Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
28. kvě 2009

Děkuju, děkuju 🙂
No skoro nevím, jak se to mohlo přihodit, hlavně jsem teda nepočítala, že by to šlo tak rychle, to koukám jak blázen. To byl teprve druhej pokus od pauzy.
Kdybych aspoň neměla teď o víkendu tu MS 😖 Byla bych klidnější. No to už teď stejně neovlivním...

dennisa
28. kvě 2009

andree - přesně jak píšeš. Od LPS jsem bezpečně poznala, kdy je ovulace, opravdu taková typická bolest a to jsem předtím neznala. A MS mám taky jinou, jinak a víc bolestivou. No jak se v člověku jednou hrabou, všechno je jinak.
Já myslím, že doktor nic neponechá náhodě, když jsem už prodělala mimoděložní, tak mě snad nepošle jen tak domů a odběr krve udělá určitě.

andree01
28. kvě 2009

A kdyby te chtel poslat dom, tak se nedej. Obcas je nutny vytasit i na dr drapky. Pri nejhorsim bez i za praktikem, tu krev ti muze nabirat a posilat taky. A ten tlak vlevo muzes mit i diky strachu vsugerovany... 🙂

dennisa
28. kvě 2009

To jo, jak tu o tom píšu, tak mě pomalu začalo bolet celý břicho. Psychika dělá svoje...
Ale je pravda, že ta levá strana je od včera cítit téměř pořád...třeba kdybych měla oba vejcovody, že bych takhle cítila obě strany, ale takhle s jedním to nemůžu vědět 🙂

jarka09
28. kvě 2009

Přesně - tohle dělá psychika. Já šla k doktorce s šílenejma bolestma a v momentě, kdy mi řekla, že jsem ok, tak bolesti přestaly a odcházela jsem naprosto v pohodě. Nikdy před tím bych nevěřila, že to může být tak silný. Ale síla sugesce je asi opravdu obrovská.

zuzka.o
28. kvě 2009

Denni, buď v klídku a zítra si skoč k doktorovi a nenech se odbýt. Ty odběry jsou důležité, abys pak byla v klidu. Moc ti přeju, abys byla v pořádku ..... a aby to bylo mimi 😵

zuzka.o
28. kvě 2009

Taky jsem před LPS neměla žádný bolesti, teď mě občas píchne na straně, co už není vejcovod..... Ovu podle bolesti nepoznám ani jsem nikdy nepoznala.
A bolesti břicha vsugerované znám moc dobře 😉

dennisa
28. kvě 2009

Ahoj Zuzko. Já Ti nevím, pořád mám ten divnej tlak vlevo....ale nebolí to vůbec, jen je to prostě divný. Ale teď (jak se tu přehnaně pozoruju) to je jakoby těsně pod žebrama, to je nějaký divný, tam asi vejcovod nebude 😀
Vejcovod je níž, jakoby u podbřišku ne? Nebo jsem mimo, já nevím...tak snad se neptám moc komicky 😵

zuzka.o
28. kvě 2009

Vejcovod je v podbřišku...... tak to je divný, že tě tam tlačí, co by to mohlo být? Zítra si k tomu doktorovi určitě dojdi a zeptej se ho na všechno. Od čeho ty doktory máme, ne? 😠
Nic si z toho nedělej, já taky z tý anatomie moc neumím, ale vejcovod to nebude na 100%.

A co ta tvoje práce, bude? 🙂

Jinak my jsme v plné výrobě, po depce kolem MS ani vidu ani slechu. Už jsem si pro sebe řekla, že to prostě bude až to bude. Uděláme pro to s manžou co bude v našich silách a když to tenhle nebo další měsíce nevyjde, tak se hroutit nebudu. JJ, ale předsevzetí jsou k tomu, aby se porušovala. Už to vidím, že když MS dorazí, tak mě to zase dostane. Ale optimusmus na prvním místě 😀

dennisa
28. kvě 2009

Tak vyloženě v podbřišku mě nic nebolí, opravdu to tlačí o dost výš hned pod žebrama na straně. No tak z toho moc chytrá nejsem 😖

Tenhle týden jsem byla na dvou pohovorech. Na prvním mi to moc nesedlo (náplň práce apod.), tak jsem tam dneska volala, že to nechci. No a dneska jsem byla na druhým, ale tam mám zas pocit, že jsem jim nesedla já 😀 Ale neva, zítra budou volat výsledek. Když mě nevezmou, nevadí, stejně tam mám dost složitý dojíždění.
No a ve finále mi dneska volal manažer z práce, kterou jsem dělala do minulýho roku, že by pro mě měl místo, kdybych se chtěla vrátit. Takže, ač se tomu divím, ještě si pomalu můžu vybírat 😅

Zuzi, ono to půjde, jen to třeba nevychází hned ty nejbližší měsíce po LPS, ale brzy bude. Podívej, co je tady holek už s miminkama nebo těhotných. Takže ono to půjde a do konce léta jsi v tom 😉 🙂

shakra
28. kvě 2009

Ahoj Denisko,pod žebrama může bolet pokud ti nesedlo nějaké jídlo ( může to být klidně i s ovoce i přesto,že si nikdy před tím bolestmi netrpěla) a taky těm bolestem napomáhají nervíčky. Neboj zkus se trošku dát do klidu a pro tvojí jistotu zajdi na gyndu.
Taky teď po LPS takovýma bolestma trpím.

