Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mar26
2. únor 2009

dennisa - hodně doktorů po tomhle tě nechá klidně celé šestinedělí doma. Mě můj Dr. pořád přemlouval ať 14 dní od operace nechodím do práce,ale já jí zase fyzicky náročnou nemám,tak mi to nevadilo a bylo mi tam líp než doma.

kalimero - pohyby ...no jak bych to řekla...něco cítím,že se tam děle...takové lechtání, bublinky nebo jak to popsat,ale fakt jen občas a když ležím na zádech a jsem v klidu. Tak nevím jestli jsou to pohyby...ale počítám s tím,že kolem 19tt už bych si mohla být jistá 😀 . Jinak je vše zatím tak jak má být (ťuk, ťuk),tak doufám,že to tak vydrží.

mar26
2. únor 2009

kalimero -to by brzy mohlo být ze snaženíčka miminečko..to by bylo super 😵

dennisa
2. únor 2009

mar26 - ten můj blbej doktor je asi z jiný planety, ale pokusím si to nějak zařídit....
Já se normálně tak strašně těším na další snaženíčko, že to překrývá i ten strach z toho, aby bylo všechno v pořádku...Den po operaci se mi v hlavě mihla i myšlenka, že už děti po tom všem nechci, ale to byl jen záblesk, kterej hooodně rychle přešel a teď se vážně těším, až se začneme opět snažit 🙂

kalimero11
2. únor 2009

Dennisa, jsem Tě tu vyhlížela, ale nepoznala. 😉 Já mám též drsnou práci, dělám na dvanáctky denní, noční, víkendy, svátky a běhám hodně po venku. V tom mraze se mně ani Mudra na nic neptala, hned mi napsala 6neděl marodku. Byla jsem za to ráda, protože sama bych si o ni neřekla. A je fakt, že mi to břicho na zimu reaguje... A na nervozitu také, to jsem dřív neznala.

Mar, miminečko? 😀 Na jednu stranu chci, aby to vyšlo už teď, na druhou ani ne, aby se na mně Mudr. nedívala jako na nezodpovědnou, když jsem nedodržela její doporučení... 😔 Ale příští měsíc, to by bylo, aby nebylo! 😀 😀 😀
Jojo, lechtání, bublinky - to bude ono... 🙂 Časem z toho budou dloubance, které se nadají s ničím zaměnit! 😀

dennisa
2. únor 2009

kalimero - měla jsem tam jinej nick (Aria-jméno bývalýho psa 😀 ), tady mám svoje křestní jméno 😉
Já právě taky dělám dvanáctky, víkendy, svátky, tahám tam těžký věci, nemůžu jít na záchod, kdy sama chci a dělám pozdě do noci, to prostě zatím fakt nezvládnu ☹ Do toho všeho mě ta práce nebaví, jsem tam pár měsíců a už v prosinci jsem jim řekla, že dám výpověď, takže chci rychle najít novou práci....
Taky mě to břicho občas tak divně pobolívá....dr. mají pravdu, že těch pár stehů na břiše se zhojí hned, ale ty vnitřní stehy, to už trvá podstatně delší dobu....
Jsem takovej masochista, že jsem si na netu našla videa, jak taková laparoskopie vypadá...no holky, zvládla jsem sotva první minutu, je to mazec 😖

halpa
2. únor 2009

Ahoj všem - no hnízdečko už je skoro připravené. Naše mimi je ale paličák a nenechá maminku v klidu, takže mě holky taky čeká brzy operace, musí jít ven císařským řezem, protože je otočený koncem pánevním. Když si vzpomenu na laparo, tak se mi z toho císaře nedělá dobře, ale kvůli malému vydržím všechno.

Jinak já myslím, že po gynekologickém laparu tě snad musí nechat 6 neděl doma, pokud sama nechceš do práce. 😕 Hlavně netahat těžké věci, holky, já jsem dělala stejné blbosti jako vy a není to dobrý. Odpočívat a nic netahat. Ještě, že mě dali dohromady v lázních. 😉

zuzka.o
3. únor 2009

dennisa: jojo, po 11 letech. Prostě jsme se potkali, padli si do noty, prostě láska jako trám. už spolu i spoustu let bydlíme, takže myslím, že je to už nadosmrti (teda pokud ho dřív neubiju, je to prostě miláček 😀 )
Tak ta sálová sestřička je pěkně vypečená, člověk se bojí a když se udělá pár vtípečků, tak hned je po strachu 🙂

