Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
19. kvě 2009

Zuzi, to jsem moc ráda, že už nemáš depku 😉
Na mě přijde asi během pár dní, až to dostanu, ale zatím se úspěšně bráním 😝

zuzka.o
20. kvě 2009

To jsou ty hormony! Depka jako by se vytratila za minuty na minutu 🙂 Nejhorší je ta nejistota ke konci, když už to člověk dostane, tak je vyřešeno. A už se těším na další snaženíčko 😵
Třeba to už nedostaneš 😉 To by bylo super!!!!!!

bocjanka
20. kvě 2009

Ahojte ak sa môžem pridať, tak som tiež po mimoděložnom. Zobrali mi pravý vajcovod. Dnes som bola na pohovore v centre asistovanej reproducie. Všetci boli velmi milí, ochotní pomôcť, všetko mi podrobne vysvetlili. Pani doktorka mi povedala, že tento mesiac mi dozreli dva vajíčka a to na obidvoch stranách. Zobrali mi krv na všetky možné vyšetrenia a bude mi plánovať aj to kedy sa presne treba snažiť. Bola som maximálne spokojná, sú to odborníci, takže som rada, že som tam išla. Všetky tieto vyšetrenia sú skoro zadarmo, preplácajú to poisťovne resp. sa platí menší poplatok cca.60,-Kč za sedenie. Mala som neochotného doktora, tak som si povedala, že to skúsim v centre. Takže sa nebojte a nechajte sa vyšetriť.

jarka09
21. kvě 2009

Ahoj bocjanka,
já taky hned zašla do centra, na jednu stranu to pro mě bylo stresující, i když byli milí, ale na druhou stranu vím, že vše ostatní máme ok, tak mě to taky trochu uklidnilo. Teď mě ještě poslali na genetiku a pak už chci mít od doktorů na čas pokoj, už je toho na mě nějak moc..
Jinak vám, holky, taky musím říct, jak jsem se vypsychovala...Asi před týdnem jsem dostala nevyvratitelnej pocit, že jsem určitě těhotná (nalitý prsa, často na záchodě atd..). Jen pro upřesnění, při prvním těhotenství jsem to tak fakt měla, že jsem už před tím, než měla dorazit MS, na sobě příznaky cítila. Tak teď jsem se přesvědčila, že to tak je. MS jsem měla dostat teď v pátek (pozítří), jenže včera ráno jsem začala špinit a tak přesně probíhalo moje první mimoděložní, takže jsem - sice navenek v klidu, ale uvnitř sebe jsem začala hysterčit, že je to tu znova. Objednala jsem se k doktorce a ještě včera odpoledne mě vzala. Můžu teda říct, že s tím, že mi začala MS jsem u doktora fakt ještě nebyla 😀 Doktorka to ale vzala v pohodě, pitomce ze mě neudělala, i když mohla, byla moc milá, a říkala, že když MS příště nedorazí, ať si udělám test a hned klidně 2-3 den po vynechání ať příjdu, abych byla klidná... no super... takže jedeme dál...
To jen malá story o tom, co všechno dokáže lidská psychika..Teorii známe - nestresovat se, myslet pozitivně!!! Jen jak se to převádí do té praxe?
😀

andree01
21. kvě 2009

Ahoj Jarko, ja se ti vubec nedivim, u me ty dve ms co jsem dostala po zakroku taky probihaj uplne jinak, nez probihaly ty predesla, kdyz jsem jeste byla cela. Me dokonce napadlo, jestli nahodou nejsem tehotna jeste z doby, kdyz jsem mela to mimotehu, protoze ja dostala normalne ms a uz jsem byla tehotna...
Chtela jsem se zeptat, ty jsi zasla aniz by te tvuj dr poslal do toho centra? Jako ze se jdes jen informovat, jak mate ted postupovat, jestli jsou nejake moznosti vysetreni, aby zjistili co ten zbyvajici vejcovod atd? A zjistovali ti uz tu pruchodnost? muzes mi kdyztak napsat do IP jak to probihalo, jake jsou moznosti toho zjisteni apod.? Me to mozna ceka taky, jsem byla pred tydnem u noveho Dr a jemu se ten druhy vejcovod nezda, tak mame jeste mesic vydrzet a pak se uvidi co dal. Jinak bysme se uz ted mohli taky znova snazit... ☹ Dik, And

zuzka.o
21. kvě 2009

JARKA: psychika je mrcha! Je to tak, že příznaky si můžeme vsugerovat. Já se před MS taky vždycky strašně pozoruju, .... a pak jsem o to víc zklamaná! Jestli ti někdo poradí, jak to nestresování převést do praxe, hlásím se taky o radu 😉

