Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
7. srp 2009

jj, byl to stinek, ale slabouckej...skoro nebyl videt, treba jsem ho tak videt chtela, az jsem si ho vsugerovala... uvidim zitra. me se nechce verit, ze by se to povedlo, prvni mesic a hned se trefit do spravne strany a tak vsechno kolem.
cekam horsi, doufam potichoucku v lepsi

zuzka.o
7. srp 2009

Andree, těhu příznakama se nezabývej, ono se to klidně mohlo povést hned 1.měsíc. Důležitý bude výsledek na testíku 😉 Ale přece stínek by sis tam nedomalovávala, ne? Určitě tam byl 🙂

eleanthis
7. srp 2009

teda andreee - clovek tu chvili neni a ziram ziram, ze by? ja jsem se teda jeste nestihla nervovat, mam to dostat v po/ut, test jsem si zatim nedelala, ale uz tyden jim rano a vecer jen tunakovou pomazanku, jinak je mi z pohledu na veskery jiny jidlo strasne na zvraceni, a behem dne taky - saliny, kdyz si lehnu a tak... tak si taky fandim, ale stejne si myslim, ze si to jen vsugerovavam a ze z toho nic nebude 🙂 taky zkousime zatim po peripetiich z mimotehu prvni mesic... tak clovek to nechce uspechat, i kdyz by si radostnou zpravu samoze pral

budu ti drzet palce a kdy si delas dalsi test?

zuzka.o
7. srp 2009

Ele: tak třeba jsi těhu taky.... to by byla paráda, 2těhule hned po 1.měsíci snažení ....holky, moc bych vám to přála 😵

eleanthis
7. srp 2009

zuzko - to jsou zlaty voci 🙂

zuzka.o
7. srp 2009

Optimismus musí bejt, ne? Co jinýho nám taky zbejvá.... mrcha se mi dneska rozjela, bolí mi břicho, ach jo. Takže je to holky na vás.... já to mám naplánovaný na příští měsíc, to máme s manžílkem 12let od seznámení, taže by se to akorát hodilo 🙂

dennisa
7. srp 2009

Ahoj holky.
Tak jsem zkoukla, co je novýho.
Zuzi, mrcha mě mrzí ☹ Tak teda ten příští měsíc jo? To už do toho jdu s Tebou, tak nám to vyjde najednou, no paráda 😀 😉

Andree, tfuj, tfuj, držím pěsti a moooc Ti to přeju, bylo by to super, že by to vyšlo tak rychle 🙂

Luc, přeju krásnou dovolenou 😎

Elea, taky tišše fandím, aby to takhle hned vyšlo 🙂

No a já jsem zralá na odstřel. Včera se "drahá" kolegyně hodila marod, jsou dovolený a nemůžu sehnat záskoky, takže v práci v podstatě bydlím 😖 Ráno vstávám v 6h. a domů jezdím kolem 22h. a vůbec nevím, kdy budu mít nějaký volno, snad 1 den příští týden, doufááám.
Manažer tu mou kolegyni hned po její nemocenský vyhodí, takže už mi hledají náhradu.
Ale do konce srpna se tam odsud asi moc nehnu, ufff.

Přeji všem krásný víkend, já ho budu trávit no hádejte kde, v práciiii 😠

lucbra06
8. srp 2009

ahoj holky,tak hlásím se do klubu snažilek dneska ráno konečně mrcha 🙂

deni no to je něco,tak at brzy někoho seženeš.Tak aspon budeš bohatá 😉
holky moc vám přeju at vám to vyjde 😉

andree01
8. srp 2009

Ahoj holky.
vy jst zlaty..nem si s kym o tom povidat, radsi to ani nechci rikat nahlas, abych neco nezakrikla...jeste ze jste tady vy 🙂
testla jsem zase hned vcera po praci a byla tam znova🙂 jeste slaba, ale silnejsi nez ta 1.
takze uz to beru jakobych byla na tom prvnim schudku, jenze min 2-3 mam jeste pred sebou.
asi jak t mam ted dostat a ms nikde, tak mi je po ranu hodne zle, ale hned si reknu, ze to je prece kvuli mimi a hned vyskocim a je mi hled lip 🙂
jenze co se mi ted zacina honit v hlave (ten 2 schudek) a to, kde to asi je... mimone si nepripoustim, ale lhala bych, kdyby me nenapadl...spis jakmile me napadne, tak se snazim myslet na neco jinyho.
k dr je jeste brzo, ted by mi zacinal 5 tyden a to jeste tak tden budu muset vydrzet.

