Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

bettynka222
28. bře 2009

andree ja som z trnavy. ja som uz lezala v nemocnici minuly tyzden, potom tento tyzden, no a tak ma pustili, lebo zas az take vysoke to nie je. ale ta injekcia na stiahnutie maternice bola dost neprijemna. teraz mam trochu bolesti, ale myslim ze to je z tej vcerajsej injekcie, ktoru som dostala tento tyzden uz druhy krat... 😒

bettynka222
28. bře 2009

baby ked mi dali vcera tu injekciu na stiahnutie a bolesti do vecera presli a dnes ich mam znova, je to ok, ci nie? ako sa prejavuje to krvacanie do brusnej dutiny?

shakra
28. bře 2009

Bettynka s injekcí zkušenosti nemám,ale moje známá měla v břiše 1,5 l tekutiny a ta už i omdlívala.Ale pokud si nejseš jistá,určitě si zavolej do nemocnice.Není to vůbec legrace !!!

bettynka222
28. bře 2009

shakra bolesti trosku presli. len nechapem preco ma uz treti den picha v uchu - v bubienku...moze to byt z anestezy?
ach ja do nemocky uz nechcem ist. bola som tam prvykrat v zivote...a potom, co som videla zakrokovnum som sa dost vydesila.... 😒

andree01
29. bře 2009

Me Betynko taky v nemocnici pichalo v uchu, jen si nejsem jista jestli po zakroku nebo pred. vim, ze jsem to chtela nahlasit sestrickam, protoze to bylo z nicešho nic a dost silne, jenze po chvili to preslo a uz se neohlasilo. tak jsem to nechala byt

bettynka222
29. bře 2009

hmmm, asi to bude nieco s tlakom. inak zijem... 😀 a zajtra ma uz ta nemocnica neminie....takze to snad nejak dobojujem 😝

andree01
30. bře 2009

Holky, zase dotaz - pali me to v tom brisku, pod pupikem, nevim, mozna v tom miste, kde mi odstranovali ten velcovod. je to normalni? jsem 14 dni po LPS, obcas to zaboli ale spis pali...

bettynka222
30. bře 2009

andree s LPS nemam skusenost... ale inak baby hcg zase stupa, dokonca uz aj na lavom vajecniku vznika folikularna cysta,k zlte teliseko stale fici....ja uz to fakt nechapem... 😝

jarka09
31. bře 2009

Bettynko, ty si teda užiješ. Moc na tebe myslím! A co doktoři na to? 😨

shakra
31. bře 2009

Andree-jsem také 14 dní po LPS. Pálení nemám,ale občasnou bolest na straně po vyndání vejcovodu mám. (bolest mám i do třísla)Doktorka mi říkala,že si klidně mám vzít Brufen nebo něco jiného na bolest.Nebo mě pomáhá si sednou s nohama vodorovně a odpočívat.

Bettynko,myslím na tebe a ti doktoři tě nechávají stále čekat??

bettynka222
31. bře 2009

nooo, nechavaju ma cakat pekne doma...lebo ja nemocky nemusim teda 😝 mala som ist na kontrolu dnes, ale idem az zajtra, lebo uz mam tych vysetreni akurat tak dost. v BA mali navyse nejaku vacsiu hlavicu na ultrazvuku a dost som sa po tom rozkrvacala.
ste zlate, ze na man myslite. aj ja vam prajem, aby bolest a smutok co najskor odisli a aby sme boli uz len vesele tehulky ;)

samsa
31. bře 2009

Bettynko, beruško, pořád nakukuju co s tebou, teda to je hrůza, to čekání 😠 U mě taky nic nového, zítra jdu na hcg a ve čtvrtek na ultrazvuk, snad se dozvím konečné resumé, je to šílené, to čekání. Já teda dosud ani nekrvácím ani nešpiním, doufám, že mimoděložní se neprokáže, akorát mě bolí pořád břicho jako bych to měla dostat. Ráda bych, aby se to pustilo samo, ale takové štěstí zřejmě mít nebudu.

