starosti a na chvili vypustila starost o testiky...jinak jsem taky na to myslela den co den a porad nic

kapunka
27. bře 2008

ahoj l
Luci - tak jak se cítíš???????????? 🙂

laduli
27. bře 2008

Ahoj Kapunko, akorát jsem na tebe myslela, jestli už ti MS dorazila... Nezoufej, přijde to určitě každou chvíli, já taky čekala skoro 5 týdnů a už se mi to zdálo divné, ale nakonec je všechno ok 😉

imiska24
27. bře 2008

ahoj kaprunko,ja nemam LV a na PV mam delanou plastiku.Byly tam velke srusty ale nastesti v Praze byl Dr.sikovnej a dal mi 6mesicu nedeji.Uz mi bohuzel zbejvaj jen 3 a pak nevim co vymysli.Akorat me desi ze odstranene srusty se mouhou vratit,takze bohuzel nevim jestli nam to skoro kazdodenni snazilkovani k necemu je.
A z ty IVF mam hroznej strach..

kapunka
27. bře 2008

snad se dočkám..

ivf je sice asi dost náročná - to vědí tady některé holčiny, ale určitě stojí za to 🙂

imiska24
27. bře 2008

ja se nebojim tolik toho samotnyho zakroku,jako toho testovani kolem.
Ale urcite bych to taky zkusila.Drzim palecky kaprunko,urcite se nam to podari i bez LV.... 🙂