Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

makkyta
23. říj 2008

pajaa26 - no mě ve špitále taky řekli 3 měsíce. pak na kontrole za týden u mojeho gyn. a na vyndání stehů řekl, že za dva měsíce, když jsem taková "houževnatá" a dobře to zvládám... ale že mě hce vidět po první menstruaci... MS přišla přesně 28 dní od zákroku, tak jsem pak šla n akontrolu a on že vše je v naprostém pořádkua já se ho ptala z kterého vaječníku ovuluju (byla jsem před ovu) a on tže z pravého a já se hroutila, že zrovna plodnej měsíc a on teda, že když je vše ok a tak hezky s ehojím, že můžeme začít hnedle... takže já čekala jen jednu MS od zákroku...

bubisek
23. říj 2008

Nazdarek spolubojovnice, taky patrim mezi vas. Snazime se od 1/2007. Mimodelozni s vnitrnim krvacenim jsem mela letos v srpnu (prvni tehotenstvi) a jeste ted jsem z toho docela spatna. Zvlast po tom vsem,co uz mam za sebou.
V detstvi operace slepeho streva a pak operace kyly.
2007 unor - hned po vysazeni antikoncepce a zacatku snazeni - cysta 8x8 cm, laparoskopicky to kvuli srustum neslo,takze me operovali normalne.
2007 srpen - Frantiskovy lazne.
2008 unor - opet cysta, odstraneni endometriozy, nalezeny chlamydie, spousty srustu - tentokrat jsem mela skveleho doktora a udelal mi to laparoskopicky.
2008 srpen - mimodelozni tehotenstvi,ale ne ve vejcovodu,ale ve vajecniku,coz je velice vzacne,ale u me je mozne vsechno - laparoskopie.

Ted se chystame na IVF.

A ted k tem laznim, netroufam si rici,jaky to melo zdravotni vysledek. Sice jsem po roce od lazni otehotnela,ale jak, ze jo. U me je problem,ze mam vejcovody sice pruchodne,ale ty rasne uvnitr vejcovodu,co maj posouvat to vajicko do delohy, proste nefungujou. Takze se bojim,ze ac bych treba nekdy otehotnela znovu,tak by to bylo znovu mimodelozni.
Jinak ten mesic v laznich se to zvladnout da, domluvila jsem si tam na vikendy vetsinou nejakou navstevu (kamaradky,manzel,rodice),takze i to se dalo. Procedury jsem si fakt vychutnavala,kaficka a vylety take. Myslim ale,ze pres leto je to mnohem lepsi nez v zime. Neumim si predstavit,co bych tam v zime delala. A pozor na dvouluzkove pokoje. Dvouluzak fakt neber. Nikdy nevis,koho tam dostanes. Ja jsem na to doplatila hodne. Dostala jsem tam 18letou holku, me je 28, a delala hrozne naschvaly, proste ten mesic s ni na pokoji byl za trest. Takze si radsi priplat za jednoluzak.
Ale jinak si tam teda odpocines nadherne.

makkyta
24. říj 2008

Zdravím děvčata, tak jsem to opět nevydržela a zase se testla... tak dneska už je stínek viditelnej bez velikých obtíží (opět tedy po limitu)... ještě to nejde vyfotit, zkusím zítra, až bude pořádné světlo, ale je tam... takže něco se v bříšku děje, teď jde o to co... na to si tak 14 dní budu muset počkat.. ale budu testovat a sledovat jak bude stínek dílet. Minule sílel špatně a dopadlo to špatně.. tak uvidíme teďka.. tak mi držte palečky, ať jsem jedna z těch šťastných případů....

mar26
24. říj 2008

makyyto - budu na tebe moc myslet a držet palečky, aby to tentokrát už bylo v pořádku 😉

makkyta
24. říj 2008

mar26 -děkuju moc... ještě nejásám..teda občas se přistihnu, jak mám blaženej úsměv na obličeji a pak si to uvědomim a hnedle se objeví strach... je to hnusný, no... ale musím věřit v "lepší zítřky"

monnni
26. říj 2008

Ahoj holky...

makkyta, držím pěsti, aby to dopadlo jako u nás posledně 🙂 . Když mi doktorka řekla, že je to tam, kde má být tak jsem se rozbrečela 😵

ipuska
26. říj 2008

Ahoj Makky, taky držím palečky. A ty jsi po IVF? Kolikátý den?

