Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
23. črc 2009

Což ta první je docela dobá, ale pak ta v tom pupku....když jsem to viděla vyfocený, zvedl se mi kufr jak je to hnusný! Taky to máš takhle jako přes sebe?

Já mám v Tento počítač složku tý svý webcamery a v ní ti to nabídne vyfotit obrázek.... a je to 😉 já nejsem technickej talent, ale tohle je fakt jednoduchý.

larri
23. črc 2009

zuzi,ty si ale cislo....

Ted jsem si vzpomela,jak tady resime ty vejcovody.O vikendu rano jsme lezeli a najednou se mne pritel pta,jestli si myslim,ze se pri dalsim ivf zadari.Nez jsem stihla odpovedet,tak rika-az pujdes na kontrolu,tak se zeptej,jestli je sance,kdyz mas vejce bez vody.Koukala jsem na neho,je cizinec a vi,ze mam problem s vejcovody.Tak si myslel,ze me vejce nemaji vodu,jako vejco...vody.
Tak jsem poznala,ze uz mu radci nebudu ohledne naseho ustroji nic vysvetlovat. 😉

dennisa
23. črc 2009

Zuzko, radši tu kameru už nekoumu, nějak to nemůžu v PC najít a jsem schopná si něco odinstalovat 😀
V tom pupíku to mám taky divně, ten pupík vypadá jinak, než před operací. Ta jizva je teda malinká, ale vidět je.

Larri, tak to je taky dobrý, jak si to pěkně přeložil sám pro sebe 😅 No ale šel na to logicky, vejco-vody 🙂

seb
23. črc 2009

zuzko, víš, že tyhle firemní webky všechno co snímaj ukládaj v kopii na hardisk šéfovi ? 😀

zuzka.o
23. črc 2009

Seb: když já jsem sama sobě šéfkou 😉 😀 😀 😀

myskaaaa
23. črc 2009

Holky tak tady doma blázním, doceala me ta pravá strana bolela, sbalila jsem se do nemocnice,ted jsem se zklidnila a zas to moc nebolí..
Larri chodím do Gennetu.
A jsem v 6tt,ne ve 4 a na utz nic....tak pořád váhám jestli nejet do nemocnice nebo jestli plaším...mám to do Prahy 50km kdyby něco,tak mám prostě strach....

lucbra06
23. črc 2009

myska jo kdyby člověk věděl co se děje s tělem 😒 ale musíš vědět jak se cítíš a myslim že tě nevyženou nechají si tě třeba na pozorování a nemusíš se strachovat.Tak bud statečná,chápu ted určitě pozoruješ každý pýchnutí,ale nemusí to k tomu patřit.

kalimero11
23. črc 2009

Ahoj holky! 🙂

Dnes jsem byla v práci, většinu dne trávím venku v pohybu a dnes to teda bylo peklo! 😒 Ve stínu ukazoval teploměr 39C a já myslela, že pojdu. Vedro špatně snáším a když mám volno, tak v tyto dny sedím doma, ale dnes nebylo zbytí, v práci se zašívat nemůžu a tak jsem se pekla celých 12hodin. 😖 Přežila jsem to, ale doufám, že už mne další taková směna nečeká...

Teda, vy jste dnes byly pilné, tolik nových řádků přibylo... 🙂

Myskaaa, doufám, že alespoň Tebe mimoděložko mine, to přece není možné, aby nás neustále přibývalo. Kdysi bylo mimoděložko vzácností a v dnešní době už je téměř běžnou diagnózou. 😢 Čím to je, že nás tolik přibývá? 😨

Holky, měla bych být 4+2tt, k Mudr. vyrazím nejdřív kolem 6tt, spíš 7tt, pokud se tedy nevyskytnou nějaké problémy dřív. 😉 Dnes mě bolelo v kříži a byla jsem absolutně bez těhu příznaků, v jiné dny mívám slabé nevolnosti a bolení prsou. Tak snad to není předzvěst nějaké zrady. 😔

larri
23. črc 2009

mysko,ja byla sbalena do nemocnice 14dni

Myslim na tebe a treba to jeste bude dobre.Ale nepsala jsi,ze cekas na vysledky zitra?
Oni to pocitaji od posledni MS,ne od transferu.

