Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
25. srp 2009

Mateta: neboj, tohle období jsme tady prožívaly všechny...... ale věř, jsi na začátku a brzo nastoupí ta nezřízená radost z nového snažilkování ... a kdo ví, jak dlouho se budeš snažit, třeba to půjde hned první měsíc ... jenom věř 🙂

Denn: cože? Tak ty jsi měla okno??? Jak jsem to četla, napadlo mi za co vám sakra platili...... 😀 😀 😀 😀 😀

No ze mě si pořád všichni dělají srandu, jak jsem se tam předvedla..fuj, se fakt stydím. 😅

Lucbra: teeeda, kdyby mu to vyšlo, to by bylo super... a měla bys vlastně páreček...to by bylo heeeezkýýýý 🙂

Sonag: já mám 1 v pupku, na každý straně po jedný a jednu nalevo od drenu. Jizvu tam máš proto, že se ti dívali i na ten druhý vejcovod, jestli je v pořádku 😉

zuzka.o
25. srp 2009

Ele: super, že jsi to ještě pojistila, tak moc držím palce, ať to tenhle měsíc vyjde a my tady máme další těhulinku 🙂

halpa
25. srp 2009

larri - to je bezva přístup, věřím, že to klapne. 😉

A kartářka - já byla taky u jedné a věděla z těch karet opravdu hodně a podle toho, jak se tvářila i spoustu věcí neřekla nahlas. Předpověděla mi dvojčata, když jsem měla mimoděložní, tak narozdíl od většiny z vás jsem původně byla v pořádku a s plodem v děloze a pak najednou to bylo mimoděložní. Když jsem se na to doktorů ptala, pořádně mi neodpověděli, ale já jsem přesvědčená, že jsem čekala dvojčata...

zuzka.o
25. srp 2009

Ahoj Halpa: Ondráškovi už je skoro 6měsíců??? 😲 Vždyť jsi nedávno rodila..... to je síla! A jak se vám daří?

vinie
25. srp 2009

Ahoj, věřím, že jsou lidi, kteří mají zázračné schopnosti 😉 ...,bohužel jsou i podvodníci 🙄

zuzka.o
25. srp 2009

Většina z nich jsou podvodníci .....a možná pár v sobě něco má

Vinie, kdy jdeš na kontrolu, že je vše tam, kde to má být?

halpa
25. srp 2009

Ahoj, no jo, letí to 🙂 Daří se nám zatím dobře, než půjdem zase na kontrolu s krví 😔 Trochu jsem si ho rozmazlila, tak teď trpím. Už se těším, až bude sedět a na chvíli se snad zabaví. Momentálně vyžaduje neustálou pozornost. 😝

zuzka.o
25. srp 2009

Je to už velkej chlapík. Ať vám kontrola dobře dopadne.
A od čeho ty miminka jsou ... přece k rozmazlování 😉

halpa
25. srp 2009

To si taky říkám, že jsem na mateřské proto, abych se mu věnovala, ale na druhou stranu už mám docela dost bolavá záda. ☹

zuzka.o
25. srp 2009

Chudinko.... když bolí záda, jakoby bolel celý člověk ☹ Ale brzo bude Ondrášek běhat sám a záda si odpočinou

sonag
25. srp 2009

Dakujem za odpovede ohladom tych jaziev... s tou mojou druhou otazkou asi nemate skusenosti ze? Inak ja si vas sem chodim citat dost casto, na povzbudenie... aj ked sa velmi nezapajam, prezivam to spolu s vami, ako by som citala seba... majte sa pekne

zuzka.o
25. srp 2009

Sonag....nějak jsem tu tvojí druhou otázku nezachytila...

Sonag: jen se připoj, rády tady mezi sebe přivítáme další fajn holčinu. Je důležitý zůstat v pohodě a dobře naladěná. 🙂 🙂 🙂

zuzka.o
25. srp 2009

Už jsem to našla... takže SONAG: ovulajda může být u někoho i později. Záleží jak dlouhé cykly máš. Takže klidně mohla být 2dni po tvém posledním testování. Já mám ovu třeba brzo, tak 12-13DC, jinak cykly cca 28dní.
Ale s Duphastonem nemám zkušenost, takže s tím ti neporadím.

zuzka.o
25. srp 2009

Sonag, jak dlouho se snažíte? A kolik ti je let?

sonag
25. srp 2009

Tak aby ste o mne nieco aj vedeli tak ja mam 28r. V roku 2008 v januari som mala spontanny potrat (to nebolo ani planovane) a po tomto neuspechu sme si povedali ze to nechame na prirodu ani som velmi nestresovala, ale v januari 2009 mimo. tak to som teda necakala... ☹ asi niktora z nas, takze som si tiez presla svojim a to nehovorim co sa dialo zakazdim v nemocnici ... hlavne prvy krat hozneeeeeeeee, ale snazim sa tiez mysliet len na to dobre ... len niekedy sa to dari viac a niekedy menej. Takze snazime sa asi tak od maja.