makkyta
26. říj 2008

Holky dekuju moc.. vcerejsi test opet o pid silnejsi a dnesni o malilinko slabsi nez vcerejsi, tak jsem takova nesva (jenze ja byla za noc snad milionkrat na zachode).. no uvidime, zitra asi testovat nebudu a testnu se az v utery.. leda, ze bych dnesk acelou noc spala, tak pak bych se testla.. ale bradavky bolej silene, bricho uz tolik ne, mozna proto, ze nesedim cely den v praci a nacpana v kalhotach... uvidime..

to ipuska - ahojky, dekuju za drzeni palecku. Nejsem po IVF, povedlo se prirozene. V cervenci mimodelozko, odstraneni leveho vejcovodu, po kontrole doktor nabidl IVF,al erekli jsem, ze to zkusime prirozene, po trech mesicich to vypada tak, jak to vypada... jen doufam, ze to zase nebude mimo.. pak uz by zbylo jedine IVF...

to monnni - kdy jsi byla u doktora a videla mimise uz v deloze? Nevim na kdy se objednat...

pajaa26
27. říj 2008

aho makkyta, jestli jsi byla hodněkrát na wc, tak je jasné že bude čárka slabší.......já bych testovala každý den hned několikrát, ale vím že to ještě nemá cenu, jsem 8. den po ovu, takže ještě počkám.....dnes ale teplota klesla, tak uvidíme zítra ráno a jestli se mrcha dostaví 😒 já vlastně při tom těhu minule měla ms normálně, takže uvidíme, uvidíme 😉

makkyta
27. říj 2008

Ahojky holky - tak jdu s novinkama.. dneska v noci kolem jedné hodiny mě vzbudily šílený křeče v podpřišku, teda křeče, no bolest, tlak, jako by mi někdo plnou vahou stál na podbřiško, něco hroznýho, polejval mě studenej pot, chtělo se mi z té bolesti zvracet.. asi za 10-15 minut to pomalu odeznělo.. hnus fialovej to byl vám teda povim.. no krev nikde žádná... volala jsem dr. ale bude tam až ve středu, každopádně sestřička říkala, že pokud není krev, tak to snad nic nebude, tak trochu mi vynadala, že jsem brzy testovala, tím pádem i brzy nasadila Utrogestan... ale druhým dechem řekla, že to chápe, po tom, co jsem zažila.. každopádně teďka už nebudeme vědět, jestli se to chtělo pustit samo a já to Utrákem zarazila nebo co... takže mám Utrák vysadit a zavolat ve středu ráno a apn droktor mi řekne další postup... Říkla, že to může být hematom v děloze ta bolest a že to bude dobrý, ale že mě nechce nic slibovat, že sama vím, jak to může dopadnout.. No, ve středu mi asi vezmou krev na testy a uvidí se... Jo a zakázala mi dělat další testy!!!
Já si teda test dělal ráno a je tak na úrovni toho dobotního.. no moc se mi to nelíbí, ale holt nemůžu nic dělat.. buďto se spustí krev a nebo bude vše v poho a nebo se historie opakuje....

pajaa26
27. říj 2008

makkyta neboj, bude to v pohodě 😉 hlavně žádné nervy a stresy, to by mimi jen ublížilo..... ☹ v tom případě na testy kašlu a uvidím jestli mrcha příjde nebo ne...

makkyta
27. říj 2008

pajaa26 - no povim ti, že kdybych si s tou sestřičkou pormluvila v pátek, tak bych určitě netestovala.. jsem fakt blbá... ale já to tak dělám holt pokaždé... testuju jak šílená a pak jsem na nervy... už jsem se trochu uklidnila.. dokud neuvidím krev, tak budu v klidu... ono když si člověk prožje něco ošklivého, tak mu to připomíná každé píchnutí.. asi tokaždá známe... hlavně jsem jí třeba říkala, že jako ten dnešní test je stejnej jako ten sobotní a ona říkala, že testy dělat minimálně s odstupem 4 dní a i to je málo, raději týden.. ale já když koukám do těch galérek, jak tam těm holkám den ode dne sílej, tak se prostě neudržim.. no, doma už žádnej nemám, takže na to prdim!!! Věřim, že bude dobře a když nebude, tak se svět taky nezboří, zkusíme to znova.... howk, domluvila jsem 😀

pajaa26
27. říj 2008

makkyt, já jsem posledně v lékárně koupila hned dvě balení testů (už mám jen jedno 😅 taky si připadám jak padlá na hlavu. Ale když jsem testovala minule, tak v sobotu byla čárka slabá a v neděli tam byla čára jako Brno 🙂 takže nevím, podle mě se 4 dny čekat nemusí. No uvidíme 😎

makkyta
27. říj 2008

pajaa26 - no a ted si vem, že já testuju už od pátku a čárka zesílela strašně malinko.. ale je pravda, že dneska jsem teprve 29DC... no nezbývá než čekat...

