Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
29. črc 2009

To víš, při našem tempu těhotnění a netěhotnění a různých pohrom, každej den dobrej 😅
Jinej by za tu dobu měl už dvě děti a já ještě ani nejsem těhotná, tak nic nebudu odkládat 🙂

andree01
29. črc 2009

Holky, kdyz jste mely mimone, mely jste taky priznaky tehu silny? jsem se divala na stranky Dr a ma mit od pristiho tydne 14 dni dovcu. Si rikam, ze treba muzu mit nejaky zanet z more a ze tehu to ani nemusi byt...
ale teplotu nemam, je mi soufl, ale fest, rano pri cisteni zubu se mi zveda kufr, jidlo fuj... jsem se chtela objednat u dr a sestra mi rekla, ze kdyztak az od 6 tydne nejdriv, ze pry i na krev je jeste brzy...☹

takzeasi budu cekat co priroda zaridi...

dennisa
29. črc 2009

Andree a kolikátý DC vlastně jsi? Já jsem teda měla při mimoděl. příznaky asi normální jako těhotenský, ale to není podstatný, někdo nemá žádný příznaky a je normálně těhotnej a naopak.
No jo, všude objednávají až tak od toho 6 tt a spíš i dýl.

andree01
29. črc 2009

prave, jestli bych tehu byla, tak teprve jsem 17 DC. kdy na testy je jeste hodne brzo... vsechno by slo, jen kdybych nebyla jak fazole - natlakovana v podbrisku. ☹

seb
29. črc 2009

lucbra: já měřila rtutovým, digitální mi ukazoval úplný kraviny, asi jsem si koupila nekvalitní nebo nevím

dennisa
29. črc 2009

Aha, tak to je hodně brzy, to by Ti sebelepší testík ještě neukázal 🙂 Tak snad se pozdějc Tvoje intuice potvrdí 😉

seb
29. črc 2009

andree: chce to trpělivost, bohužel 17DC je opravdu šíleně brzo na test i na krev, já teda šla na krev už ve 4 týdnu, no záleží taky na tom kdy máš ovu, test z krve by se měl dělat 14 dní od ovu

zuzka.o
29. črc 2009

Hoooolky, achuuuj 🙂

Já nevim, jak vás uklidnit, tak vás alespoň povzbudím.... HOLKY, DOTOHO,.... HOLKY, DO JINÁČE,...HOLKY, TĚHULKY,...JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ 😀

Denni: přijdeš při práci na jiný myšlenky, i když...já mám teď fakt fofr a stejně si na mímo občas vzpomenu, ale už to tak nehrotím jako před dvěma MS. Nějak jsem si řekla, že to smutněním stejně neovlivním. Mrchu jsem přežila na fesťáku a bylo to super, žádná slza nekápla. Za týden čekám další, tak snad to bude taky tak v poho.

kalimero11
29. črc 2009

Ahoj holky! 🙂

Teda, tady to jede! Tolik nových řádků... 😀 Zdravím nově příchozí. 😉 Teda, už nás tu je...

V pondělí jsem byla za ségrou v Praze, má tříměsíčního synka, tak jsem si oňuchávala voňavé miminko. Uáááá. To bylo bóží... 😵

Holky, porodu se nobojte, kdyby to bylo tak strašný, tak nikdo nejde do druhého dítka. 😉 Každá ženská by zkusila jedno dítko a do dalšího by už nešla. Já jsem měla taky dost náročný porod, byla jsem hodně potrhaná a nesedla jsem si pěkně dlouho a stejně se na druhé mimčo těším.... Když na konci té bolesti je "to vytoužené miminko" , tak se ta bolest velmi brzo zapomene a ta euforie z narození zdravého a krásného miminka tu bolest ihned odšoupne na vedlejší kolej. 🙂 To bolesti po laparce kvůli mimoděložnímu pro mne byly mnohem horší, protože jsem měla nalomenou psychiku a nečekala na mne po ní ta sladká odměna - voňavé miminko.

zuzka.o
29. črc 2009

Ahoj Kali 🙂 Tak coooo? Co testíky?
JJ, psychiku tady měla nalomenou každá, mimoděložní bylo teda pěkná PODPÁSOVKA! 😠

kalimero11
29. črc 2009

Seb, ve kterém týdnu jsi byla poprvé u Mudr. a kdy Ti potvrdili srdeční akci?

dennisa
29. črc 2009

Ahoj Zuzi, Kalimero, Seb a další 🙂

To je pravda, vždycky si říkám, že porod a ty bolesti jsou alespoň zakončený něčím nádherným. Pak to není zbytečná bolest, ale bolest pro něco. Teda teorie mi opět jde na výbornou a pak chci vidět tu praxi, jak tam v těch největších bolestech myslím na ty svoje teorie 😀