BOCJANKA: je super, že se k tobě takhle skvěle chovají, ... a taky že víš, že funguješ. Držím ti palečky, ať se vám to brzo zadaří 😉

ANDREE: neklesej na mysli, kdyby to s tím druhým vejcovodem nevyšlo, tak ještě je tady IVF, miminka se brzo dočkáš 😉

dennisa
21. kvě 2009

Ahojky snažilky 🙂

Jarko, to se ti vůbec nedivím....taky bych radši šla se vším hned k dr., než čekat. Já jsem právě taky i přes těhotenství měla normální MS v termínu. Takže mě teď každej měsíc, když dorazí MS napadá, jestli nemám testovat, pro jistotu.

Kdybych v tom lednu nedělala test i přes MS, tak nevím, nevím, kdy bych zjistila, že jsem těhotná. Takhle jsem to podchytila včas.

Holky jsem dneska 24 DC a jsou to nervy 😅 Už 4 dny mě bolí břicho, že vím, že to každou chvilku přijde, ale ta malilinkatá naděje tam ještě je, do neděle se rozhodne 😉

zuzka.o
21. kvě 2009

Denni: tak to byla klika, že jsi testila a na mimoděložní se přišlo včas. Tak testni už teď, budeš mít jistotu, jestli jsi těhulka..... moc bych ti to přála 😵 Vždyť jsi měla krátké cykly, takže třeba už přesluhuješ a jsi těhule ..... testníííííííí ...... 😀

dennisa
21. kvě 2009

Zuzko 😀 😀 Ráno jsem byla na úřadě a pak ve městě a co myslíš? 😅 Šla jsem okolo lékárny.....měli tam jen Mamatest comfort, taková ta umělohmotná tyčka a drahej, no koupila jsem ho 😝
Ale nic.....jen asi po půl hodině něco strašně slabýho, což bude asi, jak to bylo nasáklý, jen obrys.
Další test možná až tak v pondělí, ale to už bude asi zbytečný 😖

No v pondělí mám pohovor kvůli práci, to by byl docela gól zrovna teď otěhotnět 😀

Ale fakt to byl jen slabej obrys, rozhodně né čárka, takže holky v klídku jo 😀

zuzka.o
21. kvě 2009

Jéééé 😖 už jsem myslela, že to vyšlo.... ale není vše ztraceno! Třeba se mimi schovává a v pondělí těsně před pohovorem se ukáže.... to by teda byl gooooooool (a do vlastní branky) 😀

Ale já jsem nikdy neměla ani obrys. Buď sněhobílo nebo to, co mám v albu při mimoděložním. Takžeeee...... 😉

dennisa
21. kvě 2009

Koukala jsem na ty tvoje testíky při mimoděložním. Já jsem je tenkrát měla ukázkový, kontrolní čárka byla silnější, než testovací, takže z testu jde poznat celkem prd....

Ale jak jsem už psala, bolí mě dost břicho úplně stejně jako před MS a mám děsně citlivý prsa.
To bude spíš ta MS, ale hroutit se z toho nebudu. Momentálně bych byla ráda, kdyby dopadnul dobře ten pohovor 😉

jarka09
21. kvě 2009

Holky, všem nám přeju, aby to brzy vyšlo, ale ta psychika dělá svoje... Dennis, já teď taky byla zmatená, fakt jsem si myslela, že to tam je, taky citlivý prsa, bolest v břiše, no a v tom dorazila mrcha... 😒 což, jedeme dál, ne? 😅

dennisa
21. kvě 2009

Jarko, jasnýýýý, jede se dál 😉

Já jsem snad schopná si vsugerovat i // 😀 Fakt psychika je čarodějka.

zuzka.o
21. kvě 2009

Holky, já bych vám to těhu tak přála 😵 😵 😵 .... hroutit se nebudeme, ale kdyby to vyšlo co nejřív, bylo by to fajn 🙂

misa1982
22. kvě 2009

Ahoj holky zacne doba dovolenych a verim tomu ze kazda si s te svoji dovolene dovezete miminko v brisku vsem vam to preju a moc!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

dennisa
23. kvě 2009

Ahojky!
Tak já zatím držím a MS není. Ale jsem teprve 26 DC....času dost.
Včera jsem znova zkoušela test, jsem nepoučitelná 😅
Ale tentokrát jsem tam nic nevykoukala, tak jsem poprvé asi opravdu měla halucinace 😀

No uvidíme, dokud není MS, malá naděje je vždycky 🙂

dennisa
24. kvě 2009

Tak holky nic, MS dneska ráno dorazila ☹
A jako bonus mi bylo děsně zle a od rána zvracím 😔

