Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lukynka
30. říj 2008

no do dělohy mi nezasahovali,takže to nebyl problém a nijak jsme neřádili 😀 , ale je čas tak to nehrotím

hlavně ať ti to dopadne dobře,nikomu bych nepřála si to prožít znova,je to jako když stratíš poslední možnost i když tam stále pořád nějaká je,ale stejně 😔

makkyta
30. říj 2008

no já bych ztratila tu poslední možnost přirozené reprodukce.. nevím, proč ten vejcovod nedoroste!! No uvidíme.. asi si to už vsugerovávám, furt mám pocit, že mě na pravo bolí.. ale to mě bolelo i minule a nakonec byl mimís v levo... když bgudou bolesti, tak zavolám doktorovi....

lukynka
30. říj 2008

to už jsi jen zblblá 😅 , to mi tenkrát říkala i doktorka 😀
já jim také říkala že mě bolí ta strana kde není vejcovod a oni "to je dobrý,hlavně že vás nebolí ta pravá" no a ona bolela oprávněně když to tam bylo zas uhnízděné
hele hlavu vzhůru,ještě pořádně není nic stanovenýho

badik
1. lis 2008

Jo jo taky si rikam proc nedoroste.A pri dnesnim lekarstvi by taky mohli umet udelat nejakou plastiku vejcovodu.

mimis
1. lis 2008

Treba se toho doziji nase dcery 😉

mar26
2. lis 2008

Ahoj holky, nevím jestli to není předčasné,ale chtěla bych všechny povzbudit. Přispívala jsem do téhle siskuze od července, kdy 6.7. mi byl odstraněn levý vejcovod pro mimodělžní těhu. Měla jsem to v kombinaci s děložním těhu,které ale také nedopadlo 😔 . Dali jsme si pauzu v podobě 2 MS a v září se zase začali snažit, první měsíc nic a teď to vypadá,že se podařilo. Nechci to zakřiknout,ale včera 10DPO jsem našla slabou čárku a dneska je silnější. Mrkněte do alba 😉 . Tak že i s jedním vejcovodem jde rychle otěhotnět a hlavně jde to 😵

makkyta
2. lis 2008

mar26 - Ahojky, zlatiko, to vypada fakt nadejne!!! Super, carka je silnejsi!! Takovou ja jsem nemela ani 12 DPO jako ty mas tu 10 DPO. Jeste nebudu gratulovat, ale uz se raduju za tebe!!!! Ja tedka cekam, ze pujdu ve stredu k doktorovi po tom mojem rannym potratu, ale mam pocit, ze mi nerekne nic veseleho, jdu i na krev a vzhledem k tomu, ze mi porad skube a picha na prave strane, tak se obavam druheho mimodelozka... My jsme vlastne byly na lparce tesne po sobe, ja byla 11.7. Jsem moc rada, jelikoz u tebe to vypada na krasne tehu v poradku, kdyz ten stinek takhle hezky zesiluje!!!!Mar, drz mi palecky, at mi ten zbylej vejcovod zustane, ať to byl "jen" potrat. A dej vedet, jak hezky testiky tmavnou!!!!

marrttina
2. lis 2008

Ahoj holky,jak to tady čtu tak mám obavy.Poslední Ms jsem měla 27.9. tt pozitivní,ale stále mě pícha na pravé straně v podbříšku.Myslíte že by se mohlo jednat o mimod.těhotenství????Bolest se zatim nestupnuje jen to popíchava,ale né cely den.

bruffik
2. lis 2008

ahoj chtela sem jen vedet.mam jeden den zpozdeni a pred chvilkou sem si udala testik kterej bohuzel vysel negativne ☹ mohlo by se i presto zadarit?,mam uz par dni takovej vytok,nezapachajici,prsa me neboli,ale mam takovy bolesti v podbrisku,uz par dni,jako bych to mela dostat..teplotka stale okolo 37...dik za odpoved

mar26
2. lis 2008

makkyta - on každý nemusí tu čárku mít vidět ani 12DPO a při mimoděložním si myslím, že je malá pravděpodobnost, že bys ji měla 12DPO vidět. Já s tím ani nepočítala, že jí tam včera už objevím,tak podle mě u mě to zatím na mimoděložní nevypadá, ťuk, ťuk, ťuk.
V úterý jdu na kontrolní UTZ po laparo a když mě Dr. objednával koncem srpna, tak říkal, že třeba už přijdu těhotná a ono fakt jo 😀 😵 😀 Já ti držím palce a budu na tebe myslet!!!,aby to byl fakt jen missed abort a nic jiného a mohli jste se snažit hned dál.
A kdyby to bylo mimoděložko,tak bys ho nemusela mít ani v tom druhém vejcovodu. To by byla hodně velká smůla, kdyby se to opakoval 2x. Kontrolovali ti průchodnost při laparo toho druhého? Mě jo a prý byl ok.
Já dám určo vědět,jak to se mnou vypadá a ty určitě taky.

