Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
17. dub 2009

ahoj hypo ... já myslím, že to nepoznáš. Teda alespoň já jsem to nepoznala, vše bylo zezačátku ok, ale mimi nebylo na ultrazvuku vidět v děloze. Pak jsem začala špinit (tmavě hnědá krev) a hcg mi rostlo hodně pomalu. Pak (konec 6tt) mi na ultrazvuku našli v P vejcovodu rozšíření, tak se rozhodli pro operaci, ale do poslední chvíle si nebyli jistí. Jo a taky mi na těhu testu čárka nabíhala pomalu. Jinak mě nikde nepíchalo, nebolelo, žádné křeče.

zuzka.o
17. dub 2009

jo a na zač.7tt, jsem měla hcg jen 176!!!

misa1982
17. dub 2009

Ahoj holky tak jsem prisla od doktorky dostala jsem konecne prukazku a mam i fotecku mimi meri od hlavicky k zadecku skoro 7cm odpovidame 12+5tt a mimi se porad vrtelo mavalo davalo si rucicky pred oblicej pak sedelo na turka no proste nadhera ma vsechno co ma mit a jsme v poradku termin porodu mam 25-26 rijna tak snazilky honem at se vam taky povede zuzu jsem zvedava jak dopadnes jestli najdes ty // carky preju ti to moc!

andree01
17. dub 2009

Ahoj holky, akorat tento tyden psali na netu clanek o mimotehu, na novinkach.cz. Pisou, ze mimotehu se objevi i pokud zena trpi stresem, priznejte se, ktere se to tyka? Za dva tydny mi konci 6 nedel a mam jit na kontrolu, tak si pomalu zjistuju co pripadne zajist, aby s eto neopakovalo a taky casto samozrejme premyslim, proc se mi to vlastne stalo - tak ten stres, by tomu odpovidal, protoze ten se me drzi uz nejakou dobu a nee se me pustit. Jinak udelal nektere z vas dr nejake opatreni po lps? treba nasadil na 2 mesice antikonc. on asi zadny neposle pro jistotu zadnou zenu na zjisteni te pruchodnosti, co?! prvni asi doporuci to zkusit normalne, bud se zadari nebo nee a kdyz to nepujde par mesicu tak az potom pristoupi na dalsi opatreni, nebo se pletu? napiste co vam ktere doporucil. ja si totiz vubec neuvedomuju, jak to mimo tehu mohlo skoncit... jsem sama srandicka...

dennisa
17. dub 2009

Ahoj holky.
hypo - jak psala zuzka, sama mimoděložní nepoznáš. Měla jsem to taky, že v děloze na UTZ nebylo nic vidět a krvácela jsem. Ale bolesti jsem neměla žádný....a HCG se mi až do dne operace nevyšplhalo nad 300, což bylo v 7tt samozřejmě moooc málo.

misa - gratuluju k úspěšný kontrole 😉 Teda to to utíká, to už jste pořádně veliký 😲

andree - mně dr. doporučoval antikoncepci dokonce na půl roku, odmítla jsem. Antiko neberu už dost let a nechtěla jsem na tu chvíli začínat, nehledě na to, že jsme si dali pauzu "jen" 3 měsíce a teď v dubnu jsme se začali zase snažit.
Je pravda, že v době otěhotnění jsem byla ve stresu každej den, měla jsem nějaký problémy kvůli práci a bylo toho v tu dobu na mě moc, ale určitě to není ten hlavní důvod, že jsem měla mimoděložní, ale samozřejmě ten stres při otěhotnění není dobrej nikdy.
Mně doporučil určitě to zatím zkoušet přirozeně, dokonce mi řekl, že vlastně začínáme snažení zase od nuly, takže by něco začal řešit, až kdyby to rok nešlo 😖
No tak moc doufám, že ho překvapím a dostanu se k němu dřív, už jako těhotná 🙂

zuzka.o
17. dub 2009

misa: gratuluju ..... ať jste oba zdraví 🙂 🙂 🙂

andree: v době otěhotnění byly Vánoce a to jsem ve stresu nebyla ani naokamžik. Jinak stres občas mám, to je pravda, ale nemyslím si, že by měl nějakou souvislost mimoděložním.
Já se mám po létě stavit, pokud nebudu těhu, pak si prý s doktorem popovídáme, co dál, že se nemám nervovat...

