Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
9. črc 2009

Halpi: budu se snažit, aby ta mrcha psychika nevyhrála, ale to víš, říká se to snadno a hůř plní. Ale slibuju, že se budu snažit. Včera mi to všechno nějak dostalo (aniž bych chtěla). Ale bude líp a ono se to určitě povede. Věřím tomu. Začala jsem brát kapičky kotvičníku (prý to podporuje ovulajdu) a začnu pít kontryhelový čaj. Víc pro to nejsem schponý udělat, k doktorovi se me moc nechce (třeba na folikulometrii)....
....sexu bylo víc v televizi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...to jsi mě dostala hahahahahha

neví některá, jak je to s tím kontryhelovým čajem? Má se pít do ovulace nebo celý cyklus?

zuzka.o
9. črc 2009

Larri: nechci tě strašit, ale asi to opravdu bude mimoděložní těhu. Já to měla taky tak. Špinila jsem, hcg rostlo hodně pomalu a těhu testy byly pozitivní. Musela jsem do nemocnice, kde mi udělali test na hcg, protože zase o trochu povyrostlo, tak mě vzali na laparoskopii, prý pro jistotu, že se do mě jenom kouknou a pokud to bude mimoděložní, tak zakročí. Skončilo to odebráním P vejcovodu, za 3dni jsem šla domů a týden od operace jsem byla v práci.
A bolesti jsem tady neměla.
Jo a revizi mi při tom udělali taky.

jarka09
9. črc 2009

Zuzko, ten kontryhelový čaj se prý má pít jen do ovulace.

larri
9. črc 2009

Zuzi,dekuji a v kterem tydnu ti to zjistili? Ja mam oba vejcovody nepruchozi,ale mam je tam,takze jsem na to pripravena.Akorat se mi zda doba hrozne dlouha nez se to povtrdi.
Ja bych snad sla na laparku dobrovolne.

Ty jsi sla po laparce tak brzy do prace? Ja na ni byla v prosinci a byla jsem soma skoro tri tydny.Ale mela jsem v tom Vanoce a jela jsem domu,tak i kvuli tomu.Ale stejne delam v restauraci,takze se ted taky nepohrnu.

zuzka.o
9. črc 2009

Larri: šla jsem na lpsk v 6tt+3, ale podezření trvalo tak týden. Já jsem v kanceláři, takže sedím a nemám žádnou námahu. V pondělí ¨na operaci a další pondělí u v práci.
A prý vejcovod praská tak v 8tt.

Jarko: díky za info, ¨..... a má se pít 1x denně???

larri
9. črc 2009

Zuzi,u mne maji podezreni asi 12dni,tak jsem z toho dost nesva a kontrolu mam az v pondeli.
Diky moc.

jarka09
9. črc 2009

Jak často, to nevím, já budu ráda, když zvládnu jednou denně 😎

zuzka.o
9. črc 2009

Larri: až v pondělí? Tak to nevypadá akutně. Ono pak záleží, kdy byla ovulace, jestli pozdějc, tak ještě ne utz nemůže být nic vidět. Tak pro to asi čekají, aby tě nemuseli zbytečně kuchat. Moc dobře si pamatuju na ty nervy!!! Držím palce ať je to v pořádku.

Jarko: to je ten čaj tak hnusnej????

larri
9. črc 2009

Zuzi,ja jsem po ivf,takze kdy byla ovulka vi presne.

zuzka.o
9. črc 2009

Aha, promiň, to jsem překoukla. Tak to je teda ale blbá prognóza. A jak to máš s průchodností vejcovodů? Kamarádka jde za měsíc na laparku kvůli IUI a IVF. Když jí zjistí, že má vejcovody neprůchodný, tak jí je radši vezmou, aby bylo riziko mimoděložního odstraněno.

larri
9. črc 2009

Ja chodim na ivf kvuli nepruchozim vejcovodum,ale mam je tam,bohuzel.Kdyz jsem byla na kontrole u dr.,ktera mne operovala,tak mi rekla,ze mame aspon jistotu,ze mimodelozni nas mine.Tak jsem z toho blba.

