Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
30. srp 2009

Ahoj holky.

PROSIM ODPOVED...
dneska uz bez legrace. kazda z nas si tu zazila svoje, nektere uz deti maji a jine na to porad cekaji. Ale tehotenstvi bylo/bude pro kazdou z nas jednou poprve...
ja jsem mela treba mmodelozni, do posledni chvile bezbolestne a bez priznaku. I bych verila, ze tehotenstvi opravdu zena nepozna... ale to co prozivam v poslednich dnech tomu absolutne, aspon u me, neodpovida...
Ovuli jsem mela pred tydnem, to znamena, ze pokud je vse tentokrat v poradku a skutecne doslo k oplodneni, uz bych mela mit vaicko v deloze a snad i zahnizdene... predpokladam, ze i pro tu delohu je to novinka a proto se tomu musi prizpusobit, Ted jde o to jak a z toho vychazi moje otazka.
Treti noc mam bolesti, ktery mi nedaji moc spat, v noci premyslim jestli nejet na pohotovost. kdyz se vycuram, je to lepsi a zase na chvili usnu. je to klasicka menstruacni bolest, kdy me boli cely podbrisek hodne dole...nekde jsem cetla a zni to logicky, ze deloha se zvetsuje a napinaji se vazy pavne... Pres den to neboli, nebo jen lehce, ze se to da prehlednout, ale vecer, v noci, kdy lezim tak to je bolestive hodne, mam nafoukle bricho, az se bojim, aby neprasklo...jinak i daůlsi tehu priznaky mam, ale jde samozrejme o to, jestli jsu skutecny nebo ne...

Nedokazu si predstavit, co by to bylo jineho. Ze by nam to opravdu uz tedko vyslo??? Chtela bych tomu verit, ale pokud je toto jen zacatek tehotenstvi, co me ceka pozdeji?!

Holky chapu, kazda jsme jina, byli jsme na lps, kdy nam vzali vejcovod, mozna i tohle nam na bolesti prida...

Samozrejme nevim jestli tehu jsem nebo nejsem, ale snad joo, kdyz to o sobe dava tolik , co by to bylo jinyho. Nechci se ptat nikoho v okoli, nechci nikoho zklamat, kdyz by nam to zase nevyslo.
Holky, urcite jste vsechny klidne tehotensvi, kdy ani nevite ze tehotne jste, nemely. Proto jestli je nejaka babska rada, jak si v tuhle chvili pomoct a jak dlouho trva toto obdobi, kdy cekate ze mrcha dorazi a ona nikde, poradte mi.
Slysela jsem, ze prubeh ms a tehotenstvi se dedi, mamka bolesti lezla po zdech.... Ale ptat se ji na tohle nechci, vzdyt pak byla zase smutna...

andree01
30. srp 2009

jsem hledala na netu a muze to bolet protoze se deloha upravuje do spravny polohy... pry magnezium tomu muze pomoci, tak si ho zitra koupim. jsem trochu klidnejsi...jeste ze ten net je. hned mam lepsi naladu.
jak bych si prala, aby to byla pravda a skutecne slo o tehu a nee jen o plany poplach
stejne ta zenska si musi vytrpet, ale kdyz by to bylo pro mimiska... co?!

jinak Zuzko, v patek ty bolesti opravdu odpovidaly asi ovuli, tak ze bych mela tenhle mesic dve? no nevim, kazdopadne jsme to pojistili znova... 😀

andree01
30. srp 2009

jdu se sem zase vyblit... 😀

Jsem nejaka ubulena, nemam ani duvod. Asi jsem se splasila. Snad se nic neposere...vsak vy vite...ach jo.

eleanthis
30. srp 2009

andree - je mi lito tvych bolesti - ovuli jsem mela toto utery, takze pokud je vsechno, jak ma byt a doslo k oplodneni, jsme na tom teoreticky stejne. uz dva dny mam pocity, jakobych to mela kazdou chvili dostat, neni to bolest, jen jakysi pocit nejake plnosti tam dole. navic jakoby me neco tlacilo na mocak - nekdy se mi to stava pri sexu, az se mi z toho chce curat, tak takovy pocit. obcas citim bodnuti, ktere jakoby projede od pupku dolu nebo z dola az k pupku...

