Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
10. čer 2009

Denni, v pátek má přijít mrcha, ale žádný příznaky těhu nemám...... takže asi zase nic!!! Ach jo! Jsou to nervy před příchodem mrchy! Holky, kdyby náhodou, budete první, kdo se to dozví..... slibuju 🙂 Ale už by to chtělo rozseknout, žádná nová těhulka.......

lucbra06
10. čer 2009

Holčiny jdu s malou ven,večer nakouknu.V nemocnici jsem nechtěla ani slyšet o snažení,jakej jsem měla strach.A ted už se nemužu dočkat 🙂 až budem moct.

dennisa
10. čer 2009

Zuzko, příznaky neřeš, na ně bych se nespoléhala...
To je krásný, že by jsme byly první, kdo by to věděl 🙂
Já mám v plánu, až se to povede, že bych to manželovi sdělila, až bych to měla potvrzený od dr., že to je opravdu těhotenství a v pořádku. Jen vůbec nevím, jestli bych to vydržela to tajit, já taková drbna 😀 😀

Osobně tipuju, že během léta tu někdo už těhotnej bude 😉

lucbra06
10. čer 2009

no to doufam,že budete během leta tehule.To bude hřát na srdíčku i mě 🙂 protože po vas jsem na řadě já 🙂 takže držim palečky moc,moc,moc

jarka09
10. čer 2009

Lucko, nenech se doktorama vůbec strašit!! Co oni někdy pustí z huby, to by se jeden divil. Mě jeden doktor - od pohledu od stolu podotýkám - předurčil, že určitě - jestli vůbec otěhotním - tak potratím, díky tomu, že mám zmenšenou dělohu. S tím mě nechal žít několik týdnů a pak jen tak mimochodem po ultrazvuku řekl, že jí nemám zmenšenou, tak že bere zpět. No, dovedete si představit, jak mi bylo! Takže holky, dejte na vlastní rozum. Většina doktorů mi říkala, že snažit se můžeme hned po první MS, kdy už nehrozí ty různé záněty a opravdu taky sdílím ten názor, že to tělo samo pozná, zda je na to připravené a dřív by k tomu otěhotnění stejně nedošlo, takže vlastní úsudek na prvním místě 😀

zuzka.o
10. čer 2009

Denni: já jsem si původně taky říkala, že bych tomanžovi řekla nějak slavnostně, ale on se vždycky tak nějak zeptá, kdy to mám dostat.... no a stejně bych to nevydržela! Potřebovala bych někomu říct, že se bojim, aby to nebylo znova mimoděložní,...... lepší manžovi než to vykecat celý rodině, ne? Rodince bych to řekla až by bylo těhu na ultrazvuku.

Jarka: souhlas, doktoři jsou hrozní, taky pro to jsem ho hned po mimoděložním měnila! Ta původní mě vyšokovala až hanba!!!!!

Luci: je jasný, že jsi po nás na řadě... a třeba budeš i první 😉

jarka09
10. čer 2009

Holky, já si taky říkala, že manželovi bych to řekla, až to bude jistý a až budu vědět, že je to ok. Ale na druhou stranu, budu nervní a tak ať si to se mnou vyžere, ne?! Určitě to budu potřebovat někomu říct a ne se stresovat sama, navíc vím, že on mě dokáže podpořit a uklidnit, takže s ním mluvím o všem a nakonec, je to i jeho věc, ne? 😀

dennisa
10. čer 2009

Tak jsem si přečetla, co píšete a přehodnotila jsem to 😅 Stejně bych mu to nevydržela neříct...nehledě na to, že on taky tak přibližně vždycky ví, kdy to mám dostat.

Jarko, ano, tak nějak to je i jeho věc 😀 Pravda pravdoucí 🙂

zuzka.o
10. čer 2009

Jarko: přesně tak, u plození jste byli 2, tak ať se taky nerví s tebou.

