Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
11. dub 2007

tak stejne tady nejste, jdu si studovat navod k telefonu, pak pojedu na postu s balikama a asi si skocim na solarko 🙂) tak hezky zbytek dne...

maova
11. dub 2007

Luci, tak si hezky odpoledne užij. Já jsem byla na obědě a teď už mi to snad tady rychle uteče. Solárko nebo radši sluníčko už bych taky potřebovala, zrovna jsem v týdnu zjistila, že už jsem nějak bílo zelená 😀

lucikpetik
11. dub 2007

no prave, jak vidim tu svou barvu, tak si rikam, ze parkrat solarko to snad zpravi.....
tak ja vyrazim...papa

zuzan
autor
11. dub 2007

Holky, já dneska nějak nestíhám...jak jsme se ráno bavily o množství práce, tak jsem šla "do sebe" a pokouším se těch restíků pomalu zbavovat...za chvíli vyrazím místo oběda do města a pak,jak psala Marťa, už to uteče rychle 🙂)) Tak pokud bych se sem už nedostala, přeji vám krásný zbytek dne a zítra se snad trošku polepším 🙂))

lucikpetik
11. dub 2007

tak budeme dneska vsechny pilne pracovat a zase zitra, uz fakt ficim na tu postu... 😉

maova
11. dub 2007

Tak pilně pracujte a já budu nakukovat, jestli se tu neobjevíte 😉 Nějak toho mám pořád málo. Ještě dvě hoďky, to je docela dlouho. A chtěla jsem se objednat ke kadeřnici a už od včerejška se tam nemůžu dovolat, tak snad se mi to podaří, už to nutně potřebuju 😉

zuzan
autor
11. dub 2007

Tou kadeřnicí jsi mi připomněla, že jsem měla už minulý týden objednat manžela na oční 🙂, tak tam jdu hned zavolat...Nakonec jsem do města nešla, mám toho fakt hodně a nějak to nestíhám 🙂

lucikpetik
11. dub 2007

tak ja uz jsem zpet, ted si delam obidek, manza si sel dneska na ryby 😀 , pak pojedu asi k nasim, jinak s tou kadernici...taky se musim objednat, potrebuju prevazat vlasy.... a porad bojuju s myslenkou, jesti jit zase do svetle barvy...nevim nevim

maova
11. dub 2007

Luci, ty máš prodloužené vlasy? A teď máš tmavou nebo světlou?
Já jsem se nechala v únoru ostříhat a jsem moc spokojená, takže to nechám zase zkrátit. Už to mám přerostlé a už jsem se tam dovolala, ale má volno až 2. května, tak si ještě chvíli počkám.

lucikpetik
11. dub 2007

jo jo, mam ted vlasy prodlouzene, chtela jsem to uz na svatbu, ale nejak to neklaplo...tak jsem to dostala jako vanocni darek...a jsem s nema moc spokojena...
a ted mam tmave - cerne...
a jeste na zacatku roku jsem mela blond... 🙂

zuzan
autor
12. dub 2007

Dobré ráno, holky...teda,to jsou věci 🙂)) A jak se takové prodlužování vlasů provádí? Asi jsem v téhlo oblasti naprosto mimo 🙂)) Luci, jsi docela odvážná, takový skoky z blond na černou a naopak 🙂)) A jak to dopadlo s cvičením? Marti, ty jdeš asi až dneska, pokud se nepletu? Dneska jsem musela vstávat v pět, tak mi chvilku potrvá, než se proberu 🙂

maova
12. dub 2007

Ahoj holky, krásné ráno 🙂
luci a v jakých vlasech se cítíš líp? Asi je s těma prodlouženýma vlasama dost práce co?
Zuzko, jak to, že jsi vstávala tak brzo? Já dneska cvičit nakonec opět nejdu, protože musím do spořitelny, kvuli nějakému potvrzení pro FÚ. Vždycky si něco vymyslí, že jim chybí 😒

