Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

bettynka222
24. dub 2009

andreee ja ju uz druhy tyzden cvicim. tiez nie som neplodna a nakoniec sa mimotehu ani nepotvrdilo, ale vraj je super aj na sliznicu maternice (to cvicenie), takze sa mi po tom kyrete lepsie zreparuje 🙂 a vraj je super pocas tehotenstva, ale aj na porod. o vajecnikoch a vajickovodoch som nepocula, ale preco nie? ved povodne tieto cviky vymyslala pre sportovcov a boli urcene na problemy s chrbticou a nakoniec sa prislo na to, ze cvicenie dopomohlo neplodnym parom k ditatku. a kedze islo o pary neplodne, z toho vyplyva ze mali nejaky problem s pohlavnymi organmi, nie4? no a ked to pomohlo im, urcite to pomoze aj tebe 🙂

nursik
24. dub 2009

Ahojte, jak tu někdo psal o tom zázraku oplodnění hned první měsíc po pauze , tak opravdu zázraky se dějí, já jsem zářný příklad 🙂 V pondělí jsem byla na ultrazvuku, mám potvrzené srdíčko a termín 24.listopadu, tak snad se to už teď nikde nepokazí. Všem vám držím palce a prskám těhu bacily 🙂

jarka09
24. dub 2009

nursik: moc gratuluju a držím pěsti, aby se už nic nepokazilo. Mám velkou radost!!!! 😀

nursik
26. dub 2009

Děkuju, mám taky velkou radost 😉

andree01
29. dub 2009

jsem zacala cvicit tu mojzisovou, uz tri dny a je mi dneska tak zle, ze nevim jestli nemam jit k doktorovi, ze mam podezreni na slepak... Asi se na mojzisovou vykaslu. 😀, prece jenom dneska mi konci 6 tydnu a nektere ty cviky jsou posilovaci, abych si tim spis neuskodila, prece jenom mi tam obcas jeste pichne. Ach jo, jsem asi z tech doktoru za posledni tydny nejak vystihovana, o co jsem si nerekla, to mi neudelali, o to, aby me nevysetrili pri mimotehu, jsem s emusela vnutit do nemocnice. Boli vas to nekterou jeste? Ja si mysli, ze sest tydnu by uz mohlo byt dost na zotaveni, ne?! Tak proc to sakra porad picha...☹

zuzka.o
29. dub 2009

andree: myslím, že 6týdnů je krátká doba. Mě to po 8týdnech ještě občas bolelo, takže s posilováním bříška ještě počkej. Přece jenom je to zásah!

A jak se máte všechny?

Co DENNI? Jak jde snaženíčko?

dennisa
29. dub 2009

Ahoj holky 🙂

Já jsem si užila parádní víkend na chatě, celá jsem se tam přismahla a opálila jsem si brýle na obličeji, takže vypadám úchvatně 😎 😀

Jinak holky, můj cyklus se asi zbláznil....včera jsem to dostala a přitom jsem měla být teprve 20 DC 😖
Takže mi cyklus trval jen 19 dní a při takový délce jsem bez šance otěhotnět. Fakt nevím, co to mělo být...
Pokud by to takhle krátký bylo i další měsíc budu asi muset k dr.
Snad to byla jen nějaká vyjímka a zase se to srovná....

Zuzi a co Ty? Jak se máš? 🙂

zuzka.o
29. dub 2009

Denni, co to? Já myslela, že jsi to doteď měla pravidelný! Třeba to byla jenom výjimka, co potvrzuje pravidlo!