Marrttina - a kdy jsi zjistila pozitivní těhu test? Mě bolelo bříško i minulý cyklus a nic a teď mě taky pobolívá a občas v něm píchne, ale snad je to jen zahnizďování.
Kdyby si měla mimoděložko,tak by tě tam bolelo hodně a občas jsou to stavy až na omdlení a většinou se pak začne krvácet z napraskaného vejcovodu. I když ne každé mimoděložko je ve vejcovou. Zajdi si k Dr. a budeš mít jistotu. Určitě to nic není a mimi je v pořádku 😉

bruffik -nezoufej,ani den po zpoždění není každé těhu vidět. Kolikátý den jsi po ovulaci? Jestli to víš, mohla být totiž později. A každé mimi se usazuje jindy 5-10 dní po ovulce,tak že třeba pak 12DPO nemusí ještě být nic vidět. Já měla teď asi štěstí, ovulaci jsem měla 15DC a už 25 DC vidět druhou čárku. Teplotka vypadá nadějně,ale ona může pak klesnout najednou před MS. Budu držet pěstičky,aby byla nahoře pořád a mimís v bříšku. Nemáš graf BT?

Mrkněte na můj grafík z teď:
http://www.fertilityfriend.com/home/22f9c3

marrttina
2. lis 2008

mar26- Tt jsem měla pozitivni už před termínem ms,byla to ale hodně slabounká čárka a po termínu už byla vidět hned do minutky a byla uplně sytě ružová.Asi si to jen vsugerovávam,ale semtam to píchaní je.Ale děkuji ti aspon si mě trošku uklidnila. 🙂

bruffik
2. lis 2008

sem 16 dni po ovulaci.graf bohuzel nemam ☹

mar26
2. lis 2008

brufiik - tak to by pravděpodobně vidět být měla,ale jsou takové případy, které ani 14 dní po vynechání čárku vidět nemají a těhu jsou. Ještě vydrž a neházej // do žita 😉

marrttina -tak teď jsi mě trošku rozhodila a já si myslela, že teď to mimoděložko nebude a ejhle ...může to být ☹

bruffik
2. lis 2008

chtela bych si ten graf taky udelat,ale nevim si stim rady ☹

mar26
2. lis 2008

poradím ti, umíš spíš anglicky nebo německy?

bruffik
2. lis 2008

spis nemecky

marrttina
2. lis 2008

myslíš u mě??

mar26
2. lis 2008

marrttina - myslela jsem u mě.

bruffik - tak na to jsou stránky nějak wunchkinder. Já umím spíš anglicky,tak to mám na http://www.fertilityfriend.com/

jo jsou tady www.wunschkinder.net a návod jak na to je tady: http://merenibt.xf.cz/wunsch.html

Ale na obojích stránkách to bude fungovat podobně, přihlásíš se a pak si tam založíš nový měsíc, zadáš si od kdy a jen si tam pak vepisuješ taploty, čas měřeni atd., atd.

bruffik
2. lis 2008

dekuju hned to jdu zkusit

marrttina
2. lis 2008

Aha tak to je mi líto,ale určitě to tak nebude,myslím,že asi zbytečně stresujeme a strachujeme se,necháme to tak a uvidíme a ty jsi už byla u lékaře??

mar26
2. lis 2008

marr - nebyla, jdu v úterý,ale to jsem byla už od srpna objednaná na UTZ, stejně toho asi moc neuvidí, budu totiž přesně 4+0tt .
A ty si byla?

Bruffik, zkus to, na tom odkazu je i jak se data zadávají do Fertilityfriend,myslím, že popsané je to tam pěkně 😵
Dej vědět,jak to šlo a když tak hoď odkaz na grafík 😉

marrttina
2. lis 2008

Ještě né,myslela jsem že mám čas,já to tak neumím spočítat,ale při vstupu jsem tady zadala datum mé PM a ukazuje mi to tady že jsem 6tt,tak nevím.Musím se objednat.

bruffik
2. lis 2008

mar26 mohla bys mi napsat navod na tu anglickou stranku..?