dennisa
24. črc 2009

Ahoj holky.
Koukám, co Myska. Kdyby něco, hned bych frčela do nemocnice. Po těch zkušenostech tam příště radši pojedu zbytečně, než pozdě. Tak doufám, že to Mysko dopadne dobře. Dej vědět!
Kalimero, to teda včera muselo být šílený, já v tom vedru umírala doma, vůbec si neumím představit ještě pracovat 😖

Holky, tady byl včera konec světa. Po 17 hod. vypl proud, netekla voda a spustila se bouřka jak blázen. Nešly mobily, nemohla jsem se dovolat manželovi, byl někde v autě v Praze. Koukala jsem z okna, stromy padaly na zaparkovaný auta, všude větve, bylo to šílený. Byla jsem přes noc sama doma, o svíčkách, no já se bááála.
Elektrika šla až ráno a internet až od teď.
Dopoledne jsem byla na gyndě pro ukončení nemocenský a po celým městě jsou větve a stromy na zemi.
No zjistila jsem, jakej jsem strašpytel, takhle sama doma 🙂

zuzka.o
24. črc 2009

Ahoooj holky 😵

Myska: snad bude vše v pořádku. Taky radši frčím na planej poplach, než aby bylo pozdě.

Denni: taky jsem naprostej strašpytel, sama doma, ještě že mám pejska.Ona by mě ochránila kdyby něco. Ale podezřelý zvuky v noci nesnáším. Kdybych si představila, že jsem v baráčku sama.....bluhehe, se pokajdim strachy. Takhle v paneláku je to ok.
Tady byl vítr jako blbec.... padaly cedule, děsně se zatáhlo že byla tma jako v ranci, to jsem v cestovce končila, tak muselo být tak 17,45.... pár kapek deště a nic. Pak jsme byli na pizze, seděli jsme venku a bylo krásně, sluníčko pálilo. Jen občas sem tam fouklo. A když jsme šli domů, tak větve na zemi ..... fuj.

dennisa
24. črc 2009

No já se bojím i v bytovce, v baráčku by asi už bylo po mě 😀 Pořád se zamykám, když jsem sama doma, jsem asi malinko paranoidní. To mám z toho, že čučím na horory a podobný filmy a pak to všude vidím.

Tak na gyndě jsem ani nebyla u dr., jen sestra mi ukončila neschopenku a mám se objednat na prohlídku v srpnu, až mi skončí šestinedělí. Holky, já mám pocit, že jsem na tý gyndě furt. No za poslední půl rok určitě víc, než předtím za celej život. Ale aspoň jsem se zbavila těch nervů, když jsem dřív šla na prohlídku. Teď suverénně přijdu, hupsnu na kozu a nic to se mnou nedělá 😅

zuzka.o
24. črc 2009

Denni: taky se zamykám, z toho si nic nedělej 😉

No, taky jsem měla ten pocit, že jsem tam pečená-vařená! Teď si dávám oddech, ráda bych tam šla až tehule, ale když nebude zbytí, tak holt zase začnu "rozahovat nohy" 😅 Dřív jsem byla vynervovaná, že zase na tu prohlídku a fuj a kdoví co ještě...... no a teď si s doktorem i pěkně pokecám při prohlídce. Hele, tak alespoň jedno pozitivum na tom mimoděložním (teda dvě - že jsem vás holky poznala) 😵

dennisa
24. črc 2009

Zuzi, to jo. Sice jsme se teda mohly potkat na nějaký jiný a líp tématicky zaměřený diskuzi, ale zase tady máme společný, čím jsme si musely projít, tak i díky tomu si rozumíme. Hlavně se mi tu dostalo tolik podpory a jsem za to ráda 🙂
Chodím ještě na jednu diskuzi jinam, ale tam samo holky nemůžu furt otravovat s věcma okolo mimoděložního, ony to neprožily, tak můžou jen politovat, ale tady víte, co to všechno obnáší a tak.

kalimero11
24. črc 2009

Ahoj holky! 🙂

Myska zatím nepíše, tak doufám, že dobrý...

