Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
16. dub 2007

Já už jsem zkoušela taktizovat všelijak a stejně to není nic platný 🙂)) Tak ani dovču nepodřizujte naprosto ničemu a věřím tomu, že to vyjde právě ve chvilce, kdy to budeme nejmíň čekat... Teď už musím běžet, tak zatím papa a zase zítra 🙂))

blanuleplus
16. dub 2007

Pa a hezký zbytek dne 🙂

ivusa1
16. dub 2007

Ahojky. Tak jsem tu asi po týdnu. Na zítra jsem objednaná do Prahy k novému gynekologovi, tak jsem zvědavá jak to dopadne 😉 Také o víkendu očekávám MS, tak jsem zvědavá jestli ji dostanu nebo ne 🙂 Jak pak se máte?
Teď je moc krásné počasí, že jo, tak jsme o víkendu grilovali a s manželem jsme se váleli na sluníčku.
Mějte se moc hezky🙂
Pa Ivuša

maova
16. dub 2007

Zuzko, moc děkuju. Dneska je fakt strašný den, už abych šla spát a zítra snad bude všechno lepší. V práci než jsem odešla, tak mě rozčílili a pak jsem špatně pořídila ve spořitelně ohledně hypotéky a odečtu úroků. Fakt den b...c ☹

S těma masážema jsem se minule bavila s mojí masérkou, jak je to v těhotenství a říkala mi to stejný, že právě některýma hmatama se vyvolává porod a že se to v těhotenství nesmí. Tak taky chodím v týdnu po MS, ale teď už mi to dvakrát nevyšlo, tak doufám, že příště. Vždycky si tam hezky odpočinu 😉

Ahoj Ivuš 🙂 tak držím palce, abys byla s novým gynekologem spokojená. Koukám, že všechny čekáte na MS, tak vám všem držím palečky 🙂 Taky jsme grilovali, bylo ideální počasí, tak to asi nalákalo všechny 😉 Taky se měj hezky a zase brzy přijď 🙂

zuzan
autor
17. dub 2007

Krásné dobré ráno, holky 😉 Definitivne jsem se rozhodla, ze ode dneska drzim prisnou dietu, protoze kdyz jsem se rano videla v zrcadle, tak jsem se zhrozila... Jinak jsem ráno měla zase trošku krizi...Počítala jsem, kdy má MS přijít a je to přesně v den mých narozenin, tak to bude fakt super dárek...nějak nemám ani náladu nic slavit...dáme si s manželem skleničku vína a to mi bude stačit...rodinnou oslavu bych pro tentokrát vynechala, protože všichni ví, co bych si přála ze všeho nejvíc, ale s tím mi nikdo nepomůže...
Dneska vás pozdravím hezky popořadě 🙂))
Marti, tak jak je dneska? Je to lepší? A co pejsek, ještě utíká?
Ivčo, to je fajn, že se na nás taky přijdeš podívat 🙂)) A jak se cítíš? Pak musíš dát hned vědět, jak jsi u nového dr. pořídila a jak na tebe působí...
Blani, moc ti přeju, abys příští rok už opravdu byla doma s mimískem...zasloužíš si to z nás všech přednostně...
Luci, kdy ty očekáváš MS? Jen abych mohla křečovitě držet všechny pěstičky, aby už nepřišla...

maova
17. dub 2007

Hezké ráno 🙂
Zuzko, moc děkuju, dneska je to malinko lepší. Sice pořád cítím břicho i záda, ale zdá se mi, že malinko míň, tak doufám, že zítra už to přejde úplně. Jestli se ti nechce vůbec slavit, tak žádnou oslavu nedělej, udělejte si s manžílkem hezký večer a oslavovat můžete jindy. A uvidíš, třeba to bude naopak krásná narozeninová zpráva 🙂

maova
17. dub 2007

Ještě jsem našla něco, jak je to s tím jedním vejcovodem:

Dobrý den,prodělala jsem mimoděložní těhotenství a byl mi odebrán pravý vejcovod.jak moc velký to má vliv na možnost otěhotnění?Děkuji

Každý druhý cyklus bude ovulace na té straně, kde vejcovod není. Je sice popsáno a je možné, že vajíčko přejde k druhému vejcovodu a k otěhotnění dojde i tak, ale je to spíše výjimka. Takže naděje na těhotenství klesá na polovinu.
Jenže: některé ženy mají naději na těhotenství okolo 30%, jiné například 5% na cyklus. Záleží to hlavně na věku. A polovina z 30% je stále více, než u jiného oněch 5% při obou vejcovodech. Takže ve skutečnosti to není příliš omezující faktor.

