Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
21. bře 2009

jarko, jak psala mar, měla jsem na mysli zjištění průchodnosti při laparoskopii kvůli mimoděložnímu, jinak se samozřejmě samotná laparka na průchodnost dělá běžně 🙂

zuzka - tak že by? 😉 Kolik dní máš zpoždění MS? Teda holky, to je super, že je tu tolik případů brzkýho otěhotnění po mimoděložním, hned si říkám, že mám taky větší naději 😉

zuzka.o
21. bře 2009

denni: MS jsem měla dostat včera, jsem 29DC, ale je ještě brzy na nějaké závěry. Jenom včera bylo malilinkato krve na kalhotkách(takové mimi špinění), tak jsem myslela, že už to jde, ale doteď nic! Takhle to u mě nikdy neprobíhá ... tak ve skrytu duše doufám a zároveň se bojím zklamání 😖

dennisa
21. bře 2009

zuzko, moc držím palce!!! A až otestuješ, koukej dát vědět 😉

zuzka.o
21. bře 2009

denni: ROZKAZ!!!!! 😀 😉

Ty se začneš sanžit v dubnu? Už se to blíží ... těšíš se?

dennisa
21. bře 2009

Počkám ještě na třetí MS a ta by měla dorazit 11.4. a hned potom jdem do toho 😉
Těším se moc, i když to zas budou každoměsíční nervy, jestli jo nebo ne.....to zas bude spotřeba testů 😀

zuzka.o
21. bře 2009

To už je cobydup 😉 Přesně jak píšeš, teď mám nervy jestli jo nebo ne a když jo tak aby to bylo tam, kde to má být! Podruhý bych to asi tak lehce a s humorem nezvládla!
Zachvilku jedu koupit testíky. Asi si jich vezmu rovnou víc, ať mám zásobičku! 😀

dennisa
21. bře 2009

Jasně, kup jich víc, rychle se spotřebovávají 😅
Přesně tak, taky mám stejný obavy a prožít to všechno znova, no brrr....hlavně když už máme jen jeden vejcovod....
Ne ne, musíme myslet pozitivně, dopadne to dobře, teď už musí 😉 🙂

zuzka.o
21. bře 2009

Pozitiví myšlení je myslím to jediné, co pro danou věc můžeme udělat (teda kromě tulení k našim drahým polovičkám) ...já bych z toho jinak zcvokla! Teď mě v okolí všichni pozorují, jako jestli už ... není to moc příjemný!

Hodlám koupit 4 krabičky! 😀 jistota je jistota 😝 😀 😀 😀

dennisa
21. bře 2009

Mě se okolí furt ptá, kdy se zas budeme snažit....takže pak dojdu taky do tý fáze, že mě budou pozorovat, jestli už.....Každej mi říká, neboj, podruhý se to nebude opakovat.....ale oni o tom moc nevědí, stejně, jako jsem nevěděla já, než se mi to stalo. Samozřejmě, že se to opakovat může, ale to si fakt zakazuju připouštět...jak píšeš, to by jsme mohly rovnou skončit v blázinci 😀

nursik
21. bře 2009

Ahoj holky, jdu vás potěšit, takže zázraky se asi dějí, ale my se snažili teď první měsíc a dneska jsem si dělala test a jsou tam tlustice výstavní. Nechci si připustit, že by něco bylo v nepořádku, tak snad to bude dobrý. U mimoděložního jsem tak nějak od začátku prostě cítila, že něco není v pořádku, nejhorší bylo to čekání co se mnou vůbec je, když mi hcg pomalu rostlo a nikdo se mnou nic nedělal. Taky už jsem vejcovod měla prasklý, když mi dělali laparo 😠 . Takže myslet pozitivně a nechat věcem volný průběh je to nejdůležitější 😉

zuzka.o
21. bře 2009

nursik: gatulujuuuuu!!!!!!!! 😵

samsa
21. bře 2009

Nursik, velká gratulace. 🙂 Prosím byla bys tak hodná a napsala, jaké hodnoty hcg jsi měla a jak ti to rostlo. Díky moc.

zuzka.o
21. bře 2009

samsa: jukni do mého alba, někde jsem stáhla hodnoty hcg, snad ti to pomůže.

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

dennisa
21. bře 2009

Jů nursik....obr gratulace!!! 🙂 Určitě bude všechno v pořádku, teď už jo 😉

zuzka.o
21. bře 2009

Fakt úžasné ... vždycky mě potěší, když vidím, že se to další snažilce, která si prošla mimoděložním, povedlo 😉

dennisa
21. bře 2009

Taky mi to moc pomáhá a všem to strašně moc přeju 😉
Jsme přece bojovnice, když jsme si prošly tím špatným....už něco vydržíme a dobře to dopadne 🙂

