Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

bettynka222
21. bře 2009

Ahojte baby, ste zlate a dakujem za rady, ale moje dnesne hcg bolo uz iba 41 😀
ale doky hovoril, ze mimo je nebezpecne a moze to zase stupnut. Len mne tam bolo tak strasne smutno... ☹
Ale od nemocnice som asi 5 minut - teda v noci. A zajtra je nedela, takze aut vela nebude. Alej a dufam, ze v pondelok zistia, ze vsetko je ok a ani ciistit ma nebudu - odkedy si myslia ze to bol "len" potrat, uz ma strasia kyretazou....

dennisa
21. bře 2009

betty - 41 to už je hodně málo, tipla bych si, že "to" odejde samo....v dané chvíli opravdu nejlepší varianta ze všech špatných. Snad se vyhneš kyretáži a budeme moci začít brzy s dalším snažením 😉

dennisa
21. bře 2009

Chtěla jsem napsat...BUDETE moci začít se snažením, ne budeme 😀 I když mi taky snad budeme moci začít. Fakt už mi z toho hrabe 😀

samsa
22. bře 2009

Bettynko, tak co, jak je dneska? Snad už líp. Bettynko a jak ti to začalo? Taky se ti zpozdila menstruace a začala jsem pak krvácet? A za jak dlouho? To je otázek, že? No, u mě furt stejné, nekrvácím, nešpiním, nic mě nebolí a akorát píchá vlevo v břiše. Těhotně se necítím, uvidím zítra, co krev. Modlím se, aby to kleslo, ale to bych začala krvácet a nic.

nursik
22. bře 2009

Samso a proč ty myslíš, že je něco u tebe v nepořádku? Nekrvácíš, nešpiníš.... mohla jsi otěhotnět později a proto to nízké hcg

zuzka.o
22. bře 2009

denni: jůůů, pěkná fotka 😵 Tak hlásím, že testy jsem si sice koupila, ale už jsem je nestihla použít. Dneska se mi dorazila MS - ach jo! Tak jsem uhodila na manžu, ať tenhle měsíc mákne, že ž žádnou další nechci 😀 Tak 1.MS 28dní, 2.MS 30dní.

samsa
22. bře 2009

Nursik, bohužel nemohla ☹ protože poslední styk byl 3.3 a ovulace taky, takže nejpozději 4.3. se muselo vajíčko oplodnit 😖 Kdybych veděla, že to mohlo být později, tak jsem klidná, takhle mi řekli, že to vypadá buď na mimoděložní nebo že potratím. Dnes jsem zkoušela další test, je opět pozitivní až za 10 minut, takže hcg nestoupá. Nejvíc se bojím, že mně to budou brát co 2 dny, ono se to bude držet nízko a nechají mě tak třeba měsíc, než něco udělají. A mám úplně panický strach z laparky. Kyretáž bych přežila, ale té laparky se fakt bojím. Budu doufat, že potratím sama.

andree01
22. bře 2009

Samsa: z laparky nemej vubec strach, ja ted byla v nemocnici poprve, byla jsem ze vseho vyjukana a ta operace byla to nejmensi a pri narkoze se mi krasne spalo, jako uz dlouho ne, trva jen cca 20 min a jizvicky jsou uplne malinkaty. Spis je horsi to potom, jako az z tebe vyprcha ten vzduch, vsude te to bude pichat, ale i to je v pohode. nejhorsi na tom vsem je to cekani, jestli to spineni patri k potratu nebo k mimodeloznimu, to hcg mi rostlo z 400 az na 800, kazdy den mi brali krev, to cekani bylo daleko horsi nez ten zakrok, ja uz si ho pak i prala, stejne jsem vedela tim, ze to rostlo jen po 100ce, ze uz to normalni tehotenstvi neni a dokonce na utz nic nebylo videt, oni by si te tam mesic nenechali 🙂, nakonec pristoupi na tu laparku a to najdou, neboj. A nemej z toho strach, nic to neni, me pustili v patek domu a spis to vyrovnavani s tim je horsi. nikoho osobne nenam, kdo si tim prosel, tak ctu aspon tu dizkuzi.... 🙂

dennisa
22. bře 2009

zuzko, nevadí, vyjde to brzy, nemůžeme zas chtít všechno hned co 🙂 Takhle jsem si taky vždycky nakoupila testy, ráno jsem chtěla testnout a MS mě předběhla mrcha jedna 😖 Já jsem totiž měla normálně MS i jako těhotná, ne nijak slabší, prostě normální a to právě je prý taky jeden ze znaků mimoděložního. MS mi skončila, ale test byl pořád silně pozitivní a cca za 2 týdny jsem začala špinit a pak slabě krvácet a bylo to jasný....

