Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

luciik
3. kvě 2008

Andy, já už podstoupila 2 krát IUI a 1 krát IVF, bez úspěchu, pak jsem šla na laparo, kde mi zjistili, že mám fukční jen jeden vejcovod, že vlevo je nějaká vrozená vývojová vada. Tak jsem z toho byla nešťastná, ale nástedně, ještě v tom cyklu, kdy jusem byla na lapro jsem otěhotněla. Vše probíhalo v pořádku, v 7 tt bylo už i srdíčko a v 9 tt už nebilo...tak jsem šla hned na druhý den na revizi. Chodím každý týden na kontroly, jak se čistí děloha. Dr. mi nasadil nějaké lékya po jejich dobrání bych měla dostat MS. Říkal, že hned po první MS se můžeme začít snažit, tak čekám. Jinak před těhu jsem užívala od16 DC Duphaston. Tak ho asi budu užívat i dál. Jinak jsem měla šíleně něpravidelný cyklus a to mi upravil Femigard.

luciik
3. kvě 2008

Jinak otěhotnět se dá, ale ta šance v jednom roce je nižší, protože vaječníky ovulují na střídačku. a když ti bude ovulovat ten vaječník, kde máš nefunkční vejcovod, tak se vajíčko nemůže uvolnit. Proto doporučuji měřit BT. Já měřím a je to dobrá věc, při nejmenším budeš vědět, kdy mrška dorazí 😉

andy24
3. kvě 2008

Tak jsme na tom skoro stejně,mě vaječníci nepracujou jak maj.Nepravidelnou ms mám taky věčinou jenom po agolutinu.Tet po revizy po 42 dnech jsem to dostala,a tak se mužem začít taky snažit.Od příštího měsíce budu brát asi ten clomhexal.Bazalní teplotu měřím ale když mám anovulační cykly tak mám pořát skoro stejní teploty,akorát tet po revizy po 30dni šly nahoru.Tak doufám že se to upraví a normáně otěhotníme.6.5 jdu na kontrolu tak pak písnu jak jsem dopadla 🙂 Měj se hezky

andy24
3. kvě 2008

Jo a femigard jsem taky zkoušela,a nic moc.Tak tet baštím femibion, .mateří kašičku a piju kontryhel 😝

lucikpetik
4. kvě 2008

a kde mame tak dlouho milu?

laduli
6. kvě 2008

Jejda lucii, to jsem ani nepostřehla, že ti to tak dopadlo a přitom to vypadalo tak nadějně! 😖 .. To mě fakt mrzí (kapunko taky).. Jednoho dne nám to ale vyjde a budeme se těšit z krásného mimi, tak jak u lucika 🙂 , nebojte! 😉

lucikpetik
6. kvě 2008

Laduli moje slova...

pismenko
6. kvě 2008

Ahoj holky, loni jsem se zapojila do vaší diskuse, protože pro mě byla taky aktuální. Prodělala jsem mimoděložní těhotenství a byl mi odebrán z části levý vejcovod. Na laparce jsem byla 11.10.2007. Po Vánocích jsme na to opět vlítli a snad bude naše snaha zúročena(viz album ). Snad budu důkazem, že zázraky se opravdu dějí a ta naše tečka se snad zabydlela tam kde měla. 15.5.08 jdu na první kontrolu, tak mi držte palec.
Všem maminkám se stejným osudem přeji jen samou radost s těmi uzlíčky a všem čekatelkám a snažilkám hodně trpělivosti a pohody do dalšího snaženíčka 🙂 😉 😉