mar26
2. lis 2008

bruffik - promiň, teď jsem nebyla u PC , tady je http://merenibt.xf.cz/index2.html

ale je to principiáně všude stejné zaregistorvat se a pak už to jde samo, nemusíš ani ten jazyk moc umět 😉

makkyta
2. lis 2008

mar26 - no, me pruchodnost nedelali, asi.. ja jsem nemela cas si skocit do Motola pro kompletni zpravu, tak jsem j epozadala, aby mi ji poslali postou, oni poslali a nekde se ztratila, chtela jsem si pro ni jit minule pondeli, ale to uz jsem mela pozitivni testik.. no tak nevim, ale nic o tom nerikali, ze by mi to delali.. ale zdravotni bratr na JIPce rikal neco o tom, ze mi rozrazeli srusty po slepaku, kdyz jsem mu rikala, ze me boli na pravo a ne na levo, kde mi brali vejcovod.. tak fakt nevim.. musim to zjitit. Kazdopadne vsude pisou, ze jak bylo mimodelozko jednou, tak je snace na nej vyssi nez kdyz nebylo... No bojim, bojim... vcera mi tam skubalo jako bejk, dneska uz je to lepsi, rekla bych... mohlo to byt to zluty telisko, jak je na vajecniku po oplodneni, treba jeste "dosluhovalo".. ale fakt nevim, ma to prubeh jako minule, sice o tyden driv vsechno, ale jako minule... minule jsem mela prvni pozitivni test 27 DC, ale mohlo to byt i driv, ja si predtim nedelala. Uvidime ve stredu, jdu na kontrolu a krev, no... zatim porad jeste spinim..
Tobe moc preju, aby to bylo dobry.. a ono bude!!!!! Takhle krasny testiky!!!

marrttina
2. lis 2008

přeji všem hezky večer,holky tak vy už skušenosti s mimod.těhotenstvím máte jak se tady dočítam.To je mi líto,já se tedkom jenom obávam kvuli tomu píchani na prave straně v podbříšku.není to sice stále ale je.Zítra se hned objednm k DR.a Vám všem přeji aby to dobře dopadlo. 😉 🙂

makkyta
2. lis 2008

marrttina - ahoj Marti, neboj, cetla jsem clanek, ze pichani na prave strane v podbrisku, obcasne, je normalni, ze pry jeden ze sesti vazu, co drzeji delohu je kratsi a je to zrovna ten na prave strane, proto vetsinu zen v rannych stadiich tehu boli na prave strane.
Muj pripad je trosku jinej, jelkikoz ja uz pravdepodobne potratila ve stredu, takze me tam nema co pichat... ted je jen modlim, aby to byl "jen" potrat a ne zase mimodelozni, to uz by me fakt slehlo...
¨Nemej strach a objednej se k doktorovi a vsechno bude v poradku.. ale pokud jsi mela hezkej testik, s peknejma //, tak bych to na mimodelozko nevidela... a v 6tt si myslom, ze uz bys i trochu krvacela, jak by ten pludek nahlodaval vejcovod... takze hlavu vzhuru!!!

pismenko
2. lis 2008

Ahoj holky 🙂 občas k vám tady nakukuju a bohužel zjišťuju, že je tohle smutné téma pořád aktuální. Mám za sebou taky mimoděložní těhotenství, už to byl rok co mi bylo odstraněno i s částí levého vejcovodu. Neklesejte na mysli, chce to jen pozitivní přístup, i když je to hrozně těžký.

Dneska se raduju se svého pupku ve kterém je schovaná malá holčička a moc Vám držím palečky, aby jste následovaly mě a spoustu dalších holek, které jsou dnes už mámy nebo těhulky.

marrttina
2. lis 2008

Tak to je mi líto že jsi potratila,to se mi stalo před čtyřmi roky,a do po třech měs.jsem otěhotněla znovu a dnes mám tříletou Viktorku.Moc si mě potěšila,mě by to snad ani nenapadlo to mim.těh.,ale začetla jsem se tady a vím že mě semtam popíchava.A švagrovou to právě taky potkalo,ta sice u toho krvácela,tak jsem dostala strach.Mimi by to už bylo sice třetí,ale my se moc těšíme.Ještě jednou děkuji za uklidněni,a zítra se objednávam u DR.A tobě přeji všecičko v pohodě a brzo mimi. 🙂

makkyta
2. lis 2008

No, ono bych byla v klidu, kdyby to bylo poprve, bych si rekla, ze jsem potratila, coz se porste takhle na zacatku stava a bylo by.. ale vzhledem k tomu mimodelozku v cervenci jsem ostrazita a moc se bojim, protoze v cervenci si taky nejdriv mysleli, ze jsem normalne potratila v rannem stadiu a nakonec se z otho vyklubalo mimodelozko, kdyz hcg neklsalo.. takze ted se hrozim kontroly po "potratu", aby to nebylo stejne jako v lete... Ja jeste zadne deti nemam am oc si je prejeme, ale holt pokud to nepujde takhle, tak to pujde s pomoci doktoru, to se neda nic delat...
Dej vedet, jak sji dopadle u dr. 🙂)