chtela bych se Vas na uklidneni zeptat: vim, ze spousta z nas u mimone ani nevedela, ze je tehu, ani ja ne, ms mi dokonce dorazila, ale pak jsem spinila asi dalsich 10 dni a to bylo divny - tohle byl jediny muj priznak.
trochu se uklidnuju tim, ze kdyz mam takovy tehu priznaky uz pomalu od ovulace, ze snad by to mohlo byt spravne zahnizdeny tam kde byt ma...napiste mi vasi zkusenost.

kalimero,tebe teda obdivuju, jsi v 7 tt a porad bez dr kontroly. cim se uklidnujes, ze je vse ok?! a spousta z vas, ktery muzete uz srovnavat.

boli me brisko jako by to melo prijit a do toho picha vpravo vlevo, nahore dole, pod zebrama...snad to neni nikde zasekly ☹

andree01
8. srp 2009

jinak samozrejme radost mam, ale porad stojim pekne na zemi, protoze je jeste par otazniku. dokonce i manzilek, kdyz mu naznacuju, (uz to tusi), tak nechce, abych o tom mluvila,abysme to nezakrikli...
a jinak ostatnim se sverim, az budu mit jistotu, ze to je opravdu tam kde byt ma...

takze ja mam opravdu zatim jenom tuhle diskuzi a s ni Vas... 😉 😉

kalimero11
8. srp 2009

Ahoj holky, přeji krásný den! 😉

Andree, potichoučku gratuluji... 🤐 Kéž by to klaplo. Také jsem začínala na stínečku a teď je tam dálnice. 😉 Píšeš, že začínáš pátý týden a že k Mudr. chceš jít v šestém... Já to měla naplánováno úplně stejně, jenomže když jsem k Mudr. dorazila, tak jsem zjistila, že má deset dní dovču... Takže k ní půjdu hned v první možný termín a to už bude osmý týden. Není co obdivovat, prostě to tak tak vyšlo a musím přiznat, že už začínám být značně nervní, stále nevím na čem jsem. 😒 Minulý týden jsem měla dost silné těhu příznaky, bylo mi hodně špatně, hrozně mě bolely prsa, zadýchávala jsem se, byla jsem moc unavená, ale snad proto jsem byla celkem klidná, prtože jsem se cítila těhotně. Jenomže už je to tři dny, co všechny tyto příznaky náhle ustoupily a já se začínám hodně bát, aby mě nepotkala nějaká zrada. ☹ Já už chci jít k Mudr. a ona tam není.... Bléééé 😢 😢 😢 To je šílené. Doufám, že bude vše OK. Neboť k Mudře poběžím v úterý a v sobotu odjíždíme na dovču... Tak na mne holky myslete a držte mi pěsti, ať z toho těhu není zas nějaký průser. ☹

Lucbra, krásnou dovču přeji.

Denni, to je pešek, zrovna o prázdninách tolik přesčasů... Nemám ráda kolegy, kteří se přes léto nebo přes vánoce vypisují na marodku. 😒 Já i s nevolnostmi mám v plánu srpen dopracovat, abych neohrozila léto a dovču jiným.

Zuzka, tak příští měsíc výročí s manželem "úrodně" oslavte!

eleanthis
8. srp 2009

andree - teda tise zavidim, mne se ukazal test negativni, ale mrcha by mela prijit az po/ut - takze si rikam, ze mam jeste sanci :D kazdopadne husty husty, budu ti drzet palce at to je tam, kde to ma byt...

ja jsem svy mimotehu poznala bezpecne - takovy bolesti v podbrisku me v prostred cyklu jeste nikdy nepotkali - pak se mi chtelo porad curat, prisla jsem si desne unavitelna a takova jako malatna - skoro do motani hlavy a sem tam pichnuti jak svina v tech mistech... v dobe chybejici mrchy normal pocity na zvraceni a porad stalejsi bolesti v podbrisku, pichani, rejpani. pak pri chuzi uz takova bolest vystrelujici az do nohy, ze jsem nemohla ani chodit... a bylo to tam :(

tak se drz!

dennis - muzu se zeptat, co delas, ze mas takovy fofry? ja jdu v pondeli po 5 tydnech dovolene do prace... se mi zatracene nechce!

kalimero - a ona nema zastup? nebo se ti chce proste k tvoji doktorce? ja vim, ze ty zastupy jsou takovy blby, ale pro klid je to dobry, kdyz uz by to u tebe aspon bylo videt v deloze.