Tak to jdu nějak vyležet a bude zas líp.

jarka09
24. kvě 2009

Hm, tak to je mi líto ☹ ale bude líp, ono se to povede 😉

zuzka.o
25. kvě 2009

Denni, to je mi líto 😢 Tak to pořádně vylež, příští měsíc se to povede.

shakra
27. kvě 2009

Ahoj holky,
koukám ,že s náma ta psychika dost mává 🙄 .Jsem přes 2 měsíce po mimod. a stále mám strach aby se to neopakovalo.I když dostanu MS nejsem si jistá jestli je vše Ok. ( Při mimo.jsem dostala MS sice zpožděnou,ale dostala). Stále trpím bolestmi na straně po odebrání vejcovodu,hlavně před a po MS.

Všem holky držím palečky a hlavně co nejméně stresu i když to jde ztěží.
😉 Jo holky a o červnu se říká,že je to měsic nejnejlepší na početí...tak se snažme!!! 🙂

jarka09
28. kvě 2009

Jojo shakro, mává to s náma, však víš!Já mám obavy taky, ale převažuje strach z toho, že nám vůbec nepůjde otěhotnět, tak nevím, co je horší!
Jo, tak s tím červnem to je dobrý, to abysme zahodily strachy a šly do toho. My jedeme koncem června na dovču, tak věřím, že se mi tam povede trochu vypnout a to by bylo, aby to tam nebylo 😀

dennisa
28. kvě 2009

Ahoj holky.
Nevím, co mám dělat ☹ Upřímně jsem právě úplně zpanikařila a vidím všechno černě.
Jak mi došla ta MS v neděli, tak mi sice bylo děsně zle, ale MS byla celkem slabá a hlavně krátká...pořádně asi den a půl, zbytek už bylo jen takový slabý špinění. Tak mi to nedalo, když jsem měla před MS nepatrnej stínek a dneska jsem znova koupila test. A je tam slabá čárka a do toho mě od včera slabounce pobolívá levá strana břicha, ani ne jako bolest, ale takovej trochu tlak, nic extrémního, ale je to cítit.
Holky, já už se vidím znova v nemocnici a chce se mi z toho brečet ☹ ☹ ☹
Zase MS a po ní slabá druhá čárka, to samý jako v tom lednu...
Co mám dělat???? Myslíte hned ráno jít k dr. bez objednání? Stejně nic ještě nikde neuvidí a nepozná...ale asi tam budu muset jít, mám šílenej strach ☹

jarka09
28. kvě 2009

Dennis, hlavně nepanikař. Víš, jak jsme si tady psaly o tom, co ta psychika všechno dokáže. Já si taky rozjela docela pěknou stíhu. Moje rada je, abys zítra zašla k doktorovi, řekla, co se děje a uvidíš, co ti na to řekne. Já abych se přiznala,tak těm testům z lékárny až tak moc nedůvěřuju. Rozhodující taky je, že výsledek, kterej odečteš až po uplynutí toho limitu, tj.myslím 10 min, není platný.Tj.jestli se čárka objevila po 10 min, tak bych se tím až tolik neřídila.U doktora ti naberou krev, zjistí případnou hladinu hcg. Taky ber v úvahu, že některý ženský menstruujou i při normálním těhotenství. Těch faktorů je hodně, hlavně se snaž se tolik neděsit a nepanikařit, zajdi k doktorovi a hned budeš mít více jasno, zatím jsou to hodně spekulace a to člověku moc nepřidá. Tak držím pěsti a uvidíš, že to určitě nebude tak zlý, jak to vypadá na začátku, když se není moc čeho chytit. Moc na tebe myslím!!!

dennisa
28. kvě 2009

Jarko, děkuju za rychlou reakci, já to neměla komu říct, manžel je na týden pryč a nikdo jiný tomu moc nerozumí, tak tím nechci nikoho zatěžovat.
Ta čárka se objevila skoro hned, tak do tří minut.....
A děsí mě, jak cítím tu levou (zdravou) stranu břicha....to není dobrý ☹
Tak já tam hned ráno půjdu, na UTZ stejně nebude vidět nic, ať tak nebo tak, tak si vydupu, ať mi vezme krev.
Pak je víkend, to se asi fakt zblázním ☹ Aby mě hned zítra nehnal do nemocnice. Ach joooo....

