Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

bettynka222
2. dub 2009

Ahoj samsi....tak sme na tom zase podobne. ja som vola od piatku presvedcena, ze som tehu. lenze prave v piatok som zase dostala injekciu na stiahnutie maternice a v pondelok som hrozne krvacala po tom ultrazvuku. lenze dr. si vcera uz tiez zacala mysliet, ze som tehu. navyse kazdy den vraciam - hlavne z mliecnych vyrobkov. som z toho mimo, lebo v case kyretu a potom aj ked mi uz davali vselijake injekcie a lieky na spanie, tak som uz bola zase tehu....fakt sa bojim, co z toho teraz bude. ani sa nechcem tesit, lebo dost pochubujem o tom, ze sa ten drobcek bude tesit na svet, v ktorom mu doteraz len ublizovali... ☹

samsa
2. dub 2009

Jejda, bettynko, tak nakonec třeba budeš fakt těhu. Akorat teda jsem jelen z toho, kde byl mimis, když tě odsávali při té revizi. Třeba jsi otěhotněla později a mimísek byl teprve na cestě do dělohy. Tak moc držím pěsti. Já už mám vyloženě menstruaci, na ultrazvuku bla strašně silná sliznice, tak jdu v pondělí zase na kontrolu, abych nekrvácela nějak moc. Tak doufám, že má mudr. pravdu a odplaví se to jako opožděná menstruace. Zpoždění bylo celkem 15 dní. Teď jen, aby hcg kleslo.

bettynka222
3. dub 2009

ahoj samsi, aj mne zu hcg kleslo. stredu som este vracala, vcera mi uz bolo len zle a dnes tiez. ja som vedela, ze to zmiernovanie prinakov nieco znamena...
mne je to uz vsetko jedno...je to des, takto skoro po sebe to zazit dvakrat...no co uz.
maj sa krasne zlatko a dufam, ze dopadneme dobre obidve. asi si dam pauzu od konika.... 😔

samsa
3. dub 2009

Bettynko, tak to je mi fakt lito 😔 A o kolik ti kleslo? Takze to byl nakonec asi potrat ☹ Mně už to krvácení skoro přešlo, bolesti žádné a na testu tlustice ☹ , já se fakt bojím, že to ten mimoň je. Zase jdu na kontrolu v pondělí, ale už se asi zblázním, táhne se to už 3 týdny a furt se nic neví. Včera jsem měla chvilku radost, když mudra řekla, že to odejde samo a dneska si to přestane krvácet a čárka na testu je ještě tlustší. A když jsem tu četla, že vás taky nic nebolelo a už jste v břichu měly krev ☹ To čekání je na tom všem fakt nejhorší. Jsem už úplně vyřízená.

bettynka222
3. dub 2009

Samsi zlatko, nebude smutna. ja viem ze sa to neda, stale som nad tym rozmyslala...ze co ak mi praskne vajickovod. teraz boli najhorsie tie tehu priznaky...som sa zlakla, ze to vracanie je sposobene mimomaternicovym, ale dr. povedala, ze to by som mala hrozne krce, takze take normalne tehu vracanie je vraj ine. ale vcera som sa hrozne rozkrvacala, priznaky postupne odisli a s nimi aj mimi. vies co je ale najhorsie? dr. si mysli, ze to nebolo druhe tehu, ale stale to prve a oni to embryo vlastne tym vakuom odtial vyhnali...lebo v tej zrazenine, co odsali, nic nenasli...
no je to des a asi budem este dlho rozmyslat nad tym, ze som mnohe veci mala urobit inak...ale uz sa citim trosku lepsie 😅
maj sa krasne zlatko, nech sa ti to co najskor vyriesi. ja musim teraz fakt zamakat v skole, tak mi prosim pis do ip, ako sa to s tebou vyvija, oki?
cmuk

andree01
7. dub 2009

Ahoj holky, jak se vam dari snazilkovani po mimo tehu a co betynko a samso, jak jste nakonec dopadly? nejake nove pozitini zpravy? A.