luciik
6. kvě 2008

Laduli, moc děkuju....snad se brzy zase přiřadíme k těhulkám 😵

Písmenko, mooooc gratuluju a přeji vše nej ať to dotáhnete do zdárného konce 😵

zuzan
autor
6. kvě 2008

Luciiku, moc mě mrzí, že to takhle dopadlo, ale mám velikou radost, že to bereš s nadhledem a hlavně žes neztratila víru a naději, že se to brzy povede znovu a dopadne to přesně tak, jak má 🙂
Písmenko, tobě zatím potichoučku gratuluju, abychom něco nezakřikli, ale až budeš po kontrole u doktora, tak pak přijde obrovská, hlasitá a oficiální gratulace 🙂 Zatím vám budeme držet všech 8 palečků, co máme!!! 🙂

lucikpetik
6. kvě 2008

pismenko taky potichoucku gratulujeme, dej nam vedet, jak jsi dopadla po kontrole

zuzan
autor
6. kvě 2008

Lucíku, teda to je paráda, Dominiček je krásnej, úžasnej, kouzelnej, k popusinkování 🙂 Ozblášť ta fotka v kyblíčku je dokonalá 🙂)) Taky už se moc těším, až budeme mít ten uzlíček v náručí 🙂

pismenko
6. kvě 2008

Tak mě asi štrejchne, teď mi volali z gyndy a že Mudra má celý příští týden dovolenou, tak mám přijít až 23.5.....

zuzan
autor
6. kvě 2008

Písmenko a tenhle týden bys to nestihla? Taky mě chtěla sestřička objednat až dýl, ale když jsem jí řekla, že bych byla radši, aby se co nejdříve vyloučilo mimoděložní, tak mě vzala hned druhý den... Zavolej tam, že máš strach, jestli by tě někam nevmáčkla, určitě to pochopí a když ne, tak aspoň budeš vědět, že jsi to zkusila 🙂

luciik
6. kvě 2008

Zuzi, děkuju. Říkám si, že je lepší dříve než později...i když to byl 9 tt, byla to obrovská rána, ale osud to takhle asi chtěl...
Jinak čekám každým dnem mršku a jdeme na nato 😀 Máme svolení oéd dr., že prý čím dřív, tím líp. Že po té laparce je dobré, hned otěhotnět....
Jinak koukám, že už jste 14 tt, to je nádhera 😵

zuzan
autor
6. kvě 2008

Luciiku, taky si myslím, že není na co čekat a brzy z tebe bude těhulka znovu, akorát už tam bude asi vždycky ten strach, ale jakmile za sebou budete mít těch rizikových 12 týdnů, tak už bude z velké části vyhráno 🙂 A já vím, že to bude hodně brzy 🙂
14. týden začínáme až od zítřka, kdy budeme 13+0, on to koník počítá tak týden dopředu... I když vlastně asi ne, možná jen o ten den... Ještě nedávno jsem nevěděla, jak se ty týdny počítají a když jsem 13+0, tak už je to 14. týden a ten mi tam naskočil až dneska, včera to byl ještě 13.tt

luciik
6. kvě 2008

Zuzi, přesně tak jak píšeš, strašně se těším až se budeme moci snažit, ale zase na druhou stranu se hrozně moc bojím. Vím, že u některých holek se to opakovalo třeba dvakrát...to bych už asi nepřežila. Byla to hrozná rána, protože jsem neměla žádné příznaky, nic...jen sem šla na poradnu a bác...naštěstí mě dr. vzal hned na druhý den na revizi, tak jsem nemusela čekat...chtěla jsem to mít co nejdříve za sebou..teď mě hlídá, jako bych byla vlastní 😀 Asi když viděl můj vyděšený výraz a pokaždé, když jdu na kontrolu, tak tam sedím jak hromádka neštěstí, tak se rozhodl, že bude bojovat s námi 😀

pismenko
6. kvě 2008

Zuzan, já jsem dneska teprve 29DC a myslím, že by stejně nic nebylo vidět a to by mě stresovalo ještě víc. Budu holt testovat, je to celkem dobrej adrenalin 🙂 a doufat. Kdyby se mi něco nepozdávalo, tak povalím jinam. Přece jenom už tu zkušenost mám a celkem se znám. Uklidňují mě těhu příznaky, které jsem u toho mimoděl. neměla.

