Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucbra06
21. črc 2009

denis tak to je paráda 😀 já bych taky šla někam na svatbu 😀 mnam mnam 😀
Holky to je počasí tady je zataženo a nic,moc teplo.Snad se to taky někdy vybere.

jarka09
21. črc 2009

Larri, já taky špinila docela dlouho, přesně si nepamatuju, ale kolem dvou týdnů, jestli z toho máš ale blbej pocit, tak si klidně na gyndu zajdi nebo zavolej, ať máš klid

larri
21. črc 2009

holky dekuji za odpoved,ale zrovna od vcerejsiho vecera jsem prestala spinit 😉 .Uvidim,jestli se to jeste rozjede nebo uz je konec.V pondeli jdu na kontrolu,tak uvidime.

Dekuji,ze mi tady davate rady,nemam nikoho,koho bych se na to zeptala.

seb
21. črc 2009

dennis: tak to zní báječně, jojo o Dětenicích jsem slyšela vyprávět veselé historky 😀 ,
larri: to je dobře, že už nešpiníš, tak snad už to bude ok a v pondělí ti dr. řekne víc 😉

zuzka.o
21. črc 2009

Ahoooj 🙂

Denni: počasí sice nevyšlo,a le koukám, že vám to rozhodně zábavu nazkazilo 😉

Larri: to je dobře, že jsi přestala špinit, teď už to půjde jenom k dobrýmu, uvidíš 🙂

seb
21. črc 2009

ahoj zuzko, jak se vede ? ;)

zuzka.o
21. črc 2009

Ahoooj Seb, jj, je mi fajn .....sice jsem strašně ospalá a upracovaná, ale je to dobrý. To víš, čas ovulajdy, snažení a tak optimismus letí až do nebe.... a pak ta čekací fáze je fuj(ale ta se mě teď netýká). Je pravda, že mám super náladu ještě z The Rasmus a celýho fesťáku, docela se mě drží (až se divim). Manžílek je nachcípanej z motorkářskýho srazu, tak snad to od něj nechytnu 😉

kalimero11
21. črc 2009

Ahoj holky! 🙂

Zdravím Vás po weekendu.

Denni, to je prima, že jsis vyčistila hlavu a užila krásnou zábavu. Mně se ségra vdávala v únoru a tajně a vzhledem k tomu, že je to jediný sourozenec, tak žádná další svatba nehrozí. ☹ Moc mne to mrzelo. Nepozvali nikoho z rodiny, ani rodiče. 😖

Larri, mně říkali, že mám počítat po laparo s klasickým šestinedělím, že v této době mohu špinit i slabě krvácet a je to v pořádku. Dokonce to může na pár dní přestat a znovu se spustit. Je to nepříjemné, ale přejde to... 😉 Před laparo jsem na střídačku špinila a slabě krvácela také cca měsíc a po laparo ještě asi 14 dní... Měla jsem pocit, že to nikdy neskončí. 😠

Nevíte, jak se vede Mar? Doufám, že už je v porodce a můj dotaz ji nerozčílí... 😀

mar26
21. črc 2009

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit 🙂

kalimero nerozčílí 😀 ...protože už v porodce jsem,ale už jen chvilinku,protože jdeme dneska domů..

porod nakonec v sobou 18.7. ve 13:50 😵 ....mám v albu pár foteček,tak mrkněte...je to to album s pokojíčkem

Mě to ani nerozčilovalo,ty dotazy, spíš tě to dostane do takové deprese..jako že sama jsi nervozní a teď se všichni ptaj a když je to 20 lidí denně už je toho moc,prostě hormony makaly 😀