zuzan
autor
17. dub 2007

Marti, díky...musela jsem si to přečíst 3x, abych si to mohla přebrat v hlavě, ale každá taková zpráva je povzbuzení 🙂)) Jinak už se moc těším na večer...dneska snad seženu to maso a večer budeme grilovat 🙂))

maova
17. dub 2007

Já jsem to taky četla víckárt 😀 Začátek je takový, že se člověk lekne, ale na konci zjistíš, že na tom vlastně tak špatně nejsme 🙂

Jé, tak to se budete večer mít. Dneska má být ještě krásně, tak je škoda to nevyužít. Já jdu dneska na kosmetiku, tak si tam hezky odpočinu 😉

zuzan
autor
17. dub 2007

Marti, přesně, jak píšeš...taky jsem se nejdřív zhrozila, že je to teda definitivně téměř pohřebená jakákoli šance, ale když jsem to přečetla víckrát, tak je to povzbuzující a hlavně reálný názor, kterému se dá plně věřit...Tak si večer kosmetiku hezky užij 🙂 Já jdu ve čtvrtek 🙂)) U nás v ulici bydlí holčina-kosmetička, tak si tím po večerech přivydělává, strávím tam vždycky 2 hoďky a odcházím maximálně spokojená 🙂)) Jak je u vás? Tady byla ráno pěkná zimice, ale už se to vybírá a sluníčko začíná krásně hřát 🙂))

lucikpetik
17. dub 2007

ahojky vsem, tak taky ten prispevek ctu uz asi po pate... 😀 jinak ja zuzi cekam MS uz kazdou chvili, podle me uz mela byt, ale kdyz si vemu, ze minuly mesic jsem mela zpozdeni 11 dni,tak uz se nad tim radeji napozastavuji....jinak ale uz mam takovy ten tlak v podbrisku, takze si myslim, ze dneska bude tady...
jinak vcera jsem byla na koncerte pehy a dneska mam zalehle v uchu a huci mi v hlave, myslite si ze to jeste prejde, protoze jestli ted budu kvuli blbeho koncertu litat po usnim, tak se asi smichy neudrzim...
a co dneska v praci? utika?

zuzan
autor
17. dub 2007

Luci, já mám takovéhle premenstruační tlaky-bolesti už asi 2 dny, ale MS čekám až v pondělí, tak nevím, čemu to přikládat...S těma zalehlýma ušima to přejde samo, uvidíš 🙂)) Když jsi vzpomenu na svá "mladá léta", tak jsme takové stavy mívala po každé diskotéce a do 2 dnů to vždycky samo odeznělo 🙂)) A jaký byl koncert? Koukám, že si život opravdu užíváš a téměř každý den máš nějaký kulturní nebo sportovní zážitek 🙂)) Já včera žehlila horu prádla, což mi zabralo celé odpoledne, pak jsem došla jen nafotit domeček, vykoupat se a spát 🙂)) V práci normálka, ještě jsem se nějak nerozjela, ale čekají mě ty půlroční restíky, takže to nehoří 🙂))

zuzan
autor
17. dub 2007

Jinak jsem si cca před 3 týdny objednala menstruační kalíšek (do 3 dnů dorazil), tak na jednu stranu se na MS z tohoto pohledu těším (nedělám si iluze, že by nedorazila), ale taky mám trošku obavy z manipulace s ním 🙂)) Pošlu vám sem odkaz na stránky, tak když budete mít chviličku, jukněte na to a pak mi prosím napište své názory...přijde mi to jako zásadní revoluce, ale na druhou stranu mě trochu zneklidňuje to, že se o tom nikdy nikde nemluvilo...je tu samostatné téma, kde si ho téměř všechny uživatelky nemohou vynachválit 🙂))
www.menstruacnikalisek.cz
www.kalisek.cz

lucikpetik
17. dub 2007

jo jo zuzi, rikam si proc toho nevyuzit, kdyz to jeste jde...tak se snazim necim porad zabavit, tak zitra jdu jeste na supporty a kolera...to aby mi mohlo zalehnout v druhem uchu, jsem z toho ale dost na nervy...porad sumeni...jestli mi to stoji za to na stare roky 😀
no ja jeste dneska vydrzim a pokud dneska MS nedorazi udelam testik...maniak - to vis, co kdyby nahodou...
jinak se musim smat s tou tvou dietou - jsem na tom uplne stejne, zase jsem ji porusila a zase chci zacit znova - to je porad dokola...