Larri - vejce bez vody, super hláška. 😀 😀 😀 To já minulý týden manžovi ukázala testík se stínkem a on mi povídá, no to je paráda! Jedna čárka znamená, že nám to vyšlo, že jo? A já že ne, že dvě čárky znamenají, že to vyšlo. A on na to, tak proč mi to ukazuješ, když tam je jen jedna? 😲 Tak mu říkám, že tam jsou dvě, že ten stínek se také počítá a on si test vzal do ruky a zkoumal, pak zakroutil hlavou, no neviděl nic... 😀 Ale dnes vyskočila čárka dřív než ta testovací a to už viděl od dveří... 😀 😀 😀

Denni, Zuzi - no, na gyndu snad nikdo nechodí rád, že? Také jsem si zvykla na tyto prohlídky až v těhotenství, kdy jsem kvůli rizikovému těhotenství docházela celých 8 měsíců pravidelně co 14 dní na prohlídky. To už jsem pak na stydlivost rezignovala. 🙂 Ale ono to zas přijde. V těhu se nám "tam bude dívat" tolik různých lidí... 🙄

Mar, kdepak jsi? Jak se vám daří? Malá je hodná?

Co plánujete na weekend? Já jdu dnes na noční, zítra budu dospávat a odpol. nějaký ten úklid. V neděli si vyšlápnu na Lysou horu a v pondělí jedu za tříměsíčním synovečkem a ségrou do Prahy. Už se na ně moc těším... 🙂

dennisa
24. črc 2009

Teda, že ta Myska pořád nic...snad to bude dobrý!

Kalimero, já bych na tu gyndu snad i chodila ráda, jenže tam zatím chodím jen se samýma pohromama. Ale s doktorem jsme uzavřeli malou sázku, že to nebude dlouho trvat a dojdu tam už regulérně těhotná 😉

Ten Tvůj manžel je typickej chlap, ten můj taky viděl //, až když na něj obě zářily 😀

Já mám víkend jasnej, manžel v práci a já doma. Mám do neděle tu neschopenku, tak se nikam moc nehnu.

Ty si pomazlíš malinký miminko, se mááš 😵 Naší neteři je 19 měsíců a už se moc mazlit nechce a chovat už vůbec ne.

zuzka.o
24. črc 2009

Chichííííííííííííííí, teď teprve jsem dočetla ty vejce bez vody.....to je super hláška 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

seb
25. črc 2009

teda holkyyyyyy, vy ste toho včera nakecaly 😀 , já vás musím nejdřív dočíst ...

seb
25. črc 2009

mysko, já myslím, že se ještě na UZ může teprve něco objevit, možná je jen moc brzo u tebe zatím neboj ;)
jinak mě říkali, že to může prasknout až okolo 1000 hcg, mě to ruplo nad 850 jednotek, byla jsem asi v 6tt, tak se neboj zatím by to prasknout nemělo, a kdyby jo, tak bys začala už aspon špinit, tak se neboj
já vím jaký to je být doma a strachovat se, byla jsem doma sama, přítel v práci a já se den co den strachovala co se stane a každý píchnutí mě vyděsilo, dr. mi furt trvdili, že to mimon není, že nemám bolesti, poslali mě jen na revizi a za týden po revizi mi řekli, že je vše ok a já šla domů a ruplo mi to ve vejcovodu ... soukr. gyn.klinika Hloubětín 😠

seb
25. črc 2009

jo jinak já se doma taky bojím a zamykám, zvlášt po té, co nám ve dvě ráno, když jsme spali vlezl do bytu zloděj a my slyšeli v ložnici, jak vržou parkety v obýváku a svítí baterka ... to byl horor ! 😨

dennisa
25. črc 2009

seb, no teda teď si to čtu s tím zlodějem a mám normálně husinu. To si vůůůbec neumím představit, umřela bych strachy 😖 Jak to dopadlo, manžel ho chytl??