doktorka mi rikala - varovala me asi - ze jakmile otehotnim po ty laparce, budu mit bolesti a mam jit na PN. kdyz jsem chtela vedet, kde ty bolesti budou, rekla, ze primo okolo pupiku - jak se deloha zacne roztahovat. je pravda, ze u mne maji byt bolesti silnejsi, protoze tam mam lozicka endometriozy a ty se budou tlakem delohy vztekat. jinak nemam zadne priznaky tehu, je mi dobre.

pri mimotehu jsem mela jednu epizodu sileny bolesti -neco jako ovulace ted po laparce trvajici asi 4 hodiny v kuse - pomohl kupodivu sex. pak me jen sem tam pichlo v brise... ale bricho jsem mela priserne nafoukle, tak nafoukle, ze bolelo na omak, prisla jsem si jako dyne, bylo mi zle i z pohledu na to, vypadalo jako by mi tam nekdo nafukoval balon a stejne tak to bolelo. rano ne a do vecera to takhle nafouklo. cim bliz mrse se bolesti ozyvaly casteji - a to predevsim uplne dole na boku stydke kosti pri chuzi. taky jsem velmi brzy mela tehu priznaky, curat jsem chodila casto asi 14 dni pred mrchou, zvracmo mi bylo asi 6 dnu pred ocekavanym terminem mrchy, prsa me bolely. ted necitim nic, jen ten zvlastni pocit... jakoby se mi tam uvnitr neco delo - tezko popsat co... (dobra autosugesce 🙂 )

cetla jsem mnoho nazoru, ze tehotenstvi boli, mluvila jsem s holkama, ktery lezly pul dne po ctyrech, jake mely bolesti,ale osobne si myslim, ze to byly holky s endometriozou, o ktery nevedeli (pozna se to jen pri otevreni, priznaky jsou jen silnejsi bolesti pri mrse a tak, takze nic moc rozpoznatelnyho okem, ani gynekolog to nijak nepozna). nicmene pry jsou silnejsi bolesti na pravy strane, je tam nejaky zkraceny ten vaz a vice to tahne. zase je pravda, ze hodne holek nemelo priznaky zadny, jen jim prislo, ze nejak dlouho nemely mrchu (osobne nechapu) a byly v tom...

budu ti drzet palce, mezi nama, zbyva ti uz jen par dnu do ocekavane mrchy, pak bych delala testy. mne pri mimotehu vysel test az 4 dny po terminu a to byla carka strasne slaba (slaby hcg). pokud ti test vyjde pozitivne, jdi hned na gyndu at vemou hcg, bolesti bych nepodcenovala ani v pripade, ze mamka lezla bolesti po zdech... jistota je jistota.

eleanthis
30. srp 2009

jinak ptas se, co te ceka pozdeji, kdyz uz ted mas bolesti 🙂 - reknu ti, co te ceka, pokud jsi zdrave otehotnela a ja ti to vazne uprimne preju a uz ted se tvoje telo brani bolesti proti tlakum, roztahovani delohy atd, ceka te to same v blede ruzove i pozdeji - nebo spis temne rude (nemysleno mrchove rude 🙂 ) - proste pujdes na rizikac a na PN, po laparce a mimotehu mame na rizikac vsechny narok, mame narok odejit i po prvnim mesici na PN, doktori vedi, proc to rikaji, verim, ze takovych pripadu neni malo. Zavidim kalimero, ktera se citi uplne bezvadne - jakoby netehulila a pritom tehuli. neverim, ze budu mit takove stesti, jen se modlim, abych nebyla co tyden v nemocnici.