hypo
17. dub 2009

tak jsem se vratila od dr. bolesti jsou od OHSS......
cekam na vysledky krve

zuzka.o
17. dub 2009

hypo: snad je vše v pořádku a mimi se určitě drží jako klíšťátka 😉

nursik
17. dub 2009

Ahojky, hm, to s tím stresem je asi jako s tím, že mimoděložní je převáženě u kuřaček a 99% holek tu nkouří, takže tyhle statistiky jsou tak nějak dost mimo 😝 .
Můj doktor to nějak neřešil, prostě s opakováním mimo se nedá nic dělat, buď se to stane nebo ne. I pro vás bude lepší to nijak nehrotit a nechat věcem volný průběh. Nám se to povedlo po lpsk hned poprvé po 3.měsíční pauze a je fakt, že doktor teda čučel, že to nečekal 😉

macc
18. dub 2009

ahoj holky,
tak jsem byla ve čtvrtek ráno na krvi a hcg bylo jen 19,8 ☹ prý normální těhu bych musela mít min. 50 , krev mi brali 15.DPO. V pondělí jdu na druhý odběr a modlím se už jen, aby hcg klesalo a už nerostlo, protože jestli poroste, tak je to druhý mimoděložní a to už bych nepřežila , ani ne po půl roce opět do nemocnice ☹

dennisa
18. dub 2009

macc - to snad nebude znova mimoděložní, to by bylo hrozný ☹ Byla jsi na tom odběru relativně dost brzy, tak uvidíš v pondělí, třeba HCG vyskočí o dost a bude to ok. Držím palce!!!

zuzko, jak to s Tebou vypadá?? Co MS, nepřišla doufám 😉

macc
18. dub 2009

kdepak, nevyskočí, už začínám špinit, tak snad se ms rozjede a nebude to aspoň mimoděložní, nikdy bych nevěřila, že budu mít někdy radost z mens. 😔
už jen aby krev v pondlí byla ok, aby mě neposlali ještě na revizi, ale proti mimoděložnímu by to stejně byla procházka růžovou zahradou 🙄

dennisa
18. dub 2009

macc - tak to jo, snad se tedy MS rozjede jak má a bude to v pohodě! Pondělí je za chvilku a to HCG bylo tak málo, že věřím, že už tam nebude nic.....dej pak vědět!

zuzka.o
19. dub 2009

macc: to je mi líto, ale snad to bude normální MS a ne mimoděložní, držím palečky

denni: bohužel MS dorazila ☹ 😢 😢 .... ale nic se neděje, příště se to určitě povede. Koupila jsem si ovulační testy, tak to bude pořádně ošefovaný 🙂
A co ty, snažíte se poctivě??? 😀 😀 😀

dennisa
19. dub 2009

Zuzko, to je ale mrcha zákeřná 😠
Tak snad příště 😉

Jsem celej víkend sama doma, ale dneska večer manžel už přijede, už jsem mu po telefonu říkala, že tu má nějaký povinnosti 😀 😀
Jsem dneska 11 DC, tak musíme zapracovat 😝
Od tý operace se mi poměrně zkrátily cykly, minulý měsíc to bylo jen 25 dní, takže ovulaci čekám každým dnem 😉

zuzka.o
19. dub 2009

já jsem tenhle měsíc měla cyklus 28, ale špinit jsem začala o 3dny dřív (což se nistávalo), ale kdž se to tak vezme, tak pravidelnost je zatím skvělá
Ovu jsem měla vždycky dřív, kolem 13DC, teď mám ty ovu testíky, tak to budu vědět přesně.

to je jasný, makat se musí 😀

Jsem docela zklamaná, nějak jsem si usmyslela, že to tenhle měsíc bude 😖

dennisa
19. dub 2009

Zuzko, já vím, jak to zamrzí, když MS dorazí ☹ Však já už takových zklamání mám za sebou dost a dost....
Blíží se takový blbý "výročí", 1.5. před rokem jsme se začali snažit o miminko, rok utekl a kde nic tu nic....

Jinak MS mám taky pravidelně, jen se mi cca o 2-3 dny zkrátily cykly. Ale to mi nevadí, horší by byly dlouhý cykly.

Víš, co mi vadí....že se třeba nějakej měsíc budeme snažit jakoby "zbytečně", že ten daný měsíc bude díky chybějícímu vejcovodu téměř nulová šance otěhotnět. No a štve mě, že vlastně nevím, kdy takovej měsíc je a kdy ne....
No nic, to bych toho chtěla vědět asi až moc 😅