Zuzko, skandování Ti jde 😅 Ještě sobě zafandi, aby za týden ta mrcha nedorazila 😉

zuzka.o
29. črc 2009

Hihi...... MR-CHO .... UŽ-NECHOĎ .... MR-CHO ... NECH-BŘICHO 😀

kalimero11
29. črc 2009

Zuzi, už netestíkuji, to bych musela do testíku vložit majlant (k Mudře chci jít až v 6-7tt) 😀 . Poslední testík jsem vyzkoušela 24.7. a to čárka potvrzující těhotenství vyrazila ihned a dřív než ta, která prokazuje spolehlivost testu a byla dokonce tlustější než ta kontrolní... 😀 😀 😀
Je mi dobře, žádné potíže, tak vyčkávám, byla bych ráda, kdyby již při první kontrole byla patrna srdeční akce. 🙂 Tak právě čekám, na odpověď od Seb, kdy byla u Mudry ona.
Zuzi, jinak je fajn, že jsi přestala těhotenství řešit, já jej řešila do května, to jsme vyráběli cíleně a už mě to ani nebavilo, takhle z povinnosti, tak jsem to hodila za hlavu a pak přišly prázdniny a já věděla, že nemusím nic řešit, neboť tentokrát to nemůže vyjít, když budu v době ovulace bez manži 14 dní pryč, no a tak jsem na to ani nemyslela a hle, ovulka došla úplně jindy? 😲 😲 😲 no a je z toho těhu... 😀 😀 😀

zuzka.o
29. črc 2009

Kali: krásně napsaný 😵 Jenže k tomu, abych to přestala řešit, jsem musela dojít sama. Všichni mi říkali, nemysli na to, neupínej se k tomu,.... ale dokud jsem si neřekla sama dost, tak to bylo strašně stresující. Manža to už taky brala jako nutné zlo (myslím sexík) a popravdě nás to moc ani nebavilo.

Tak to je paráda, že čárka je taková rychlovka. Teď už jenom to srdíčko a můžeš se naplno radovat. Ví už to někdo z rodiny?

dennisa
29. črc 2009

Zuzko, bravo, ta už nepřijde 😅 😉

Kalimero, já když jsem teď byla těhotná, tak si mě objednali na 7+3 tt, prý, že už bude srdeční akce. No sice to nedopadlo, ale myslím, že pokud už chceš srdíčko, tak ten 7 tt a u někoho to může být klidně i později.

Holky, já jsem v tom červnu otěhotněla ani nevím jak, vůbec jsem to neřešila, nic nepočítala a pak se mi zdálo, že už jsem nějak dlouho bez MS, koukla jsem do kalendáře a pak jsem zkusila test 🙂
A ani teď při dalším snažení to nebudu moc řešit. Já jsem došla do fáze po těch x měsících snažení, že mě to už nebaví to řešit. Ono to nějak dopadne a do konce roku to prostě stíhám být těhule 😵

dennisa
29. črc 2009

Zuzko, napsala jsi to přesně! Taky jsem si na to musela přijít sama....to je v hlavě každé z nás.

kalimero11
29. črc 2009

Ano Denni, Zuzi, to je ten správný přístup, neřešit a neupínat se, až to příjde, budeme příjemně překvapené. A hlavně se nám nebude zdát, že to tak nekonečně dlouho trvá. A když sledujeme každou "rudou" a myslíme jen na to aby nedošla, pak se nám to čekání zdá nekonečně dlouhé... ☹ Jo, je jasné že to nejde na povel neřešit a nemyslet na to, ale je prima, že přišel čas, kdy nás už nebaví se neustále sledovat a čekat na ovulku a pak zas na rudou, s nadějí, že nedorazí a zas a zas procházet znovu a znovu zklmáním, že to opět nevyšlo. 😢 Prostě přijde chvíle, kdy se člověk přestane soustředit jen na to jediné - na znovuotěhotnění a začne žít jako dřív, řeší práci, výlety, koníčky, má nabitý program a nesleduje tolik ten kalendář a čas mezitím ubíhá celkem rychle a ono to vyjde. Možná to vyjde ve stejnou dobu jako kdybychom se sledovaly, ale ten čas tím, že se na ten okamžik tolik nezaměřujeme nám uteče rychleji. 🙂

No, já bych k Mudře chtěla vyrazit cca za deset dní, pokud to tak dlouho vydržím... Ale snad jo. Stejně tam Mudra dřív nic nevykouká. 😉 Mezitím budu chodit do práce a na hory na výšlapy, ať čas ubíhá rychleji.