zuzan
autor
17. dub 2007

To mi povídej 🙂)) Začínám s ní téměř každý den a vydržím s ní tak do doby oběda, kdy vyrazím do města a vždycky si nějakou tu ňamku dám...lepší fakt sedět v práci na zadku a nemít u sebe žádnou poživatinu, jinak neodolám...Dneska jsem si vzala na oběd 1 rohlík a 1 jablko (už teď přemýšlím, na co jiného bych měla chuť... A pak si říkám, jestli to má vůbec smysl, když nemám naprosto žádnou vůli...Jsem potvůrka, která si sama sebe vždycky ospravedlní tím, že před těhotenstvím není rozhodně zdravý tělo nějak drasticky týrat a zásadně měnit životní styl... Jinak s tím tvým užíváním, je to fajn, něco zažít, poznat a vidět něco nového 🙂))

lucikpetik
17. dub 2007

koukala jsem na ten kalisek, nevim, nejak si to nedovedu predstavit, tak jsem zvedava, co budes rikat....

zuzan
autor
17. dub 2007

Pak dám vědět, jestli budu spokojená 🙂))

lucikpetik
17. dub 2007

jasne

blanuleplus
17. dub 2007

Ahoj holky, přeji krásný sluníčkový den 🙂

Marti, myslím na Tebe. Včerejší odpoledne jsem strávila zas v bolestech a dnes to ještě pořád pobolívá (hlavně pravá strana). Podle teploty bych měla být asi druhý den po ovulaci, tak se děsím, jestli to zas bude trvat až do MS... 😖

Zuzko, díky za podporu 😉 a za fotečky. Musí to být super, kouukat, jak vám roste domeček... Já se aspoň vyžívám v zařizování terasy. Koupili jsme si velké dřevěné mříže na popínavé kytky a dřevěné truhlíky. Musím to natřít a pak osázet kytičkama a už se nemůžu dočkat, jak si tam budem lebedit s manžílkem u kávičky 🙂 Jen aby to konečně s tou terasou dotáhli...ještě musí přijít jednou + se rozjela akce natírání zábradlí a zase mají skluz.
Jsem zvědavá na zkušenosti s kalíškem.

Ivuš, jdeš za tím gynekologem, co jsem Ti posílala odkaz nebo jsi našla jiného? Já jdu na kontrolu zítra, snad bude vše v pořádku...

Luci, jen si užívej. Já byla naposled na koncertě den před pravděpodobným otěhotněním, tak to mohl být pěkný divoch 🙂 Na Supporty se chystáme za 14 dní.

zuzan
autor
17. dub 2007

Ahoj Blani, je to boj, s těma řemeslníkama 🙂)) Chce to obrnit se pořádnou dávkou trpělivosti 🙂)) Máš krásný plány, s tou terasou, kytičkama atd 🙂)) Ty chodíš ještě na kontroly po laparoskopii? Já tam byla naposledy, když mi končil neschopenku a pak jsem přešla k novému, tak na vstupní prohlídce, ale jinak mě nikdo na žádnou další kontrolu nezval... Jinak kalíšek pravděpodobně vyzkouším příští týden, tak budu referovat 🙂)) Zítra se má razantně ochladit, tak naberte dneska ze sluníčka ještě hodně pozitivní energie a teplíčka, ať nám vydrží do té doby, než se na nás zas usměje 🙂))

blanuleplus
17. dub 2007

Já jdu na první prohlídku po zákroku. Minule mě neprohlížel a teď mi má stejně dělat i prevenci, tak to spojíme.
My máme rok starý byteček a stejně je tu ještě tolik reklamací, že mám pocit, jak kdybysme bydleli na stavbě. Od rána do večera tu někdo buší, vrtá...

maova
17. dub 2007

Ahoj holky, v práci máme teď samé změny a bohužel jsem se dneska dozvěděla, že nesmím chodit na internet 😢 Takže teď sem za váma můžu zajít jedině odpoledne, když přijdu domů. Dost mě to mrzí, ale co s tím nadělám 😢 Máme nového ředitele a tak se každý bojí co bude a takhle to dopadá.

Blani, děkuju. Snad tě to bolení brzy přejde. Jak dlouho tě takhle to břicho bolívá? Mě někdy jenom malinko jeden den, ale teď jsem fakt trpěla dost a delší dobu. Dneska před den už se to mnohem zlepšilo, teď teda zase horší, ale jde to. Taky se bojím co by to mohlo být, ale nejspíš nic. Uvidíš zítra na kontrole, tak pak dej určitě vědět, jak jsi dopadla. Ale věřím, že bude všechno v pořádku. Já jdu až v červenci, tak se pak na ty bolesti taky zeptám, jestli je to normální.