zuzan
autor
12. dub 2007

Jsou to starosti s těmi úřady, na všechno je třeba plno potrvzení, přesně na to sedí: Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě 🙂)) To vstávání by bylo na delší povídání 🙂 Už jsme se o tom bavily, ale nějak si to teď nepamatuju, ale mám tušení, že ty takhle brzy vstáváš denně? Asi se dá zvyknout na všechno, ale když jsem studovala a jezdila na praxi do nemocnice, tak jsem musela vstávat ve 4 hod. a život jsem si tímhle způsobem nedovedla představit, protože jsem přijela v půl čtvrté domů, natáhla se na sedačku a usla, večer jsem se probrala, vyčistila zuby, vykoupala a šla jsem znovu spát 🙂)), takže to bylo opravdu jen o práci a o spaní, nic jiného jsem nezvládala 🙂

maova
12. dub 2007

To je pravda s těma úřadama. Vloni jsem tohle potvrzení nepotřebovala a letos mi volali, že patřím pod jinou vedoucí, která ho zase chce 😕
Jo jo, pamatuješ si to dobře, vstávám každý den kolem páté, ale nějak jsem si zvykla. Asi dva roky jsem chodila do práce na šestou, takže to jsem vstávala třeba ve 4:15 a je fakt, že na to jsem si moc nezvykla, to už je moc brzo, ale kolem tý pátý už to jde 😉 A je pravda, že chodím tak kolem desáté spát, že moc neponocuju 😉

maova
12. dub 2007

A konečně jsem taky včera vyfotila naše bydlení, tak jdu zmenšit fotky a pošlu vám je 😉

lucikpetik
12. dub 2007

dobre ranko holky, no dobre ranko ani ne, vy jste ranni ptacata, to ja vstavam tesne pred osmou 😉 a spat chodim taky kolem desate, takze moc teda nevydrzim 🙂)
jinak vlasy, no skok, ja jsem celou stredni mela cerne vlasy, pak jsem zacla zesvetlovat, zesvetlovat az jsem se dostala na blond, a loni jsem zacla zase ztmavovat a ztmavovat, ze mam zase cernou...
a prodlouzeni si nemuzu vynachvalit, protoze svoje vlasy mam jemne, takze nejaky uces nehrozi, okamzite mi to pada....takze ted s tema vlasama nemam zadne starosti, umyju a jestli to chci vlnite, tak to po umyti pomackam a jestli to chci rovne tak to ucesu, veskera prace....
a marti tesime se na foto

maova
12. dub 2007

Ahoj Luci, tak to je dobrý s těma vlasama, že s tím takhle není práce. Já vím, že to jedna kamarádka měla, vím, že je víc způsobů napletení, tak netuším jaký měla, ale musela mít nějaký speciální hřeben a nějak to dalo docela práci. Koukám, že hezky experimentuješ. Já mám svoje vlasy hodně tmavé a do nedávna jsem nikdy neměla ani barvu, ale teď jsem si jí nechala poprvé dát, stejněou jako svojí, abych zakryla pár šedivých vlasů 😉 a do toho červené proužky 🙂

zuzan
autor
12. dub 2007

Marti, taky máte moc krásný byteček 🙂 Povedl se vám, je vkusný, jednoduchý a útulný 🙂 Obzvlášť ty svatební fotečky nad stolem dodávájí celkovému dojmu bytu pohodu, lásku a klid 🙂))
A co pejsek, už se vrátil z cestování?
Jinak s těma vlasama, já jsem blond od narození, teď je mám už od střední školy melírované a jsem spíš konzervativní typ, ale na zkoušce na svatbu se mě kadeřnice zeptala, jestli to nechci nějak oživit, tak jsem jí řekla, že pokud to bude decentní a nevýrazné, tak proč ne 🙂)) Když jsem pak viděla ty červené prameny týden před svatbou, tak jsem probrečela celý večer, naštěstí se to po několikadenním mytí vlasů trošku vymylo, tak pak už to bylo dobrý, ale ten šok byl pořádnej 🙂))
Luci, tak to jo, já myslela, žes to vzala najednou černá-blond-černá 🙂)) Takhle postupně to není zas až taková razantní změna 🙂