zuzan
autor
6. kvě 2008

Luciiku, to je krásný, jak se o tebe doktor stará 🙂 Určitě ten boj společně vyhrajete 🙂 A podruhé se to nestane, už jste si tu smůlu vybrali!!!
Písmenko, tak fajn, budeme věřit, že je všechno v pořádku 🙂 Já byla na první kontrole v 4+6tt, takže 6 dní po vynechání a už byla vidět bublinka (viz.album)... Jen jsem ti chtěla říct, aby ses nestrachovala, kdyby třeba najednou zničeho nic příznaky zmizely, mě se to stalo a začala jsem šílet a plašit, že je něco špatně, běžela jsem hned k doktorovi, ten mi udělal ultrazvuk, zjistil, že je všechno v pořádku a vysvětlil mi, že je to jiný stav, který s sebou přináší všelijaké změny a příznaky nemusí být stále, můžou třeba na pár dní zmizet (bolení břicha, prsou), taky se projevují různě v různých fázích cyklu, v době, kdy by třeba měla přijít MS, tak jsou silnější apod. 🙂))

lucikpetik
6. kvě 2008

pismenko ted uz to bude dobry, ale vim, jake to jsou nervy...jak kdyz byla poprve na prohlidce, tak nic videt jeste neslo a vysilovala jsem,ze je to zase mimodelozni
takze hlavne klid
lucik tobe stesticko do dalsiho snazenicka

luciik
6. kvě 2008

Holky, jste zlatíčka 😵
Vím, že to bude obtížné s tím jedním vejcovod, ale sami všechny víme, že to jde 😉

pismenko
6. kvě 2008

Luciik, jde to 😉 😉 😉

luciik
6. kvě 2008

Písmenko, já vím, že to jde, všechny jsme toho důkazem 😉

petulew
6. kvě 2008

Ahoj holky, chtěla bych poradit jestli máte někdo zkušennost s tím, kdy poprvé by od laparky o mimoděložním a odstranění jednoho vejcovodu měli přijít měsíčky? Na operaci jsem byla 8.4. a dnes jsem to chytla s plnou parádou...bolesti zad, hlavy ...no jako vždy...jako by se ani nic nezměnilo. Ale dnes jsou to přesně ukončené 4 týdny, tak mi to přijde trochu brzy?? Je to normální????

zuzan
autor
6. kvě 2008

Ahoj Petulew, je to naprosto normální 🙂 Ptala jsem se doktora, za jak dlouho by měla po operaci přijít MS a řekl mi, že v rozmezí 3-6 týdnů, takže jsi v normě 🙂 Já jí dostala přesně po 28 dnech 🙂

pismenko
6. kvě 2008

Petu, já taky, přesně jak píše Zuzan a ještě se mi po té laparce docela zkrátily cykly na těch 28 dnů, což je taky pohoda..

lucikpetik
6. kvě 2008

petul presne tak, je to normalni..

petulew
7. kvě 2008

Tak fajn, děkuji, trochu jsem se lekla že je nějak brzy. Byl to přesně 28 den. Třeba se mi poštěstí a prodlouží se mi cyklus aspoň na těch 28. Před laparkou to byl 23-24 a to bylo fakt jakože pořád. 😠
Ale je to síla, i když na to jsem vlastně taky zvyklá..... 😝

foogy
7. kvě 2008

Holky, mám na vás dotaz. Jsem 40DC, těhu test je / a při sexu a prudkém pohybu mě bolelo napravo - bříško. Sestra mi po telefonu řekla, že by to mohlo být mimoděložní těhu.
Vím, že to pro vás není příjemné, ale jsem zoufalá a potřebuju poradit. Když jste měli mimoděložní, dělali jste si test? Ukázal vám //? Díky za info.

lucikpetik
7. kvě 2008

foogy mi ukazal //