mar26
25. črc 2009

Ahoj holky, děkuji moc všem za gratulace...v albu jsou zase nějaké nové fotečky 🙂

Pustili nás v úterý, vlastně 3 den, malá krásně saje a začala přibírat...v pondělí měla 3009g a v úterý 3150g a vůbec žádné problémy,tak jsme mohli jít
Včera na kontrole u doktorky už měla 3280g,tak je to fakt jedlík! Jsme moc ráda..jen je trošku přes den uplakanější,někdy i v noci,ale dneska se jen 2x vzbudila na kojení a jinak krásně spinkala.

a tady je průběh porodu

v pátek 17.7. ještě asi ve 23h nám odjížděla návštěva a říkala jsem jim,že porodím tak za týden. Šli jsme spát a ještě s manžou dělali plány na víkend,co budeme dělat a že tuhle noc se ještě uričitě vyspíme.
V 1:34...ještě si to pamatuju přesně jsem šla na záchod a divně mě bolelo břicho..ale říkala jsem si,že je to jako předtím, posíčci. Chtěla jsem to zaspat,ale přišel další a další a zaspat to nešlo,tak jsem si to psala, po jaké době to je. No a pak už jsem byla naštvaná,že se nevyspím a šla jsem do vany...manžu jsem vzbudila,aby se nevyděsil,že se jdu tak pozdě koupat,že to asi nic nebude,odcházela ze mě zátka,ale to jsem si říkala,že to může. Nejdřív se zdálo,že to ve vaně přešlo,ale nepřešlo. Kontrakce byly nepravidelný po 6-12 minutách. Manžu jsem nechala ležet,ale když viděl,že to nepomohlo,tak se nastartoval a šel si dát taky sprchu na probuzení. Já zatím seděla v obýváku a zapisovala kontrakce. Pak jsem vstala a najednou jako bych se počůrala ,tak jsem se lekla,jestli třeba nekrvácím, koukla a vychrstla na zem voda s krví....tak mi bylo jasný, že určitě pojedeme.
V klidu jsem se oblékla,dobalila vše potřebné a asi po 4 jsme vyjeli směr porodnice. Kontrakce byly pořád zvládnutelný lehoučkým prodýcháním a mezi nima mě humor neopouštěl. Do Neratovic jsme dorazili asi v 4:45 a při příjezdu mi začaly kontrakce do kříže..zatím to ale šlo. Nejdřív jsem šla na monitor...kde činnost dělohy i při kontrakci byla teba 0,tak jsem si říkala, hm tak to vypadám jak blb-nejvíc jsem měla snad 10.
Měla jsem ale vložku,tak na ní PA nalila nějaký rostok a zabarvilo se to do modra,tak věděla,že fakt mi odtéká plodovka a zavolala Dr.,aby mě přišel vyšetřit. Byla jsem oteřená na prst.
Dali mě na pokoj-nadstandart nebyl volný,ale dali mě na 4lůžák,kde nikdo nebyl,tak že dobrý...manža byl pořád se mnou-od příjezdu. Tak jsem si tam skákala na míči a tak a čekala, dostala jsem ATB kvůli streptokokovi do kapačky. Kontrakce pořád docela v pohodě, že Dr. když mě chodil kontrolovat,tak říkal,že jak se ještě usmívám,tak je to dobrý. Volala jsem svého Dr.,tak nevěděl,jestli to stihne,ale přijel ten jeho kolega...fakt super doktor!! Jak mi to šlo do kříže,tak jsem z toho šla 2x na záchod,pak si sice dala yal,ale to už bylo skoro i zbytečný. PA říkala,že kdo trpí na zácpu,je fakt lepší klystýr,ale když jsem jí řekla,že jsem byla 2X,tak byla naprosto v klidu a ať si dám yal. ATB mi pak dali znova za 4 hodiny,ale už jehlou do kanyly.