Holky, vím, že předbíhám, ale co manžílek u porodu? Ten můj moc chce a já taky 🙂 Vím, že to bude těžký a nebude to hezký pohled, ale prý si pak víc ženy a miminka váží

jarka09
10. čer 2009

Zuzko, tak tak, taky říkám, ať si to vyžere se vším všudy 😀
No, porod...doufám, že moc nepředbíháš 😉... myslím, že se na to hlavně oba musí cítit, když by tam chlap byl z donucení, nebo ne přímo z donucení, ale prostě by se na to necítil, tak jsem naopak slyšela, že by to mohlo působit i opačně - že ho ta žena pak bude trochu odpuzovat, někdo prý má problém i se sexem (ze strany chlapa). Asi se opakuju, ale musí oba vědět, že to opravdu chtějí a pak to může i pro toho chlapa být jeden z nejhezčích zážitků v životě..

zuzka.o
10. čer 2009

To je jasný, ale třeba některý ženský tam chlapa vyloženě nechtějí.... taky jsem slyšela o tom, že pak se ženou nemůžou spát, že jí vidí jen jako matku a ne jako milenku. Ale docela by mi vadilo, kdyby manžel čučel, jak dítě leze ven.... 😅

Předbíhám,... ale jen mi to napadlo, jak se na to díváte vy. Já kolem sebe nemám žádnou kámošku těhuli, který bych se na to mohla zeptat...... tak jsem vás využila (snad nezneužila) k rozšíření mých obzorů 😀 😀 😀 😀 😀

jarka09
10. čer 2009

No, můj brácha u porodu byl (mají kloučka 1,5 roku) a popisoval to vesměs kladně, jeho žena si to taky chválila, že jí hodně pomáhal. Ségra zase rodila císařem a tam její partner být nemohl, ale zase hned po porodu (ségra byla v narkóze) mu kluka donesli, takže byl vlastně první, kdo ho choval. Tak si myslím, že to své místo tam chlap má 😉

dennisa
10. čer 2009

Tak já manžela u porodu rozhodně chci! Už jsem mu to i říkala, tak s tím počítá 😀
On se zatím sice nevyjádřil na 100 % (je to předčasný to po něm momentálně chtít), ale můj názor zná....rozhodnutí pak nechám samozřejmě na něm, ale opravdu si ho tam budu přát.

Snad to pro něj nebude moc velký trauma, on doktory a nemocnice nemusí, když za mnou byl asi 3 hodiny po laparce byl pomalu víc bílej než já chuděra 😀

lucbra06
10. čer 2009

holky ja měla manžela u porodu a moc mi to pomohlo,opravdu dost.A hned jak jsem porodila řekl,že k dalšímu porodu jde taky že to byl nejkrásnější zážitek co kdy zažil 🙂 No jo už se mi derou slzy ☹

dennisa
10. čer 2009

Luci, neplakeeej... Zase si to zopakujete, neboooj 😉
Malá má moc pěkný jméno, Nelinku mám na pomyslném seznamu favoritů pro moje mimi 🙂
Známá má taky Nelinku, ale už odrostlejší, je jí 10 let 🙂

lucbra06
10. čer 2009

denis dik to vybrala moje mamka 🙂 holky jak dlouho jste se snažily i když to teda dopadlo tak jak to dopadlo.

dennisa
10. čer 2009

Luci, my jsme se snažili 8 měsíců, než to vyšlo...bohužel špatně....takže celkově se už snažíme od 1.5. 2008 a zatím nic....
Jak vy jste se dlouho snažili o Nelinku?

lucbra06
10. čer 2009

4měsíce o Nelinku,mate nějaké vyšetření už za sebou?Ale říká se že rok je taková normalní doba,takže se ti určitě už zadaří anebo už zadařilo 🙂

jarka09
10. čer 2009

my jsme se vlastně ani moc nesnažili, přišlo to nečekaně, ten měsíc jsme se spolu vyspali bez ochrany a hned to tam bylo 😉 škoda, jak to dopadlo ☹

lucbra06
11. čer 2009

no tak to bylo u nas taky hned u toho mimodelozního,ale nedopadlo to ☹ jarka už taky snažilkujete?kdy ty jsi měla laparo?

