Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
28. srp 2009

navic me neboli pobrisek...jak by asi tehule mel, me boli jen ten zdravy vajecnik...☹
mozna jak se to vajicko snazi projit tim vejcovodem a on to ne a ne pustit do delohy... 😝

zuzka.o
28. srp 2009

Aha, tak jsem zase o něco cyhtřejší ... tak to bude na pohodu, ne? A kdy ti máme držet pěsi, palce,....?

Taky si to myslím,že když nemá žádné příznaky, nehlídá se, je těhu a když si spoustu příznaků vsugeruje, není.
Já teda fakt doufám, že jsem.... Ovu byla, byla z vaječníku kde mám vejcovod,...tak co by sakriš mělo těhulení bránit? Jsem v pořádku!

Andree: to musíš dát z Chorvatska nějak vědět, že jsi těhu. To my tady nevydržíme!

andree01
28. srp 2009

ja ale tehu asi nejsem... 😀 😝

larri
28. srp 2009

aHOJ HOLKY,MUZU SE ZEPTAT,JESTLI JSTE BYLA NEKTERA V lAZNICH?

Zname mi doporucuji lazne,ale kdyz jsem se ptala svoje gynekolozky,tak mi tvrdi,ze pokud mi to nenapisou v CAR,tak nemam narok.Chodim na IVF,mela jsem mimodelozni.
Kdo ma pak narok,kdyz to dostavaji nekteri i po slepaku?

andree01
28. srp 2009

kolikrat me i napadlo, ze treba jsme tehu byly, ale treba hladina hormonu neni dobra a proto se to ani neuhnizdi a hned ms to odejde a pak se jedna o to biochemicky tehu... vzdyt takhle to muze mit spousta zen a nevime jestli treba nemame spatne hladiny hormonu...pritom staci nabrat krev a poslat na rozbory.

to se ted stalo kolegovi, nemohli dlouho otehotnet, vykaslali se na gynekologa a sli rovnou do centra, tam nabrali manzelce krev a zjistili, ze ma spatne hladiny hormonu a zacli ji konecne cilene lecit... budou ji lecit rok a cely rok musi casto sexovat... ☹

no, nam kdyby to do vanoc neslo, tak nebudu na nic cekat a vyrazime taky nekam asi do centra, bych ke gyndari s tim snad ani nesla, pokud by to nebylo nutny

zuzka.o
28. srp 2009

Larri: mně nikdo lázně ani půl sloven nenabídl, takže nevím. Ale nevím kdo to tady psal.....jestli Halpa, že byla v lázních a doporučuje to. Že je měla hrazený. Zkus se na to zeptat v tom CARU, za to nic nedáš.

Andree: to je teda vyhlídka, rok čekat a uvidí se.... to by mi už asi odvezli! Já to chci do konce roku nechat být a pak se na to vrhneme!

andree01
28. srp 2009

larri, ja v laznich nebyla
kdyz jsem byla v nemocnici s mimonem, tak tam byly holclciny, co se mnou byli v nemocnici a meli uz druheho mimone, tak jeiny, jedna mela uz po 2. mimoni a druha byla po 1. a cekala na ivf a obe do lazni jely dokonce snad na 4-6 tydnu...
myslim, ze za tim clovek musi ale tvrde jit, jinak se lazni nedovola 😎

zuzka.o
28. srp 2009

Uf...teď jsem to konečně našla. O těch lázních psala Halpa, že tam byla - cituji:"Jinak holky, já už jsem to tady psala několikrát, takže se budu opakovat, ale opravdu vřele doporučuju lázně. Jsem si jistá, že mi k tomu dnešnímu malému zázraku, co se chystá už za měsíc ven, hodně ale hodně pomohly. Neotěhotněla jsem sice tak rychle, jak některé holky tady, ale přece jen se povedlo. Takže která má chuť si odpočinout, nabrat síly a trochu "pohnojit" půdo pro miminko, nebraňte se lázním. "

