Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
2. črc 2009

Lucbra: přesně si pamatuju, že ta 1.MS byla ta nejočekávanější a nej opěvovanější. Takže tvé nadšení a radost naprosto chápu.

No jo, musel to bejt záhul! A v tý době nebyl UTZ, takže se vlastně nevědělo, že čeká dvojčátka. Ona to teda prý tušila, že to bylo jiné než při tom prvním mimi. No a doktor jí tenkrát nevěřil, že čeká 2, jaký pak bylo překvapení, když při porodu vylezlo ještě jedno 😀 A měla to komplikovaný, myslím, že měla i cerkláž, nesměla chodit, tak občas lezla po čtyřech, teď aby se někdo staral o toho staršího,..... děs! Já bych to teda nedala! No snad budou dvojčátka ob generaci 😝 😅 😀 😀

No a to má i mamka narozky,.... jééé, těch příležitostí by se našlo! Jen kdyby to vyšlo.

dennisa
2. črc 2009

Já teda dvojčátka taky nechci, ne že by to nebylo roztomilý, ale kdyžtak cizí 😅
Taky v rodině jedny máme, ale ty jsou po umělým oplodnění, takže to se nepočítá 🙂

Zrovna jsem se nedávno mamky ptala, jak to vlastně bylo, když nebyl UTZ. Říkala, že díky tomu třeba s bráchou zjistila, že je těhotná až když cítila pohyby ve 4. měsíci 😀

zuzka.o
2. črc 2009

No, to je teda dobrý.... až ve 4.měsíci 😲 Teď se o to víc nervujeme, testujeme, hCGujeme, ulhtrazvukujeme,.... dřív to bylo snadnější. I když teď se zase vyhneme spoustě problémům, jsme víc hlídané.

lucbra06
2. črc 2009

To máte pravdu,pak jí budu nenávidět 😠
Holky kde máme dneska mar?Nedohnala jí bouřka do porodnice 🙂 ???

zuzka.o
2. črc 2009

No je to dost možný, takový dusno a vlhko s bouřkou by mohlo mimi donutit o odchodu z bříška.

andree01
2. črc 2009

Holky, ja si davam termin na otehotneni fakt do tech Vanoc, jak jsme si slibily... Zuzko, ted se na to vykasli a stresovat se budeme tak v prosincii a ono to urcite prijde driv... Ono se prej rika, ze cim vic se chce, o to vic to pak nejde.

jarka09
2. črc 2009

andree, máš pravdu, do Vánoc to tam musí být a to je času ještě habaděj. Ale taky to na mě občas padne, však to znáte. Teorie na jedničku, praxe ale jaksi pokulhává 😉

zuzka.o
2. črc 2009

Až na Vánoce, to nevydržim! To bude rok od našeho nevydařeného pokusu! To už bych ráda byla za půlkou těhu.

lucbra06
2. črc 2009

Tak já si dávam termín do unora 😒 ještě mam času do snažení moooře.
Ale vám to přeji,zasloužíte si to už.Potom věčnym čekání 🙂

zuzka.o
2. črc 2009

No jo, já si to vždycky náplánuju a pak prdlajs!!!! A akorát budu zklamaná....

jarka09
2. črc 2009

To já právě proto si dávám ty termíny pozdější, a když to vyjde dříve, tak jedině dobře 😉

zuzka.o
2. črc 2009

Pokud to nepůjde do konce léta, tak zajdu za doktorem a začneme to řešit. Sám mi to řekl, že když do léta neotěhotním,mám se zastavit a probereme co dál.

