Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
4. srp 2009

Ahoooj holky moje 😵

Denni: já se taky elektřiny moc bojim. Zrovna dneska se mi zdálo, že jsem přes velký jezero šla po dřevěný lávce na hladině, nesla jsem v náručí našeho pejska a chytla nás u břehu bouřka. Vlítla jsem do budovy, která měla podlahy a schody z kovu, vyběhla jsem do patra, kde bylo lino. Bála jsem se jako blázen! Tak na elektřinu bacha! Radši si kup novou nabíječku nebo to zaizolujte. Pro sichr.

Jsem po dnešní noci jako přejetá parním válcem! Chrápala bych ...... uááááááá

dennisa
4. srp 2009

Zuzko, manžel je šikula včera to celý rozebral a zaizoloval, pospojoval drátky a funguje to 😉

Teda fuj, další divnej sen, kam ty na to chodíš 🙂 Já si opět nevybavuju, co se mi tuhle noc zdálo, fakt nevííím 😅

A co MS, zatím se nehlásí? 😉

zuzka.o
4. srp 2009

Denni, teda, manžílek je faaaaakt šikulka. To ten můj má oteklou čelist, byl zase u zubařky a zítra mu ten zuba asi vytrhnou ...chudáček!

Ani nevim, kam na ty sny chodim, prostě divný.... zdá se mi něco každou noc.... tak já vás tady zase pobavím.... ale The Jasmus bylo prostě nejlepší!!!! 😀 😀 😀

MS zatím nikde, minule mrcha dorazila až 30DC, jindy 28DC jako hodinky a to je zítra, tak uvidím. Ale těhu příznaky vůůůbec žádný 😒 Kéž by to už vyšlo a já se nemusela strachovat, kdy to přijde. No ono by se potom našlo dost dalších strachů, znám se....

dennisa
4. srp 2009

Chudák manžel s tím zubem, to je nepříjemný 😖

Jasně, The Jasmus vedou 😀 😀 Včera jsem je poslouchala a hned jsem si vzpomněla na Tvůj sen 😅

Tak uvidíš, co ta mrcha, jak se rozhodne. Mě teda nezklamala, jak teď dorazila rychle po tom potratu.
Jenže jsem se právě zase začala bát, včera jsem nějak přemýšlela, že se vlastně celkem bojím zas otěhotnět, že ani teď to nebyla žádná záruka, že to bylo v děloze. Když vlastně první den v nemocnici, kdy jsem jen slabě krvácela a byla 6+0 dr. v děloze neviděl vůbec nic. Tak co když to odešlo sice zavčas, ale z vejcovodu, že to třeba opět ani do dělohy nedošlo. Toho se bojím....

zuzka.o
4. srp 2009

Já si myslím, že to ve vejcovodu být nemohlo, přece se to tam při mimoděložním muselo zašprajcnout.... a jak by to najednou zmizelo? To by se to vajco rozpustilo? .... Já fakt nevím, ale když už jsi byla v 6tt, tak to vajo by muselo být velký nato, aby se najednou rozpustilo..... Já teda tomu moc nerozumím,ale laicky byl to viděla takhle. A víš, kdy byla ovulajda? Třeba jsi jí měla pozdějc a proto nebylo nic v děloze vidět. Holky na Prvosenkách měli pozitivní test až týden po vynechání mrchy.....

JJ, teď zrovna Jasmus poslouchám.... Bullet (super text) 😵

dennisa
4. srp 2009

Ono je to těžký, v nemocnici mi řekli, pokud to je potrat, aspoň víte, že je vejcovod průchodnej, můj dr. mi řekl, když jsem se ptala, jestli to je tím potratem jasný, že je průchodnej a bylo to v děloze, tak prý to se neví, kde to bylo. Tak si vyber...ale to co píšeš ty, zní logicky, taky mi přijde divný, že by to z vejcovodu jen tak odešlo samo. Asi to nemá cenu koumat, nic tím nezměním....
Jinak ovulaci mívám spíš dřív, než později. Třeba už 11 DC, ale to zas nikde není psáno, že nemohla být později.

Taky jsem je dneska už poslouchala, mně se líběj snad všechny písničky, i když mám taky pár favoritů. Třeba z těch pomalých mám ráda Sail away 😉

zuzka.o
4. srp 2009

Hmmm, Sail away, tou se loučili na Fesťáčku .... mně se teď moc líbí Last Waltz nebo Chill 😵

Já mám ovu taky dřív, 12DC jsem minule otěhulila...