Tak nesmutni, za pár dní se zase vrhnete na další pokusy a bude líp 😉

zuzka.o
19. dub 2009

Denni: taky mi moc štve, že nevím, kdy se snažíme naprázdno ..... pro tu jistotu, že ovu vůbec je, jsem si objednala ovu testíky. Ať jsem trochu klidná, že já funguju.
Všechno, co píšeš je pravda, ba svatá pravda, ale můžu si dokola rozumně říkat, nic se neděje, nebuď smutná, příště se podaří, snažíme se krátce, času dost,...... jenže tenhle měsíc mi to nějak nejde, pozitivně myslet. Teda, ne tenhle měsíc, ale co dorazila MS.... prostě jsem si myslela, že teď už to bude, jsem hrozně netrpělivá, to je celý. Jedno zklamání už bylo a bojim se, že to dopadne stejně. Už prostě chci to mimi v sobě, tu jistotu, že to není mimoděložní,..... jsem hrozná!!! 😠 😠 😠

Snažíte se dlouho, už si to miminko zasloužíte to je jasný.... ale musíš od toho odečíst tu pauzu, kdy jsi byla těhu a pauzu, kdy jste se nemohli snažit.... takže úspěšnost máte docela dobrou.

DENNI: co kdybychom si my dvě slíbily, že do konce roku budeme těhule.... moc bych ti to přála 😵

A k tomu vašemu výročí.... zrovna jsem si vypočítala ovulku, takže doufám, že mi to datum (lásky čas) přinese štěstíčko 😵 😵 😵

dennisa
19. dub 2009

Zuzko, je mi úplně jasný, že člověk nemůže být pořád jen "happy" a pozitivní apod. Obzvlášť při snažení o miminko prostě ty smutky a chmury na člověka dolehnou....Prošla si tím asi každá z nás a u nás to umocňuje ještě fakt, že jsme si bohužel prožily to mimoděložní, takže sice budeme šťastný, až objevíme pozitivní testík, ale do prvního UTZ si tu radost asi tolik nevychutnáme nebo aspoň já to tak budu mít....jak píšeš, dokud nebude jistota, že je všechno, jak má být....

Taky jsem děsně netrpělivá a nejradši bych to nějakou kouzelnou hůlkou postrčila všechno dopředu a urychlila čas, ale takovou moc nemám 🙂

A dobře Zuzi, jdu do toho s Tebou, o tom žádná, do konce roku jsme těhule!! 😲 😲

Já ten termín a přání do konce roku otěhotnět mám v hlavě už od operace, dala jsem si to jako takovej záchytnej bod, kdy bych si moc přála, aby to nejpozději bylo
🙂
A Tobě to samozřejmě taky moooc přeju, to zvládnem, máme ještě celých 8-9 pokusů 😉

misa1982
20. dub 2009

Ahoj holky urcite se vam to do konce roku podari uvidite...a s tim testem mate pravdu abych vam napsala pravdu tak ja jsem poradnou radost s ultrazvuku mela at minuly tyden pri tom prvnim jsem byla rada ze je vse vporadku ze je mimi tam kde ma pak jsem se zase bala aby to moje kriticke obdobi do konce tretiho mesice bylo v pohode zazila jsem si totis samovolny potrat v 11tt a minuly rok to mimodelozni pred vanoci takze v patek jsem mela velikou radost jak jsem toho tvorecka videla ze ma vse co ma mit a ma se cile k svetu strach je porad ale myslim ze ted si to muzu konecne uzivat!A vam preju hodne stesti a prsknu vam tady tehotensky bacil tak chytejte prskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzka.o
20. dub 2009

miso: děkujeme za bacílky, jen houšť 😀 snad se tady nakazí všechny snažilky, co si prožily mimoděložní těhu

denni: 8-9 pokusů je hodně, takže hup šup do toho a mimi je hotovo 😀 😀 😀
na Vánoce s mimčem v bříšku, když ne v ruce

andree01
20. dub 2009

Ahoj holky, jak si ctu vase prispevky - zuzka a dennisa ja chci taky do party 😀. Jsme na tom nejak podobne, cca stejne stare, bez miminek, jsem sice o 2 mesice pozadu od vas, co se tyce terminu lps. Ono to strasne povzbudi, ze na to neni clovek sam. My budeme moct zacit od cervna, dneska mi prisla prvni ms po lps. On se clovek vetsinou upina na Ty, ktere jsou na tom terminove podobne. A copak je s Jarkou09 a Sharkou? Mate nejake nove pozitivni zpravicky?

zuzka.o
20. dub 2009

andree: vítej do party 😵 ...hele, měly bychom jí nějak nazvat, nemáte nápad?

dennisa
20. dub 2009

Ahojky.
andree - jasnýýý, přidej se, pak si budeme psát pro změnu o bříškách a to už bude veselejší téma 🙂 😉