kalimero11
29. črc 2009

Zuzi, z rodiny to ví jen ségra. Ta co má to miminko. Měla ohromnou radost.
No a pak z práce to ví kolega s přítelkyní, chodíme spolu na hory na výšlapy a v neděli jsem potřebovala nasadit do kopce menší tempo, to jim bylo divné, tak jsem musela s pravdou ven. Navíc jsem si horských chatách objednávala místo piva minerálky a to jim bylo podezřelé. 😀 Oni jsou teda pěkné drbny, tak doufám, že to udrží v tajnosti. 😉

seb
29. črc 2009

kalimero, já jsem šla na krev asi 14 dní po ovu, to už mi z hcg potvrdili těhu, pak mi jí ještě dvakrát každý třetí den odebrali, aby se vyloučilo druhé mimoděložní, podruhý mi to nestouplo úplně ukázkově, tak sem to už zabalila, že to bude zas špatný, že to nemůže už dopadnout dobře, dokonce mi pak i testík trošinku zesvětlal jeden den, tak sem to obrečela a když jsem šla na tu třetí krev, tak najednou hcg stouplo úplně božsky, takže nová naděje , nevěřili sme tomu a já volala na výsledek tý krve podruhý, jestli to není omyl, jestli to byly fakt moje výsledky, tak to sestra hledala už někde v koši a našla 😅
Srdeční akce se objevila u mě hrozně brzy asi už v 5tt jí dr. uviděla a to měl mimís jen 2,7 mm !, ale bylo tam vidět už jak bliká 😵
holky držím vám všem palečky, at máte brzo v bříškách taky pulečky 😵

kalimero11
29. črc 2009

Seb, jé - tak včas srdeční akce? Tak já asi také zkusím vyrazit k Mudr. již příští týden, to budu mít ukončený 6tt. Já si sice myslím, že je to těhu, ale pozitivní test způsobují i cysty. 😨 A já už teď ničemu nevěřím...

seb
29. črc 2009

jo to způsobují, to máš pravdu, ale to by asi čárka nesílila zas typuju ;)

eleanthis
29. črc 2009

teda holky, vy se cinite! ziram, jak to tu roste

dneska jsem to vzdala, bolesti ustaly, dobre jsem se vyspala a dneska jakoze neco citim, bohuzel na ty "zdravy" strane, a tak se odvedome loucim s druhym vejcovodem... jsem asi pesimista, ale nekdy lepsi se radovat z nahody, nez zase brecet a hystercit, ze takhle to byt nemelo a je...

andree - to nafouknuti ti vubec nezavidim, to jsem mela pri prvnim mimotehu - silene nafoukly bricho - bastila jsem jeden espumisan za druhym a pak kruty bolesti v levym vejcovodu, pak tezkej klid, sem tam pichnuti jen hrozne napuchly bricho a uz tyden pred ocekavanou mrchou neustale na bliti...

ted nevim, na bliti mi neni, jen me tam poboliva, sem tam uz jen malinko, jakoby odezva na cosi, na dalsi priznaky je brzo a na test v 16DC taky zoufale brzo... proto jsem nesla ani k doktorce, je to zbytecny - co udela - koukne nalevo, koukne napravo, rekne - vajecniky vypadaji klidne, cystu nevidim (to jsem absolvovala minuly mesic) a to je cely - o tehu vam jeste nemuzu nic rict, na to je brzo... tak budu cekat a tise se uzirat :D

v patek jdu uz znova cvicit, preventivne si nedam takovou sadu jako doposud (jenom nejaky kolo, veslovani a tak), ale chcu mit na tehu vytrenovany svaly :D kdyz uz pupkata, tak ne jak selka! no co vy na to!

moje mati tvrdila, ze povinne hned po porodu museli delat sklapovacky, ze je sestra kontrolovala, jak makaj :D tak budu mit naskok.

dennisko - ver tomu, ze v praci prijdes na lepsi myslenky, ja uz se po tech 2,5 mesicich, co jsem byla doma do prace hotovka tesila a bylo to fajn, prisla jsem plna napadu a predstav a cas mi lip bezel, ani jsem se neotocila a uz jsem mohla zkouset novy mimi. tak uvidime, jak to dopadlo... ted tu sice zase silim, ale aspon je veselo

mimojine vcera jsem chytla dobrej zachvat a zjistila, ze me chlap ma porad jeste silu drzet nad vodou, coz je hezky. dokonce mi slibil, ze se mnou dobrovolne pujde na IVF :D to potesi.