Já pořád nic, teď by měla dorazit ovulka, tak testuju ovu testy, ale nějak jsem z toho magor. Někde v návodu píšou, že se má testovat z odstáté moči, jinde že ne,... tak nevím. Ale když jsem otěhotněla minule, tak sexík byl 12DC, pak už ne, takže ovulka musela proběhnout max do 2-3dnů. Takže dneska jsem 12DC a musíme na to vlítnout 😅 😀 Teda jestli manžílek nebude moc utahaný, dneska je až v Olomouci!

dennisa
29. dub 2009

Zuzko, měla jsem cykly vždycky naprosto pravidelný. Proto to teď nechápu....ale je možný, že to může mít souvislost s dietou, kterou teď nějakou dobu držím. Chci zhubnout, ale asi jsem to vzala za špatnej konec a skoro nic jsem nejedla, jen zeleninu a vodu....takže zrovna teď mi manžílek připravuje oběd a najím se, prdím na dietu, aspoň na tu drastickou.

Já jsem taky ovulku měla párkrát i 12 DC a většinou nejpozději do 15 DC. Měřila jsem bazální teplotu.
Takže to koukej doma pořádně pojistit, vypadá to, že je nejlepší doba 😉 🙂 Manžel v sobě musí najít sílu a ne že ne 😝 😀

S ovulačníma testama zkušenost nemám, takže to moc neporadím, jak je používat.

zuzka.o
29. dub 2009

Denni: ta k to bude určitě tou dietkou, je dobře, že jí už nedržíš, protože prý když chceš otěhotnět, tak nemáš držet žádnou dietu. Při dietě se tělo nastartuje na nouzový režim a nedovolí otěhotnět.

Neboj, já ho třeba i znásilním, jen aby to mimi bylo 😀 😉

dennisa
29. dub 2009

Zuzko, ale já bych potřebovala zhubnout ☹ Ach jo, ale co je víc, že jo? Chci miminko, takže se budu hlídat v jídle, ale nebudu to přehánět.

Znásilňování doma taky někdy praktikuju, oni se nakonec stejně přestanou bránit 😀

zuzka.o
29. dub 2009

Denni: já taky potřebuju zhubnout, ale teď jsem tu snahu odsunula na druhou kolej. Chci mimi a to je víc než super postavička. Hubnout budu až po porodu!

Včera mi ani to znásilnění nevyšlo, ach jo ☹ nechtěl se nechat, syčák! 😀

dennisa
29. dub 2009

To já jen, abych pak po porodu nemusela hubnout třeba 50 kilo 😀

No už jsem po obídku, bylo to výborný a večer si dám jen zeleninovej salát a bude to.

Buď dneska neústupná, prostě žádný debaty a jděte na věc 😉

zuzka.o
29. dub 2009

No, to asi bude můj případ, budu muset hoodně zhubnout, ale co bych pro mimi neudělala.

Budu! Před chvilkou jsme si s manžou psali, je v Brně.... a mám slíbenou výrobu 😵 Juchůůůůůů 😀

jarka09
29. dub 2009

andree: mě taky pořád v břichu píchá a občas to tak zabolí, že si říkám, co se děje, a pak zase dobrý, takže to je asi normální 😒

andree01
29. dub 2009

byla jsem dneska po 6 tydnech u Dr, vsechno je v poradku, prohlizel me klasicky, nedelal mi ani UTZ, ten pry az za tri mesice. A doporucil mi cekat na snazilkovani pul roku, prej jsem jeste mlada (31). To urcite, v cervnu na to vlitnem. nemam cas... 😀 . taky rikal, ze s mimotehu se nejak roztrhl pytel, minuly tyden mel hned tri. Ptala jsem se ho jestli opravdu ten levy vejcovod s emuze natahnout k pravemu vajecniku. Koukal na me jak pero 🙄 , ze o tom teda nic neslysel. A pri louceni mi rekl, at mam hned ve mimi najednou... To teda nevim, jak udelat - jestli nenarazel rovnou na IVF, snad to mel byt je vtipek. Jinak zadna rada, zadny doporuceni...nic. neznate nejakeho dobreho gynekologa na Pze 6? Asi vymenim, nema na pacientky moc cas. A na to bricho, jak me ted najednou picha a je mi soufl, mi nerekl nic.

mar26
29. dub 2009

Ahoj holky, jdu vás zkontrolovat co nového, jestli už se to tu zase rozjelo.