nursik
21. bře 2009

Samso, já když šla k doktoru a to už bylo po silném krvácení, měla jsem něco málo přes stovku a pak to lezlo pomalinku nahoru, opravdu hodně pomalu. Našla jsem si zprávu z nemocnice, protože už si to moc nepamatuju. Tak tu mám hodnoty 113, 172 a 568 - to bylo před výkonem. Začala jsem krvácet 18.11. a teprve až 4.12. jsem byla na operaci. Mám štestí, že jsem ležela na sále, protože vejcovod už byl prasklý. Doktor mi řekl, že bych pravděpodobně už nedojela, kdybych byla doma ☹
Pobolívalo mi břicho, ale nebylo to zas tak hrozné, no a pak to krvácení. Hlavně se to táhlo moc dlouho, takže to spíš bylo náročné na psychiku. V nemocnici mi taky nic neřekli, dokonce to, že už to bylo prasklé jsem se dozvěděla až u svého doktora ze zprávy, co mu poslali z nemocnice. Ani to nemám napsané v propouštěcí zprávě, holt si kryjí záda, protože naše nemocnice je fakt děs běs, můj doktor mě tam posílal už 14 dní před operací, ale poslali mě domů, že na USG nic nevidí 😠

dennisa
21. bře 2009

To mně se HCG pohybovalo mezi 200 - 300 jednotek. Pořád nahoru a dolů....ale žádný výrazný vzestup, v nemocnici mi brali krev každý den....4 dny jsem tam ležela a čekalo se. Neměla jsem žádný bolesti, nic mi nebylo a ty dny tam byly šíleně dlouhý. A ta nejistota děsná, však to znáte. Při operaci jsem taky už měla krev v břiše, takže jsem ráda, že si mě tam nechali radši hned a neposlali mě domů. Však právě doktor říkal, že z domu bych třeba už taky nemusela dojet....jak to praskne, jde o minuty.

samsa
21. bře 2009

Holky díky. Mám hrozný strach. Ale třeba je to v děloze a odejde samo (v lepším případě).

zuzka.o
21. bře 2009

já jsem v den operace měla hcg jen 176! A kamarádka měla dokonce prý 8tis!!! Ležela v nemocnici a taky to měla za vteřinu 12!

Samsa: přeju ti, ať to dobře dopadne. Ale při nejhorším se laparky neboj, já jsem strašnej posera a zvládla jsem to, i ta bolest se dala přežít. Týden po operaci jsem šla do práce a 3 týdny po jsem měla po všech směrech strašný roupy 😀 😅 My jsme se mohli začít snažit už po první MS.

bettynka222
21. bře 2009

Ahoj Samsik 🙂
ako sa citis? vies ako sa hovori o zakonch schvalnosti? No tak z ma nemocnice pustili vdaka klesajucemu hcg, ale aj vdaka hnedemu spineniu - upozornovali ma, ze hlavne ziadna krv. Pridem domov a vsade sama cervena. Teraz sa zase zacinam trochu bat, ale o nemocnici az do pondelka nechcem ani pocut.... Ved keby mi zacali bolesti tak nemocnicu stiham nie - byva od nej kusok 😀

zuzka.o
21. bře 2009

betty: fakt to nepodceňuj. Mně říkali, že kdyby i sebemíň píchlo, ať okamžitě letím do nemocnice!

mar26
21. bře 2009

bettynka -on kdyby ti náhodou vejcovod praskl,tak pak je to otázka minut,tak kdyby to krvácení bylo pořád nebo tě bolelo bříško,radši na pohotovost zajdi.

Já to měla taky za 5 minut 12 a nenusela jsem tady být, už jsem krvácela do břicha,když jsem byla na sálle 😔

nursik
21. bře 2009

Bety, jak píšou holky, nepodceňuj to, já to prasknutí taky necítila, takže je to pak boj o minuty

dennisa
21. bře 2009

Já se taky připojuju a souhlasím s holkama....radši jet k doktorovi zbytečně, než pozdě....

samsa
21. bře 2009

Jejda Bettynko, drž se holka. Raději tam zajeď, to mimoděložní fakt není legrace. Ale je možné, že se dočišťuješ po potratu.

jarka09
21. bře 2009

já holky jsem taky teď posera, jakmile by mě to začalo více bolet nebo něco, tak hned jedem. Do nemocnice to máme hodinu a když jsme jeli posledně, tak jsem myslela, že se ani nedočkám. Jinak co se týče optimismu, tak je to těžký, ten bubák tam je, ale já věřím tomu, že i ten pozitivní přístup hraje svojí roli, tak se snažím věřit tomu, že to bude dobrý 😅 tak tomu u sebe věřte taky! 😉

nursik
21. bře 2009

Holky, zaměstnejte se a pak nbudete mít černý myšlenky 😉 Práce je nejlepším lékem 🙂

jarka09
21. bře 2009

to jo, s tou prací souhlasím, ale já jsem zatím doma na neschopence, doktor mi kladl na srdce, ať odpočívám a jsem v teple. Jsem už asi dvacet dní po poslední laparoskopii a jakmile se pustím do nějaké menší práce, tak mě za chvíli začne břicho pobolívat. Doktor říkal, že to je zatím normální, že se to tam prostě hojí, ale v pondělí jdu na další kontrolu, tak věřím, že už mě uschopní a až budu chodit zase do práce, tak to hned bude jiné 😉

nursik
21. bře 2009

Jarko, no já šla dva dny po laparce domů, kde mě čekala moje dvouletá čertice a jela jsem hned na plný zápřah 😀 Mě rozsmívaly ty rady, nesmíte 6 týdnů zvedat nic těžkého atd., no tak to mi asi měli dát domů nějakou chůvu že 😀
Moje zábava, relax a příjem korunek je tohle:
http://sperky-sbs.websnadno.cz/
http://hwc-produkty-prilezitost.websnadno.cz/