Je tady něco nového? Nějaké //...nemám časík dočítat. Jdu si dát spršku,pobalit a pak nás vyzvedne manžel a hurá domů 😵

lucbra06
21. črc 2009

Ahoooj mar a natálko 😀 holky jste kočky 😀 máš to za sebou jupííí miminko u sebe,hned bych jí pomuchlala 😵 😵 holky moc,moc zdravíčka vám přeji

mar26
21. črc 2009

lucbra děkuji moc, jsem ráda,že to je za mnou....tolik těšení a když člověk vidí,že je malá v pořádku,je to nádhera 😵

lucbra06
21. črc 2009

Mar jo,jo krásnej pocit 😵 😵 a kolik malá měla výška,váha 😀 moc krásná je 😵

dennisa
21. črc 2009

Tak koukám, že to máte Mar už za sebou 🙂 Koukala jsem na fotky, bože, ta je taaaaaak krásnáááá 😵 😵 😵 😲 A moooc Vám to spolu sluší 🙂 😉
Takže obrovská GRATULACE k Natálce 😵

Až se doma malinko zaběhnete, napiš nám co porod, jak to všechno probíhalo a tak 😉

dennisa
21. črc 2009

kalimero, tak to musím říct, že by mě taky hodně mrzelo, kdybych na bráchový svatbě nemohla být. A ještě i kvůli tomu, že jeho manželka není jen moje švagrová, ale my jsme i skoro nej kámošky už víc jak 7 let. Mám je ráda oba strašně moc.

kalimero11
21. črc 2009

Mar, obr gratulace k narození Natálky! 😵 😵 😵

Krásná maminka a krásné miminko! 😅 Tak teď už to bude doufám jen o tom užívání si mimíska! Jaký byl porod, pocity, dojmy? Až budeš mít chvilku, tak napiš víc. Natálko, přeji Ti do života hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a úspěchů, abys byla hodná a krásná jako maminka! 😵
Jak dokážou být dotazy otravné, to znám. Mně se zas všichni pořád dokola ptají, zda již jsem těhotná... 😠 Zrovna dnes se zase kolega v práci dotazoval, tak jsem řekla, že nevím, i když už mám jasno. 😅

seb
21. črc 2009

jéééééé mar už je maminka :o) , Natálka je roztomiloučká, jůůů taky už bych chtěla hotový mimi 😵 , mocinky gratuluju 😵

jarka09
22. črc 2009

Mar: velká gratulace, natálka je nádherná, moc vám to sluší 🙂

zuzka.o
22. črc 2009

MAR: gratulujuuuuuu ..............ježiš, ta Natálka je tak nááááááádhernáááá, moc se vám povedla 😵 😵 😵
Hodně zdraví a lásky 😵 😵 😵
Jsem normálka naměkko 😢 😵 😵 😵

lucbra06
22. črc 2009

ahoj holčiny,no jo taky se dočkáme.Je to nádhera 😵 😵 když se narodí miminko,je to radost pro všechny 😵 😵 já už chci taky snažilkovat 😠 😀 a miminko a kojení a dětskej řev 😀 😀 a krásnej kočárek Mar musíš být nejštastnější na světě 😉

dennisa
22. črc 2009

Ahojky.
Mám pocit, že v tom vedru pojdu, nemám takový dusna ráda 😖
Volal mi brácha, dneska ráno dorazili do Turecka, mají to jako svatební cestu. 45 stupňů ve stínu, tak tam by bylo po mě 😀
Před chvílí mi odjel manžel na služby do práce a vrátí se až v pátek večer, tak jdu okupovat PC nebo se tu ukoušu nudou.

Kalimero, takže ze stínku už je dálnice?? 😉

kalimero11
22. črc 2009

Ahoj holky,
jakpak se máte? Kde se touláte? Vedro Vás zmáhá? 😨

Denni, už je tam dálnice. 😅 Jenom se neraduju, furt nějak nevěřím, že to dopadne dobře. 😢 Myslím, že by to mimoděložko být nemělo, na to je mi moc dobře, ale furt čekám, co se zas vyvrbí a tak jsem připravena na všechno. 😔 Asi bych měla být kvůli prckovi pozitivně naladěna, ale nejde to. Ale manža je spokojenej a veselej i za mne... 😵

Jé, Mar se má, už má tyto starosti za sebou a může si užívat holčičky... 🙂 Mar, jak zvládáš, jak jde kojení, co hojení po porodu a spánek v noci?