To bylo půl 1 a byla jsem otevřená na 3-4cm. Kontrakce se ale docela zhoršily-Dr. konstatoval, že s těmi křížovými bolestmi,mě může jen litovat. Manžel poctivě každou kontrakci masíroval a docela to pomáhalo. Šla jsem do vany, kde jsem byla asi 45minut, kontrakce už byli asi po 3 minutách a docela hnusný. Pak když už jsem to nemohla vydržet,tak jsem šla za Dr. a zjistil,že už jsem na 9cm...tak že vana to úžasně urychlila a šlo se už na sál.
Dr. udělal utz,řekl,že je malá v ideální poloze,ale museli jsme čekat ještě na dorotování hlavičky. Kontrakce byly fakt už docela k nevydržení a to nutkání na tlačení hooodně velký,ale člověk by tím mohl miminku ublížit a zkomplikovat si to,tak fakt zatne zuby a dýchá jak magor . No už jsem pak upřímně prosila i o epi...ale po té vaně už stejně bylo pozdě a spíš to byl jen pokus o útěk ..protože jsem zkoušela i císaře ...ale nic mi z toho neprošlo....on Dr. byl vtipálek,tak jsem se snažila taky.
Dostala jsem jen slabou směs čehosi-dolsin a nevím,ale na bolest to nezabralo, spíš v té krátké době mezi kontrakcema jsem si víc asi odpočinula.
No a pak jsem už fakt nemohla a řekla,že fakt už musím tlačit...no poslední přípravy a konečně mi to odmávnuli.
Tak jsem do toho šla z posledních sil...asi po 3 kontrakci už Dr. řekl,že vidí hlavičku..píchli mi oxytocin a na další kontrakci byla hlavička venku..před tím mi teda trošku nastříhl hráz,ale vůbec to nebolelo..jen jsem viděla ty nůžky. A PA říkala, už je venku hlavička, teď ramínko, druhé...už vidím ručičku...no hodně to pomáhá.
No a když byla už malá venku,tak hrozná úleva...hned jsem jí dostala na břicho..a já byla fakt šťastná. Hned se nerozplakala,tak to vypadalo,že jí budou muset odsát vodu...ale nakonec jo. Po dotepání pupečníku ho Dr. přestříhnul...manžel nechtěl...trošku se bál,ale jinak mi tam moc pomáhal, mluvill na mě, držel za ruku..hrozně podporoval a chválil.
Pak s malou odešel, na mytí, vážení atd.
Dr. mě opíchl mezokainem a zašil..asi 3 stehy,jen venku,tak to bylo rychlý. Pak se čekalo na placentu,tak jsem malinko zatlačila a byla venku..celá a já už to měla vše za sebou!
Odvezli mě na pokoj, malou přinesli na přisátí,pak si jí na dvě hodiny odvezli a já po těch dvou hodinách šla do sprchy a tak a pak už mi jí přivezli na pořád k sobě. Manžel mohl na pokoji být pořád s námi a slíbili,že nám tam nikoho nedají,tak že tam i spal a druhý den už jsme šli na nadstandart,tak super!
Tak to je asi v kostce vše....holky, bolí to,ale každý to může mít jinak a rozhodně to stojí za to!!! A porod od první kontrakce za 12,5 hodiny na prvorodičku prý normální,ale ten čas utekl rychle...fakt!
A můj monitor byl i při těch nejhorších kontrakcích na sále max. 40 a to jen výjimečně a to proto,že to šlo do kříže a ne do dělohy...tak že nějakých 80-100 jak se říká,že je před porodem,to bych se nedočkala.