lucbra06
8. srp 2009

Tak vám holky přeji kontrolky a testíky at dopadnou dobře a za týden at tu čtu jen samé dobré zprávičky 😉

kalimero11
8. srp 2009

Elea, kde pracuješ? 😲 5 týdnů dovolenky o prázdninách dají málokde... 😨 Tý jo, kde jsi teda byla? 😉
Mudra má na dveřích vypsáno, že akutní případy ošetří v nemocnici a já si akutně nepřipadám... 😔 Mohla bych tam zajet, ale já nesnáším to, jak tam dávají najevo, že je každý člověk otravuje s nějakou blbostí... Tohle přece není akutní stav a počká to... 😉 Jen poslední tři dny mi ty nervíky už pracují... 🙄

eleanthis
8. srp 2009

kalimero - ucim ve skolce 🙂 takze uzivame prazdniny, ale jak rikam, v pondeli uz musim...

jinak s tou nemocnici ho chapu, ja jsem z brna, tady je doktoru na kazdym rohu a kdyz je zastup, tak jen kousicek od tvy ordinace, ale rozumim tomu, co to je jit nekam otravovat. a bude tam teda od pondeli nebo kdy?

kalimero11
8. srp 2009

Elea, no já si hned myslela, že jsi úča. 😀 Já zrovna studuji Učitelství pro mateřiny na VŠ. 😀 My tu máme jen 2Mudr. gyn. Ale tu naši zastupuje vždy jen nemocnice (tedy akutní případy), neakutní počkají, až se naše Mudr. vrátí. Ano, úřadovat bude od pondělí, ale to já budu v práci (dělám 12hod), takže ji nestihnu a vyrazím k ní v úterý.

groowy
8. srp 2009

ahoj holky, nevíte, kdy se dá zjistit případné mimoděložní těhotenství? Normálně mám pravidelnou MS, trvající cca 3 dny +den-dva špinění. Teď jsme se začli pokoušet o druhé mimi, ale nečekaně jsem začla krvácet v pondělí, přitom MS čekám až příští týden... (takže krvácení asi jen týden po ovulaci), navíc krvácení bylo takové slabé, ve středu nic, ve čtvrtek jsem začla zase krvácet a dneska jsem najednou začala krvácet silně, není mi dobře, tak mě napadlo, jestli to nemůže být mimoděložní... ale zas nechci jančit a jet do nemocnice, když ani nevím, jestli jsem otěhotněla a je to takhle brzy ☹ .Bych nerada vypadala jak blázen, aby neřekli, že jsem jen dostala MSku a blbě mi je z toho....

lucbra06
8. srp 2009

groowy a nedostala jen dříve MS?Já začla malounko špinit asi až týden po vynechání.A myslim že to mimo nebude,někoho bolí i dost na stranách.A na testík je taky asi brzo?

groowy
8. srp 2009

lucbro, právě že na test je brzo, normálně bych to měla dostat až příští týden.... ale taky si řikám, že jsem to třeba dostala dřív, jenže je mi to takový divný, protože jsem to měla vždycky pravidelně... a navíc už teda krvácím 6tý den a dneska docela silně... břicho mě bolí dost a je mi špatně od žaludku, taky jsem taková malátná a dělaj se mi mžitky před očima... prostě je mi to divný, nikdy jsem takovej problém neměla, tak vůbec nevím, co si o tom myslet. Mohlo by to být třeba i nějakým zánětem, nebo co já vím ☹

lucbra06
8. srp 2009

groowy asi bych šla k doktorovi aspon pro jistotu 😕 držim palečky at je to o.k

jarka.09
8. srp 2009

Čau holky, vy jste toho teda nakecaly 😉 uf, než jsem to přelouskala... 🙂
Takže:Andree, mám z tebe radost, určitě to teď vyjde!! Držím pěsti.
Groowy: po předchozích zkušenostech, když se něco děje, tak letím k doktorce a na nic nečekám, radši budu za blbku a budu vědět, na čem jsem, než abych se nervovala. Jednou jsem k doktorce taky dorazila s normální mrchou, a ani se mi kupodivu nevysmála, řekla jsem jí, že jsem měla strach, tak jsem radši přišla a pochopila to.
A ke mě: mám to dostat v pondělí a už tři dny mě chvílema bolí při čůrání. Takže bojim bojim, protože takhle mi začalo první mimoděložní... A test jsem si jako naschvál nekoupila, protože minule jsem je vypleskala naprosto nekontrolovatelně... Ach jo! 😒

dennisa
8. srp 2009

Ahoj holky.
Jsem doma, tenhle víkend mi zkrátili pracovní dobu "jen" do 18 hod. Aspoň něco.

Elean, pracuju v sázkový kanceláři. Práce pohodová, jsem si sama svým pánem, s kolegyní se střídáme krátký a dlouhý týden. Teda pokud nemám zrovna takovou kravku jako teď 😠
Je jí 18 a má to všechno na háku, ale už se ji brzo zbavím.