bettynka222
31. bře 2009

Ahoj Samsiiiiiiiiiiii,
prave som rozmyslala, kde si. Uz som sa zlakla, ci si aj teba neenchali v nemocke ked nic nepises 😔
zajtra bzase zistime hcg....ale uz nechcem ultravuk...fakt ma to naposledy dost bolelo. inak od vcera uz aj vraciam, prsia ma zase zacali boliet...a to je asi tak vsetko. ale vobec to teda nechapem a dr. asi este menej...
Oki tak zajtrA obe uvidime, ake bude hcg...ach uz aby sme mali bubacikov, ze? ja som z toho mimo. inak vdaka tomu, ze mi stuplo hcg, tak u mna prestali tie sialene s,utne a vesele nalady...uz som zase normalna 😀 len ktovie dokedy 😝
vsetky vas zdravim a amam vas veeeelmi rada. najlepsie totiz chapete, ako sa citim...cmuk

bettynka222
1. dub 2009

samsi ako si dopadla? u mna nevedia posudit ci sa zmenilo, pretoze to bol iny labak. inak od lobeda si uz nemyslim, ze som tehu, ale dr. pre zmenu ano. ale ak teda som, tak neviem ci to ub oziatko do piatku prezije...a halvne neveim, ci sa mu bude chciet na tento svet po tom vsetkom, co so mnou narobili.... ale je mi to uz vlastne jedno... 😝

samsa
1. dub 2009

Ahoj Bettynko, hcg 540, slabě krvácím. Začínám se bát, že to fakt mimoděložní je, kdybych měla potrat, tak už bych přece krvácela víc. Zítra se to snad rozlouskne na ultrazvuku. Modlím se, ať jdu jenom na revizi. O víkendu jsme měli slavit narozeniny malé a místo toho budu nejspíš ve špitále. Strašně se bojím laparky.

pipinka
1. dub 2009

omlouvám se, že vám sem vstupuji,smasi, laparky se neboj.Jinak držím palečky ať dobře dopadne UTZ

samsa
1. dub 2009

Pipinko, ty máš za sebou taky mimoděložní těhu? Jak se to u tebe projevovalo?

dennisa
1. dub 2009

Ahoj holky.
Průběžně nakukuju a sleduju, jak se to s váma vyvíjí....jsou to teda nervy 😖
Skoro jsem ráda (jestli se to tak vůbec dá říct), že u mě to mimoděložní bylo jasný v podstatě hned....
Dál vás budu sledovat a držím palce!!!

samsa
1. dub 2009

Denniso, já byla furt v pohodě, ale dneska jsem totálně v háji, já fakt věřila, že to mimo nebude, ale teď si spíš myslím, že jo. Měla bych už být 6+4, doufám, že mi nerupne vejcovod, jdu tam až zítra odpoledne. Bolí mě břicho jako při menstruaci a krvácím, ale né moc, spíš jako slabší MS. Kdybych potrácela, tak to budou asi silné bolesti a velké krvácení ☹ To čekání je nekonečné.

dennisa
1. dub 2009

samsa - sama víš, pokud by tě přepadly nějaký silný křeče do břicha, na nic nečekej....jinak mě taky břicho bolelo jen trochu, jako před MS. A taky jsem krvácela jen hodně slabě. Nastupovala jsem do nemocnice 6+4....a přesně 7+0 jsem šla na sál....
Takže, co ti zítra budou dělat, UTZ? A HCG taky?

samsa
1. dub 2009

Denniso, zítra bude ultrazvuk, hcg bylo dneska těch 540 j. Asi to bude ono 😔 , byla jsem pořád celkem v klidu, ale teď mám hrozný strach. Navíc k mudr. jdu až odpoledne.

dennisa
1. dub 2009

samsa - uff, fakt to jsou nervy 😖 I když HCG 540 na ten týden, co jsi, by i mohlo být....nějak jsem nedočítala, takže nevím přesně, jak ti rostlo....