eleanthis
25. srp 2009

ahoj holky, tak dneska zase lezu "po ctyrech" ☹ ja nevim, co si o tom mam myslet, bolesti jako minuly mesic, akorat tentokrat zase na leve strane (tam mam vse doufamze funkcni)... takze se aspon potvrdilo, ze minule bolesti nebyly z natazenyho bricha, jak mi pak rekl doktor, ted jsem cvicila naposled minuly pondeli, vcera jsem mela pozitiv. ovul. test a trochu bolesti a dneska je to psycho, pomalu nemuzu ani stat nebo chodit, v praci krize, ted jsem doma a nevim, jestli mam zacit brecet nebo co delat... uz se vidim zase s mimonem v nemocnici! ja strasne nechci 😢

porad si rikam, ze by to mohla byt ta ovulace, ale mate nekdo tolik bolestivou ovulaci? mne to picha, boli, kdyz jdu tak pri kazdym zvednuti nohy na strane, kde se teda asi prave ovuluje - bolest, pichani... ach jo :(

eleanthis
25. srp 2009

nevite nekdo, jak dlouho trva, nez se vajicko dostane z vajecniku - ovulaci do delohy vejcovodem? kolik dnu nebo tak neco...

jarka.09
25. srp 2009

El: nestresuj. Pamatuješ, jak jsem ti neustále psala, že mám bolesti a valila vždycky k doktorce, a byla vypsychovaná, že se mi to opakuje a tak? Je to hodně o psychice. No, já ovulaci párkrát měla hodně bolestivou - nebo teda myslim, že to byla ovulace. Ale kdo ví. Chápeš, máme to tam v sobě trochu pošramocený, tak to je holt cítit. Mysli na práci a relaxuj a zkus na to svý bolavý tělo nemyslet. A když to bude vážně bolet, tak si zajdi pro klid k doktorce, mě to hodně pomohlo, když jsem slyšela, že nic nezjistila... 😉

lucbra06
25. srp 2009

taky tomu nevěřim,uvěřim až za týden.Ale vzal mi ruku a hned říkal o tý ztrátě miminka což mě a mamce vylezla neuvěřitelná husina.No uvidíme 😉 ale naděje si nedávam.Prostě by to byl malej zázrak.A hlavní že že za to nic nechtěl,tak jsem mu koupila aspon cigerety.

andree01
26. srp 2009

Ahoj hiolky

El, neboj, urcite je to tou ovulaci. ja to mam stejne, porad jsem holkam tady psala, ze me picha na boku a dneska uz vim, ze to je v obdobi ovulace. Minuly mesic jsem ty bolesti mela asi nejvetsi, miozna tim ze jsme byli na dovoleny a lezli po horach, takze asi i tim namozenim. Jinak ty bolesti u me trvaji cca 2-3 dny a citim je az po te LPS, do te doby jsem zadne problemy, nejaky pichani v brise neznala.
A kdyz mam asi ten ovulacni cas, tak v noci me to vzbudi a boli to tak moc, teda spis ostra pichava bolest, ze jsem v predklonu a narovnani nebo podrep mi tu bolest jenom nasobi...takze jsem treba 15 min ohnuta, neudelam ani krok a jen cekam az to pomalu prejde... a uz se tim nestresuju a neplasim, protoze to pokazdy prejde a pak do ms mam jen obcas nejake pichnuti, ktere se da lehce vydrzet. Driv jsem se bala, jestli to neni slepak, taky jsem byla na pohotovosti a vzdycky mi vsechno vyslo ok, jednou mi dokonce v te dobe nasli na utz volnou tekutinu, ale to je prave ten praskly folikul... fakt se neboj, tenhle mesic se snazim pit ten kontryhelovy caj a musim rict, ze tentokrat to bylo trochu lepsi, jen 15 min stav nehybnosti v bolesti 🙂 a ted me bolela ta zdrava strana, takze uvidime co se z toho vyklube...

Jinak Zuzko, ty uz jsi cca tyden po ovuli, ne?! zatim nic, nejak jinak se necitis? 🙂

Si muzeme ted popisovat nejake zmeny, ktera co citi, aby nam to do mrchy uteklo rychleji... 😀

jarka09
26. srp 2009

Andree, vidíš, to mě nenapadla ta touvislost s kontryhelovým čajem. Já ho piju asi dva měsíce, vždycky tak do ovulace, zvládám teda max.jednou denně a to jsem ještě ráda, že si vzpomenu a je pravda, že takový to píchání a pobolívání, co jsem měla, tak mě taky ustalo. Máš pravdu, možná je to i tím 🙂
Já jinak nic. Tento měsíc se zaměstnávám myšlenkami, že na těhotenství nesmím myslet 😀 a stejně je to na palici 😅

zuzka.o
26. srp 2009

Ele: to jsou teda hnusný stavy. Kamarádka prý takhle bezpečně pozná ovulajdu. Prý jí to strašně bolí a protože se snaží o mimi, musí se nadopovat práškama, aby zvládla sexík. Takže hlavu vzhůru, Andree ti to taky tak potvrdila, takže hupky šupky snažit se a bude z toho mimi 😉

Jarko: jj, taky si nařizuju na to nemyslet, ale nějak tenhle měsíc nezvládám. Když vidím miminko, malý dítě, těhulku, je mi tak nějak divně. A to se fakt snažím na to nemyslet. Ale píchalo mi na L straně, ovu test byl pozitivní, Lucbra mi to tenhle měsíc vyvěštila....jen aby to všechno nebyly falešný naděje. Vím, že mi to tentokrát srazí na kolena!

