Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
11. čer 2009

Luci, slibuju, že až budu těhu, tak na tebe budu prskat klidně celej den...... každý den prsk jeden 😀 😀 😀

mar26
11. čer 2009

dennis taky jsme to konzultovali s Dr....ale on že třeba po odtoku plodovky máme 4 hodiny dostat se do porodky. Nebo prostě vyrazíme, když budou kontrakce po 7 minutách, ne až po pěti...tak že to snad nějak zvládneme 😀

dennisa
11. čer 2009

mar, tak v Boleslavi jsem ležela kvůli tomu mimoděložnímu, tak to tam už znám 🙂 Přímo patro nade mnou byly porodní sály....doktoři mi tam přišli fajn a i sestřičky, takže možná se vyhnu Praze a budu rodit tam. Jééé, já už zas rodím, ach jo 😀 😀

dennisa
11. čer 2009

Tak my to máme autem cca 15 -20 minut, to snad stihneme 😅

zuzka.o
11. čer 2009

😀 Hihi, známou to chytlo, že prý chvilku počká doma.... a najednou strašný fofr, prý rodila už na chodbě na lehátku

zuzka.o
11. čer 2009

Denni, nic si z toho nedělej, já jsem rodila už mockrát, nedávno ve snu....hele a vůbec to nebolelo 😀

dennisa
11. čer 2009

Takovej bezbolestnej porod chci taky 😀
To je neuvěřitelný kolik já mám kamarádek a známých, co jsou těhotný nebo už děti mají. Jen nejlepší kamarádka zatím nic, ale tam je to kvůli tomu, že oni dítě ještě nechtěj, tak proto zatím není těhotná 😅

zuzka.o
11. čer 2009

HOlky, tak TOMUHLE říkám bezbolestný a rychlý porod!!!!!!!

http://www.novinky.cz/koktejl/170944-anglicanka...

shakra
11. čer 2009

Holky ono to tak časově naplánovat nejde.Žádné tabulky na porod nejsou.Mám kamarádky co rodily i přes 12 hodin a já jsem měla kluka venku ani ne za 2 hodiny od prvních bolestí.

lucbra06
11. čer 2009

holky tu listovku mam píšou tam že to je pro těhotný a kojící je ta spravná listovka 🙂 ???

jarka09
12. čer 2009

já myslím že jo, ono je více značek, ale listovka je to pořád jedna a ta samá. jak už tady někdo psal, je to hlavně pro těhotný, ale doporučuje se to brát i 3 měsíce před plánováním otěhotnění a to ti, Lucko, akorát vychází, ne? 😉

andree01
12. čer 2009

Ahoj holky teda jste se rozjely v te diskuzi 😀, uz abysme ty porodnice a porody resily doopravdy, co?!

Lucbro, ta listovka to je asi ona, pro planujici tehule se bere ob den a pro tehule a kojici kazdy den. Jinak ja jsem jeste po LPS brala wobenzym, aby se nerozjel nejaky zanet a musim rict, ze mi dost pomohl. je to i proti srustum. Ale je to zalezitost trochu financne narocnejsi, holky taky z diskuze to taky braly na doporuceni Dr.

Mar, tvuj gynekolog je asi z Chodova, nove z Kacerova, ne?! jestli jo, tak ja k nemu chodila taky, ale po mimo tehu jsem presla k jinemu, ztratila jsem k nemu duveru, nepoznal mimotehu, prestoze nic nenasvedcovalo spravnemu tehu. Ale treba chodis k jinemu...

Denni, uzijte si ten prodlouzeny vikend, my budeme rok svatby slavit mesic do zuzce 6.9. To je stejne hezky, ze jsme tu tri, svatby jsme mely loni mimi skoro po pul roce od svatby a vsem je kolem 30... tak snad se nam to podari tahnout takhle podobne dal a konecne to mimi bude tam kde byt ma a co nejdriv. 🙂

jarka09
12. čer 2009

My máme výročí svatby teď v neděli 🙂 bude to rok 😉

zuzka.o
12. čer 2009

Jsem moc ráda, že jsme se tu sešly ... máme hodně společného, svatby, data narození, data otěhulení...... 😵 Holky, moc ráda sem chodím, na radu, na pokec, na zvednutí náladičky..... 😉

Jarko: gratuluju k výročí, japa ho oslavíte? 🙂

Andree: měsíc po nás svatbička? To jsou mi ale náhodičky.

