Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
9. dub 2009

lucka: nic takového se mi nestalo. Na laparce jsem byla koncem ledna, takže ti bohužel nemůžu poradit. Radši si zajdi za doktorem, tím nic nezkazíš 😉 Jinak ti přeju, ať je vše v pořádku 🙂

bettynka222
9. dub 2009

deniska hcg uz konecne pekne klesa. ale vkuse dost krvacam, ale snad to uz bude v pohode 😉 len to zmagorene zlte teliesko stale fici....uz by sa mohlo ukludnit nech mam uz aj ja pokoj 😀
inak co sa tyka snazenia....ja mam pocit, ze najblizsich 10 rokov uz ziadne deti nebudem chciet. dokonca by som bola najradsej, keby som zohnala nahradnu matku, lebo neverim v schopnosti mojho organizmu udrzat tehotenstvo.... 😒

dennisa
9. dub 2009

bettynko, to jsou normální pocity takhle krátce po tom trápení....taky jsem měla pocit, že snad ani nebudu chtít znovu otěhotnět, ale věř, že to přejde a já už se moc těším na snažení a až otěhotním...i když se samozřejmě budu moc bát, aby to bylo konečně už v pořádku.
Takže hlavu vzhůru a přeju, ať se dáš brzy do kupy a bude zas líp 😉

bettynka222
9. dub 2009

denniska dakujem za povzbudenie...ja verim ze to prejde, ale momentalne sa ma to drzi... 😠
tebe prajem krasne snazilkovanie a bezproblemove tehu bez strachu. ja sa asi budem bat uz vzdy... 😅

dennisa
9. dub 2009

Betty, strach mám taky a budu mít....to je pochopitelný....
Počkej za měsíc, dva....bude to lepší, uvidíš 🙂 Teď je ještě všechno moc čerstvý.

Jinak jsem holky dneska dostala třetí MS po operaci....s dvoudenním předstihem, ale to vůbec nevadí 🙂
Takže je ze mě zase snažilka, jupííí 😅

bettynka222
9. dub 2009

gratulujem denni, tak nech z toho su nielen // ale ruzove babatko v naruci, a co najskor ;)

samsi co je s tebou? dufam, ze je vsetko v poriadku. bojim sa o teba. prosim napis nieco.

dennisa
9. dub 2009

Betty, když do konce roku otěhotním, budu spokojená....nedávám si převratný cíle 🙂
samsa tu opravdu pár dní nebyla, snad je vše OK!

samsa
9. dub 2009

Ahoj Betty, ahoj holky, omlouvám se, že jsem tu nebyla, ale nějak nebyl čas a chuť. No, co se mnou....Byla jsem na kontrole v pondělí, ale krev mi nebrali. Ještě trochu krvácím, probíhalo to jako normální menstruace, tak nevím, děloha je čistá, na vaječnících ani vejcovodech nic neviděla, volnou tekutinu taky nikde nemám. Závěr je ranný potrat, jakoby přišla opožděná menstruace o 14 dní. Mám přijít ještě na kontrolu za 14 dní, to mi naberou i krev. Štve mě, že mi ji nevzali už teď. Tak dělám aspoň těhu testy a čárka slábne, je už slabá, ale je tam furt, řekla bych, že po 9 dnech krvácení už by mělo být hcg na 0. Břicho mě nebolí. Teoreticky bych měla být 7+4. Holky, myslíte, že už můžu být klidná? Měla bych už problémy, kdyby to bylo fakt mimo? Bojím se, aby třeba hcg zase nerostlo. Jediné co mi teda je, je nevolno, prostě furt je mi blivno od žaludku. Ale nic mě nebolí.

lucka33
9. dub 2009

dennisa - tak to sme na tom úplne rovnako, ja tiež cez víkend čakám tretiu ms 😉 A po nej sa chystám k dr. na preventívku a zároveň sa mu posťažujem s tými mojimi ťažkosťami pri sexe... Neviem, či to má súvis s tou operáciou, ale je to nepríjemné, keď viem, že niektoré polohy mi nerobia dobre.... ☹

bettynka222
9. dub 2009

nooo nevadi, ale priat ti to mozem, nie 😉

kotjatko
13. dub 2009

Ahoj,holky!jsem tu nova,nemam se z kym poradit,tak se obracim na vas,treba nektera ma zkusenosti.Ja jsem byla 17.07 na embryotransferu(mam jen jeden vajecnik a jeden vejcovod,ktery je nepruchodny),3.04 test pozitivni,10.04 na kontrole ultrazvukem mi tehotenstvi nenasli.Mesicky porad nemam,a honota HCG je 705,pry je to biochemicka gravidita,ale nevylucuji take mimodelozni tehotenstvi.Zajima mne,jak se to muze stat,kdyz pri laparce mi rekly,ze vejcovod prolevali nejakou tekutinou,a neproteka.Ja tomu vubec nerozumim,jsem zoufala,mesicky nemam uz 16 dnu,tak jsem doufala,ze se konecne zadarilo,a pak mi reknou tohle,brecim uz 4 den,a nevim co mam cekat,je mi hrozne....