andree01
28. kvě 2009

Denisko,
Jarka ma pravdu, zajdi si k dr, nabere ti krev a budes mit aspon jistotu, jestli jsi fakt tehotna a zkus se s nim domluvit, jestli by ti ji nemohl nabirat cca co 3 dny a uvidis jak to hcg pujde nahoru. Uz vime, ze pri mimotehu jde pomalu. Tak budes mit jistotu. HCg se zacina vylucovat uz 6. den po oplozeni. A ta ms nic neznamena, dostala jsi ji sice i pri tom mimotehu, ale treba tak reagujes a budes reagovat na kazde tehu. NAvic pokud jsi ji ted mela slabou... Hlavne se zklidni, rikej si, ze ted to podchytite s Dr a budes sledovana a nejak to dopadne. A uvidis, ze to bude tentokrat vsechno ok. 🙂 tak se zbytecne nestras... A o mimotehu nemusi hned jit, taky si vem, ze telo taky porad jeste nemusi byt zhojene a tohle muze byt reakce. Tak hodne stesti a hlavne klid. 🙂 treba uz to mimisek citi a boji se zbytecne i za Tebe...🙂

jarka09
28. kvě 2009

No, jsem v práci, tak sedím na netu 😉
Jinak tvoje pocity chápu, já něco podobnýho teď taky prožívala, test jsem sice pozitivní neměla, ale taky jsem plašila, že jsem těhotná a mimoděložně, ale všechno se vyvrátilo.
Uvidíš, i když nic nebude vitět, tak doktoři přece jen ví. nevím, odkud jsi a jak rychle budou vědět výsledky tý krve, tak uvidíš. Možná tě radši na pozorování vezmou do nemocnice, ale je lepší být pod kontrolou, než aby se pak něco přihodilo. Vím, že se to lehce říká, ale fakt se snaž neplašit, protože to ti může akrorát přitížit. No, fakt na tebe myslím, není to lehký, ale tady ty situace prostě musíme nějak zvládnout a o to je to horší, že už jsme si to prožily, jinej by se nad tím možná až tak nepozastavoval... tak to bohužel je ☹

dennisa
28. kvě 2009

Holky, jste zlatý, strašně moc vám děkuju, potřebovala jsem aspoň malinko uklidnit, je to opravdu stresující, vy mě chápete...

Pokud mi bude brát krev, tak asi výsledky nebudou rychle, nevím, jestli tam je někde laborka, je to tu menší městečko. Prostě se mu zítra svěřím a ať se mnou něco dělá, od toho je doktor.
A doufám, že mi nevynadá, že mi doporučoval pauzu půl roku a teď je to teprve čtyři a půl měsíce 😖

Jsem opravdu ráda, že jsem to tu mohla napsat, je hrozný to nemít komu říct.

Do toho všeho jsem se zrovna vrátila z pracovního pohovoru, mám rozjednaný 2 práce, no to nevím, jak to všechno dopadne. Ale to teď stejně nevyřeším, zdraví je přednější.

halpa
28. kvě 2009

deni - já měla taky podezření na druhé mimoděložní a hned od okamžiku, kdy to podezření doktor vypustil z pusy mě začalo bolet na straně, kde mi vejcovod nechali. No a dopadlo to tak, že zrovna teď píšu jednou rukou, protože v druhé houpu náš malý zázrak. Budu držet palce,ať to u tebe dopadne stejně. 😉 Určitě zajdi k doktorovi, ať se v tom sama neplácáš, stejně bys nepřestala přemýšlet.

jarka09
28. kvě 2009

No, od toho sem chodíme, protože tady si rozumíme 😉
Přesně tak, je doktor, tak ať něco dělá. A jestli je alespoň trochu rozumnej, tak ti určitě nevynadá. Mu řekni, že ani nevíš, jak se to mohlo přihodit 😀
A uvidíš, bude to dobrý 😉

andree01
28. kvě 2009

denis, na utz je videt neco az po 5-6 tydnech, takze to ti zatim nic nepovi. Ale bolest vlevo nic jeste neznamena: ja treba do te LPS nikdy necitila bolest v levem podbrisku, ani jsem nikdy nemela bolestli behem ovulace a po laparce total zmena, picha me taky porad vpravo, kde vzali ten vejcovod, boli me i vlevo a mam normalne bolesti vsude az do krize. Ale uz to neresim, rekla jsem si, ze to je asi normalni, navic spousta z nas to tu popisuje taky.
A navic bolesti jsou pri tehotenstvi normalni, jak se zvetsuje a napina deloha... Vikendu se neboj, na vsechno je jeste brzo... A to hcg ti asi ted na zacatku rekne nejvic. pro klid at ti ho nabiraji treba i 2 x tydne, fakt. A uvidis jak poroste , melo by pry ob den narust na dvojnasobek. 50 - 100 - 200 - 400 atd...