dennisa
22. črc 2009

Kalimero, děkuju za info, tak já ještě k dálnici nebudu gratulovat, až přideš od dr. ju? 😉
Ale stejně, věřím, že to vyjde 🙂
I když , co je jistý, však já taky měla teď skoro dálnice....proto píšu, že až Ti to dr. potvrdí. Nechtěla jsem tím říct, že Tobě to nevyjde, to neeeee... 😉
Ty jsi psala, že jste se o "tohle" snažili už od ledna?

kalimero11
22. črc 2009

Denni, jo od ledna. Ale měla jsem úplně rozhozený cyklus. 😖 Dokonce bych řekla, že pár těch cyklů bylo bez ovulace. Mrcha mě dohnala i 2x za měsíc. 😒 No, jsem ráda, že se to vyřešilo samo a už nad tím nemusím moc přemýšlet. 🙂
No jo, právě že i ta Tvá smůla mi nedovolí se radovat. Moc mne mrzí, že Ti to nevyšlo, taky si od toho moc neslibuji, ale snad... 🤐
Kdy se začnete znova snažit? A jak Ti je? Kam pojedete na dovču?

dennisa
22. črc 2009

Jééé, já Ti to tak přeju, aby to vyšlo!
Kdy jdeš k dr.???
A kolik tt asi jsi?
My se asi začneme snažit, až dojde MS, počítám do půlky srpna, ale strašně se bojím, tak momentálně nevím, jak se rozhodnout, jít do toho nebo ne???
Jinak je mi dobře, nic nebolí a psychicky jsem v pořádku, když se nepotvrdilo mimoděložní....ulevilo se mi...
Dovča nebude, jsem ve zkušební době a je zázrak, že mě nevyhodili 😅 Čekají na mě, v pondělí nastupuju znova do práce a docela se těším, nechci se už válet doma.

Držím moooc palce a podávej info! 😉

zuzka.o
23. črc 2009

Ahooooj holky 🙂

Tak já mám teplíčko ráda, ale 45bych fakt nedala. V půlce června byla jedna klientka v Turecku a tam předpovídali Turci, že na konce července přijdou tyhle strašný teploty...hm a koukám, že se jim to vyplnilo. Denni, kam bráška jel? Na Tureckou rivieru??? Jsem zvědavá, co? To je profesionální deformace. Když mi někdo řekne, kde byl, tak hltám další informace, abych pak mohla klientům co nejlíp poradit a příští rok se mi zase vrátili 😉

No Kalimero, to je super, že už je dálnice. Potichoučku gratuluju a moc ti to přeju. Je skvělé, že manžílek je takhle nadšený. Kdy jdeš k doktorovi? Abychom ti tady mohly držet palce, pěsti, zkrátka všechno 🙂 🙂 🙂

Holky, já jsem dneska nějak děsně pozitivně naladěná. Je mi skvěle 😀

dennisa
23. črc 2009

Ahoj Zuzko 🙂
Ještě jsem Ti zapomněla napsat, že moje teď už švagrová se jmenuje stejně jako ty 😉
No a můj brácha se jmenuje stejně jak já, jen nemá na konci -a 😅
Dělala jsem si ze švagrový srandu, že mi ukradla moje příjmení, taťka si zas dělal srandičky, že jeho dcera je teď Zuzka a ne já, že se to bere podle jména 😀

Zuzi, jeli co vím poblíž Alanye. Do Antalye na letiště a pak busem těch asi 100 km. Hotel prý super. Zjistím pak i jméno hotelu, kdyby tě to zajímalo 😉 Prý i místní říkají, že takový vedro je na ně až moc.
Já mám Turecko docela zmáknutý. Teda ještě jsem tam nebyla, ale jeden můj internetovej známej pracuje v hotelu v kanclu. Právě poblíž Alanye.Občas si píšeme.