dennisa
7. dub 2009

Ahojky andree.
My začínáme po neděli snažilkovat 😉 Konečně po 3 měsících, já už se tááák těším 😅
A co ty, jak se máš? 😉

zuzka.o
7. dub 2009

Ahoj denni 🙂
Jůůůůů, vy už se začnete snažíkovat??? 😵 😵 😵 Tak to ti přeju okamžité otěhulkování 😉
My jsme taky ve fázi snažení, minulý měsíc nám to překazila tak hnusná infekce!!! Ovu už proběhla (teda doufám), tak teď už jenom čekat, jak to dopadne. Doufám, že už mám v bříšku toho pidi človíčka 😎

mar26
7. dub 2009

zuzko tak to moc držím palce, ať to vyjde co nejdřív 😉

dennisa taky přeji úspěšné snaženíčko 🙂

dennisa
7. dub 2009

Ahoj zuzko 😉 No vy už jedete jak draci 😝 😀 Ale to je jen dobře....Já už se nemůžu dočkat i toho napětí a nervozity při snažení a to čekání každej měsíc. Nějak mi to všechno chybělo. Ale už se dočkám 🙂
Určitě vám to zas vyjde brzy, držím palce, jak můžu 😉 🙂

mar - děkuju, snad bude úspěšný 😝

andree01
7. dub 2009

jeee, ja uz se chci taky snazit...🙂 si musim jeste pockat, me to vychazi tak nejdriv na pulku cervna a to pak urcite budu premyslet, jestli jeste chvili nepockat, az bude po dovolene, protoze se budu urco bat, ze se mi mimo tehu muze opakovat a co kdyby me to chytlo nekde na dovce... No uvidime, nebo se na ty tri rekonvalescencni mesice vykaslem a zacneme treba uz v kvetnu, abych uz pripadne v cervenci vedela na cem jsem. Teda ted uvazuju jako bych mela jistotu, ze do toho hned prvni mesic vlitnu 😀
jsem byla po te lpr dva tydny doma a nejak jsem si na to volno zvykla, ted je ke vsemu krasne a to by clovek hned chtel chodit na prochazky s kocarem... Uz mi je pres 30, jsem doted nemela zadne materske pudy a jakmile jsem zjistili, ze jsem tehu, teda mimotehu... tak se pudy najednou ozvaly a nejak se me drzej. tak uz abysme mohli zacit.

zuzka.o
7. dub 2009

MAR26 děkuju 😵 Budu referovat, kdyby se to povedlo, nebojte 😉

DENNI: ty jo, už se nemůžu dočkat, až budu dělat těhu testíky. Moc mě to bavilo sledovat, jak se tam objevuje čárečka 😵 A už bych chtěla posunout čas a být tak o 14dní dál.... jsem strašnej nedočkavec!

ANDREE: neboj, ono to brzo uteče a všechny tady budeme valit před sebou pupíky a pak kočárky 🙂 Mně bude letos taky 30, tak už jsem se nakazila tím mimi bacilem.... a chci mímo prostě hned! Ach jo.... já byla na laparce koncem ledna a můžu ti říct, že jak mi ten provní měsíc vůbec neutíkal, tak teď to letí jako blázen. Včera jsem si uvědomila že se už o mimi vlastně snažíme 5.měsíc! To to letí!!!!!!

dennisa
7. dub 2009

zuzko, no u nás to bude v květnu už celkově rok snažení....letí to letí, už by to chtělo to miminko 🙂
Testíky mě taky baví, měla jsem doma vždycky zásobu, nikdy nevíš, kdy se budou hodit 😅
No ale po návratu z nemocnice jsem všechny v návalu vzteku vyházela. Takže budu muset zas dokoupit 🙂

andree, mě mateřský pudy chytily taky celkem pozdě, teprve před tím rokem....ve 30. Ale zas mě chytily o to víc a už bych chtěla být těhotná za každou cenu a co nejdřív! 😅

No holky další těhu budou ze začátku asi pěkný nervy, ale já pevně věřím, že tentokrát už musí být všechno v pořádku!! 😉

zuzka.o
7. dub 2009

To mi povídej! Nervy dokud neuvidím srdíčko na ultrazvuku!!!Do tý doby to asi nikomu neřeknu! Zase by bylo další zklamání .... a to bych i přes svou veselou povahu nezvládla! Kolem laparky jsem se do veselí musela nutit násilím. Zakázala jsem si bulení a našla si zaručený lék,který mě od bulení vždycky odpomohl 🙂