Jinak já měla po laparce 1.MS - 28 dní a 2.MS - 27 dní. Takže cyklus snad v pohodě.

samsa - laparky se fakt neboj. Já jsem taky ležela v nemocnici úplně poprvý v životě a jsem šílenej strašpytel z doktorů, hlásila jsem jim, že se určitě z narkozy neprobudím apod. 😅 Ale jak vidíš, jsem tu 😅 Lékaři i sestřičky byli strašně příjemný a moc mě uklidňovali. Fakt se to dá zvládnout, když já, tak každej 😉
U mě teda operace trvala skoro hodinu a půl, kvůli tý krvi v břiše, ale i tak jsem se z narkozy začala probouzet už na sále, až jsem se lekla, jestli to není moc brzo 😀
A jak píše andree, rozhodně tě nebudou zkoumat měsíc a čekat....podle HCG se prostě během pár dní rozhodnou, jaký bude řešení.
A ten plyn není moc příjemnej, vstřebával se mi snad 10 dní....měla jsem pořád strašně nafouklý břicho. Ale i to se nakonec zvládlo 😉

zuzka.o
22. bře 2009

denni: já vim, že to nejde hned, ale já bych už tak chtělaaaaa ☹

samsa: opravdu se laparky neboj, Taky jsem ležela v nemocnici poprvý a bála se všeho! A dalo se to zvládnout 😉

dennisa
22. bře 2009

zuzko, mně se to teď radí, počkej na mě, jak budu za měsíc vyšilovat, že ještě nejsem těhotná 😀
I když jsem si dala předsevzetí, že při tomhle snažení budu víc v klidu a nebudu se tolik pozorovat a tak...ale znám se...budou to zas nervy 🙂
1.května to bude přesně rok, co jsme se začali snažit o mimi. Rok a mimi nikde.....i když aspoň vím, že to snad půjde přirozeně, dost holek takový štěstí nemá.

zuzka.o
22. bře 2009

denni: já se pozoruju o to víc! To mnulý těhu jsem prožívala v pohodě, až teda na ten konec! Dokud neuvidím mimi na ultrazvuku tam, kde má být, nervy nepřestanou pracovat!

Mně se to plaší, když se snažíme od prosince a mimi se nám povedlo hned .... ale tak nějak mě začal tlačit věk nebo co... prostě už bych to mimi hrozně ráda 🙂

dennisa
22. bře 2009

Aha, to jsem ani nevěděla, že se vám to povedlo takhle hned....no tak to budeš těhulka brzy, uvidíš 😉
Ale taky se budu bát, až objevím // na testu, nebudu z toho mít ani radost....prostě, až to uvidím na UTZ....

No já jsem ještě tak před dvěma lety o miminku vůbec nepřemýšlela, i když jsem věk už měla, na mě to přišlo tak nějak před tím rokem 🙂 A to mi je už 31.

zuzka.o
22. bře 2009

tak to jsem mladší ... v prosincimi bude 30 😠

dennisa
22. bře 2009

To mně bude v říjnu 32.....ale zas mám mladšího muže, tomu je jen 26 😅

ferdice
22. bře 2009

Zdravim zdejsi snazilky. jsem vic nez 6 tydnu po LPS, mimodelozni tehotenstvi, odebran levy vejcovod. Zatim jsem jeste nedostala menstruaci, jak dlouho vam to prosim trvalo, nez jste ji dostaly? mam se znepokojovat? jit radeji k mudr na nejakou injekci ci co? Diky za odpovedi

dennisa
22. bře 2009

ferdice, já jsem první MS po laparoskopii dostala přesně za 28 dní. Ale dr. mi říkal, že by měla dorazit cca za 4 - 8 týdnů....tak bych ještě chvilku počkala. Nebo zkus třeba za týden k dr. jen zavolat a zeptat se po telefonu, jestli nemáš přijít.