to magnesium je dobra vec, hodne mych kamaradek to bralo, protoze mely krece v brise pri tehu, ale ucinnost je omezena, nekomu to nepomuze skoro vubec, nekomu to staci. osobne myslim, ze by jsi mela brat vitaminy, ja se dopuju uz mesice tabletkama - baby plan - je tam jod a kys. listova a nejaky dalsi mineraly a vitaminy, do toho si davam rozpustny vitaminy (nesnasim velky tablety), takze se snazim mit v tele dostatecnou zasobu vseho, uz jen kvuli tomu magnesiu, ktery by mohlo byt treba pozdeji potreba. dobra je i magnesia voda - ackoliv se to nezda, ma v sobe dobrou davku magnesia a taky ti to nedrhne v ledvinach, kdyz se rovnou proplachujes vodou 🙂

kdy necekas mrchu?

andree01
30. srp 2009

Eli, dekuju, ze jsi napsala, nedovedes si predstavit, jak mi i tohle pomuze...
Ale ted mi je zase gut, na noc to je nejhorsi.
Mrchu cekam az 6.9. takze na vsechno jeste casu dost. posledni dobou svymu telu rozumim min a min...viz. minuly mesic, plasila jsem stejne, pozit test a za tyden hcg negat. ☹ je fakt ze cim vic se ms blizila, tim priznaku bylo min a min... snad se to ted opakovat nebude, ale stejne uz radsi nicemu neverim, jen si nechci nejak ublizit...nejhorsi je, ze ted v patek jedem do chorvatska. takze se to dozvim az tam, samozrejme si muzu udelat test driv, ale muze byt falesne pozit.
uz me i napadlo, ze bych nejela...ale zase se tam uvolnim a snad by se nic nepodelalo takhle brzy. navic budeme nekde na ostrove, tam nemocnice asi nebude...nevim co delat. zbytecne plasit nechci, abych se hnala k dr, ten minuly mesic jsem sla a bylo mi trapne, kdyz nic nebylo...☹
ale fakt obdiv holkam co po minoni pri dalsim tehu neplasi...ale kazda jsme jna... 🙂

eleanthis
30. srp 2009

no jedes v patek, to je 4.9., tak si udelej test, pokud bude jasne pozitivni a nebudes mit zadne bolesti pres den, jed v klidu, pokud bude negativni bud v klidu jeste vic. pokud by byl jen jasne pozitivni bez vaznych bolesti na jedne strane podbrisku pri chuzi a neustalymu tlaku - budu ti za chvili gratulovat k tehu, uvidis 🙂

pokud by pozitivni nebyl a doslo by nahodou k mimotehu, mas minimalne tyden dva cas nez by byla situace kriticka. asi se na to vyprdni a zacni doufam, ze to bude dobry. nebo si muzes zajit k doktorovi uz ve stredu preventivne, at ti udela test hcg - rekni, ze jedes do chorvatska a nejsi si jista, podle hodnoty zjisti, jestli jsi tehu nebo ne, kdyz ne, budes mit klidnou dovolenou, jestli jo, budes vedet, ze po prijezdu se musis hned hlasit!

andree01
30. srp 2009

s tim hcg me to taky napadlo, spis bych teda zavolala prakticky, abych pripadne nebyla za vola u gyndare kdyby to zase nevyslo...navic praktik je hned pres ulici.uvidim jak mi bude... mozna to necham az jestli to dostanu nebo nee...koukam ze pres den jsem za hrdinku a v noci plasim 🙂

andree01
30. srp 2009

ja abych mela klid, tak si musim vsechno oduvodnit...
tak ted si budu rikat, ze kdyby neco, tak jsem na samem zacatku a nic se mi stat nemuze i kdybych pri nejhorsim potratila. potrat se pozna narozdil od mimone, co?! krvaceni, bolest... no radsi at na to nemyslim!!!
my jsme tu Eli snad jediny "bolavy" ☹ zavidim holkam, co jsou bez bolesti

eleanthis
30. srp 2009

nejsme, pokud za ni muzu mluvit, Jaruska si taky proziva svoje... na rozdil od nas je upracovana jak v praci tak doma na stavbe, tak se tvari, ze na to nemysli... ale taky umi dobre plasit

ne nadarmo se rika - rano moudrejsi vecera.. ja osobne jsem v noci nebo vecer hrozne deprimujici clovek, pokud jde o nejaky strachy nebo obavy, rano uz mi to takova traga neprijde... proste rano nese nove obzory, asi to nejak souvisi s rozenim noveho dne a tudiz i novych nadeji...