Já mám jednu jizvu takovou vystouplou a dost často mě svědí .... měla některá něco podobného?

dennisa
7. dub 2009

Já mám jednu jizvu ne vystouplou, ale jakoby tvrdou, když si na ní šáhnu, to budou asi malý srůsty, málo jsem mazala 😖

Já až otěhotním, tak taky budu mlčet, dokud prcka neuvidím na UTZ v děloze a s bijícím srdíčkem!
No manželovi to asi řeknu hned, to bych nevydržela 🙂 Ale budeme o tom vědět jen my dva.
Kdyby to náhodou nevyšlo, člověk se aspoň vyhne soucitu od ostatních. Soucit mi moc nepomáhal...

jarka09
7. dub 2009

Holky, čím ty jizvy mažete? Já jsem ze začátku mazala domácím sádlem - to je prý nejlepší, ale nevím 😖

Jinak mě doktor řekl, že po laparoskopii žádnou pauzu držet nemusíme, MS jsem už měla, takže čistě teoreticky bysme už na nic nemuseli čekat, ale nevím, do ničeho se zatím nehrnu - zítra ještě jedu na konzultaci k jinýmu doktorovi, abych si vyslechla i jiný názor, nebo jiný pohled na věc a pak uvidíme. Taky mi někdo povídal, že po té laparoskopii je větší šance na otěhotnění, tak nevím, mám v tom guláš 😝

dennisa
7. dub 2009

jarko, já jsem mazala Framykoinem, ale sádlo je taky dobrý.

Fakt ti řekl, že nemusíte mít žádnou pauzu? To koukám, všem pauzu běžně "nařizují".
Já jsem zase slyšela, že při klasickým potratu, kde se dělá kyretáž je větší šance na otěhotnění. Ale mně s dělohou nic nedělali, takže to asi nebude můj případ....

bettynka222
7. dub 2009

ahoj andree, ja som este nedopadla nijak. zajtra idem na kontrolu. zase som bola smutna, lebo ten potrat, ok torom sme si mysleli, ze bol pred dvoma tyzdnami, tak ten prebehol az vo stvrtok... skoda tej zrazeniny a skoda ze ma moj gyn neposlal namiesto do nemocky domov lezat. v nemocke zrazeninu povazovali za mrtve mimi...ved im to tvrdil moj lekar a ono pritom uboziatko zilo v inej casti maternice. takze nejake to snazenie sa nam zase posuva. a manzel navyse niekde chytil ovcie kiahne...nemal to v detstve, takze si asi este pockame kym sa da uplne do poriadku. som fakt zvedava ako mu ta choroba ovplyvni geneticky material....
zajtra po kontrole dam vediet ako som dopadla...som fakt zvedava, ci si ma tam zas nechaju. ale teraz ked je manzel v karantene, tak fakt neviem kto mi dovezie veci a bude ma utesovat a taaaak.... vacsinu ludi totiz v nemocnici pri sebe neznesiem 😖

jarka09
7. dub 2009

dennis: opravdu prý žádnou pauzu, po MS se už nemusíme nijak chránit a není jedinej, kdo mi to řekl, primář v nemocnici měl stejný názor. Kyretáž mi nedělali.
betty: ty si fakt zkusíš, no myslím na tebe!!

bettynka222
7. dub 2009

ahoj jari a vy sa uz idete snazit? to je super 😉 ja som teraz nasla jednu temu, kde baby rozoberali spinenie...a ja som s tym mala pred tehotenstvami tiez problem, tak neviem ci to suvisi s tymi potratmi. a tiez tam jedna baba pisala, ze mala pocas tehu hematom...a ja napodobne, tak dufam,z e mi niekto poradi ako na to, lebo uz to fakt nechcem zazit znova... 😔

andree01
7. dub 2009

Betynko, tak to preju aby uz se vsechno vyresilo a Ty jsi konecne mela klid.
Holky, jak tu pisete, ze je mozne se zacit snazit po lps uz po tech 6 tydnech, rekl to mudr i nektere z vas, ktere delali i kyretaz i lps?