Listovka je jen jedna, stopro.

jarka09
12. čer 2009

Dík. Slavíme prací - stavíme dům 😉 ale v neděli jsme se dohodli, že si uděláme volno a oslavíme to. Zajdeme si někam na oběd, večer lahvinka, možná dárečky 😅 Taky chceme skouknout video ze svatby a udělat si procházku na místo, kde jsme byli oddaný. Jinak za týden nás čeká dovolená, tak tam si oddechnem. 😵

zuzka.o
12. čer 2009

Tak to jo, obídek je fajn.... no a na dovče si to vynahradíte 😉

lucbra06
12. čer 2009

andrea a to koupím normal v lekarně taky?nebo je to na předpis?a kolik to stojí?, 🙂

seb
13. čer 2009

ahoj holky, v říjnu 08 jsem měla mimoděložní, prasklo :(, v dubnu neprosperující těhu a v červnu // a hcg 214, myslíte, že to je dost, nebo bude zas mimoděl ? :(

lucbra06
13. čer 2009

SEB to je asi podle toho kolik jsi dní od početí,ale ja myslím že to je pěkná hodnota 🙂 Tak držim palečky a dej vědět jak jsi dopadla,ale na nejhorší nemysli bude to o.k 😉

andree01
14. čer 2009

Lucbro, ten wobenzym sezenes v lekarne bez predpisu, maji baleni po 200 nebo 800 tbl. Dr mi doporucil brat min 800 tbl. to stoji asi 2500 kc a bere se cca 15 tlb denne. Ja si koupila 3x200 tbl a brala to cca 2 mesice. Cena se pohybuje ruzne od lekarny, maji i rozdil 80 kc za krabku. je to proti zanetum, pry i srustum a myslim, ze mi pomohl, po operaci zadne problemy nebyly.

Ja se ted pro to druhy tehu snazim udelat maximum, cvicim mojzisovou, jim listovku, merim zkusebne BT, abych vedela kdy mam ovulu (mi to nevychazi ucebnicove, ale snad je to ok, teplotu mam 36,7 st a pak mi to klesne na 36,4 a tuhle hodnutu mam tri dny a pak to vystoupne na 37. tak mam asi ovuli tri dny... 😀 ) jeste chci jit na mobilizaci, protoze jsem mela zlomenou pater a Dr rekl, ze to mimotehu mohlo byt i od toho, ze mala panev je svalove spojena s pateri a ze jsem to po urazu mohla mit vsechno stazeny...uvidime.

Ale to maximum pro sebe delame ted kazda... 😀 Ale nejaka nova tehulky by mi urcite zvedla nadeji, ze to dopadne dobre...

lucbra06
15. čer 2009

Andrea děkuji za vyčerpávající odpověd 🙂 Ja bych taky proto udělala taky vše ani cena mě neodradí,ale už budu pomalu 3týdny od operace,tak nevim jestli to má ted ještě cenu.Nebo to se bere normalka?Kdykoliv???Taky čekam na novou těhuli,tak holky která to bude 😉

jarka09
15. čer 2009

Holky, no tak já to tento měsíc nebudu ☹ MS dorazila o den dříve, tak je to zase docela zklamání, ale za týden vyrážíme na dovču, tak to už se musí zadařit 😵

lucbra06
15. čer 2009

Jarka no tak dovča to jistí 🙂 nebud smutna ono to přijde,já vim no to se mi to kecá,ale až já budu moct tak na tom budu srejně 😉 jsem tady jedina co se těší až mrška dorazí 😀 už aby to bylo 😝

zuzka.o
15. čer 2009

Jarko, nebuď smutná..... já taky těhule nejsem.... uvidíš, že příští měsíc budeme obě dvě hlásit těhotenství současně 😉

Jinak mrcha dorazila taky o den dřív..... teda ale to byl masakr motorovou pilou!!!!! Ta byla snad ještě horší než ta první polaparoskopová 😖 2 dny ze mě lítaly cucky obrovský velikosti! Blééééééé

Slavnosti v Písku byly fajn, jenom to komplikovala ta hnusná mrcha! Ohňostroj se povedl na 1*. MIG21 a Šum svistu nezklamaly.

seb
15. čer 2009

ahoj, holky jsem šíleně vystrašená z druhýho mimoděložního :(
ve čt večer jsem byla na prvním odběru hcg 215 a dnes ráno ( 4. den) jen 470 :( na další odběr jdu až ve čvrtek, ale moc nadějdě to nevidím už :(
asi se strachy zblázním do tý doby, aby mi to neprasklo, když jsem sama doma, dr mi dala neschopenku

zuzka.o
15. čer 2009

seb, ještě neházej flintu do žita, mně třeba to HCG rostlo o moc pomaleji. Už si to přesně nepamatuju, ale v pátek asi 145 a v pondělí 180, takže to ještě u tebe neznamená mimoděložní.... držím palce!

zuzka.o
15. čer 2009

seb, jukni na odkaz, tohle jsem někde stáhla, jsou ho hodnoty HCG

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

seb
15. čer 2009

no trochu mě vykolejila sestra, nejdřív mi řekla, krásně nám to roste a pak mě schladila touhle hodnotou, spočítala jsem si , že jsem měla mít už nějakých 780, takže tohle je o dost míň :(

andree01
15. čer 2009

Seb, hlavne se uklidni, on i ten stres dela svy... a pak to HCG stresem roste pomaleji, vem si jak ted to telo musi byt zmateny, kdyz jsi ve stresu a ono je tehotny... podle myho ten narus hodnoty teda zrovna malej neni... 🙂 hlavne bud v klidu, mimotehu praska nejdriv tak v 7 tydnu... at se to zadari 🙂

zuzka.o
15. čer 2009

seb, třeba u tebe byla pozdější ovulace, tak to ze začátku postupuje pomaleji. Kolikátý jsi týden od posl.menstr?