ferdice
22. bře 2009

dennisa diky, budete se zatim snazit prirozene? muj mudr mi rikal, ze neni duvod nezkouset to prirozene. byla by skoda jit hned do IVF. ale v kvetnu mi taky bude 32, tak mam strach, at to stihneme ☹ snazime se uz 3 roky. predtim jsem mela jeden spontanni potrat a jedno zamlkle tehu. tak jsem si rikala, ze kdyz do leta neotehotnim, tak pak nekam do CARu zamirim. akorat mi trvalo vzdycky rok nez jsem otehotnela a ted s jednomi vejcovodem to vidim jeste hure ☹ ale asi to beru moc statisticky.

zuzka.o
22. bře 2009

já jsem dostala MS 4 týdny po laparoskopii. Mně říkali že by měla dorazit za 4-6týdnů, ferdice, určitě nic nazkazíš konzultací u tvého doktora

dennisa
22. bře 2009

My to určitě budeme zkoušet zatím přirozeně, můj dr. mi řekl, že mi dává rok a pak by mě poslal někam do CARu. Teď v dubnu vlastně začneme snažení zase od nuly. Pokud neotěhotním do konce roku, začnu to asi pomalu řešit....no nechce se mi do toho, mám známé, kteří zrovna podstupují IVF. Budu doufat, že nám to půjde přirozeně.
Já jsem v říjnu 08 prodělala ranný spontánní potrat a teď v lednu to mimoděložní. Člověk si pak říká, jestli vůbec jde to dítě donosit 😒

Vy se teda snažíte už pěkně dlouho....máš za sebou už 3 nevydařený těhu, to už by doktoři asi pomalu měli nějak řešit.....tak uvidíš, pokud do léta neotěhotníš, zkus ten CAR.
Já počkám do konce roku a pak už taky někam pofrčím, ať mi neutíká čas....

ferdice
22. bře 2009

Netehotnim moc rychle, takze proto tak dlouho. ale na druhou stranu tehotnim. ted naposledy to bylo s vic nez pulrocni podporou clostilbegytu, inj. pregnylu na ovu. taky mam strach jestli jsem vubec vhodna k tomu mimi donosit ☹ mame za sebou geneticke vysetreni a to je az na drobnou trombofilni mutaci ("klinicky bezvyznamna pro ranne aborty") v poradku.

Urcite se ti to podari otehotnet drive nez do roka. ted uz urco vydarene.

Taky mame kamarady, kteri jsou zrovna uprostred IVF. Rekla bych ze taky docela zahul na psychiku.

dennisa
22. bře 2009

No právě, aspoň, že těhotníme přirozeně....a snad to vyjde jednou až do vytouženého konce 🙂
Umělko je záhul na psychiku, časově je to náročný a není to ani levný....ale když nebude jiná šance, jak mít dítě, určitě bych do toho šla.
Nejhorší, že už mám téměř všechny kamarádky s miminkama nebo těhotný, moc jim to přeju, ale na druhou stranu si říkám, kdy se dočkám i já....
A ferdice, kdy vy se začnete snažit teď po laparce? Jakou pauzu ti doporučil doktor?

bettynka222
22. bře 2009

deninska dakujem dufam ze v pondelok mi povedia ze kyretaz nebude. vecer som na nete hladala bylnky, co nemozu tehotne, pretoze sposobuju prekrveie maternice alebo kontrakcie. vcera som pila alchemilku - na slovenskom konikovi cesky pisali ze u vas sa to vola kontryhel. tak dufam, ze vypudi aj posledne zvysky.