Taky tě ten doktor nemusel vystrašit, nekoumej to, prostě vejcovod máš průchozí, jinak by to bylo mimoděložní těhu.

dennisa
4. srp 2009

Už to nebudu koumat, slibuju 😅
To se prostě uvidí, až příště zas otěhotním.
Ještě 5 měsíců do konce roku, holky to musíme máknout, aby jsme byly konečně normálně těhotný.

zuzka.o
4. srp 2009

Tý jo, už jenom 5měsíců???? Bojim bojim.... 😅 😀
Hm, teď mě začalo bolet břicho, asi mrcha přichází.... to je mrcha! Jako hodinky.... zítra je tu jako na koni! 😠

kalimero11
4. srp 2009

Ahoj holky,

u nás se ochladilo a prší. Jsem docela ráda, neboť konečně ustoupilo to neúnosné vedro. Jsem nějaká unavená a válím se v posteli. V noci jsem jsem pilně pracovala a ráno byla povinné preventivní prohlídce nařízené zaměstnavtelem. Takže do pelechu jsem se dostala až v 9.15hod a teď se mi fákt nic nechce. 😒

Denni, neboj, určo máš vejcovod průchodný. 😉 Opravdu se může stát, že plod odejde sám i z vejcovodu při mimoděložním, ale ta pravděpodobnost je velmi mizivá. Mně tu možnost naznačili, ale měla jsem HCG jen 45. Při větším HCG to není pravděpodobné, protože to už embryjko s rostoucím HCG postupně prorůstá vejcovodem. Ten potrat z vejcovodu může proběhnout, pokud embryjko ještě prorostlé není a odumře, tím se zmenší (seschne) a může občas projít. No a kdyby Tě Denni poslali po tom potratu na revizi, tak bys měla jasno, kde to těhu bylo. Oni pak ze vzorků zkoumají, zda bylo těhu v děloze. Ale to by zas bylo škoda podstoupit tento zákrok, když to jinak nebylo zapotřebí...
No, já také zatím nemám jistotu, kde se embryjko nachází, dozvím se to až za týden. 😉

Zuzi, na mrchu nemysli a utěšuj manžílka s bolavým zoubkem. 😉

dennisa
4. srp 2009

Kali, děkuju za zajímavý postřehy. Prostě se příště uvidí kde, co a jak 🙂

A jak Ti jinak je, jak se cítíš? Nějaký nevolnosti a podobně?
Teď to budeš mít v pohodě a za týden Ti to dr. už jen potvrdí navrch s bonusem srdíčka 😵

kalimero11
4. srp 2009

Jo, nevolnosti mne dohnaly. ☹ Objevují se bez varování v jakoukoliv denní dobu a jsou fakt hustý. 🙄 Hlavně musím pořád něco ujídat, alespoň po kouskách, to trošku pomáhá, když mám prázdné břicho, tak mám pocit, že na ty nevolnosti pojdu. ☹ To z prvního těhu neznám. 😨 Budu si muset vytvořit nějaký co nejméně kalorický stravovací plán, jinak to s mou váhou dopadne špatně. 😢 A také mě šíleně bolí prsa, bolí mě chůze i spaní... 😒
No prostě ty klasické těhu příznaky. 😀

Holky, kam a kdy pojedete na dovču? Pokud už ji tedy nemáte za sebou? 😉

dennisa
4. srp 2009

Teda ty si to vyžíráš, to je těhu jak vyšitý 🙂 Ale určitě to stojí za to, i když věřím, že momentálně to moc příjemný není. Ty budeš dál chodit do práce i až Ti to dr. potvrdí? Že děláš dvanáctky, noční apod.

Tak já jsem bez dovolený, jsem ještě ve zkušební době. A tou nemocenskou se mi zkušebka protáhla o další 3 týdny, takže až skoro do konce září. Takže na konci září pojedeme na týden na Šumavu na chatu, toť vše 🙂

kalimero11
4. srp 2009

Chtěla bych chodit do práce na stávající pracoviště do konce prázdnin. Kdybych teď odešla, holkám by zrušili dovču, zůstalo by jich málo a někdo by to "odskákal" zrušením dovči. Od září bych asi přešla na "osmičky", poté, co donesu od Mudry papír potvrzující těhu, jsou mi v práci povinni nabídnout náhradní práci na denní 8h směny. Ty dvanáctky při těch nevolnostech jsou zdrcující. 😝

Denni, vy máte na Šumavě chatu? A kde? My pojedeme na dovču za deset dní do Českosaského švýcarska. Těším se na skály a doufám, že budu fit a zvládnu to tam prochodit. 😀

dennisa
4. srp 2009

Ty dvanáctky jsou šílený, taky dělám dvanáctky, ale já v práci vyloženě celej den sedím a v podstatě nic nedělám. Ale kdybych byla těhotná asi bych šla na nemocenskou hned, u nás by ani nešlo, aby mi nabídli osmihodinovou směnu, byl by s tím problém.