lucbra06
2. črc 2009

Zuzka to už budeš těhu,a když ne tak je doktor dobrej když se ti takhle nabídl,budeš pod dohledem a máš jistotu,že se to někam pohne.
Nevim proč by se to povect nemělo když jsi normálně otěhotněla,tak je vše o.k

zuzka.o
2. črc 2009

Lucbra: já vim, že není důvod, proč by se to nemělo řpirozeně zadařit, ale když já bláznim. To mi musíte odpustit, ty věčný kecy. S manželem to probírat donekonečna nemůžu. Prostě jak se ted kolem začalo hrozně těhulit, tak mi je to líto, že já k nim taky nepatřím..... Tak los pardonos, siňoritas 😀

lucbra06
2. črc 2009

Sinorita neomlouvej se já to beru bez pardonu 😀

dennisa
2. črc 2009

Zuzko, tak to jsi nezažila mě před tím lednovým otěhotněním, 8 měsíců snažení a furt nic, s manželem jsem to taky nemohla probírat nějak extra do hloubky, takže jsem s tím obtěžovala holky na diskuzi a pořádně 😅
Naštěstí tam kam chodím nás bylo víc takových netěhotnících, takže jsem se ztratila v davu věčných zoufalkyň 😀

Já fakt tipuju, že do konce léta to vyjde a ty půjdeš za doktorem z jiného důvodu 🙂 😉

zuzka.o
2. črc 2009

Lucbra: 😀 😀 😀

Denni: máš pravdu, moc to řeším a ono se ani nenaděju a mimi je v bříšku 😉

dennisa
2. črc 2009

Tak jsem to nemyslela, klidně to řeš dál, nejsem jiná 🙂 To nejde neřešit 😅

zuzka.o
2. črc 2009

Denni: neboj, já to řešit nepřestanu, slibuju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Teda jo, až najdu //, tak slibuju, ať se na místě propadnu, čestný pionýrský.... že to řešit teda přestanu 😉 😉 😉

lucbra06
3. črc 2009

Ahoj holčiny,kde se couráte 😀
Na mě padla dneska nějaká depka 😠

mar26
3. črc 2009

lucbra a pročpak?

lucbra06
3. črc 2009

Jééé ahoj mar,já už myslela že rodíš 😀
Já nevim poprvé od LPS mě napadlo že už nám to nikdy nepujde s jednym vejcovodem,že ho mam špatnej atd,já bych si nafackovala

zuzka.o
3. črc 2009

Lucbra: to znám, takový myšlenky se mi taky často honily hlavou. Chce to myslet pozitivně.

lucbra06
3. črc 2009

Zuzka dnes mě to popadlo poprvé
Já si to ani neumim představit už nemít uzlíček doma ☹

zuzka.o
3. črc 2009

Ale máš už Nelinku, já třeba nemám žáné dítě a když mě to popadlo, tak jsem si představovala, že umřu sama bez dětí.

mar26
3. črc 2009

lucbra ještě nééé a ani to zatím nevypadá 😀
neboj na tyhle myšlenky máš nárok a napadne to určitě každého...ono to zase přejde.
Je ale fajn,že máš doma už jednu treperendu a ta chce veselou maminku,tak hlavu vzhůru 😉

A vůbec, proč by to nešlo....podívej na mě...za chvíli budu mít prcka u sebe a jak to šlo 😉 ...všechny co vím, co sem chodily,tak se jim to zase povedlo 🙂...to vám musí dodat sílu a pozitivní mylšení 😵

zuzka.o
3. črc 2009

Mar: to jo, určitě ta informace je hodně cenná, že se to podařilo všem, co sem chodily. Ale to víš, červíček hlodá a hlodá,... 😉
Takže to u tebe zatím nevypadá? A kdy máš další kontrolu?

mar26
3. črc 2009

zuzko teď má dr. týden dovču,tak až 14. ...den před termínem 🙂

lucbra06
3. črc 2009

Jo kdybych neměla Nelču tak mě picne,ale jedno dítě nenahradíš druhým 😒
Já měla Nelinku v 21letech a říkám si díky bohu že jsme stim začala tak brzy 😉 ,já miminko chtěla hned po škole,s manželem jsme už 8let mě bylo 16 a jemu 17 😀

mar26
3. črc 2009

lucbra to je jasné že to nejde nahradit! Tak to ani nikdo nemyslí.
Ale fakt myslete pozitivně....je to sice těžký,ale jde to. Já si pak nějak nepřipouštěla,že by se to mělo opakovat.