samsi ja si nemyslim ze to bude mimo tehu. mozno si u zpotratila skor, a to hcg co ti nasli, tak to ti uz klesalo, co myslis?
No ja osm otehotnela niekedy medzi 21-27.03. Mozno uz aj skor. vetedy sme boli na lyzovacke a vsimla som si, ze mam hrozne vela vyrazok na krku pod sankou - a ja som nikdy nemala vyrazky, dokonca ani v puberte. Za ďalších pár dní ma začali bolieť prsia a nafúkli sa mi. Písala som ti, že mám problém s tou posunutou ovuláciou, takže hneď ako mi vyšli dve silné čiarky na dvoch testoch, chcela som volať doktorovi. Nakoniec osm si povedala, že ešte deň počkám. V utorok som konečne zavolala, ale sestrička s ami smiala, že čo stresujem tak skoro, že mám ešte počkať Ona je hrozne zlatá, ale práve zastupovali vedľajšiu ambulanciu, tak mali veľa práce. V stredu som už špinila, tak som sa jej rozplakala do telefónu a štvrtok ma prijali. Doky mimi našiel, dostala som utriš, ale špinenie už neprestalo. V nedeľu som začala krvácať, v stredu som už len špinila a tak to pokračuje doteraz. Ale zvláštne je, že nekrvácaš...ale možno si fakt otehotnela neskôr. Odkiaľ vieš kedy máš ovu? napríklad u mňa to s tými teplotami vôbec nefunguje....

bettynka222
22. bře 2009

samsi a čo sa týka testov, ešte minulý utorok som mala výrazné čiarky, ale vo štvrtok po utrogestane už iba slabulinké - ale hneď od začiatku, nie po 10 minútach. Ešte tento utorok som mala slabučkú čiarku a verím, že aj dnesby som mala ešte "pozitívny" test. Pozri, možno tá menštruácia ešte príde. Zajtra ideš na krvný test? Možno ti to už kleslo neboj. Tie domáce testy sú o ničom - keby aspoň ukazovali koľko jednotiek hcg je v moči.... 😠

nursik
22. bře 2009

Samso, tak moje první dcera je neplodný den, takže ovulaci můžeš mít i později než si myslíš 😀

andree01
22. bře 2009

Ahoj holky, muzou i po laparoskopii vzniknout srusty - popř. jak vznikaji a co se ma delat jako prevence? A jak je to s jizvickama po pripadnem tehotenstvi, kdy se zvetsi brisko? dekuju, And

samsa
22. bře 2009

Holky jste zlaté, děkuju. Nursik, kdyz ja si dělala i ovu testy, tak ta ovulace byla určitě podle nich i teplot a hlavně dle styku jsem opravdu nemohla otěhotnět později 😢
No, zítra jdu na testy a taky na gyndu, teoreticky bych měla být 5+1, tak třeba něco dr. uvidí na ultrazvuku. Já furt doufám v tu opožděnou menstruaci.
Bettynko, tak u tebe to asi taky proběhlo jako opožděná menstruace. Když ti nebudou dělat kyretáž, tak aspoň můžeš těhotnět hned. A je fajn, že ti to hcg kleslo.

bettynka222
22. bře 2009

Samsi ale klesá hrozne pomaly. Povedali, že keď výrazne klesne, tak to robiť nebudú. Ale že vraj mi v maternici hrozí zápal a toho sa bojím... No veď uvidím zajtra. Vlastne obidve uvidíme zajtra 😉
Neboj, verím tomu, že nám to obom dobre dopadne a o pár mesiacov si budeme vymieňať info o našich rastúcich bruškách 😅
Inak neviem či to je opoždená manštruácia, keď trvá už 12 dní...a vlastne to je špinenie - krvácala som asi 2 dni (a v nedeľu v noci). Inak bola som 5 bola 5+3, ale to už embryo odmuieralo 😒

ferdice
22. bře 2009

Asi jsem to dnes privolala, protoze MS mi dorazila, huraaa. Jeden by neveril, z ceho vseho muze byt radost.
Dennisko mudr. mi nerekl, kdy se muzeme zase zacit snazit. Asi proto, ze vi ze to u mne tak trva nez otehotnim, tak to neresil. Necham projit jeste jeden cyklus a pak bych zase zacala s clostilem, jestli mi to mudr schvali.

Samsi, uz to tu zaznelo, ale LPS se opravdu nemusis bat. Doktori maji tyto zakroky docela zmaknute rekla bych. Je to pak i uleva, pro nas, kterym se to takhle tahne.

dennisa
22. bře 2009

Teda ferdice, my jsme tu MS přivolaly 😅 Tak paráda 🙂
Taky jsem nikdy nevěřila, že se budu radovat, až to dostanu 😀