Tak jí, Larri, zkus napsat, jak je získala..... 😉

zuzka.o
28. srp 2009

Musím vám ještě vypsat, co se mi stalo tuhle noc:
....jsem se dneska v noci zranila...auuuu. my teď spíme na chajdě. Myšla chtěla ven (náš pejsek), tak jsem jí ve 4 ráno vypustila , lítala po zahradě jako zběsilá-chtělo se jí kajdit. Abychom viděly, rozsvítila jsem na verandě. No a samo že tam přilítl mega sršeň!!! A dělal na nás útoky, když jsme chtěly kolem něj projít zpátky do chaty. Zkoušela jsem to několikrát, ale byl dost hustej. Bojim. Tak jsem volala na manžílka..... ale nic. Byl v říši snů, tho neprobudí ani výstřel z kanonu!!! Ještě že jsem měla v kapse kalhot mobila. Tak jsem mu začala volat,aby zhasnul na verandě, že pak sršeň odletí.
No,....jenže nebyl signál. Tak jsem chodila po zahradě a lovila čárku. Když jsem ulovila dvě, tak to bylo přímo nad ohništěm, prošlápla jsem a rozbila jsem si tam hubu! O tu tyč na opejkání jsem si roztrhla holeň. Sice je to povrchový, ale asi 25cm dlouhý!!!! Servala jsem si kůži ....auuuuu. tak mi ještě manža musel ošetřovat! No bezva!!!!!! Když teď vyjdu na ulici, lidi mi na tu nohu koukaj, jako kdybych byla nad hrobem. Vypadá to dost hnusněěě!

andree01
28. srp 2009

🙂)) ty se koukam nenudis ani v noci 😀

holky boli me strasne bricho, ale uplny krece na levym vajecniku... je mi z toho az blitno... to asi neni tehu priznak, co?! ☹
uz bych mela byt po ovulaci, tu jsem mela pred tydnem

zuzka.o
28. srp 2009

se pokochejte ☹
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Andree: já nevim, ale je to divný, že máš křeče na vaječníku..to by byl příznak ovu, ne?

andree01
28. srp 2009

nevim, ale je to desny... nikdy me ten zdravy nebolel...je to bolestivy pak min a pak to znova najede a opakuje se to... kde je nejaka tehule nebo mamina uz?
asi se mi uz vajicko zahnizduje 😀 😀 😀 😎
si z toho delam srandu, odlehncuju si to, ale boli to jak cert 😝

proto si kalimeoi a vinie piste poznamky...pak nam budete diagnostikovat bolesti 😀

zuzka.o
28. srp 2009

A kdy míváš ovlajdu? Ono to na ní vypadá.

andree01
28. srp 2009

jsem mela v sobotu...

asi rodim 😀 to je rekla bych asi stejna bolest podle toto co jsem vycetla... 😀 😝
ja totiz Zuzko zadnych 9 mesicu nepotrebuju, me staci 6 dni... 😀

ted se sama svym vtipum smeju 😀 😀 😀 ted mi je totiz na chvili zase gut... ono to ale zase prijde

zuzka.o
28. srp 2009

Hihihihiiiiiii....... ty jsi ale kolík!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Třeba máš 2.ovu. Vždyť to se stává. Že třeba čeká dvojčata a každý s jiným otcem..... Nic není nemožné....(toyoootaaaa) 😀

andree01
28. srp 2009

jo to se nedavno stalo v usa, manzel byl beloh a manzelce belozce se narodili dvojcata, jedno bile a druhe cerne... zahla mu, potvora 🙂

zuzka.o
28. srp 2009

Tak si na to dávej pozor 😉 Třeba to fakt byla druhá ovu. Proč by tě to tam najdenou bolelo??? 😕
Mimoň to být nemůže, to by tě takhle brzo nebolelo. Já si tipuju ovulajdici. Zkus testík!