nicmene mas pravdu, chodim si sem stezovat :D a docela mi to vyhovuje - vy to pochopite nebo proste prejdete bez odsuzovani a muj partner ma aspon o starost min...

jinak krvaceni muze byt i pri mimoni, nektery holky prave dostanou jakoze menses, nebo proste spini, ale jen kratce, treba 2 dny nebo dlouhy spineni a zadna mrcha... test pozitiv.

jdi k te obvodni, pokud mate dobry vztahy a nech si to testovat. radeji treba ve stredu, at stihnes vysledky, ty byvaj mimo vybavenou nemocnici az druhy den.

ty jsi mela minuly cyklus to biochemicke tehu ne? to je vlastne taky takovy maly potrat v ramci doby, kdy se jeste o nic extra nejedna, jen embrio nebo vajicko nebylo v cajku, tak ho telo vyloucilo.

mimon je proste zaludna bolest nebo spineni bez mrchy v dobe, kdy uz by mrcha mela davno prijit + pozitiv test s ruznou intenzitou carky

andree01
30. srp 2009

Bylo by stejne fajn, kdyby nas ted otehotnelo vic a mohly jsme si online psat jak to probiha atd...urcite to da silu. rikas, ze tumu ted taky veris, Zuzka taky, Lucbra se taky snazila...kez by to alespon jedne vyslo, nee dvema nejmin
a ty se zatim citis v pohode? ja jen to bricho, prsa a bulim...rano jsem si pustila celine dion a uplne mi z jejiho hlasu naskocila husi kuze a zacla jsem bulet...prdlous. po mimoni jsem bulela az po lps, myslim, ze az tehdy se mi mozna rozbehly hormony, bohuzel pozde...
tezko rict, jestli jsme vubec byla ten minuly mesic tehotna...kdyz se maji stridat vajecniky, ale je mozny, ze minule jela spatna strana, nebo ze by ted??? vsak uvidim za tyden
stejne je sranda, jak je clovek schopnej davat silu druhym a kdyz prijde rada na nej, tak je bezradnej a musej mu pomoct zase ostatni...🙂

eleanthis
30. srp 2009

no rekla bych, ze to je smyslem tyhle diskuze, ja osobne jsem fakt rada, ze jsem ji tu nasla... hodne otazek jste mi zodpovedeli a v mnoha ohledech dali najevo, ze nektery veci,ackoliv jsou pro me novy, jsou naprosto normalni a musim se s nema smirit...

ja se citim dobre - jde-li to tak rict... nicmene zacnu-li se tim zabyvat, tak to takova legrace neni 🙂 - o pichani jsem rikala, o pocitu neceho tam dole taky, v noci jsem byla asi 6x curat a to jsem fakt stihla tak tak, a dneska me cely den pali zaha, ale strasne, uz jsem sahla i po te hnusne jedle sode... , nikdy mi to nedelava, naposled snad nekdy v puberte jednou... ten nazev paleni zahy je vazne priznacnej, clovek to hned pozna... do toho jsem sebou flakla na schodech, takze me boli kde co :D, budu muset pro ty modraky odlozit i masaz, kterou mam ve stredu, protoze to bych nedala... takze co rict... vcera jsem udelala priteli silenou scenu na tema penize, rvala jsem jak nikdy, uplne jsem se nepoznavala, ted doufam, ze to pristi tyden budu moci svest na hormony :D nebo nad sebou budu muset zacit premyslet...