Zuzko tak dneska už ta výroba snad klapne 😉 😀

andree to víš že kašly na rady typu půl roku...zbytečný...bohatě stačí 2-3 MS 😉

dennisa
29. dub 2009

andree - já měla od svýho dr. taky doporučení půl roku pauzu a houby, počkali jsme 3 MS a už se zase snažíme 😅
Jinak je to nějakej podobnej doktor jako mám já, skoro nic neporadí, je skeptickej a o IVF mluvil hned při první kontrole. Chodím k němu, protože to mám u baráku a nechce se mi nikam dojíždět.
Znám jednoho fajn gynekologa na Praze 9, ale to už máš moc z ruky 🙂

jarka09
29. dub 2009

No ti doktoři jsou fakt jeden jak druhý!!! Já to měla na vlas stejné, po propuštění z nemocnice mi ultrazvuk neudělal, zřejmě zbytečné, když jsem si stěžovala na bolesti, aniž by se zeptal něco víc řekl: co chcete, vždyť se to tam hojí. Na první návštěvě po zákroku mi začal vykládat o umělým oplodnění, no to fakt potěšilo, děs. Taky ho budu měnit, ale nečekám, že si nějak výrazně polepším. Jinak co se týče pauzy, tak to bych na ně taky nedala, mě říkají, že na nic nemám čekat, že po té laparoskopii je paradoxně větší šance na otěhotnění, s tím, že čím později, tím hůř. No tak si vyberte, nejlepší je dát na vlastní rozum.. 😕

zuzka.o
30. dub 2009

Holky, vřele doporučuju výměnu gynekologa! Zezačátku jsem se zdráhala, bylo mi to vůči ní blbý, ale ne! Když hned na první kontrole začala mlít o umělým, chtěla mi nasadit souvisle 3měsíce braní antikoncepce bez pauzy na MS, .... tak mi to přestalo být blbý a změnila jsem. Teď jsem u super pohodáře, můžu říct, jak chodím ke gyndaři s odporem, tak k tomuhle se skoro těším. Má super hlody, všechno nadlehčí.... a je šetrnej, příjemnej a pomáhá mi dolů z křesla! To jsem jinde nezažila!

Mar, ty už jsi ve 30tt???? Ty brďo, to to letí! A jak se cítíš? Zlobí tě ta tvoje holčička?

Doufám, že se nám to tenhle měsíc podaří, pevně v to věřím. Ovu testík ukázal blížící se ovulku, takže není na co čekat,.... fakt si uděláme buď čarodějnici (dneska) nebo Karla Hynka Máchu (zítra) 😀 😀 😀

dennisa
1. kvě 2009

Ahojda holky!
Neodlítly jste včera někam? Nedej bože, aby jste dneska uschly 😀 😀
I když já k tomu nemám daleko, jsem celej den sama doma, manžel dojede z práce až za hodinku, snad to napravíme 😅 Pak budu sama doma od zítra až do úterý, ach jooo, nějak se doma míjíme 😖

mar26
1. kvě 2009

zuzko taky souhlas s výměnou gynekologa když jsou nějaké pochyby..já ho změnila po potratu mimoděložím okamžitě...tamten by mi neudělal žádné vyšetření...nic...když jsem byla těhotná ani nebral Hcg.
Ten nový je super...hned mi říkal, ať beru wobenzym, že je na prevenci srůstů...že příště to určitě dopadne dobře. A o IVF ani zmínka. Po šestinedělí utz a prohlídka a pak mě objednal za 3 měsíce na kontrolní utz a říkal,třeba přijdete jako těhotná...a jako by to přivolal 😵 ...3 dny před tím,než jsem tam šla jsem našla // 😵
Tak že po mimoděložním honit na IVF...zbytečné!!!!

zuzko držím moc palečky,aby ty // tam tenhle měsíc byly..květen je lásky čas 😉

a všechny co se už můžete snažit,tak šup,šup..to by bylo aby nebylo 😉 😉

Jinak fakt to hrozně letí....naše Natálka pořádně kope..je to ďáblík,tak doufám,že jí to po narození přejde.
Dneska mi teda pěkně tvrde břicho,tak jen ležím...snad to bude ok.