zuzka.o
3. únor 2009

kalimero: pokud už se cítíš dobře, není důvod to odkládat. Nikde není psáno, že se vám to hned napoprvé podaří .... tak stejně asi málokterá otěhotní hned první měsíc, takže tělo bude mít dost času na to, aby se dalo dopořádku. Takže hurááá na snažení 😀

zuzka.o
3. únor 2009

mar a halpa: ať vám miminka dělají jenom samou radost 😵
halpa: vůbec se ti nedivím, že se děsíš císaře, ale mimi tě z toho brzy dostane, neboj 😉 Třeba se mimi umoudří a před porodem se otočí. zkus mu domluvit 😀

halpa
3. únor 2009

Jé, tak já se snažím domlouvat už 3 týdny, kdy ještě byla nějaká šance, teď už je moc veliký a pokaždé, když se snažím cvičit, aby se otočil je mi zle a bolí mě břicho, tak to asi vzdám a smířím se s císařem.

Holky, já vím, že teď chcete být těhotné hned, ale je jedno kdy otěhotníte, hlavně že vůbec. Já jsem teď momentálně vděčná za to, že se to povedlo, i když jsem už začínala být zoufalá, že se nám to nedaří - a to jsem otěhotněla 9 měsíců po laparce, což není zas tak moc.

zuzka.o
3. únor 2009

Tak to je to teda pěkné zlobidlo,když nechce poslechnout svojí maminku 😎 Lepší je se smířit než trpět při klasickém porodu koncem pánevním. Četla jsem tady nějaké příběhy a běhal mi mráz po zádech.

kalimero11
3. únor 2009

Ahoj holky!

Tak jsem dnes byla u Mudr. provedla kontrolu, vše OK a pak se mně ptá, jestli budu chtít na přechodné období antikoncepci? 😨 Já, že ne... 🤐 A ona pokračuje .......Budete už se tedy snažit? A já, že jo, tedy pokud to nebude vadit... A ona, né, vadit to nebude, klidně se snažte! 😲 🙂 🙂
Takže mi vlastně schválila snažení již po první MS, jako Zuzce! Tak hurá na to! 😀 😀 😀

Halpa, zázraky se někdy dějí, třeba se mimi otočí... 😉 Já Ti chtěla doporučit cvičení, ale Ty už ho provádíš... 🙂 Kamarádka ze stejného důvodu rodila taky císařem, bylo ji to sice líto, ale žádné následky to ani na ní ani na mimi nezanechalo. Hledej na tom radši pozitiva... Třeby si proto budeš moci zvolit den, kdy se narodí... 😉

zuzka.o
3. únor 2009

kalimero: paráááda, tak hup šup na to a mimi se brzy ohláší 😉 😀 😵

dennisa
3. únor 2009

Ahoj holky.
Tady už se skoro rodí, to je dobře 🙂
kalimero - mně dr. furt cpal antikoncepci, ale odmítla jsem. Zrovna jsme to o víkendu řešili s manželem, že po těch měsících snažení, se budeme muset najednou chránit....ale co, je to na dobu přechodnou, to doma nějak vymyslíme 😎

halpa
3. únor 2009

denni - my jsme tehdy po laparce s manželem poprvé za celou dobu, co jsme spolu, používali kondom a ze začátku jsme z toho měli fakt legraci. My jsme vlastně navzájem první (a doufám poslední) sexuální partneři, takže to pro nás bylo vlastně úplně první setkání s kondomem. Teď když tak nad tím přemýšlím, tak jsme pěkní exoti, setkat se v 26 letech s kondomem. 😀 😀 😀

zuzka.o
3. únor 2009

hapla 😀 😀 😀

mar26
3. únor 2009

kalimero - super zprávy.....tak už nic nebrání ve snažílkování

halpa - 😀

dennisa
3. únor 2009

halpa - to je příběh 😀
No upřímně se současným manželem jsme "gumisex" (on to tak nazývá 😀 ) taky neprovozovali....vždycky jen přerušovanej styk, takže na něj asi zase najedeme a já budu doufat, že si manžel včas vzpomene 😝

halpa
3. únor 2009

Ty jo, kdyby věděl manžel, že jsem vám to tady vykecala, tak mě asi uškrtí! 😀

kalimero - tak šup na to a hodně štěstí. 😉

kalimero11
3. únor 2009

Halpa 😀 My jsme na tom s manžou stejně... 🤐 Taky mi bylo divný ho poprvé soukat do té pláštěnky, tak jsme to vypustili (tu pláštěnku)... 😉

Ve snažílkování nebrání nic, jenomže když začnu chodit do práce, jsem z domu 14 hod tak 4xv týdnu. a protože máme malou holku, kterou musí někdo hlídat, tak manžel dělá také na tyhle směny právě ve dnech mého volna, takže se pak vidíme minimálně a ovu většinou propásneme. 😢 Si snad budu muset nahlásit dovolenou... 🙂
Jó, až mu dnes povím, že máme povoleno 😉 ....