samsa
1. dub 2009

Před týdnem v pondělí bylo 139 j. myslím, že to roste dost pomalu, naději si nedávám, že by to bylo dobré, ale furt jsem doufala v potrat. Začala jsem dneska krvácet, tak jsem se zaradovala, že to půjde samo, ale krvácení je slabé a nebolí to. No, je to v čoudu, asi je to fakt mimo. Jak dlouho trvá ta operace? Mám šílený strach z narkózy.

dennisa
1. dub 2009

samsa - no HCG by mělo růst ob den dvojnásobně, to ti asi řekli 😖
Ta operace trvá běžně asi 20 min.? Nejsem si jistá....mě operovali hodinu a půl, protože mi ještě při jednom odstranili malý cysty na vaječnících a taky, že jsem už krvácela do břicha. Ale neboooj.....hele, já jsem jela na sál s tím, že se fakt už neprobudím, jsem strašnej posera, byla jsem poprvé v nemocnici, naprosto vyplašená ze všeho....a dokonce mi po narkóze nebylo vůbec špatně, jen jsem se pár hodin prospala a bylo to dobrý.
A hlavně lékaři a sestry byli děsně příjemný...oni asi chápou, jak to je pro ženskou těžký, tohle podstoupit.
Jejich skvělej přístup mi tam moc pomohl!
Ale ty ještě nemáš nic jistý, tak se neboj dopředu 😉

mar26
1. dub 2009

samsa neboj se té laparky. Já taky byla s mimoděložním prvně v nemocnici a to ještě ve fofru, na sále jsem byla taky hodinu a půl,ale to proto,že mi hodně vyplachovali břicho od krve,aby tam nic nezůstalo kvůli srůstům...jinak myslím tak kolem hodinky. Po narkoze mi špatně taky nebylo,jen jak odchází ta narkoza tak mě bolelo v krku,jako na angínu asi 3 dny,ale jinak fajn. Odpoledne po operaci jsem už docela vstávala a chodila a druhý den to už bylo daleko lepší a měla jsem i pořádný hlad a to mě ještě drželi na dietě 😝
Určitě to zvládneš,hlavně aby jsi byla v pořádku 😵

samsa
1. dub 2009

Holky, děkuju, to víte, vidím to černě a furt bulím, třeba to nakonec tak nedopadne a půjdu jen na revizi. Ale ty příznaky, myslím, že to sedí. myslíte, že by to mohlo do zítřka rupnout? Budu až do odpoledne, než půjdu k dr., sama s dcerkou. To je fakt v pr....na podzim potrat a teď tohle.

mar26
1. dub 2009

samsa v kolikátém tt jsi?

dennisa
1. dub 2009

samsa - já jsem v říjnu 2008 taky měla potrat, ale hodně brzy, takže nebylo ani žádný čištění a pobyt v nemocnici....
Nechci tě děsit, ale rupnout to může kdykoliv, jen si myslím, že by jsi určitě dopředu měla příznaky v podobě silných křečí. Máš blízko pohotovost nebo nemocnici? Fakt nechci psát, abych tě vystrašila....jen prostě tohle všechno chce podchytit.

samsa
1. dub 2009

Mar, jsem 6+4 tt

samsa
2. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem z té prohlídky taková rozpačitá. Krvácím přesně jako při menstruaci, bolí mě břicho jako při menstruaci. Prý v děloze nic, jen zvýšená sliznice, jinak nikde nic není, za dělohou prý v případě mimoděložního bývá tekutina, tu nemám, tak prý je to asi ranný potrat. Prý to necháme odkrvácet samo. Ale včera bylo to hcg 540, to už jsem krvácela a dneska jsem si dělala těh. test a ta čárka je pořád brutálně tlustá. Mám ještě pro jistotu přijít v pondělí. Tak já nevím, jaksi z toho nemám dobrý, zvlášť, co jsem si tu četla. Nějaké brutální bolesti nemám, normálně jako při menstruaci. Ale to hcg se mi zdá celkem vysoké. Prý by to pomalu mělo začít klesat samo.