lucikpetik
12. dub 2007

no jo, zmena je zivot...a jak jsi spokojena s cervenymi prouzky? ja to taky mela, ale hned to bylo vymyte, tak jsem to pak sjednotila na cernou celkove....
a specialni hreben na ty vlasy mit musim, to jo....

lucikpetik
12. dub 2007

jo a musim se pochlubit, vcera jsme se vazne dokopaly a sly cvicit a bylo fajn, jen vydrzet...

zuzan
autor
12. dub 2007

Tak to jste šikulky 🙂 Já dneska vyrazím zase na brusle, zajedu nám vyfotit domeček 🙂 Včera jsem se nějak nedostala vůbec domů, ale za to jsem mohla být se svým manželem 🙂

lucikpetik
12. dub 2007

tak nafot a posli jak pokrocili...
zuzi byt s manzelem je zaklad, ne? 😉
my jdeme dneska s babama na screemers, tak jsem zvedava, jake to bude

maova
12. dub 2007

Zuzko, moc děkuju za pochvalu 🙂
Mě se právě všichni diví, že ty červené proužky pořád mám. Je to vlastně asi dva a půl měsíce a pořád jsou krásně vidět. Asi to je tím, že pod nima nebyla nikdy jiná barva, tak to hezky chytlo a drží. Uvidím příště, jestli to taky takhle hezky chytne.
Teda, vy jste se do toho sportování hezky pustily 🙂 Mě zase nějak víc bolí břicho a navíc se mi jakoby nějak zvětšily uzlinky nebo co a bolí to. Vůbec netuším co to je a docela mě to straší, takže jestli to nebude lepší, tak snad radši zajdu k doktorce ☹

zuzan
autor
12. dub 2007

Luci, základ to je, ale u nás je to trošku komplikovanější 🙂)) Teď jsme spolu sice byli od Vánoc, ale znovu najíždíme na "víkendové manželství", takže včera to bylo příjemné překvapení, že to vyšlo a mohli jsme být spolu 🙂))
Marti, tak to je mi moc líto, že máš takovéhle problémy...snad to bude dobrý a pokud ne, určitě návštěvu lékaře neodkládej...
A co ten váš pejsek? Už je doma?

maova
12. dub 2007

No jo, já zapomněla na toho našeho hafíka. Zase chudák nemůže chodit, pochroumal si někde packu, včera ho přivedl soused, který je přes ulici, takže nejsou ani spojené ploty, že byl u nich na zahradě, že ani neví, jak se tam dostal. A dneska už neutekl, ale spíš tím, že nemůže chodit, uvidíme odpoledne.

A ještě vám musím napsat, že jsem zrovna mluvila s kamarádkou a řekla mi krásnou novinku, že je ve 12 tt 🙂 Mám za ní velikou radost, snažili se půl roku. Až mi z toho vyhrkly slzy do očí, i když to teď píšu.

zuzan
autor
12. dub 2007

Tak to je krásná zpráva 🙂 I když tvou kamarádku neznám, moc jí to přeju...vlastně každému, kdo si svého děťátka bude od začátku vážit 🙂 A ve 12tt-to dokázala tajit dlouho, ale asi je takových hodně, ty první 3 měs. jsou prý nejrizikovější a i když budu vědět, že je mimísek tam, kde být má, budu hodně opatrná se zvěstováním téhle zprávy... Pak jsou to nepříjemné situace, když to všichni ví a nevyjde to...
Vás pejsek je dobrodruh, asi to má v povaze a nemůže za to, že utíká...hlavně když bude v pořádku 🙂

lucikpetik
12. dub 2007

no to snad pejska doma mate, ne?
a jak vim, ale takove vikendove manzelstvi...nerikam porad, ale pak jste si vzacnejsi, ne?