nechci se vrhat na autosugesci, jsem v ni fakt dobra 🙂 rada bych proste pockala, ale tyden mi taky prijde zalostne dlouho, uz abych sla do prace, to mi pak rychle utika, ale zitra mam dovcu, tak se musim zamestnat, abych na to nemyslela a nemela predcasny myslenky na testeni 🙂

jsem zvedava, co nam ten pristi tyden prinese za novinky 🙂 chtelo by to nejaky dalsi mimi do party

kalimero11
30. srp 2009

Ahoj holky,

Andree, moc bych Ti přála (Vám všem), aby už jste byly těhu, ale neupínej se tolik na to (i když je to velmi těžké ☹ ).To proto, ať Tě případný neúspěch nezlomí, ale ať Tě radši ten neočekávaný úspěch velmi překvapí... Z Tvého psaní lze velmi cítit, jak spoléháš na to, že tentokrát to klaplo. Ty bolesti mohou být spojeny s těhu, ale také to může být cokoliv jiného. ☹ Vyčkávej, zaměstnej se něčím na plno a až ta rudá potvora nedorazí, budeš jen mile překvapena. Vím, jak je to čekání dlouhé a nekonečné, sama jsem si tím prošla, pět měsíců jsme se marně snažili a teprve až jsem to přestala v sobě řešit a přijala fakt, že to třeba nemusí vyjít nikdy, tak teprve pak se povedlo.

Ele, že se cítím netěhotně myslím tak, že mi není špatně, netrápí mne chutě ani změna nálad, ale bolesti mám také. Jenže ty jsem měla poslední rok často, takže je jako příznak těhu neberu. Ještě před mimoděložním mně provázely silné bolesti břicha a já je nijak neřešila. Až zpětně jsem si uvědomila, že to mohl být klidně nějaký zánět, který mi zničil vejcovod a pak se stalo, co se stalo. ☹ No a po laparce mi bolesti zůstaly stejně jako vám, ale to vím, že tentokrát už je to normální, že to tak máme po laparce každá... Při otěhotnění mne bolelo břicho, podbřišek jako při MS a ještě mne píchalo střídavě na obou stranách. Teď mne bolí podbřišek a záda téměř denně, také to provází pocit jako před MS, ale věřím, že to bude dobré. Pro jistotu vše za dva dny proberu s Mudr. a pevně věřím, že neproběhlo nějaké zamlklé těhotenství. ☹ Na ty bolesti popíjím Magnesii a celkem mi ulevuje. Tak vidíte,že ani já nejsem v klidu, to snad ani nejde. 😉

eleanthis
30. srp 2009

kalimero diky 🙂 jsem rada, ze se citis dobre, bolesti nebolesti - musime se smirit s tim, ze nase deti budou vymodlene a probolene... ale budou! BUDOU!

kalimero11
30. srp 2009

Ele, třídní program už máš připravený? 😉 Děláš jej sama pro celou MŠ nebo si každá učitelka připraví svůj? Budete mít nějaký projekt?

zuzka.o
30. srp 2009

Ahoj holky 😵 Tak nám konční víkendík, ach jo ☹ Jdu vás dočíst...jste se ale činily. 😀

Ele: co nám to proboha děláš,.... chudinko ☹ Ať ti to brzo splaskne a loket přestane bolet. A je dobře, že ses ozvala, že můžeš být těhule. Lepší dopředu 100x plašit než aby to jednou byla pravda a ty ses neozvala. Ať se tam ty baby třeba potentónočkujou 😠

Drogy na 1.stupni?????!!!!! 😲 😲 😲 Já jsem teda při své malé praxi zažila dealovnání marihuany žákem 6.třídy!!!! A dost mi to vzalo...ale 1.stupeň? Vždyť to jsou ještě malé děti, sakra! Kam to spěje!!!!! Vůbec by mi nenapadlo s prevencí začínat už ve školce! Jsem z toho docela paf! Ony jsou dětičky hodně vnímavé, takže jestli mají starší sourozence, rychle se od nich učí.... Docela by mi, Ele, zajímaly ty výtvory dětiček na téma drogy. (já mám vystudovanou Ped pro 2.st.ZŠ ČJ-VV)

Kali: týjo, prvňáček! To je nádherný. A těší se Nikolka do školy? 🙂

zuzka.o
30. srp 2009

Ele: přesně píšeš, co si myslím. Většina rodičů nechává všechno na školem potažmo školce. Není to dobře. Já jsem absolutní odpůrce tzv.volné americké výchovy! Nic se nemá přehánět, dítě musí znát základy slušného chování, aniž by to ohrožovalo jeho výši sebevědomí. A tohle jenom škola a školka nezvládne!