andree01
28. srp 2009

ovuli netestuju, to bych uz fakt zmagorila... aspon mam porad pocit, ze pro to tehu muzu udelat jeste neco vic a ovu test mam tak v zaloze 🙂

ale pro jistotu na manzela vybafnu hned ve dverich, abych zbytecne nestracela cas, jde o hodiny...zadny zbytecny odkladani 😀

jeste me napadlo, libi se mi ta fotka tech spermii, co mas v albumu... tak si predstavuju vajicko, jak si to masiruje tim vejcovodem a na konci se nemuze protlacit...a snazi se tu pomyslnou blanku prorazit... a proto ta bolest 😀
no to je spis cerny humor, ale jak jinak to brat, bych se zcvokla...🙂

zuzka.o
28. srp 2009

Hihi, ....hezká představa. Tak to moooc přeju, aby to bylo ono! Úplně tam to vajo vidím, jak se tam rve a nadává, že taková námaha a hned na začátku 🙂 A manžu znásilni, vždyť od čeho ty naše "spermobanky" máme, ne? 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andree01
28. srp 2009

teda dneska je dusno, co?! se uplne tesim az zacne prset nebo i klidne at se ochladi...jen at se vzduch procisti...
se potim, mota se mi siska ... hmmm, hmm to nebude tim horkem, to jsou asi zase tehu priznaky... taky to citis? 😀 😀 😀

zuzko, me neber dneska vazne, ja se u toho smeju, kdyz to pisu... 😝 takovej pristup tu musime zavest, to pak bude tehulka jedna za druhou az se nad to povzneseme

zuzka.o
28. srp 2009

Andree: já tady mám celkem chládek., takže bych uvítala hezký počasí o víkednu. Ale má se ochladit, takže prdlajs! Má snad být i 18°!!!!! 😲

No ...když to tak říkáš, taky mi je už 2dny nějak divně, ale těhu příznak v tom nevidím (teda snažím se ho nevidět).

Už nám to snažení leze sakriš na mozek, co? 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....už abychom byly všechny těhule a řešily zase jiný pytlovinky 😀 Teda, Andree, ty na mě tu praštěnou náladičku přenášíš..... juchůůůůůůů, jupííííííí, ať už to tady těhotnííííííííííí blébluublíbláblooo

Jé...nevidělas tenhle týden Přátele? Já se tlemila, jak Phoebe učila Joeyho francouzsky. Sem myslela, že se při tom počůrám smíchy. 😀 Oni jsou všichni dokonalí! Hrozně ráda se na ně dívám znova a znova.

andree01
28. srp 2009

ted jsem nevidela, ale je fakt, ze se to neokouka...🙂

divne ti je?! to ses nepochlubila...ale dobre, ze se nepozorujes...🙂 ja taky nee...
jdu se najist, mam hlad...asi jsem FAKT tehotna... 😀 😉
nee, jsem nebyla na obede...

zuzka.o
28. srp 2009

Andree: já jsem furt teď hladová. Včera jsem zblajzla k véče játra s rejží, 2 perníčky a 3 broskve.A to vše během 10minut!!!! No jestli nejstem těhotná, tak už fakt nevim! 😲 😀 😀 😀 😀

eleanthis
28. srp 2009

ahoj holky - teda koukam, ze zuzka se taky nenudila... vcera jsem mela hustej uraz, rano valim do prace a protoze mi pritel vytyka, ze rano mlatim dverma, tak jsem mu chtela udelat radost a zavirala jsem klicem, jenze jak jsem valila po schodech, nemohla jsem ty klice narvat do kabelky a najednou mi vylitla noha a ja sebou rizla na schodech...

prvni naraz do lokty - padla jsem NASTESTI na zada a na prdel, pak jsem po prdeli sjela asi 10 schodu (mame je tocity) a zustala stat, to uz jsem fakt rvala bolesti... bylo 6 rano, kdybych padla po hube, nasli by me tam tak v osm... takze jsem fakt byla stastna i nestastna.. vyhrabala jsem mobil a volala priteli o dve patra vys, at me jde zvednout, to uz jsem mela loket jak balon a prdel bolela jak svina... takze hned na rentgen... nastesti to zlomeny neni, ale ruka mi do dneska rana dost napuchla az k prstum, tak nevim, obrazeny jak prase. na zadnici mam skoro az na zada asi v prumeru 10 cm uplne rudej srazenej modrak s carama, jak jsem se uderila do schodu, tak mi tam zustaly takovy ryhy, vypada to k placi a boli to dvakrat tolik...