misa1982
11. čer 2009

Ahoj holky tak jsem byla vcera u doktorky vsechny testy mam vporadku miminko ma vsechno co ma mit a ma se cile k svetu.Termin porodu mi posunula na 1.11.2009 ale ja jdu cisarem tak si myslim ze to bude driv.Zatim jsem celkem pribrala 3kg.Nic me netrapi jen mi napsala rozpustne magnesko jednou dene,na dalsi ultrazvuk jdu 23.6.vecer po pate hodine prijde tam doktor ktery je specializovany na genetiku tak se jeste podrobneji podiva na mimi aby jsme vedely ze je vse v pohode,a v pondeli 15 jedu do Ostravy na ultrazvuk ze srdickem aby jsme vedeli ze ma vporadku srdicko a vyloucily nejakou srdecni vadu.Se tesim az tady budete psat ze jste nektera z vas tehule....

lucbra06
11. čer 2009

Ahojky,misa tak to jsi ty ta štastlivka 🙂 otěhotněla jsi hned po 1.MS,moc ti gratuluju určitě budeš mít krásný zdraví miminko.3 kg no tak otom se mi muže zdát ja přibrala při Nelče 30kg za celou dobu ☹ ale ted mam ještě mín kg jak před Nelčou.To bude asi klučina ne 🙂 ?

zuzka.o
11. čer 2009

Ahoooj 🙂
Luci, nebul, ono to dopadne dobře 😉

Miso: tak to je super, že je vše v pořádku, držím palečky na další vyšetření a UTZ 😉

Jinak holky, včera večer jsem začala špinit,.....takže zase houby s octem!!! Jsem to nějak včera přivolala nebo co! Tak zase příště.

Jinak já jsem otěhulila taky hned první měsíc 😉

monnni
11. čer 2009

Ahoj holky nemám moc času sem teď zajít, ale všem co zažily mimoděložní a hledají tady trochu podpory tak hlavu vzhůru...po druhé to bude už dobré. Také jsem měla první mimo a druhé to už je teď naše štěstíčko Lucinka. Moc Vám to všem přeji 😵, aby jste takový poklad také brzy měly.

zuzka.o
11. čer 2009

Monni: děkujeme za podporu. Za jak dlouho po mimoděložním se vám zadařilo? Jinak Lucinka je krásná 😵

dennisa
11. čer 2009

Zuzko, ta mrcha je nějaká nedočkavá co 😒 Co furt otravuje, když o ni nestojíme 😀
Holky tady je normálně tma a vypadá to na pěknej slejvák. Zítra ráno odjíždíme tak doufám, že nám to neproprší.....i když ono to je jedno, manžel říkal, že stejně nevylezeme z postele 😀 Nebo z vany, objednali jsme apartmán s obrovskou rohovou vanou 😝

zuzka.o
11. čer 2009

Jůůůů,Denni, to je romantika... vanička, šampíčko bubli bubli, nějaká mňaminka..... záviiiiiiiiiiiiiiist (ne, moc vám to přeju)
Tak to krásně oslavte.
Jinak Písek hlásí tma, slejvák, vítr a buřina! Kroupy zatím nikde.

Mrcha je to mrchatá! Že si nedá říct ..... no co, snad už příště nepřijde!

misa1982
11. čer 2009

Ja jsem pri prvnim (kluk)pribrala 20kg ale ted pri tom druhem tehotenstvi nemam nijak na nic chut....

dennisa
11. čer 2009

Tak tady už leje a je to síla, honila jsem prádlo po balkóně.
Hřmí a bojim, bojim, jsem sama doma, manžel dorazí až večer.

Na víkend se těším, na jinou dovču nejedeme, tak si to musím užít. Pojedeme pak někam až na podzim, až budu mít v práci nárok na dovolenou.

Co vy Zuzko plánujete na tenhle víkend?

dennisa
11. čer 2009

míšo, 3 kg to je jak nic. To já běžně nabírám i jako netěhotná 😀