zuzka.o
9. črc 2009

aha, tak to jsem teda taky nepobrala. Takže ty nemáš v děloze nic vidět, roste ti hcg a mine tě mimoděložní????? Nerozumím tomu. A to jako k čemu ti tam teda ty vejcovody jsou?
Mimoděložní může vzácněji být i uchycené na vaječníku.

larri
9. črc 2009

Zuzi,v deloze neni nic videt ani okolo hcg roste,ale pomalinku,skoro vubec.O tom mimodeloznim mi rekla dr.v prosinci po laparce.
Chodim do CAR a kazdy dr.ma na odstraneni vejcovodu jiny nazor.Jedna mi rekla,ze by je odstranila,kdyby mne operovala a na posledni kontrole zase dr.rekl,ze to nedela kazdy,takze nekdo je tam nechava.
Tak si vyber.

Kdybych vedela na vsechny tyhle otazky odpoved,tak budu klidnejsi.Ale budu si muset pockat.

zuzka.o
9. črc 2009

Tak to já jsem teda slyšela ten názor, že je lepší vejcovod odstranit než ho tam nechávat, přece jenom se může stát, že by se mimoděložní mohlo "povést" i při neprůchodným.
Jojo, budeš si muset počkat. A není to nic přijemnýho. Takže v pondělí dej vědět, budu na tebe myslet 😉

lucbra06
10. črc 2009

Ahoj holky,koukam že taky budete pít kontryhel 🙂 dá se vypít mě docela chutná,hned si ho jdu uvařit když na to myslim.
larri tak držim palce at ti to dopadne dobře a dej nám vědět 😉 a drž se.
Zuzka ta pracuješ v cestovce??Kam s malou na dovču? 🙂 minulej rok jsme byli ve španělsku blbej přístup do moře,velikánský vlny a to furt knourala že chce domu,jinak je teda vodní tvor když vleze do bazenu tak nechce vylézt.Tak jsem přemýšlela nad Bulharskem nebo Tunis.

larri
10. črc 2009

lucbra,dekuji.Pokud chces jet do Tunisu,tak si zjisti,kdy zacina Ramadan.Vim,ze je to letos nekdy v srpnu,ale nevim od kdy.Bratranec tam jeden rok Ramadan chytil a nadaval.
Mam pritele z Tunisu,tak taky vim o cem mluvim.

lucbra06
10. črc 2009

A co je Ramadan 😀 ???

larri
10. črc 2009

To je svatek,kdy cely den nepiji a neji,ale pri zapadu slunce zacnou slavit.Kdyz tam byl bratranec,tak pry bylo vsechno zavrene a zilo se tam az vecer.Trva to asi mesic,ale opravdu nevim presny den.
Ja nevim co vsechno tam je omezene,aby si se s malou nenudila.

Kdyz delal pritel v Praze u araba,tak mel zkracenou pracovni dobu,kdyz byl Ramadan a tam to bude ve velkem.Spis se zkus zeptat nekoho,kdo tam byl v dobe svatku s ditetem.
Kamaradka byla mimo svatky se dvema detmi a byla spokojena.Bulharsko je pry pro naa levnejsi.Ale jestli nekdo dela v cestovce,tak ti poradi.

lucbra06
10. črc 2009

aha,tak dík za informace 😉 to bych se zeptala v cestovce na ten svátek 🙂
Mě stačí to bulharsko,manža vymýšlí 😝 já říkam čím kratší let tím líp 😀