Nějak nestíhám moc dočítat, jsou nějaké novinky? // a tak? 😵

seb
25. črc 2009

dennis: ne, nevěděl jestli nemá zbraň, ani jestli jich tam není víc, tak nás jen zamkl v pokoji a rozsvítil, což zloděje vyděsilo a utekl/-i

seb
25. črc 2009

ahoj mar, ještě jsem nestihla přečíst novinky, letěla jsem hned omrknout nové fotéčky 😀 Natálka je kouzelná a dělá krásný miminkovský ksichtíky, jak si tam podpírá ručičkama bradičku 😅

seb
25. črc 2009

mar: tak jsem to dočetla, uuuuuf normálně jsem na pokraji pláče, nějak mě to bere, je to zážitek i jen , když to takhle čtu 😅 Jsi hrozně statečná, žes to takhle všechno zvládla a dokonce bez epi ! 😵
Prosím Tě ten nadstandard se nahlašuje už při registraci do porodnice nebo až při příjmu na porod ?
A co znamená to číslo 40 na monitoru, jak píšeš ? Já si momentálně pročítám různý zážitky z porodnic, abych věděla kam se registrovat, ale musím říct, že mě to dost děsí, co ty ženy musej prožívat, nemyslím ted tu bolest, ale péči sester a někdy i drsnost doktorů, neochotu pomoci s prvním kojením, špínu ve sprchách apod. a a to jak u Apolináře, tak v Podolí, což mě překvapilo 😒 , asi v těch menších porodnicích v okolí Prahy bude ta péče o něco lidštější, než v těchhle předimenzovaných porodnicích, kde to jede, jak na běžícím pásu 😒

mar26
25. črc 2009

seb ten nadstandart až při příjmu...protože rezervace se udělat nedá, když se neví, kdy porodíš a je to prostě o štěstí,jak budou mít volno.

ten monitor kontroluje ozvy miminka...jo je jedna linka a druhá činnost dělohy. Těch 40 byla činnost dělohy-na tom se poznají kontrakce,jak jsou pravidelné a tak a k porodu by číslo mělo být od 80 a výš...já měla pořád tak 0-15 😅 , jet po oxytocinu na poslední tlačení mi to vylítlo na těch 40.

Jinak na Neratovickou porodnici můžu pět chválu...přijemné sestry, doktoři....prostě když rodit, zase tam!

zuzka.o
25. črc 2009

Mar: mám husinu, jak jsi to nááádherně popsala. Ve tvém podání je to celkem brnkačka 😉 Byla jsi moc statečná a zvládla to naprosto úžasně! 😵 Natálka je fakt nádherná princeznička 😵 😵 😵

dennisa
26. črc 2009

Mar, no nemám slov, malá je prostě k sežrání 🙂 😉 🙂 Je taaaak roztomilá 😲
A popis porodu je super, jak píše Zuzka, až se mi zdálo, že to taková hrůza nemusí být a že bych to jednou eventuálně mohla zvládnout i já 😅

Hned jsem koukala, jak máme daleko Neratovice, protože nejsi první, kdo si to tak chválí. Takže to máme 30 km, to by pak stálo za zvážení 😉

seb
26. črc 2009

taky jsem už koukala, jak daleko máme Neratovice 😀

mar26
26. črc 2009

holky my Neratovice máme asi 45km...dá se to v pohodě zvládnout,měla jsem teda štěstí,že jsme jeli k ránu, žádný provoz,ale rozhodně ta porodnice stojí za to!!

A děkuji za pochvalu Natálky, je fakt kouzelná,ale to každé miminko pro svojí maminku.

porod se zvládnout dá a to si myslím,že jsem ho neměla úplně nejlehčí,ale ani nejtěžší 🙂

Akorát Natynka přes den nechce spinkat a docela pláče,ale stejně ji miluju, myšku mojí 😵 😵