zuzan
autor
12. dub 2007

A protože povzbuzujících slov není nikdy dost, tak jsem narazila v jedné on-line poradně na následující dotazy - s příjemnou odpovědí 🙂

Dobrý den,
na začátku tohoto roku jsem byla u vás na vyšetření. Minulý týden jsem bohužel prodělala operaci mimoděložního těhotenství a cysty. Odstranili mi levý vejcovod a na pravém vaječníku cystu. Vím že nejsem jediná, které se toto stalo, ale bohužel nevím jak se postupuje s léčbou po mimoděložním těhotenství. Ani nevím kdy se můžeme začít snažit o další miminko. V nemocnici mi sice řekli, že by neměl být problém s otěhotněním ale to bylo vše. Můžete mi prosím alespoň ve zkratce napsat co bych měla udělat pro to, aby se nám příště zadařilo?
Děkuji moc za odpověď

Dobrý den.
Je třeba si uvědomit, že mimoděložní těhotenství je možno do určité míry považovat za úspěch. Vypovídá o tom, že se svým partnerem dokážete dát vznik embryu, které je schopno se vyvíjet a uchytit se. Samozřejmě vím, že s tím byla spojena spousta nepříjemností, ale do budoucna je třeba to brát jako pozitivní informaci. Otěhotněla jste jedenkráte, povede se to skoro určitě i podruhé.
Pokud se týká intervalu, který doporučujeme před další snahou o otěhotnění, záleží na tom, zda byla či nebyla současně s operací vejcovodu a cysty provedena revize děložní dutiny. Obvykle tomu tak bývá, ne však vždy. Pokud revize připojena byla, je rozumné vyčkat alespoň 3-4 měsíce. Pokud tento výkon proveden nebyl, stačí i kratší pauza - cca 2 měsíce.
Bohužel neznám žádný způsob, jak předejít mimoděložnímu těhotenství. Riziko ale není velké, cca několik procent. Takže doporučuji, abyste se po výše uvedeném časovém odstupu opět začli snažit o početí. Opakování mimoděložního těhotenství sice nelze vyloučit, ale riziko opravdu není až tak velké.
Věřím, že vše dobře dopadne.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Vážený pane doktore, před týdnem jsem byla na laparoskopii vzhledem k mimoděložnímu těhotenství. Pár dní předtím i na revizi děložní dutiny. Chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně pauzy před dalším snažením. Jak dlouho doporučujete?
Pak bych se ráda zeptala, za jak dlouho od laparoskopie bych mohla jezdit na rotopedu nebo
případně i lyžovat.
Předem děkuji a přeji hezký den

Dobrý den.
Osobně svým pacientkám doporučuji vyčkat s dalším otěhotněním 3 - 4 měsíce.
Neznám bohužel žádný způsob, jak do budoucna předejít mimoděložním těhotenství.
Pokud se týká fyzické aktivity po laparoskopii, záleží především na rozsahu výkonu. Určitě Vám poradí Váš lékař. Obvykle se doporučuje cca 14 dní šetřícího režimu. Po revizi dutiny děložní jste v šestinedělí. I s ohledem na tento výkon je určité omezení fyzické zátěže (a též například sexuální aktivity) do konce tohoto období vhodné.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

lucikpetik
12. dub 2007

zuzi tak to je fajn, ze jsi to sem dala, dalsi varianta, dokonce dva mesice 🙂)
a cvicit uz teda muzem, takze vymluvy uz nehroz... 😉
jinak dnes mizim, mejste se...jdu se pripravovat, jdeme na screemers, tak zitra ahoj

lucikpetik
13. dub 2007

dobre ranko holky, ze bych tady dneska byla vyjimecne prvni....