Zuzi, jak se cítíš Ty? taky začnete brzy nanovo? 😉

halpa
3. únor 2009

Holky, já stále tvrdím, že ta malá mrška si to vajíčko najde tím líp, čím míň se snažíte trefit do ovulky. 😉 😀

zuzka.o
3. únor 2009

chichi .... pláštěnka, no to my sexík tenhle měsíc vypustíme, nemám na něj zrovna chuť, jsem týden po operaci, tak snad se to zlepší.... no a včera manžílek ulehl s chřipajznou, tak z toho nic nebude. No a příští měsíc se už můžeme snažit, takže se žádná pláštěnka u nás konat nebude 😀 I když my jí ze začátku používali (no bylo nám 18,.... a dalo se to), ale teď si to nějak neumím představit 😅

Je mi fajn, přijde mi, že okolí to snáší mnohem hůř než já ☹ Já se k tomu snažím přistupovat s optimismem, prostě se nepovedlo..... ale třeba tchánovci z toho byli úplně hotoví. Přišli k nám domů na návštěvu a byl to hotovej pohřební průvod. Dostala jsem kytku, plno pusinek,.... k tomu i ty smutný pohledy,.... ach jo.

dennisa
3. únor 2009

My jsme v tom prosinci, kdy jsem otěhotněla, praktikovali milování přibližně obden. Někdy to teda nevyšlo, jelikož manžel dělá na směny. Ale i tak to byla docela zabíračka 😝 😀
Příští snažení chci pojmout trochu jinak, vykašlu se na měření teploty a sledování ovulace, to mě jen stresovalo...
Budu se snažit hodit trošku víc do klidu a uvidíme, jestli to přinese výsledky 😉

zuzka.o
3. únor 2009

Halpa: to je fakt, my jsme to ten první měsíc nechali na chuti.... a vyšlo to. Prostě jsme se trefili do ovulky.... a bylo. Už jsem měla i těhu příznaky 🙂 Tak napodruhý určitě poznám, že jsem těhu.

zuzka.o
3. únor 2009

Ob den, to bych asi nedala 😅 Prostě to chce na to nemyslet...... a bude vymalováno 😀

dennisa
3. únor 2009

Tak nemyslet na to asi pořádně nedokážu, ale budu na sobě pracovat 😉
Chodím ještě na jiný server, kde máme už dlouhodobě skvělou partu snažících se a včera jedna holčina oznámila // na testu. Taky prodělala mimoděložní a to v dubnu. Takže další důkaz, že ono to půjde 🙂

zuzka.o
3. únor 2009

Ono to určitě půjde, ale trošku mě vystrašila doktorka. Prý je o něco málo větší pravděpodobnost u těch, co prodělaly mimoděložní ve vejcovodu, že ten druhý vejcovod bude poškozený, nefunkční,.... a tím pádem se může přihodit mimoděložní znovu. Doufám, že nám se to nestane a že manžílci budou tentokrát mířit správně 😀

dennisa
3. únor 2009

zuzka.o - to mně právě dr. říkal taky s tím druhým vejcovodem 😖
To jedině jít znova na laparku a zjistit průchodnost toho zbylého vejcovodu....

halpa
3. únor 2009

Ne, ne, nejlepší je na to nemyslet, že by mohl být neprůchozí a jak jsem říkala, nesledovat a nečíst pravděpodobnosti, atd.

Zuzko, tak 6 týdnů se předpokládá, že nebude žádný sex.. 😉

zuzka.o
3. únor 2009

Já jsem se divila proč, když už jsem byla v narkóze, mi neudělali kontrolu i toho druhého vejcovodu. Prý se tyhle dva zákroky nedají dělat najednou. Že se ten vejcovod napustí kontrastní látkou a tak se pozná, zda je průchodný. Tak jsem dost zklamaná, čekala jsem, že mi řeknou, že je to OK. Prý se na něj podívali zvenku, vypadá normálně. Ale prý i vejcovod, který je zvenku zjizvený, ošklivý, může uvnitř fungovat dobře.....