myskaaaa
23. črc 2009

Ahoj holky, dočítám Vás,ale přesto, chci se poradit -
jsem v 5+4 tt,ale všechno je špatně a já mám nervy nadranc.
Po 5 letém snažení jsem otěhotněla, 2 dny těhot.příznaky jako blázen, ale všechny postupně vymizely... v 4+3 - 266hcg, 5+2 tt 401hcg... a zítra jdu k doktorce na krev a pro verdikt jesti nastoupím do nemocnice nebo ne. Poslední co mě bylo, tak mě bolely prsa,ale to už mi připadá že taky odeznívá...jinak si připadám absolutně netěhotně....to čekání je šílený!
Můžete mě prosím poradit z vašich zkušeností jestli by se mohlo jednat o mimoděložní? Začínám si být jistá...ale nešpiním vůbec,bolesti žádný. A při laparce pokaždé odstraní vejcovod?
Díky za vaše odpovědi.....

larri
23. črc 2009

myskaaaa,ja nevedela do posledniho dne,ze je to mimodelozni.Byla jsem sledovana,ale ja jsem spinila nebo krvacela,testy jsem mela pozitivni,moje nejvyssi hcg bylo 244.Na utz nic nebylo.Byla jsem na kontrole,na dalsi jsem mela jit za tyden,ale to uz jsem vedela,ze bude posledni.Ten tyden mi uz nebylo dobre a bolelo mne na prave strane.
Po laparce mi vzali pravy vejcovod,protoze o bylo v nem.Na to mne dr.upozornil,kdyz jsem lezela na sale.Ale protoze nevedel co mi zjisti,tak abych byla na to pripravena.Puvodne jsem byla hospitalizovana na revizi,ale nebyli si jisti,tak mne pripravovali na laparku.
Ve 13.15 jsem byla na kontrole a v 17.00 na sale.Asi meli strach,protoze ja cekala,ze pujdu na dalsi den rano.Nestihla jsem se ani bat,jak to bylo rychle.
Ja byla v 8tt,pred tim jsem chodila na utz,dokonce mi jednou volali z nemocnice odpoledne,at okamzite prijedu.
Hcg mi klesalo a mysleli si,ze se to vstreba samo.Za dva dny jsem sla na krev znovu a zvedlo se to.Opet kontrola,ale sla jsem domu,protoze se nic nenaslo.
U mne to trvalo tri tydny,nez jsem sla na laparku a priznam se,ze to bylo dost na hlavu.Vis,ze jsi podle krve tehotna,ale na utz nic neni,tak cekas,v cem je problem.
Ja ze zacatku jeste doufala,ze mi odeslo jedno embryjko a druhe se uhnizdilo,bohuzel tomu tak nebylo.

mysko,ja se akorat porad hlidala,jestli nekrvacim hodne a sledovala bolesti.

dennisa
23. črc 2009

Ahoj mysko. O tom čekání na verdikt něco vím, jaký to jsou hrozný nervy. Přeju, ať to nějak ustojíš!
Ultrazvuk Ti zatím nedělali, jen ty odběry HCG?
Na těhotenský příznaky moc ohledy neber, podle toho bych se neřídila, někdo nemusí mít vůbec žádný.
HCG by mělo obden narůst dvojnásobně. Takže asi všechno rozhodne ta zítřejší krev a určitě by Ti měli udělat UTZ, jestli uvidí něco v děloze.
Takže teď nejsem schopná Ti říct, protože klidně Ti zítra to HCG může hodně vyskočit a může to býd dobrý. Plus samozřejmě ten UTZ.

Když se dělá laparka při podezření na mimoděložní a to mimoděložní se potvrdí, že je ve vejcovodu, tak to myslím berou ten vejcovod vždy. Mně to takhle řekli v nemocnici, když jsem se ptala, jestli by třeba nešel zachránit. Nešel...

Moooc Ti držím na zítra palce a pak nám přijď napsat, jak jsi dopadla. Drž se!!!

lucbra06
23. črc 2009

Myska moje příznaky Hcg stoupalo hrozně pomalu,a malonko špinila jen třeba kapička po wc,ale nikde nic mě nebolelo.Nejdříve revize,odebrání krve opět to vyrostlo na hodnotu600 a to už jsem jela na laparku,odebrany pravý vejcovod.Nejhorší je to čekání 😒 držim palečky at to dopadne dobře a hcg ti vyletí nahoru a vše je tak jak má.