bettynka222
13. dub 2009

samsi ahoooooooooooj, ja uz osm sa bala co je s tebou. myslim ze to bude v pohode. ja uz krvacam (dost brutalne) 15 dni a hcg je este 100, takze sa urcite neboj a uz netestuj, to sa chvilu v tele drzi. aj ja by som bola rada, keby sa ma uz konecne pustilo...ale vidis, tolko tie embrya chceli s nami zostat, ze nas teraz nechcu pustit 😅

kotjatko ja otmu nerozumiem, ty si bola na transfere v july a v aprili mas z toho pozitivny test? napisala si zle cislo mesiaca? myslela si marec, alebo co? ved si mozno neotehotnela z toho transferu, ale neskor prirodzene. a jasne ze na ultrazvuku nic nevidia...ved to je este male cislo. nenechaj sa vystresovat. mne spravili to iste. tak ma vynervacili, urobili mi kyretaz, vkuse ma napichavali injekciami na stiahnutie maternice, strasili ma s mimomaternicovym a nkoniec som potratila, ale az tyzen a pol po kyretazi... vobec to nemusi byt tak, ako hovoria lekari. ale pre istotu si sleduj, ci nemas v brusku bolesti, oki?

kotjatko
13. dub 2009

bettynka 222:dekuji ti za povzbuzeni,ano napsala jsem to spatne 17.03 byl embryotransfer.Ted jsem tak vystresovana,ze vubec nevim co mam cekat,trosku mne v brisku neco pichne,tak uz cekam,ze zacnou bolesti,pak letim na zachod,estli ne zacali mesicky,je to na zblazneni...

bettynka222
13. dub 2009

viem presne o com hovoris. tiez som dva tyzdne trpla, ze mi praskne vajickovod... je to hroza a ani neviem, co ti mam proti stresu poradit... 😒 snaz sa trosku upokojit, lebo to mozno vobec nieje mimomaternicove a zbytocne sa babtko zlakne. pozri ved ked je hcg uz 705, tak o dva dni by sa malo zdvojnasobit, a to uz na sone bude vidiet, kde to je. takze moja rada znie vydrz...ale ja verim a dufam, ze to nakoniec bude ok. napis potom ako si dopadla. papapa

jarka09
13. dub 2009

kotjatko: jak píše bettynka, nenech se vystresovat. Ono se to lehce řekne, hůř udělá, ale řekni si, že je to to nejlepší, co pro to všechno teď můžeš udělat, tak to udělej. To, že tě občas někde píchne, nebo zabolí, to ještě nemusí být nic neobvyklého, když by byly bolesti velké, tak to už se musí s tím něco dělat, ale to by jsi poznala. Tak se snaž být v pohodě a na další kontrole uvidíš. Budem ti tu držet palce, aby ti to všechno dobře dopadlo!!! 😉

macc
14. dub 2009

ahoj všem, jsem 5 měsíců po mimoděl. těhu a mám pozitivní testy a moje gyn mi nechce udělat odběr hcg, že prý to nedělají a že není důvod zatím, holky já mám hrozný strach, že se mi to zopakuje :( Vždyt je 40% pravděpodobnost a oni budou asi čekat až mi to zas praskne a budu krvácet do břicha, tak začnou teprve něco dělat 😠 ☹

kotjatko
14. dub 2009

Ahojky vsem!Dekuji vam vsem za vase prispevky,ze i muj osud vam neni lhostejny.
Dnes jsem byla na kontrole,tak plodove vejce se sice ukazalo ,ale je strasne malinkate,jenom 5 mm,a melo byt uz 15 mm.Doktor rekl,ze je to na 99% spatne, a ani nevyloucil mimodelozni.V patek zase na krev,a ultrazvuk.
Jeste ke vsemu mam tak slabe zily,ze mi krev vetsinou nabiraji z ruky.

zuzka.o
14. dub 2009

macc tak změň doktorku! Pravděpodobnost je jen 12%, ne 40%. Já jsem po mimolěložním změnila doktorku a teď jsem moc spokojená. U nového doktora nic není problém, je vstřícný..... takže moje rada je jasná.

kotjatko: držím palečky, ať je všechno dobré

bettynka222
14. dub 2009

macc to je divne, ze ti nechce urobit test. tak jej povedz, ze si ho zaplatis...ved ta zbytocne len stresuje. ale ty sa neboj, mozno to je normalne tehu a zbytocne vydesis embryjko. ale viem ze sa ot lahko hovori, ale tazsie uskutocnuje 😒

kotjatko este to vydrz. mne zase stuplo hcg...uz som z toho fakt mimo. prvy krat po kyrete stupalo preto, ze tam bolo este jedno. no ale teraz uz nemam ani tehu priznaky, takze je to asi len nejaka obranna reakcia organizmu, alebo co. ja uz hcg nechcem...nech sa ma pusti 🙄

macc
15. dub 2009

zuzka: když já nevím o žádné dr. , nemám od nikoho doporučení :(
bettynka: děkuji, já už jsem se objednala na ten test někam jinak, mám strach, protože mi čárka na testu připadá pořád stejně slabounká, a když nesílí, tak by to mohlo být mimoděložní zas :(
půjdu na krev zítra nebo v pátek ráno, tak vám dám holky pak vědět , jak jsem dopadla, až budu mít výsledky

dennisa
15. dub 2009

Ahoj holky 🙂

macc, teeda, co to máš za dr., to mi hlava nebere 😒 A obzvlášť, když jsi měla už mimoděložní, tak ti měl udělat hned HCG. Máš být zkraje těhu pod větší kontrolou.
Dej určitě vědět, jak dopadneš na krvi.
A kolik dní máš po vynechání MS? Třeba je ještě brzy na hodně silnou čárku....