Zuzko, na ten kalíšek jsem opravdu zvědavá. Taky jsem tady tu diskuzi pročítala a jsem překvapená, jak jsou všichni spokojený. Jenom si to taky neumím úplně představit, ale asi jde o zvyk 😉

Blani, to ucho určitě ustoupí, koukám, že si hezky užíváš, to je dobře 🙂

A ať vám všem jde hezky budování baráčků a všeho, je to krásný, jak zařizujete 😵

zuzan
autor
18. dub 2007

Ahoj holky, Marti, to je škoda, že má s internetem útlum, ale abys z toho pak měla problémy, to za to fakt nestojí 🙂)) Snad už je ti dneska líp 🙂 Luci, jak dopadla oslava svátku? Nebo teprve bude? Blani, je to fajn, když si můžete budovat na svém a pro své libido 🙂)) Já toho mám dneska nějak hodně, tak sem jen občas nakouknu 🙂

lucikpetik
18. dub 2007

ahoj holky, tak Marto tak to je skoda, ze uz nemuzes na net...tak doufam, ze i tak na sebe narazime....
jinak dneska je pekne hnusne, alespon u nas, prsi, hned to zkazi naladu.....
zuzi oslava svatku v pohode, grilovali jsme, pili vinecko, takze pohodicka...
blani na supporty se tesim, jen doufam, ze mi zase nebude hucet v hlave dva dny, jeste porad to z pondelka neni ok....a napisu jake to bylo, at se mas na co tesit..
a jen tak mimochodem holky MS porad nic, tak mala nadeje..ale ne, nic nedoufam, netesim se, zase budu zklamana...

zuzan
autor
18. dub 2007

Luci a kolik dní máš od poslední MS? Dělala jsi si před měsícem testík, když jsi měla takový zpoždění?
Zrovna ráno jsem si říkala, jak se tím deštěm krásně vyčistil vzduch 🙂)) Už to bylo třeba a odpoledne se to má zas vybrat, tak tyhle přeháňky mi vůbec nevadí 🙂))
A co dietka? Včera jsem si koupila 2kg jablek a dala si závazek, že alespoň dneska si udělám čistě ovocný den 🙂)) Jasně, že už teď se mi honí hlavou, na co všechno bych měla chuť, ale zatím odolávám 🙂)) Máme tu pekářství kousek od práce, tak je to náročný, ale nikam nepůjdu 🙂))

lucikpetik
18. dub 2007

zuzi tak vydrz, nikam nechod a dej si jabko, jak te honi mlsna... 😀 to jsou rady, co? kdyz ja tady cpu zajice velikonocniho a bonbonieru z narozek...jo a kdy ty mas ty narozky?
a kolik dni od posledni MS no 33 den....

zuzan
autor
18. dub 2007

33 dní už je dost, to čekání je pěkný zápřah na nervy, co? Narozky mám v pondělí 23.,ale v mém věku už není co slavit 🙂))
No, a právě jsem se vrázila zvenka, původně jsem se šla projít (je mi jasný, že bych neodolala 🙂, ale potkala jsem spolužačku ze základky, kterou jsem té doby neviděla, tak jsme se zapovídaly na 3/4 hodiny a kdybych nemusela zpátky do práce, povídáme ještě teď, takže jsem hlady a k obědu fakt jen jablíčko 🙂)) Akorát se trošku obávám toho náletu na ledničku, jakmile padne večer ☹((

lucikpetik
18. dub 2007

jo tak nalety vecer na lednicku znam...hlady pak nevim, co bych snedla, tak si pro jistotu pecu pizzu 😀 a abych toho nahodou nemela malo, prihodila jsem tam krabi tycinky, ty mam rada takove pecene...tak doufam, ze to vsechno nesnim....
no o tech nervech mi neco povidej...
a kolik ti teda bude? 27, 28? jestli to neni tajne? 😀

zuzan
autor
18. dub 2007

Přesně tak...dokud jsem v práci, tak to není tak hrozný, ale jakmile přijdu domů, tak se sama sebe polituju (chudinka,celej den hladověla) a to je pak konec, vůle-nevůle, nacpu do sebe na co přijdu ☹
27 je mi teď, takže mi bude 28 a tajného na tom není nic 🙂
Hlavně musíš informovat, co u tebe, ale já věřím, že už MS nepřijde...
Nemáš nějaký speciální recept na pizzu? Hlavně na těsto? Mám ráda hodně tenoučký, ale nikdy se mi nepovede...

lucikpetik
18. dub 2007

tak specialni recept by byl, zajit do obchodu a koupit si hotovou, nebo jeste lepe, zajit si do pizzerky 😀 doma jsem delala pizzu jednou a uz nikdy vice bych to nedelala, dopadlo to hrozne...
informovat te budu neboj, ale MS prijde, vim to...uz me boli i v zadech, to mi tak dela..