Andree: to je mi líto, co teď prožíváš. Ale budeš muset ještě vydržet, do MS a případného testování je daleko. Moc bych ti přála, aby to vyšlo. Ale v tuhle chvíli ti nejsem schopná poradit, protože ten můj mimoň u mě byl provázen bolestmi prsou, nafouklé břicho, nemohla jsem ležet na břiše. Jinak bolesti žádné. Bolesti při ovu a s plným močákem mám až teď po laparce. Uklidnila jsem se, že to tady máte všechny, tak se tím už nezabývám.
Ale ty nálady by mohly signalizovat i něco víc....ale nechci ti dávat falešnou naději.....

Holkyyyy.... buďte v pohodě, neřešte to,... ráda bych se tím taky řídila. Ale jeden den to tak u mě je a druhý jsem mimo!Prostě bych ráda už měla toho prťouse u sebe, to je celý. 7měsíců od laparky, 5měsíců nového snažení. to už by si zasloužilo nějaký výsledek. Ono se to řekne. Ale ať dělám co dělám, pořád na to myslím. Všude se těhulí a všude brečí mimina. Pořád si říkám, ať to nechám být, ono se to povede......ale nejde to. O víkendu jsme měli hovor s manžílkem. Říkala jsem mu, že bych si teď docela ráda dala pauzu od snažení, že už mit to dost leze na mozek. Ale on nechce. Proč prý ztrácet čas. Že se to určitě povede. On mi vždycky před MS ujišťuje, že jsem těhu..... ale pak neví, jak hrozně to občas prožívám (snažím se to zatlačit dopozadí, ještě jsem nebulela). ..... Jak to tak po sobě čtu, nedává to smysl....jen zase stěžování...ach jo, jsem hrozná!

eleanthis
30. srp 2009

kali - program uz mam - bohuzel jen jeden z peti, ale je na 4 strany... sila. na ty dalsi je cas, strida se to asi po 2-3 mesicich, ale byl to zahul 🙂

ted mame "poznavam, kdo jsem a kam patrim" - zahrnuje to hafec oblasti, ale je to fajn, letos to mam v klidu, mam velky deti, ktery uz vsechno vetsinou umi 🙂 takze zadnej nervak, zadny rvani na zacatku roku 🙂

eleanthis
30. srp 2009

zuzi - myslim, ze neni dobry, ze to neobrecis... pokud je psychika svina, tak potlacovani jejich projevu neni dobry, nybrz ti muze akorat ublizit... pokud te chlap ujistuje a pak nevi, jak jsi zklamana, tak to obrec... a poradne nahlas, at taky vi, proc si chces dat od snazilkovani pauzu! jinak to nepochopi, coz je klasicka muzska vlastnost - co mu nereknes narovinu, nema sanci pobrat 🙂

proto jsem chtela byt vzdycky ucitelka ve skolce, abych ty maly lidi mohla ovlivnit uz od detstvi... docela se mi to dari a je to hezky, kdyz pak vidis, jak ty nabyty informace uzivaji 🙂

vytvory - no je to zajimavy, vim, ze se k letu delaly lahve od toluenu, strikacky, jak se vypisovaly nazory deti na to, co drogy zpusobuji, deti se ucily rikat "ne" a nejlepsi valy byly v pripadu cigaret a alkoholu - jeden tatka mi prisel rano s holcickou do tridy a chvili tam byl a holka najednou rika - tati, ty brzo umres a budes nemocnej, protoze kouris! a druhy dite na nej - a taky pijes pivo, strejdo, a to je strasne spatny, protoze ti to nici organy! - a dalsi dite - teda strejdo, to by jsi nemel! to delaji jenom hloupy lidi, ze kouri a pijou

a tatka se na me zoufale podival a afektovane vykrikl! - no tak jsem si dal vcera jedno pivo! a ted abych se ani neukazal ve skolce!

:D

zuzka.o
30. srp 2009

Ele. když já pořád dělám machra a jak všechno zvládnu...a je ve mě občas malá dušička.... Jj, oni už jsou prostě takoví, co jim neřekneš 3x, to nepochopí....jsme prostě z Venuše a oni z Marsu....