Andree, super, že tam ta čárka je a dokonce silnější, parádaa 😉 🙂
Jinak, já jsem při mimoni měla úplně stejnej průběh jako Ty. Taky mi normálně MS přišla v termínu a pak cca za 14 dní jsem začala špinit, ale bolesti vůbec žádný. Mezitím mi bylo divně, test jsem si dělala a byl jasně pozitivní, takže jsem frčela hned k dr.
Teď, co jsem byla těhotná v červnu, tak MS nepřišla vůbec, taky jsem měla trochu nevolnosti a bolavý prsa. V podstatě až na tu MS se to těhotenství "chovalo" stejně, jako při mimoni. Ale tím Tě vůbec nechci nijak vystrašit, každá to máme pokaždý jinak.
Důležitý, že nemáš žádný velký bolesti, žádný špinění a je to určitě na dobré cestě 😉
Moooc držím palce!

Elean, to je krásná práce ve školce s dětičkama, to by mě bavilo 🙂
A ta dlouhá dovolená by se mi náramně líbila 😀

Kali, na úterý držím palce a budu očekávat jen samý dobrý zprávy 😵

Holky, mně ty měsíce nějak strašně letěj, mně přijde, že všechny jen pořád testujete a jste v očekávání MS nebo těhu 😅 Přijde mi, jak kdyby to bylo týden co týden 😀

eleanthis
8. srp 2009

ty jo Jarus - neblazni! treba je to jen nejaky zanet, stridaji se teploty, clovek nevi, kdy si vecer sedne na zadek a nachladi se! drzim palecky

halpa
8. srp 2009

groowy - myslím, že to mimoděložní nebude, ale určitě bych šla ke svému doktorovi.

andree01
9. srp 2009

Holky, ja se na to fakt uz vy*eru... fakt.
delala jsem si dneska test hned po ranu, kdy ma byt nejvyssi hodnota hcg, delala jsem mamatest, takovou tu kazetku. ta carecka byla slaboucka. v tydnu co jsem delala ty dva behem dne, byly taky od mamatestu, ale papirovy a taky carky slaby...vubec to nechapu, navic jsem zacla spinit, jsem dneska presne 28 DC, boli me pravy vajecnik (pravy vejcovod nemam). ja uz fakt nicemu neverim...jen aby se neopakoval mimon...taky jsem dostala na den presne ms. dneska to mam totiz taky dostat...cykly mam na den presny.
asi ty testy byly falesne pozitivni..jsem se divala seb na fotky a carky mam snad jako mela ona - ty dva prvni...silnejsi caru jsem nemela...cekam kdy se mi to rozjede...jenze co pak? mam verit, ze slabe pozitivni 3 testy byla nahoda? 😝 asi jo...

andree01
9. srp 2009

elean, jak pises, ze tvuj test vcera byl negativni, nebyl tam ani minipidi stinecek? ja uz si myslim, ze negativni test = ministinecek...treba i o 10 minutach...

eleanthis
9. srp 2009

andree - ty jo, cucim! ja bych asi byt tebou sla v pondeli na gyndu se optat - ze jsi mela 3 ministinky a ted tohle spineni, at ti udelaji test hcg z krve, na nic bych necekala...

ja porad nic, od patku jsem si test nedelala, mrchu cekam az po/ut, spis ut a dalsi dny, presny to nemam, minuly cyklus 32 dnu... takze jsem zatim docela v klidu a do dalsiho testu se nehrnu - priznam, ze ten patecni jsem si delala na popud tebe :D, kdyz tobe to tak vychazelo...

presto blbe je mi furt, zvlaste po vstani z postele... dneska mam celkove nejaky krizovy den, od rana se na mne sesypalo par veci, do toho mi pes rozhryzal matrac postele a pod predstavou, ze uz nemam zadny neroztrhany prosteradlo jsem spustila zachvat place, ze me musel pritel utesovat jak maly decko... takze pokud nic, tak PMS jak svina! taky citim nejaky tlaky v levym vejcovodu (ten mam) - uz nekolik dni, tak se modlim... bolesti, spineni zadny...jen neustalej bilej vytok... tak se treba za par dni zbarvi a bude po problemech...

jarka.09
9. srp 2009

Andree, zkus fakt zítra někam zajít, bude to lepší, budu ti držet pěsti..

Já zítra taky letím k doktorce, ráno jsem trochu zašpinila, pak zase nic, ale pořád mě bolí močák, tak bych taky byla ráda, aby mě uklidnila, snad to bude dobrý..

andree01
9. srp 2009

zatim spinim malinko, naordinovala jsem si ascorutin, tak uvidim. bud se ms rozjede nebo to treba skonci...
u Dr maji zitra jeste dovcu a v utery jedu na sluzebku, tak zavolam pro klid ve stredu