Lucbra: to se vám nedivím, že jste s mamkou měly husinu!

Andree: chudinko, 15min bolesti je hnus! Ale snad se vám co nejdřv zadaří.
máš pravdu, jsem cca týcen po ovulajdě, necítím nic. Bolí mi záda (ale to je u mě běžný), jinak fakt nic. Psala jsem si s holkama na jiný diskusi a několik z nich nemělo vůbec žádný příznaky. Jedna je teď 14tt a doteď ani jeden příznak. Cítí se jako předtím. Takže nebudu zoufat, třeba je to mímo fakt tam..... A co ty? Máš příznaky?

dennisa
26. srp 2009

Ahoj holky.
Dneska mám volný den, jupííí 🙂

S tou ovulací, tak to mám jak kdy, někdy lehce cítím jednu stranu břicha, ale třeba tenhle měsíc jsem to ani nezpozorovala. Dneska jsem 27 DC a čekám na mrchu. Počítám, že do zítra dorazí. Musím se objednat k dr. na prohlídku po šestinedělí, skončilo už před více jak týdnem, ale kvůli práci mi to zatím nějak nevychází.

andree01
26. srp 2009

zuzko, ja taky nic zvlastniho...ale je fakt, ze ten minuly mesic, kdy jsem byla po te ovuli a mela takovy ty tehu priznaky, tak asi protoze to bylo pro me novy tak jsme si myslela, ze jsem asi tehu...ted mam treba taky obcas pichnuti, boli me v krizi, ale uz si rikam, ze to nic neni, uz se nad tim nepozastavuju a nezkoukamam se a taky testit nebudu...🙂
6.9. bych to mela dostat, ale zrovna budeme tyden mi tam v chorvatsku, tak uvidim, bud mrcha dorazi nebo nee a testit do te doby nebudu. A kdybych byla treba tehu a treba by to bylo mimo zase, tak snad takhle brzo se nic nepodela...spis me napadla takova kravina, ze kdybych byla tehu, aby ta slana voda mi nejak neublizila... ale to jsou uvahy predcasny, treba nejsem, zjistim to az tam 🙂

mateta888
26. srp 2009

Zdarvím ve spolek, Ele: neklesej na mysli já každý měsíc vím z kterého vaječníku půjde tento měsíc, půl dne chodím v předklonu a na večer se už můžu jakš takš narovna. Jak lítám za malou tak se mi to nějak rozežene a já to pak držím pod práškama, drží mě to tak 2 - 3 dny a mám to co mám MS . 😝

Jinak jsem vzdala nákupy. Včera jsem byla s malou nakoupit v hypáči a docela to šlo než jsem potkala dvě těhule, málem jsem sebou sekla v uličce, ještě že jsem jsem vzala malou to zafungoval pud sebezáchovy a vydržela jsem to až domů, tak jsem si to zase ořvala. S nakupováním jsem na nějakou dobu skončila , dobrovolně to nedávám. 🙄

zuzka.o
26. srp 2009

Andree: slaná voda ti vůbec nemůže ublížit, neboj 😉 Ale pro jistotu si s sebou vem nějaké testíky (co kdyby 😉 )
Jů, tenhle měsíc to máme nějak podobně.... ty čekáš mrch 6.9., já 3.9. ..... kdo dál je na tom stejně?

Mateta: ach jo, moc dobře to znám, jak se teď cítíš, ale věz, bude líp, ...fakt. Já pracuju na pěší zóně, v ulici je gyndař a co tady projde těhulí a mamin s kočárama...fuj. Byla jsem i v takovým stavu, že jsem jim to normálka nepřála. A za to se teda moc stydím. Ale když vidím těhuli, nedá mi to a jukám jí na bříško a těším se, jak si s ním jednou budu pyšně vykračovat já....

jarka09
26. srp 2009

To nám to vychází, tak já bych to měla dostat 8.9. 😉

andree01
26. srp 2009

Lucbra by to taky mela tak nejak dostat a el, kdyz ma ovuli tak taky... no ne nadarmo se rika, ze se holkam i srovnava datum mrchy... 😀

andree01
26. srp 2009

dokonce holky 6.9. mame 1. vyroci svatby...no nebyl by to krasnej darecek?

dennisa
26. srp 2009

Holky, tak já lehce vybočuju, čekám ji tak zítra.
Ale jinak to je pravda, jak píše Andree, že se MS srovnává do stejnýho datumu, když jsou kamarádky nebo holky hodně v kontaktu 🙂