Tuhle se mi chtělo brečet, když kolem jela sanitka a houkala!!!! No ty hormony mi dávají!!! 😀

kalimero11
30. srp 2009

Ahoj zuzi, kde jsi se toulala? 😉 Jasný, že nejde úplně přestat myslet na mimčo, když jich je kolem nás tolik. Jde jen o to, nefixovat se na to, že tentokrát už to musí vyjít. 😔 Ségra porodila v dubnu a já se bála, jak malého příjmu, zda z něj budu mít radost, zda bude ta radost upřímná. Jo, dopadlo to dobře, mám k němu hezký vztah, malý je krásnej, ale není můj... 😉 V práci se nám rozrodily ženské a vozí nám ukazovat děti, prej ať jdu nakouknout do kočárku, bylo to pro mne nepříjemné, ale ze slušnosti jsem nakukovala a mimi chválila. Ani se nedivím, když některé ženské po někalika neúspěšných těhotenstvích ty těhule doslova nenávidí. ☹ Další kolegyně otěhotněla v tom termínu jako já, obě jsme měly mít mimina ve stejném termínu a ona mi radši ani o svém těhu neřekla, i když jsme dítka plánovaly spolu. 😨 Porodila tento týden... 🙂
Nikča se do školy netěší, sama neví proč. 🙂 Ale já osobně si myslím, že se ji tam bude líbit. 🙂

Ele, to je legrace, jak ty děti dovedou ve školce rodiče přivést to"ouzkých". Já si jednou přišla pro Nikču do školky a ona tam zrovna řešila s učitelkou, že táta po mámě řve. A úč. se zeptala proč? A Niki na to, že máma prdí a to stršně smrdí, tak on řve, ať neprdí! 😀 😀 😀 A taky se mne učitelka ptala, zda hraju na klavír, že Nikča říkala, že jo. No, tak povídám, že se učím hrát na klavír a že tedy Nikča nekecá. 😉 No a učitelka: A to že máte nového chlapa je také pravda? 😲 😲 😲 No, tak to tedy ne, nevím, co si to ta moje opice na mne vymyslela... 😀 😀 😀

zuzka.o
30. srp 2009

Holky, musím si taky postěžovat...ať vidíte, že se to neděje jenom vám..... teď jsem běhala asi 20min na Orbitracu a najednou mi začalo hodně píchat v podbřišku ...nevíte, co to jako sakra má být? Vždyť to není žádný skákání jako na aerobicu! 😖

zuzka.o
30. srp 2009

Hihi...ty dětičky jsou fakt šikulky..... takhle bonzují na rodiče....hehehehehehe

Kali: byla jsem od pátka večer na chatičce s manžílkem...není tam net, tak jsem vás nemohla pozdravit. bylo to tam fajné, ale krátkééééé....bééé...ještě bych tam vydržela týden.

Zrovna včera večer jsme s manžílkem na procházce s pejskem povíali o těhu....on mimi moc chce, já taky...asi jsem to blbě o kousek výš napsala, že se jako manža o mé pocity nezajímá...ale já se o tom moc nechci bavit, pak bych pořád bulela a já se snažím myslet pozitivně. ...... no a říkala jsem mu, že bych v půlce září měla termín porodu ☹ Bylo nám to líto...ale život jde dál a co bylo, to bylo...terazky jsme tady a máme šanci na mímo, ne? 🙂

kalimero11
30. srp 2009

Zuzi, jen se směj... 😀 😀 😀 Však nastane doba, kdy se ve školce budeš divit, proč se učitelky na Tebe divně koukají... 😀 😀 😀 A pak se teprve dozvíš, co o Tobě Tvůj drobeček ve školce napovídal... Mně uč. řekla, ať si z toho nic nedělám, že kdyby někteří rodiče věděli, co všechno o nich jejich děti řeknou, že by už dávno chodili kanálem... 😀 😀 😀 Zato Ele se v práci asi celkem dost pobaví... 😀 😀 😀
Na chatičce s manžílkem, hmmmm. Tak to bylo určo super. My už to soukromí nemáme, Nikča nás nenechá v klidu... 😀
Jo, to těhu už nám z mysli nikdo nevymázne, nejdřív si budeme připomínat termín narození a pak termín laparo a pořád dokola. ☹
Tý jo, běhat dvacet minut na Orbitreku! 😲 Seš fakt dobrá, to mne by píchalo v boku už po pěti minutách, ale já jsem netrénovaná...
Jak tak koukám, tak i na fyzičce nás všech ta laparka zanechala škody. A to se říká, že laparo je jednoduchá operace bez následků a komplikací... Přestanou ty bolesti a nepříjemnosti vůbec někdy? 😠