pajaa26
27. říj 2008

no tak to jsi měla počkat, ale chápu, nedá se tomu poručit 🙂 já doufám, že se dnes udržím a nebudu testovat, naštěstí máme návštěvu, takže asi nebude čas..... 😀 tak uvidím jestli příjde potvora nebo nepříjde....cítím ale jak mi to tam uvnitř pracuje, tak nevím co to znamená.......chjo, máme to těžké

lukynka
29. říj 2008

ahoj makkyta,čtu tu stále vaše příspěvky a všem moc fandím a držím palečky,teda i sobě 😉
četla jsem o tých křečích do břicha,určitě tě ani trošku nechci strašit,ale stejný průběh jsem měla po druhé také,v tu chvíli jsem nevěděla co se to v tom břiše děje,po operaci jsem se na to ptala doktorů a ti mi řekli,že šlo o stav,kdy vejcovod chtěl to něco co tam nepatří vypudit,opravdu tě nechci strašit,nejsem doktor 😉 ,ale řekla bych o tom pro jistotu doktorce
ale každá jsme jiná,takže hlavně sílu a těšit se na břiško 😵

makkyta
29. říj 2008

lukynka - ahojky.. no, já jsem něco podobného měla poprvé, ale ve slabší formě a jen chvilinku a hlavně to bylo jakoby na straně, tohle bylo přesně v břiše... dneska jsem mluvila s doktorem a jsem objednaná na příští středu na krev a utz. Teďka to ještě nemá smysl.. na tu bolest říkal, že se to někdy stává, že musdím být hlavně v klidu, brát utrogestan a že bude dobře. a pokud nebude, tak že to zvládneme jinak.. zatím v ohrožení života nejsem, tak prý mám být na sebe opatrná... upřímě, první co mě napdalo bylo, že chce ten vejcovod něco vypudit ven... no, nezbývá než čekat... je brzy... včera jsem měla na pappíře malinko hnědo, večer taky, ale jen zahnědlej šlem, jinak nic, žádné bolesti, prostě nic... dr. řekl znovu nasadit ten utrogestan a odpočívat. je to hop a nebo trop... držte mi palečky holky a já držím vám, ať máte brzy BEZPROBLÉMOVÉ //!!!!!

lukynka
29. říj 2008

je lepší doktorovi vše říct,brzo určitě je,ale příští týden už by mělo být něco vidět a určitě v pořátku!

to je na tom to nejhořší,že jsme vyplašené z každého píchnutí,ale já už se k tomu stavím trošku jinak,když jsem měla podruhé // říkala jsem si že po druhé mě to potkat nemůže,tak jsem na to ani nemyslela těšila se,ale asi až moc ☹
teď jsem už snad připravená na všechno,pojedu do těch lázní a pak začne do třetice snažílkování

makkyta
29. říj 2008

jj, já hnedle všechno hlásím,to je jasný... ty jsi měla to další těhu v tom pahýlku? nějak jsem se nezorientovala teďka.. takže máš ještě jeden funkční vejcovod? No mě už zbývá jen ten jeden. levej mi vzali celej, měla jsem mimíse 1,5 cm od dělohy (už to taky sakra mohl doběhnout!!!!).. tak teď uvidíme.. upřímě, já jsem jak na vážkách.. tak nějak věřím, že to bude ok, ale na druhou stranu se to všechno odvíjí tak nějak podobně.. slabé čárky, bolest... najednou se vůbec necítím těhu, břicho splasklo, prsa nebolej tolik... no, musím doufat, ale už umím počítat i s tím špatným, to každopádně...

lukynka
29. říj 2008

v dubnu mi vzali levý vejcovod a nechali tam pahýl,který se tam prý nechává, no a září jsme se opět snažili a opět mimoděložně se to uchytlo v tom pahýlu,příznaky těhu jsem měle ale uplně jiný naž poprvé a tak jsem si říkala že je vše v pořátku i hcg poprvé bylo vysoké,takže jsme byli v klidu,až na ty křeče v břiše,byli dvakrát,ale já si myslela že to je jen zácpa,tak jsem to doktorce ani neřekla a to byla prý chyba
ted čekám na ty lázně a uvidím co semnou provedou

je zbytečné se předem nervovat,ale v postřehu být určitě,nezoufej a hlavně se na to moc nesoustřeď, i když vím po tom co jsme si tu všechny prožili že to není lehké

makkyta
29. říj 2008

lukynka - povím ti, že to fakt nejde, musím na to pořád myslet, už se těším, až přijdu domu, zachumlám se do pelíčku, do náruče mužíka a budu odpočívat. JInak krev se změnila na čerstvou, červenou, je jí malinko, jenom na papíře při utření, ale je tam. Doktro říkal, že to vypadá na ranný potrat, ale pokud se to nerozjede, tak uvidíme, mimoděložko samozřejmě vyloučit nemůže.. tak uvidíme, co z toho do zítra zase bude. Dám další utrogestan na noc a budu doufat v dobré..