mar26
7. dub 2009

andree já měla nejdřív potrat a pak mimoděložní,na které se přišlo po týdnu od revize a všichni říkali alespoň 3 měsíce, kvůli čípku přes kterou ta kyreta vlastně jde. No a počkali jsme 2 MS, tak že vlastně necelé tři měsíce (červenec, srpen a necelé září) a pak tomu nechali volná průběh.

misa1982
8. dub 2009

Ahoj holky tak vsem preju hodne stesti at najdete vsechny co nejdriv ty // vysnene carky.Abych vam rekla pravdu tak u nas to jeste nikdo nevi ze cekam mimi no jen muj pritel ale nasim to reknem pristi tyden.14.4.jdu na ultrazvuk vivbojovych vad tam si necham udelat nejakou krasnou fotecku a o vikendu to vsem oznamime... 😵 😵

mar26
8. dub 2009

misa tak jsem moc ráda,že jste v pořádku,alespoň pozitivní zprávičky pro snažilky,že příště už to může být ok a jít docela rychle 😵

misa1982
8. dub 2009

No to jo jsem rada nam se necekane zadarilo po prvni ms ale strasne jsem se bala ultrazvuku aby bylo mimi tam kde ma a melo srdicko ma musim zaklepat tak zatim zadne problemy se spinenim nebo tak zatim nic!A doufam ze to zustane bez komplikaci.... 😵 😵

zuzka.o
8. dub 2009

My jsme to taky měli povolený hned o šestinedělí. A dělali mi revizi dělohy ....
Mazala jsem mastičkou Calcium Panthotenicum (snad to píšu dobře), ale prý je v zásadě jedno čím, sádlo je vynikající, hlavně že se maže.

Betty ... koukám, že máš smůlu smůlovatou, tfuj tfuj, ať už tě ta smůla opustí, teď už jenom samé štěstíčko 🙂

Misa: to je nádhera, že jste v pořádku, jen tak dál 🙂 To bude o víkendu štěstíčka, až to oznámíte, co?

bettynka222
8. dub 2009

baby uz som bola na krvi...za hodku ma byt vysledok...tak som zvedava, co zase na mne najdu... 😝
co satyka tej kyretaze, tak je pravda, ze mohli trosku oslabit krcok maternice (to je ten cipek?), ved sa skus opytat dr, co je na jeho posilnenie. ale pokial viem, tak oslabeny krcok sa da pocas tehotenstva aj zasit par stehmi a malo by byt po probleme. andree ved ked hned otehotnies, tak povedz dr. ze sa bojis, ze je po kyrete krcok oslabeny a ze nech ho pozoruje a ked by sa zacal otvarat, tak ho proste zasije, nie?

zuzka.o
8. dub 2009

betty, tak drřím palečky, ať jsou výsledky dobré 😉

lucka33
9. dub 2009

ahoj holky 🙂 Už si ma asi nepamätáte, písala som sem v januári, kedy som prekonala mimomat.teh. 😔 Dnes sú to presne 3 mesiace po operácii, čakám na tretiu ms v týchto dňoch. Dr. nám doporučil začať so snažením v máji, ale ja by som najradšej začala už po tejto ms. Ale chcem ísť najskôr na preventívnu kontrolu ku gynek. Nech viem, či mám všetko ok. Lebo tým si nie som moc istá - celkovo ťažkosti nemám, len sem-tam ma pobolieva akoby maternica, ale pri sexe zozadu ma dosť bolieva maternica a hlavne ma štípe ejakulát... Prepáčte mi, že som to tak otvorene napísala, ale neviem si dať rady.... Vy ste také nič nezažili?

dennisa
9. dub 2009

Ahojky.
bettynka - jak ti dopadla krev??

lucka33 - taky jsem měla mimoděložní v lednu a za pár dní to budou 3 měsíce od operace. Mně dr. doporučil pauzu dokonce půl roku, ale začneme se snažit už teď po těch 3 měsících, tento víkend čekám MS a hned pak jdeme na to 🙂
Jinak já ososbně teda problémy při sexu nemám....jen krátce po šestinedělí mě to trochu bolelo, ale už se to srovnalo. Určitě se o tomto problému zmiň u dr.
Přeju, ať je líp a můžete se naplno vrhnout na snažení 😉