macc
15. dub 2009

dennis: když já s mojí dr. ani nemluvila, přes příšernou sestru se nedostanu, a ta si hrála na chytrou a řekla mi, že proč by mi dělali test hcg, že už jsem měla mimoděložní dávno (před 5 měsíci) a proč to jako chci ... je úplně vymaštěná, jenže k dr. mě objedná až bůhví, kdy, to už mi to taky může do tý doby prasknout ☹

dennisa
15. dub 2009

macc, no to je teda přístup, to ti povím 😖
Tak ještě, že sis odběr krve zařídila sama, aby jsi věděla, na čem jsi!
Držím palce, ať to je pak pořádný číslo 😉

zuzka.o
15. dub 2009

macc: to je děs, sestra by svojí práci měla dělat pro lidi a ne pro sebe! Ach jo .... když jsem přestoupila k novém dr., tak mi kladl na srdce, že jakmile na testu budou //, mám k němu okamžitě (bez objednání) naběhnout, prý mě musí hlídat, co kdyby ...... takže je blbost, co ti říklala sestra!

Držím palečky, ať je všechno tam, kde to má být ... dej vědět, ju? 😉

denni: jak se máš, už začalo snaženíčko??? Jsem to ale zvědavka zvědavá, co? 😀

dennisa
15. dub 2009

Ahojky Zuzko 😉

Mně řekl dr. to samý, pozitivní test a okamžitě k němu naklusat a budu pod kontrolou.
Myslím, že po tom mimoděložním jsme už tak trochu riziková skupina.

Jinak Zuzko teď budou první pokusy, dneska jsem 7 DC, takže už se blížej ty správný dny 😝
No natrénováno máme až až, teď to bude naostro 😅

Co ty, zatím asi nic viď, to by jsi určitě hlásila 🙂
Počasí je nádherný, to musí holky brzy vyjít, chci být optimistka 🙂

nursik
16. dub 2009

Ahojte holky,
macc, tak tý přechytralý sestře řekni, že chceš mluvit rovnou s doktorkou a domluv se s ní, když sestra je blbka 😖
Já když zjistila //, volala jsem doktorovi jestli mě bude chtít vidět a tak, krev mi sice nebrali, ale šla jsem na usg, ještě tam nebylo vidět srdíčko, ale víme, že je těhu tam, kde má být. Holky, dejte taky trochu na svůj 6.smysl, já u mimoděložního od začátku věděla, že je něco špatně, teď jsem klidná, prostě mi tělo říká, že je všechno ok. V Pondělí jdu na další usg, tak už by tam mělo být srdíčko.

zuzka.o
16. dub 2009

nursik: asi na tom něco bude, taky jsem to nějak divně snášela.... ale podotýkám, že mě nic nebolelo.

denni: ahojky 😉 Trénink je důležitý, ale naostro je naostro 😀 Tak na tom pořádně zamakejte ať je na světě malý Denis nebo malá Deniska 😉

V sobotu čekám MS, tak uvidíme.... pořád mě láká testit, ale zatím se držím,...

dennisa
16. dub 2009

nursik - tak já jsem tušila, že je něco špatně, protože s pozitivním testem v ruce mi normálně přišla MS v termínu, pak byl týden klid a pak jsem začala znovu krvácet....takže to opravdu nebylo standartní....

Zuzko, Denis ne, to je brácha a to už by bylo v jedný rodině fakt až moc 😀

Tak vydrž a testni tu sobotu, pokud MS ještě nebude. To jsou zas nervy to testování co? 😉
Už se na to taky těším, až budu zas testovat. Paráda, že ta pauza už utekla a máme zase snažilkovský starosti 🙂

nursik
16. dub 2009

No ju,u mě vlastntě ta čárka na testu byla taková nijaká, vylezla až po limitu a to opakovaně, prostě to bylo divný a pak jsem krvácela. No každopádně, holky tu smůlu máme za sebou a už nás čekají jen ty příjemný starosti 😉

hypo
17. dub 2009

holky pozna se mimodelozni tehotenstvi? sama na sobe bez utz?
ja jsem teprve na uplnem zacatku, v utery jsem mela pozitivni test a hcg 149
jsem po ET a uz 4 noci mam tak desn ykrece ze myslim ze me to roztrhne ☹ mota se mi hlava a zveda zaludek vse najednou
divny je ze ty sileny krece jsou jen v noci pres den jen malo poboliva podbrisek.....
utz mam az ve stredu ☹