zuzka.o
10. črc 2009

AHoooooj 🙂

Tak Lucbra, ramadán připadá na 22.8.-20.9.2009. Obchody mají přes den omezenou otevír.dobu, ale večer to tam začíná žít. Na hotelu byste to neměli pocítit. Nikdy si klienti nestěžovali, animátoři pracovali jako normálně, jídlo, bary, všechno šlapalo bez ohledu na ramadán.
Jestli ti můžu radit, zkus Tunisko, protože tam budete mít všichni o zábavu postaráno. Je to za pár korun, malá může mít pití, kdy chce, zmrzku, palačinky,..... All inclusive, stačí 3*hotel, můžu ti pak nějaké doporučit. Animační programy jsou zdarma, různé sporty (lukostřelba, volejbal, vodní polo, šlapadla, petanque,.... aerobic,.... klubové tanečky, disko pro děti a pak pro dosp, večerní programy,............)Vždy je na hotelu klima a bazén vč.dětského.
Bulharsko je fajn, ale zvolte vše jiné než Zlaté písky a slun.pobřeží, protože tam je draho. Vystavěli tam nově hotely a nechají si to řádně zaplatit. Nejoblíbenější letovisko je Primorsko, tam se dá domluvit i česky, jídlo ze za půl darma, prý i oblečení se dá sehnat za hubičku. Takže tam naprosto stačí penzionek bez stravy, na jídlo se tam hromadně chodí za pár korun.

zuzka.o
10. črc 2009

Larri: jak je?

lucbra06
10. črc 2009

Zuzka dík za vyčerpávající odpověd 😀
právě jsem slyšela že to tunisko je dobrý pro děti,le tam se letí aspon 4hodky co??

seb
10. črc 2009

zuzka: to jsou zajímavé info o tom Bulharsku ;)
v Tunisu už jsme byli, ale měli sme blbci jen polopenzi, tak to byla chyba, ale no co už, moře bylo krásný 🙂

zuzka.o
10. črc 2009

No, polop.bych do Tuniska nedoporučovala. Stejně si tam ten alkohol musíš koupit na hotelu. Arabáši mají zákaz chlastat, tak je tam ve městě snad 1obchod, kde to můžeš koupit.. Nebo v Hammametu je německá pivnice...a tam těch nalitejch arabů bylo.... 😕

Seb: jj, když budeš potřebovat nějaké info, napiš. Už v tom pracuju dlouho, tak mám celkem přehled o + a - různých zemí. Mým favoritem je samo Řecko.... a taky překvapivě Turecko.

Lucbra: letí se tam cca 2hod, na Djerbu 2,5hod. Pláže jsou písečný, pozvolna do moře. Jen neber pro dítě Tabarku. (sever Tuniska). To vám jako doporučili pro malý dítě Španělsko, jo???? To jsou dementi, tam jsou vlny a hned hloubka, to snad ví každej.

seb
10. črc 2009

v Turecku jsem taky byla, na velým okruhu Tureckem, bylo do dobrodrůžo, vozil nás tam turecký bus a chcípl někde v horách, nad silnicí skála, pod silnicí sráz a mobily bez signálu, tak sme tam stáli a čekali až někdo pojede kolem, po nějaký době jel kolem bus plnej mexičanů hehe, tak nás tam půlku busu narvali na stojáka a odvezli na nejbližší odpočívadlo, tam sme čekali několik hodin až přijede náhradní bus a v dálce slyšeli výbuch, tak sme si říkali, tak a jsme bez kufrů, vybuch náš autobus, ale naštěstí ne, vše dopadlo dobře 😎

zuzka.o
10. črc 2009

hihi, tak to teda ale bylo dobrodrůžo!

lucbra06
10. črc 2009

zuzka a kolik tak vyjde tunisko na osobu s inclusive na týden stačí 🙂

zuzka.o
10. črc 2009

Lucbra: to je různý, záleží kdy. Na přelomu července a srpna je to dražší než na konci srpna ... září je zase o něco nevnější. No a pak záleží na jaký lástík narazíš.
cca 8-15tis

lucbra06
10. črc 2009

Tak to jsem čekala víc,moc dík budu tě všude chválit 😀 začíná být moc lákavé to tunisko 😀

zuzka.o
10. črc 2009

Ono fakt záleží kdy chceš na tu dovču jet. Nejdražší sezona je podle mě přelom čvc a srp. A na co být tam v takovém horku. Úplně stačí konec srpna a celé září, kdy ceny jdou dolů. No a když si vyčíháš dobrý lástík a dorou cestovku, dá se pěkně ušetřit. Klidně ti nějakou dovču zařídím, jestli budeš chtít. Dělám to tak běžně i na dálku, email+fax+telefon. 😉