eleanthis
29. črc 2009

seb - teda koukam, ted jsem si precetla to o tvem testu hcg - to by me asi uz odvezli, kdyz si vzpomenu, na tu prvni hruzu, kdy mi brali hcg a mela jsem jen 214 a sestra byla trochu nevybirava a nadrzo mi zacla rikat, ze to vypada blede... tak jsem si rikala - krava blba, co ta muze vedet, a druhy hcg stouplo jen na 250 a to uz jsem obrecela a pak uz me vezli... ach jo, toho se fakt bojim, zase testovani a tak.. ten stres

radsi bych se proste rano probudila a byla v tom :D

andree01
29. črc 2009

Eleanthis, podle me plasis uplne zbytecne, ja si naopak rikam, ze bolest na zdrave strane je ok, protoze se tvori zluty telisko, vyplavojou se hormony...a bolest bricha k tehu patri... me taky ted spis boli na te zdrave str a vubec si nerikam,ze pokud jsem fakt tehu, ze to je hned zas mimon...to me ani nenapadlo... naopak stres ti vejcovody stahuje, tak je snaz uklidnit a mysli na neco jinyho a rikej si, zes jen nastydla 😀

ja se taky moc nezabyvam myslenkou, ze jsem treba opravdu tehotna, spis se snazim si rikat, ze jsem prijela z dovoleny, zmena prostredi, dost jsme chodili, takze to muze byt namaha, vycerpani atd... samozrejme chvilema me napadne jako jestli muzu byt tehu nebo nee...

dennisa
29. črc 2009

Hodila jsem do alba konečně nějaký fotky z tý bráchový svatby, tak se můžete mrknout 😉 Zatím to jsou jen ty, co jsem fotila já, žádnej profík 😅

Holky, to jsme ale dobře postižený co? Já jak jsem teď ležela v nemocnici, tak jsem jim hned na příjmu říkala, jestli by mě mohli vzít na sál nějak přednostně, ať už to mám za sebou, byla jsem přesvědčená, že to je zas mimoděl. Už jsem se rozloučila s druhým vejcovodem, byla jsem si fakt jistá. Pak když mě pouštěli, přišla za mnou doktorka, proč jsem se prý tak brzy rvala na sál 😀 No jo no, psychika je nalomená...

eleanthis
29. črc 2009

andree - no mne to zaclo na ty bez vejcovodu, presouvalo se to pres bok na zada, na druhy bok k zdravemu, ted me boli zase ten bez vejcovodu.. tak si muzu vybrat :D bud jsem vadna a proste stresuju, nebo to takhle ma byt a je to tak normalne... nicmene zavidim holkam, ktery otehu a ani o tom nevi... najednou jsou bez mrchy a hup carka vyskoci..

dennisko a ty jsi lezela proc? na pozorovani, jestli je to tehu nebo mimo?

seb
29. črc 2009

no holky, já jsem po mimoni těhu už podruhý a řeknu vám, už prostě člověk na toho mimoně nedokáže nemyslet, dokud sem to neviděla na UZ, tam kde to má být, tak jsem se nervovala jako blázen a to vám ještě musím napsat, že dokonce ani to mě úplně nepřesvědčilo, protože jsem si měřila BT a zrovna mi ten cyklus stoupla teplota dvakrát, jakobych měla dvě ovulky ! a to třetí hcg najednou tolik vylítlo nahoru, že sem se lekla, abych neměla jako mar26 jedno v děloze a ještě jedno ve vejcovodu, mar to zjistili až někdy v 7tt, tak já jsem se až do 8tt bála a když mě píchlo v břiše, tak jsem byla z toho na nervy 😒
Zpětně si říkám, že je to škoda, že jsem nenechala pulečka v děloze v klidu, že mu ten stres určitě dobře nedělá, jenže prostě ten strach byl silnější
tak holky si ze mě vezměte ponaučení, že je lepší být v klidu a nestresovat zbyteně toho mimíska, dokud nebude opravdu důvod, budte silnější než já 😉

dennisa
29. črc 2009

Eleanthis, teď na přelomu června a července jsem otěhotněla, ale začala jsem špinit, jela jsem na pohotovost a nechali si mě tam. Hcg bylo divný, takže to opět vypadalo na mimoděložní, nakonec jsem začala krvácet a Hcg začalo klesat, tak mě pustili a ještě týden jsem se klepala doma, jestli to klesne k nule. Takže to nakonec byl "jen" spontánní potrat. Ale se šílenýma nervama 😖

eleanthis
29. črc 2009

denni - aha, to je taky ale smutny! ja myslela, ze jsi nakonec byla tehu :( no stejne nezbyva nez cekat.. a mne cekani neba :D