navic me zacla bolet uplne cela prava strana boku, asi jak jsem se tam svijela a taky od toho narazu, tak nemuzu zvedat nohu, uplne jak silene natazeny sval... jsem 17/18DC, ovu byla prokazana a pojistena od 12DC, no takze prvni, co me napadlo - co kdyby... rikam si, ze by to nemuselo mit vliv, par dni po ovu jsem mela sem tam boleni v oblasti toho vejcovodu, ted uz by melo byt vajicko uhnizdeny a bolesti zadny, ani zadny priznaky (krome brutalni unavy a kazdodenniho spanku, ale vstavam denne v pet do prace, takze to muze byt i ono), ale tento mesic na tom budu fakt mizerne, jestli to nebude, nejak jsem se tema ovu testama naladila, ze to musi vyjit :( mam strach i kvuli tomu padu.

koukala jsem jak si uzivala zuzka, ja taky vypadam jak obet domaciho nasili - ruku v obinadle povesenou na krku a uz se tesim, az pristi tyden na masazi uvidi moje maserka tu modrinu na prdeli - to je fakt kruty, doufam, ze to zmizne, je to jak meganador 😅 😖

hehe - kdyz jste tak v ty debate o zravce - uz mam zase svoje chute - uz 4 ted jim zelnacku... jsem fakt nemocna

eleanthis
28. srp 2009

jezis, co jsem to tam napsala - tak vysvetlivky - lokty je "do loktu" a to 4 ted - je "ctvrty den" 😝

jarka.09
28. srp 2009

Tyjo, El, co to vyvádíš? No těbůh, hlavně, že nemáš nic zlomenýho. Moje šéfová si zlomila taky loket-resp.si tam rozdrtila nějakej kloub a protože taky mohla být těhotná, tak jí radši doporučili nechodit na rentgen, tak s tím asi dva týdny trpěla doma. A co neschopenka? nebo chodíš do práce? Tak si hlavně přes víkend odpočiň!

kalimero11
29. srp 2009

Pěkný víkend Vám přeji holčiny! 🙂

Holky, opatrujte se více! Je to tady jeden úraz za druhým... 😲

Dnes u nás prší, takže mám zase důvod nevylézt z postele. 😀 Venku není co v dešti dělat (chtěla jsem velebit zahrádku). Manža je v práci, dítko u babi a já sama doma. Uááá. 😀 Někdy je to to fajn. Sice musím večer do práce, ale v soboty mívám celkem klídek... 😝

Už se těším na úterý. Až uvidím mimíse na UTZ a ujistím se, že roste. Teda doufám, že mu nic nechybí, ono v době, kdy ještě nejsou cítit pohyby, tak je to takové blbé, neboť není žádná kontrola nad tím, zda je vše OK. 😒 Budou mi dělat první odběry, už teď se na ty injekce netěším... 😔 Ale zas je to zapotřebí, že? Stejně nejhorší bude pravidelné vážení... 😀 😀 😀

No a 1.9. bude u nás významný den. Začínají nám školní povinnosti. Povedeme dcerku do první třídy. 😅 Abych pravdu řekla, vůbec se netěším, už si nebudeme moci vyrazit na výlet, kdy se nám zachce, většinou o víkendech děláme a ona to bude mít naopak. Víkendy bude mít volné. No a pak ty třídní schůzky atd... 🤐
No, ještěže jsem těhu, přejdu na "osmičky" a budeme na tom s volnem stejně. 😀

Co nového u Vás?

eleanthis
29. srp 2009

ja jsem se samozrejme u okynka taky hnedka ztrapnovala - jako uz ostatne ponekolikaty, jestli to muze mit nejaky vliv, kdybych nahodou byla tehu... ale baba me ujistovala, ze to zareni jde uplne jinam a ze to nebezpecny neni, jak jsem vlezla dovnitr - baby si to asi povykladaly - tak jsem byla nachystana uz zeptat se i primo ty hlavni sestry, ale ona hned vytahla tu olovenou vestu az ke kolenum a navlikla me do toho, takze jsem vklidu, mela jsem od krku po kolena zakryty vsechno, tak jim budu verit.