A gratuluju k první MS, teď už to do června uteče 🙂

zuzko - nějak jsem byla dneska dlouho na sluníčku a nic mě nenapadá 😅 Ale ještě popřemýšlím 🙂

jarka09
20. dub 2009

ahoj holky, já do toho jdu s váma!!!!! 😎
Jinak u mě novinky žádný, první MS po LPS proběhla, cítím se už zase dobře. Doktoři říkají, že žádnou pauzu dělat nemusíme, já jsem sice opatrnější, ale manžel se více přiklání k doktorům, takže už spolu spíme a nijak se nechráníme 😉 Stejně se to ten první měsíc prý nezadaří, pak tomu necháme volný průběh. Jinak ale mám v Jihlavském SANUSU naplánovanou sérii vyšetření, začíná to hladinou hormonů a končí vyšetřením na průchodnost vejcovodu. Dělají to tam prý pod narkózou, tak to jsem ochotná podstoupit a budeme vědět, na čem jsme. Tak se mějte a samé dobré zprávičky!!!

dennisa
23. dub 2009

Ahojky spolubojovnice 🙂

Jak se daří? 😉

Já dobrý, zítra ráno odjíždím na celý víkend na chatu, máme sraz s holkama z jedný internetový diskuze z jiného serveru. Tak už se moc těším, bude to dámská jízda 🙂
Dneska jsem 15 DC, tak snad jsme to s manželem pojistili a ještě pojistíme, než odjedu a pak už jen budu čekat, jestli MS dovalí nebo ne. No byl by to asi zázrak otěhotnět první měsíc snažení po pauze, nechám se překvapit 🙂

jarka09
23. dub 2009

dennis: i zázraky se někdy dějí 😀

dennisa
23. dub 2009

jarka - nezlobila bych se, kdyby náhodou.... 😅

Do konce roku času dost, takže první neúspěšnej měsíc se hroutit nebudu 🙂

andree01
24. dub 2009

Holky, ted jsem jen tak nahodou volala svy prakticky dr. a zminila jsem se, ze jsem mela mimotehu. Rekla, ze ona sama mimotehu zacinala, pak porodila dve holky a pak nasledovalo 2 mimotehu. Sama mi poradila, ze mi doporucuje cvicit mojzisovou, ja do ted mela za to, ze mojzisovou cvici jen holky, co nemuzou dlouho otehotnet. jenze vsude je popisovano, ze je to dobre i na nepruchodnost vejcovodu atd. Ja osobne mam i problem s pateri a od toho i bolest hlavy, pry se i tohle vsechno muze v te male panvy projevit. Asi, ze si tim sama prosla, tak sbirala tehdy info taky.
No kazdopadne jsem se objednala na phu 5 do fitlightu, to je nejake centrum, kde by me meli prip. odblokovat a ukazat, jak mojzisovou spravne cvicit. Teda jestli normalne otehotnim a bude vsechno ok, tak budu pekne nastvana, ze mi to nikdo nerekl driv a me kvuli tomu vzali vejcovod... mozna by mojzisova mela byt preventivne povinna...A taky mozna, ze uz ji cvicite nebo s ni mate zkusenosti... Mate nektera? nekde jsem cetla nazor, ze by se mela pred pocetim cvicit urcitou dobu, nekdo pise 6 tydnu, jiny az 3 mesice. Ja ji urcite chci zkusit, ten druhy vejcovod si nenecham jen tak vzit. 🙂 mejte se, And.

andree01
24. dub 2009

Mozna je to pro nekterou hloupost nebo uz davno znama vec, ale tohle je pro me aspon neco, co mi to moje mimodelozni tehotenstvi trochu oduvodni, kdyz uz nee muj gynekolog. kazdopadne zkusit to muzu, uz mam jen 50% moznost na prirozene otehotneni... 😎
Jedinečnosť objavu pani Mojžišovej spočívala v tom, že pri svojej práci rehabilitačnej sestry odhalila a empiricky potvrdila spojitosť medzi cvičením, ktoré je zamerané na posilnenie svalov panvového dna a otehotnením. Ide o to, že ak má žena slabé brušné a sedacie svalstvo, ktoré má za úlohu pomáhať svalstvu panvovému, dochádza k preťaženiu tohto svalu. Veď musí pracovať aj za „ulievačov“ na bruchu a zadku. Preťaženie má za následok stiahnutie svalu, jeho slabšie prekrvovanie, a teda aj menej kyslíka a živín pre orgány, ktoré sú uložené v malej panve. A to sú práve prepotrebné vaječníky, vajíčkovody, maternica a močový mechúr. Takto vznikajú problémy gynekologického charakteru. Od bolestivej a nepravidelnej menštruácie až po neschopnosť otehotnieť alebo donosiť plod. Pani Mojžišová veľmi múdro navrhovala, aby sa jej cvičenie uplatňovalo ako takzvaná metóda prvej voľby.