Tak do konce léta to snad zvládneš, i když to budou asi ty nejhorší nevolnosti.

Nemáme chatu, ale je to chata tchánovýho kamaráda. Pronajímá nám ji za 100 Kč na noc, za celou chatu a je jedno kolik tam je lidí. Takže to je zadarmo 🙂 Je hned u velkýho rybníku - Staňkov. Manžel tam rybaří, jezdíme na kolech, na loďce, mám to tam ráda, jezdíme tam už 2 roky.

kalimero11
4. srp 2009

No, zaměstnavatel je Ti povinen dle zákoníku práce v období těhotenství nabídnout práci na 8hod. 😉 Jenomže v praxi je to jaksi jinak, co si budeme povídat, že? Nemocenskou nechci, u nás dávají vycházky jen 4hod a to bych byla doma uvázaná a to já nechcííí.

Tý brďo, to je super cena za pronájem chaty! 😲 Šumava je krásná... Se nedivím, že se tam rádi vracíte. 😉

kalimero11
4. srp 2009

Seb, jsi tady?
Jak se daří Tobě? Máš také nevolnosti?

andree01
4. srp 2009

Ahoj holky,
jak jsem psala o te me predtuse uz snad hned po ovulaci, tak jsem to dneska nevydrzela a po praci si udelala test a ona tam ta slaboulinka mrska je🙂 je slaboucka, ale zase jsem dneska dost pres den pila a mrcha az za 4 dny (si vsechno oduvodnim...) no snad to nezoxidovalo...pry se to stava. 😀
jinak me je ted celkem dobre, mam snad jen pnuti v prsou a tak tyden lehkou zacpu, ale jinak bricho uz me neboli a zle mi taky uz neni, tak nevim. Ale zatim se neraduju a spis cekam, kdy mrcha dorazi. ono je asi lepsi cekat horsi a doufat v lepsi. no kazdopadne vsechni tady na te diskuzi vime, ze videt na testu dve // je prvni krok a pak spousta otazniku a kdyz ty budou v poradku, tak tri mesice je doba dlouha...
no nic, uz zadny test a do pristiho tydne cekam, minimalne do nedele, to ma manzel svatek a porad se me pta co dostane... 😀

dennisa
4. srp 2009

Kali, no já bych stejně šla hned na nemocenskou, chci se válet doma a kynout a užívat si to, až budu těhule 🙂

Andree, faaaakt??? Teda holky, že by tu byla nová vlna? 😉 Musím se za chvíli taky nalodit 😀

A jinak, můj manžel má taky v neděli svátek 🙂 To je ale náhodička 😅

kalimero11
4. srp 2009

Andree, že by? To by bylo super! 😵 Já měla také sotva viditelný stínek a o týden později to už byla pěkná tlustice.. 😀 Držím pěstičky, ale zatím pšt, ať ten stínek nevyplašíme... 🤐 A jen tak mezi námi, do příštího týdne netestit nevydržíš... 😉 😀

Denni, plně chápu, že bys šla hned na nemocenskou. 😉 Já si ji v prvním těhu také užívala. Ale teď už mám doma dítko, bude chodit do první třídy, do kroužků a já ji alespoň zpočátku budu muset doprovázet a hlavně bychom nemohly výletovat. Já také potřebuji chodit do školy a na to je vycházka krátká... 😀 Jsem se rozhodla, že minimálně zimní semestr ještě dám... 😀

jarka.09
4. srp 2009

Jůů, Andree, mlčím, nic neříkám a tiše držím pěstičky 😉

lucbra06
5. srp 2009

Ahoj holky,teda já nestačim zírat 🙂 už to tu bude samá těhule
andrea potichoučku gratujuji 😵
Já čekam na MS nechci to mít na dovče a ona nikde ta mrcha,ani příznak nemám jen bolavá prsa.Tak doufam že zejtra přijde,nebo holky čekatelky na MS jí na mě pošlete 😉

andree01
5. srp 2009

holky uprimne...
ze ja se na to testovani nevykaslala, doted jsem byla relativne v klidu a rikala jsem si, ze mrcha dorazi a ze neni mozny, aby se to povedlo tak rychle...
jenze ted jsem takova nesva, bojim, bojim kde to je, aby to bylo v poradku, aby se to nerozhodlo odplavit, aby se to udrzelo... se sleduju, picha me na strane, kde vejcovod mit nemam, uz si rikam, jestli se ve zprave nespletli se stranou...ach jo

holky, od jakyho tydne muze byt uz zena klidna a vedet, ze to nejvetsi rizoko, kdy to pecicka vzda, je uz za ni?