tady taky leje, ale donesla jsem si z prace nejaky ukoly, tak jdu na to... dneska mi aspon nebude lito, ze musim makat, kdyz ostatni jsou venku. jinak

Jari - samoze chodim do prace, jeste i ten den, co se mi to stalo, jsem normalne sla. Ruka je to leva, tak to nema vliv, navic budu mit samy velky deti, jen jednoho triletaka, takze oblikani zvladnu i tou jednou rukou. 🙂

kali - nahodou podle me je to dobry, kdyz uz ti jde dite na zakladku, uz je velky, zacne byt hodne samostatny a tak... akorat ted prisla reditelka z porady reditelu a licila nam, jak se na zakladkach mnozi pripady zneuzivani pervitinu uz i na prvnim stupni ZS - to je dost psycho... prevence se musi zacinat uz ve skolce - je teda pravda, ze my uz to hodne let delame, vzdycky ke konci roku, kdy uz i ty trilety deti jsou chapavy a zvykly tak navodime tema drogy, alkolol, koureni atd. a mame dost zivy debaty i ukazky a tvorbu na toto tema... vzdycky se nestacim divit, co vsechno o tomhle decka ve skolce vedi, jaky maji zkusenosti a ze znaji konkretni nazvy i jak se co pouziva (sourozenci, pripady z rodiny a okoli).

kalimero11
29. srp 2009

Ele, tak to je fakt hustý. 😠 Že už ty hnusy jako drogy, alkohol, zneužívání, šikana a podobné hnusy dorazily na školách i k těm nejmenším dětem. 😠 😢

My jsme teda prevenci ohledně drog teda zřejmě zanedbali. ☹ Vůbec mne nenapadlo, že se s tím děti setkávají už v nejnižších ročnícíh ZŠ. 😨 Mně se ještě za celý život nestalo, že by mi kdosi cosi nabízel a tak nemůžu stále uvěřit, že je to na školách tak běžné. A asi jo, zrovna nedávno tohle řešili ve zparvodajství, jako že je třeba začít s prevencí již v mateřinách. Že situace je alarmující. 😢 Bóže, ať se to těm našim dětem vyhne... 😔 😔 😔

A copak si doma připravuješ do školky? 😉

eleanthis
29. srp 2009

pripravuju provadeci plany na temata, ktera mame pro letosek zvoleno .- prave ted jsem se prokousala pulkou toho prvniho - neco v tom smyslu - vim, kdo jsem a kam patrim - dotyka se to tak miliardy oblasti sahajicich od vlastni hygieny, pres vlastni nazory, schopnosti si poradit s problemy, pres bezpecnost zdravi i styku s okolim, socialnim chovani az k sounalezitosti s prirodou a spolecenstvim v danem okruhu existence... zni to asi blbe, ale proste je to soubor ukolu, ktere je treba, aby se ty decka naucily, ziskaly o nich povedomi, umely o nich mluvit a na ne myslet, kdyz neco delaji a konci to souborem mnoha diskuznich temat, nad kterymi travime kazde dopoledne asi pul hodiny.

no a taky jeste musim dodelat par tabulek souvisejicich s papirovanim a byrokracii ve skolce 😖

proste zacatky skolniho roku jsou krusne..

jinak novy jicin taky neni zadna svatouskarna, je pravda, ze ja jsem z brna, mame tu mnohem vyssi uroven patologickyho chovani mladeze nez na malym meste, ale z toho nejde usuzovat, ze velky mesta si to vyzerou a maly si budou hrat na svym "bezpecnym" pisecku... mala urcite chodila do skolky, urcite taky meli nejaky program a seznamila se se skutecnosti tykajicimi se oblasti - nebezpecne osoby, nebezpeci v silnicnim provozu atd.. verim, ze se dotkli i nebezpecneho chovani a dusledku takoveho chovani... ale i tak hodne je na rodine. nejde spolihat na to, ze skolka udela vsechno, i kdyz se snazime, sec muzeme dotknout se kazdeho tabu vc. sexu a sex. zneuzivani uz ve skolce, teda temat, na ktere si rodina nechava - nechapu proc - cas.