seb
1. kvě 2009

ahoj holky, tak já měla tu samou zkušenost s dr. , když jsem přišla po mimoděložním na první kontrolu, tak mi doporučila IVF, tak jsem jí řekla, že to ještě chceme zkusit sami, no a po pěti měsících jsem našla //, bohužel hcg bylo opět nízké, tak jsem se už už děsila druhého mimoděložního ! , ale naštěstí v neštěstí došla opožděně ms a hcg kleslo, tak se nevzdáváme a jedem nanovo 😔

misa1982
4. kvě 2009

Ahoj holky jak se vsichni mate?Ja se mam dobre pristi tyden jdu k doktorce na kontrolu tak pak vam napiu jak jsem dopadla,jinak jsem zjistila ze se rodi nebo cekaji same holky my jeste nevime co to bude a muj to chce jako prekvapeni....tak se poradne snazte! 😉 😉 😉 😉

ipuska
4. kvě 2009

Ahoj holky, jdu vás pozdravit. Už jsem tady dlouho nebyla. Koukám Mar, že budeš za chvilku maminkou 🙂 😉

dennisa
4. kvě 2009

Teda, samá těhulka 🙂
Holky, s tím musíme něco provést 😅

Jinak samozřejmě všem těhulkám moc držím palce, ať je všechno v nejlepším pořádku 😉

zuzka.o
4. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Denni, máš pravdu, samá těhulka, s tém musíme něco udělat! Takže holky, hup šup do snaženíčka, ať nám rostou bříška 😵

Musím říct, že jsme se teď moc amoc snažili, takže tomu věřím, že se to teď povede! Už aby bylo 15.5., to má dorazit mrcha!

A co, dalo vám velkou práci, aby vás neupálii??? 😀

dennisa
4. kvě 2009

Zuzko, tfuj, tfuj, tfuj, ať to konečně vyjde 😉 🙂
My pomalu začneme další kolo snažení, dneska jsem 7 DC, zítra se mi vrací manžel z pracovní cesty, no akorát 😅

Holky, já musím máknout, asi před půl rokem jsem bráchovi řekla, že na jeho svatbě už budu těhotná, aby ušetřil za mě za alkohol 😀 😀 (samo ve srandě), no a brácha se žení v červenci, to mám fofry 😀 😝

jarka09
4. kvě 2009

Ahoj holky, já jsem po tom všem ještě dostala nějakou chřipku - doufám, že ne prasečí 😀 takže jsem brala antibiotika, takže se můžeme začít snažit až teď. No, ale mám cca polovinu cyklu, tak uvidíme. Nechci si moc dělat naděje, abych pak nebyla zklamaná, navíc mám ještě trochu nervy z toho, aby se mimoděložní neopakovalo, tak to tak v sobě pořád řeším. Pozítří jdu do jednoho centra na ultrazvuk a taky by mi měli dělat to vyšetření průchodnosti, co jsem se tomu tak bránila, tak jsem z toho nesvá, ale říkám si, že když bych náhodou v pohodě otěotněla, tak by se to všechno vyřešilo a bylo by to tak nejlepší, no uvidíme, dám vědět, každopádně mám radost z toho, kolik je tu těhulek, tak držím pěstičky 😉

dennisa
4. kvě 2009

Jarko, tak ať ti to vyšetření dobře dopadne!
Já bych taky chtěla vědět průchodnost toho zbylýho vejcovodu 😖 Holky, nevíte, to se dělá? Udělají třeba laparku na průchodnost jednoho vejcovodu??
Totiž, co jsme se začali snažit, tak se u mě taky přihlásil strach a velký obavy, aby to zas nebylo mimoděložní....
Vidím to až dost černě, že by se to mohlo zopakovat a bojím se. Vím, neměla bych uvažovat tak pesimisticky, ale nejde tomu poručit....jsem hrozná 😖