lukynka
29. říj 2008

makkyta: to je mi moc líto,třeba se to ale přes noc sklidní a hlavně když budeš v klidu

je to smutný ale tyhle příznaky jsem měla dvakrát za sebou,ale jak jsem psala každá jsme jiná
snad to nebude to nejhorší,držím ti palečky a pevně, to by nebylo zpravedlivé 😔

makkyta
29. říj 2008

lukynka - no, prave, ze ja proste citim, ze je to to same, uplne stejny scenar - slabe pozi test, bolest v brise, slabe krevaceni, ktere prejde v silne... no tak nejak si rikam, ze to nejlepsi by byl ten potrat, hlavne ne mimo... ale tak nejak to citim, ze je to zase spatne... dneska me prastaly bolet i bradavky a uz se vubec necitim tehu, rposte stejne jako v lete... slehlo by me... ale uz jsem s tim smirena.. dam vedet jak to pokracuje...

lukynka
29. říj 2008

mě je to tak líto, přesně vím co cítíš, taky jsem si v nemocnici říkala ať je to jen potrat,ten se stává, ale ne opět mimo, je to hrozný opravdu vím co prožíváš, a myslím na tebe,snad to dobře dopadne 😔 , hlavně at jsi v pořátku, dej vědět

makkyta
29. říj 2008

hlavne se me vsichni snazi uklidnovat, ze to bude jeste dobre, ze to "preci nemuze byt zase mimo", ale ja to proste citim.. takovej ten instinkt... myslim, ze to proste zenska pozna.. stve me to a jestli se to potvrdi, tak se posreu, opravdu (sorry, ze jsem sprosta)... ale to bude nejdriv za tyden, ted je brzy...
jdu koukat na ukradenou spermii 😉

lukynka
29. říj 2008

já opravdu vím jak se cítíš,je to měsíc co mě to samí potkalo a taky jsem nesnášela ty sms jak je to všem líto,ale co oni můžou vědět,tohle cejtí jenom ženská
už taky koukám tak dej hlavně vědět

mimis
29. říj 2008

ahoj makkytka, nepropadej panice!! Ja jsem mela mimodelozni az druhe a u prvniho tehotenstvi jsem na zacatku spinila a dneska mame 15 mesicni holcicku. Je lepsi se tak nepozorovat a nestrachovat, i kdyz po tom, co mame vsechny za sebou, se to lehce rika..Tenkrat me vubec nenapadlo, ze by to mohl byt nejaky problem..Ted uz bych taky panikarila..Drzim palecky, at je to jen rostouci brisko!

makkyta
30. říj 2008

Zdravím děvčata.. takže večer sucho, nikde nic, zavedla utrogestan a ráno jsem se těšila, jak změřím bazálku a koukám, že není co měřit, už jsem letěla do sprchy.. krve jako z podříznutýho prasete.... tak to nechám odkrvácet a ve středu jdu na kontrolu k doktorovi, jeslti je děloha čistá a nabere hcg, pokud tam bude, tak další za 2 dny, abysme vyloučili mimoděložko... modlím se za to, aby to byl jen potrat... ikdyž takhle to bylo i minule, skoro na puntík přesně, ikdyž teďka je to o týden dřív... tak dám vědět jak to se mnou vypadá!!

lukynka
30. říj 2008

makkyta: tak to by bylo pro tebe to nejlepší,kdy by to "byl je potrat",sad to bude ok,určitě dej vědět

mě akorád potvrdili lázně,tak mě tam snad to bříško daj dokupy

akorád je mi divné že jsem to ještě nedostala,je to už 35dní od lapa. a nikde nic,minule jsem to dostala po 30 dnech, akorád mě celý týden bolí záda a břicho, snad to příjde, protože jsme to s mužíkem nevydrželi a huply na to,ale to by byla velká náhoda a i nezodpovědnost 😨

makkyta
30. říj 2008

lukynka: no modlim se za to.... tak takhle jste si užili ještě v šestinedělí, jo? No tak snad bude všechno v pořádku a dostaneš to.. říkají 3-6 týdnů od zákroku..