zuzka.o
30. srp 2009

Na straně píchává jinak, to znám, ale tohle bylo uprostřed...a tak divně... uf, co to sakra zase je! 😠 ..jj laparka je miniinvazivní...haha...to nechci vidět případného císaře...snad budu rodit přirozeně.

Hihi.... je dobře, když jsou učitelky ve školce v pohodě, když to tak nehrotí. Horší je, když narazíš (podotýkáý na malým městě) na drbnu! Ta to pak roznese dál a je o nepříjemnosti postaráno. Tahle vaše úča to vzala s nadhledem...a tak to má být!

Haha...já a v kondičce? To bývávalo. nechtěla jsem teď nijak blbnout a hubnout, když chci otěhu....ale teď jsem se už na to vyprdla a začala jsem běhat. Mám pár kilo navíc a chci je dát dolů. Takže tohle je mé zaměstnání na další měsíce (abych nemyslela na miminko). Tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.... 😅

kalimero11
30. srp 2009

Hele Zuzi a jak se donutíš k tomu pohybu? Já mám doma rotoped a jezdí na něm jen manža. 🤐 Já když pohyb, tak jedině pěší turistika - často a daleko, do hor. 😵

zuzka.o
30. srp 2009

já zase nemám moc ráda hory... ani v zimě ani v létě. Dřív jsem chodívala na aerobic, ale od té doby, co jsem si tam odrovnala kolena, na něj už nechodím. A je mi to líto. Vždycky mi to mooc bavilo. Tak jsem nabrala pěkných pár kilo .... a začalo mi to sakra vadit. tak se snažím s tím něco udělat, protáhnout se. Ale nic slavnýho to není....

andree01
30. srp 2009

Ahoj holky.
teda jste se rozepsali behem odpoledne.
kali, ja se prave snazim na to nemyslet a nepripoustet si, ze by to vyslo...mam i ted spoustu veci kolem, ze pres den na to nemyslim. jen jsem se tu rano potrebovala vypsat, potoze ta noc je spatna, vzbudi me to...takze myslim, ze v tomto pripade o sugesci nejde...a clovek se prirozene boji, ani nee z toho pohledu, ze mam strach, ze jsem tehotna a kdovi co se ve me deje, ale spis nechci neco zanedbat z duvodu, abych nekdy to mimi mohla mit.
Jinak pres den mi je celkem fajn, dokonce jsem ted byla s manzou behat, teda on bezel a ja sla rychlou chuzi...🙂 ale v pohode. v noci to je horsi, ale jak jsem psala, i minuly mesic mi bylo podobne a nic nebylo.

Zuzi, takze jsi si odpocinula. to je fajn, hlavne byt v klidu.
Eli, mas hezky zamestnani a je asi zajimavy sledovat ty maly deti, myslim z psychologie, co?!

kalimero11
30. srp 2009

Andree, já mám právě špatný pocit z toho, že je ta bolest v noci tak silná, že Tě budí. To mi na těhu nepřipadá, spíš na nějaký ten zánět nebo zdravotní problém, ale doufám, že se hodně mýlím...

lucbra06
30. srp 2009

ahoj holky moje 😀
tak já si jdu taky postěžovat at nejsem pozadu 😀 hned po ovu mě bolela prsa a dnes přestala.Vždy mě bolí tak 4dny před MS a ted už tak brzy a dnes konec 😠
holky u vás ty bolesti jsou dost nadějný,tak držim palečky 😵 😵 at je to vydařené těhu.