Neboj ,neboj,neboj bude zase lépe. 😉

dennisa
28. kvě 2009

shakro, doufejme, že to bude v pořádku....i když se moc dobře necítím. Mám zas toho blbýho tucha, jako poprvé 😖 A ta levá strana břicha mě už tlačí celá...a to se snažím na to nemyslet, jenže to dost dobře nejde.

No nic nenadělám. Jen počkám na verdikt...

shakra
28. kvě 2009

denisko,já vím je těžké hodit to za hlavu. Budu ti držet palečky ať to dopadne dobře. Hlavně ráno šupky hned k lékaři !!!

jarka09
29. kvě 2009

Denisko, moc na tebe myslím a věřím, že tě doktor uklidní a že to bude dobré!!!!

andree01
29. kvě 2009

Jarko, vy uz se taky snazite po lps znova?
my jeste nee, pockame do cervence, to jedem do italie na dovcu a pak to zacneme znova pokouset. vim, ze budu stejne nervozni jako je tedko deniska. tak radsi at jsem doma a mam dr po ruce. nam se povedlo otehotnet poprve hned, tak snad to pujde i ted.
Jsem zvedava co napise dneska Deniska, kdyby ji to vyslo, udela radost nam vsem, ze to jde a celkem rychle. tak drzim taky palecky, pesticky...

misa1982
29. kvě 2009

Ahoj holky ja jsem zadnou pauzu ani nedodrzela otehotnela jsem hned po sestinedeli ale vubec jsem s tim nepocitala,taky jsem cekla na MS nakonec jsem ji mela jen jeden den takove spineni na dalsi den jen malinko spinila tak mi to nedalo a delala jhsem si test a vysli mi dve carky strasne jsem se bala ze to bude zase mimodelozni a taky jsem se bala ze mi doktorka vynada,po prvnim ultrazvuku jsem byla rada mimi bylo v deloze a doktorka mi rekla aspon vidite ze to jde ....dalsi ultrazvuk jsem si rikala aby to melo srdicko a kdyz jsem videla srdicko spadl mi kamen ze srdce pri kazde navsteve u doktorky ma clovek s neceho strach....A ted uz citim mimi kazdy den jak kope.Holky vsechno bude dobre ....

jarka09
29. kvě 2009

Jojo, my už to taky zkoušíme, vlastně už druhý měsíc. No, a jak jsem psala, taky jsem teď, když jsem měla dostat MS, chytla panicej záchvat, doktorce jsem stropila trochu hysterák a když mě prohlídla a žekla, že jsem v pohodě, tak jsem byla v pohodě i já. No, doufám, že to takhle nebudu mít každej měsíc 😀

dennisa
29. kvě 2009

Ahojky holky.
Děkuju, že na mě myslíte. No holky, asi takhle. U dr. jsem nebyla....Ráno jsem si udělala ještě pro jistotu test a vyhrabala jsem i návod, on je každej test malinko jinej. Sice jsem si jich za poslední rok dělala desítky, ale návod jsem nečetla. Tam šlo o to, že v návodu bylo napsaný, ponořit max. na 6 sekund. No a já to včera měla ponořený o dost dýl. Byl to nějakej levnej, mně neznámej test, takže asi se to prosáklo. Protože dneska podle návodu a po 10 min. ani náznak druhé čárky. Po delší době tam něco jakoby naprosto nepatrnej stínek je, ale to bude tím testem. Hodila jsem ho do koše a už to koumat nebudu. Ufffff, slyšely jste ten kámen, jak mi spadl ze srdce? 😅

Takže na gyndu jsem nešla, spíš bych se měla vydat na psychiatrii, jak jsem vyšilovala 😀

Řeknu Vám, že to mimoděložní nám asi pěkně zacloumalo s psychikou....nebo aspoň mě, jak můžete vidět 😵

jarka09
29. kvě 2009

No, já tu ránu slyšela až k nám do jižních čech 😀
Jsem ráda, že jsi v pořádku, na tu psychiatrii bysme mohly jít všechny společně, ne ... 😉

dennisa
29. kvě 2009

Jarko, tak to musel slyšet i můj manžel, on je teď kousek od Tebe 😉 Jsou s tchánem na rybách u nějakýho Staňkova, jestli znáš 😉

No takže na stínky si nehraju, břicho lehce pobolívá, ale to je zaručeně nervama. Zítra se mi už manžel vrací domů, takže kdyby cokoliv, jedeme hned k dr., ale já myslím, že to bude dobrý a byl to jen planej poplach 🙂

jarka09
29. kvě 2009

Staňkov znám, tam je hezky..
Já teda být na tvém místě, tak bych si na preventivní prohlídku zašla, třebas příští týden, mě to dost uklidnilo. Ale taky si myslím, že to je hodně nervama, no holky, my jsme fakt schopný si vsugerovat cokoliv... 😀 je tohle normální...???

dennisa
29. kvě 2009

No nevím, já jsem tam naposledy byla na konci února, tak doufám, že je všechno v pořádku.