taky snad tim zjistenim se mi zacinaj vyplavovat hormony a chce se mi hned bulet pri pomyleni, ze by to nemelo zase dopadnout...

na jednu stranu ta medicina je dobra, vsechno se pozna vcas, ale na druhou, nebylo by cloveku lip, kdyby najednou zjistl, ze mu roste brisko?

kalimero11
5. srp 2009

Andree, nejrizikovější období je celý první trimestr čili 3.měsíce! 😠 Ale jak teď máme přístup k imformacím na netu a mám načteny všechny ty hrůzy, tak mi příjde, že se budeme děsit celé těhotenství. 😖 Někdy je lepší nic nevědět. První těhu jsem měla rizikové a díky nedostatku informací mne vůbec nenapadlo, že by to mohlo dopadnout jinak než dobře. 🙂 A byla jsem celou dobu klidná... Zato teď se bojím všeho. 😢
To čekání na ortel je hrozné, co? Já čekám už sedmý týden. Mudra má dovču, tak se dozvím co a jak až příští týden. Včera mě píchalo ve vejcovodu, který mi zůstal. 😲 Dnes už ne, tak snad to bude OK. 😔

Lucbra, na MS nespěchej, třeba nedorazí... 😀

andree01
5. srp 2009

no ja si zakazala uz cokoliv cist...
pri tom mimoni, jsem snad jeste nebyla ani tehotna a uz jsem si shanela info jak se to pozna atd... a pak to dopadlo jak to dopadlo...
svrbej me ruce, ale nee, nic cist nebudu.....................zatim 😀

jarka09
5. srp 2009

Kalimero, přesně tak, dřív mě ani nenapadlo, že by těhotenství mohlo dopadnout jinak než dobře, ale po vlastní zkušenosti a taky po tom, co jsem viděla během pobytu v nemocnici na gynekologii jsem procitla až moc! Jaký hrůzy jsem tam zažila a slyšela z vyprávění a co všechno mi nakukali doktoři - radši nevědět 🙄

jarka09
5. srp 2009

Andree: opravdu nic nečti!!! Leda tak nějakou pozitivní a vtipnou literaturu 😀 a věř, že to dobře dopadne... vždyť tu smůlu už máme vybranou!!!!! 😉

kalimero11
5. srp 2009

Jaruš, svatá pravda, sladká nevědomost. Bohužel ty získané informace už nezapomeneme. 😢

Andree, nečíst další info? To nevydržíš! 😀 Když ta možnost je, tak se žádná z nás neudrží a vyhledává info o tom, co nám to Mudra vlastně napsala do zprávy... co to znamená... co nás čeká dál.... jaké jsou možnosti léčby... postup... A mezi tím je vložena spousta nepříznivých příspěvků.

zuzka.o
5. srp 2009

Ahoooj holky 😵

Vy jste toho teda napovídaly.... ale už jsem to přelouskla. Nevědomost je krásný věc! S tím s váma souhlasím. Moc ráda bych se vrátila do doby, kdy jsme s manžílkem začali pracovat na miminku. Těšili jsme se a užívali si to. A teď jsem vystrašená, nevím jestli se to znova nebude opakovat, bojím se každýho píchnutí, moc se pozoruju ...... zkrátka blázním. Ale snažím se s tím bojovat dobrou náladou a tolik si ta všechna rizika nepřipouštět. To jenom občas mám splín a to mi tady vždycky moc pomůžete 😵

Teda Andree.... potichoučku gratuluju a držím vše co mám, aby to vyšlo. A taky si myslím, že nevydržíš netestit 😉 (Já bych to totiž taky nevydržela a testila každý den 😀 )

Jarko: hm, taky mám z nemocnice ošklivý vzpomínky a co jsem si nenačetla nebo jste mi tady neporadily, to nevím...

lucbra06
5. srp 2009

Já když jsem byla těhu nic jsem nečtla,nevěděla a na jedničku těhotensvtví a ani jsou si nepřipustila že se něco muže stát,snad jsem na to ani nemyslela 😉
Ta MS určo přijde dávali jsme si pozor 😅