Jarko není to normální, ale my se s tím asi budeme muset naučit žít, prostě já snad budu už plašit každej měsíc.
Živě to vidím 😅

jarka09
29. kvě 2009

Já při svém náhledu sama na sebe soudím, že mě toto čeká měsíc co měsíc, dokud se to nepovede. Myslím, že ti naši chlapi si s náma taky užijou 😀

dennisa
29. kvě 2009

Ještě, že jsem to včera manželovi hned nevolala, že jsem to napsala vám tady. Chudák by byl ještě zbytečně vynervovanej.
Ten si se mnou užije, to je pravda, všude to bude asi podobný 😅

Když to beru zpětně, tak jsem to mimoděložní tolik neprožívala, zvládla jsem to na svoje poměry ještě celkem dobře, protože jsem nevěděla až tolik o co jde, netušila jsem, jak velký jsou rizika, nevěděla jsem, že mi vezmou vejcovod......tohle všechno, když už teď vím, tak teprve teď se toho opravdově bojím....

shakra
29. kvě 2009

Ahoj Denisko,je fajn že je ti lépe 😉
Fakt hodně bolestí způsobuje psychika. 😠

A teď rada pro všechny snažilky: Dnes jsem mluvila telefonicky s bylinkářem Váňou a říkala jsem že jsem po mimo LPS odstraněn vejcovod a 2 roky se snažím otěhotnět.
Poradil mi : já i manžel pít ráno a v poledne odvar z Leuzey ( parcha léčivá)
a navíc jenom pro mně opět 2*denně odvar ze směsi bylinek- řebříček,měsíček,kontryhel,kořen vrbky úzkolisté.
Čerstvé asi všechny bylinky nenajdu,tak zkusím je koupit sušené.Jestli trochu věříte bylinkám,tak to můžete také zkusit.

zuzka.o
29. kvě 2009

Denni, tak tos byla včera ty, jo? V Písku najednou taková rána.... a on to kámen ze srdce až z M.Bol. 😀 😀 😀

Psychika se svinstvo se vším všudy! Ale musíme na tom vyzrát! Brzo budeme mít všechny pupíka a tu psychiku převezeme! 🙂

Taky jsem to své mimoděložní vzala dobře, ale kdyby se to mělo opakovat, tak bych to tak lehko nedala. Asi bych musela k psychologovi (při nejlepším). Ale na to teď nesmíme myslet. Musíme myslet jak? No POZITIVNĚ 😵

Denni a co bříško, ještě tě to bolí?

dennisa
29. kvě 2009

shakro, já moc na bylinky nejsem. Dostala jsem se akorát k romu, že si občas uvařím kontryhelový čaj. Moc mně to nejede 😵

Zuzko, jo jo, to bylo odsud ta šílená rána 😀 Jsme spíš mezi Prahou a MB, napůl cesty, v Praze jsem autem za čtvrt hodinky....ale to je nějak mimo téma 😀 No nic, já jen, aby jste věděly, kde bydlíme 😉 😅

Břicho lehce pobolívá, ale už ne vlevo, ale spíš uprostřed, ale to neřeším, jsem poslední dny psycho, tak se to projevilo. Měla jsem hodně starostí s tou prací, samý pohovory, pořád jsem byla vynervovaná, tak proto to všechno asi.

A holky, dneska se upeklo, že v pondělí nastupuju do práce 😎 To bude kruté po těch 4 a půl měsících doma 😀 Ale docela se těším zas mezi lidi.
Vracím se do práce, kterou jsem dělala 5 let, ale ještě za svobodna v rodným městě. Takže vím do čeho jdu, jen si pár věcí opráším, přesně rok jsem to nedělala.

zuzka.o
29. kvě 2009

Denni, gratuluju 😵 Tak v pondělí na tebe budu myslet 😉 Bude to krutý, ale pokud tě to bude bavit, tak to bude super!

zuzka.o
2. čer 2009

Denni, jak dopadl nástup do práce? Jsi spokojená?

A co holky, je něco nového?

dennisa
2. čer 2009

Zuzi, všechno úplně v pohodě, tenhle týden mám na rozkoukání a od pondělka už budu pracovat sama.
Jen doladím to vstávání, to jsem si odvykla hodně 😀

A myslím, že mi ta práce dost pomůže, mám 3 měsíce zkušebku, tak aspoň tolik nemyslím na případný těhotenství....