Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

halpa
4. zář 2009

andree, test si vem raději sebou, ať případně víš, co se děje. Netestovala bych, ale raději bych ho měla u sebe. V každém případě čekáme, že přijedeš z dovolené a budeš hlasit tlustici. 😉

andree01
4. zář 2009

No kdyz to rikas Ty vestkyne, ze bude mit dvojicky, tak jasna vec ze bude. 🙂

lucbra06
4. zář 2009

Nééé já nechci strašit 😀 😀

luciemar
4. zář 2009

Halpo, a jak dlouho po laparoskopii jsi jela? A kdy po lázních se zadařilo??? 😉

Jééé, holky, to je tak hezký tady číst, jak všechny testíkujete a snažilkujete. Už se na to taky moc těším, doufám, že ta pauza uteče co nejrychleji.... Je to terpv týden, co jsem se radovala z //, ale druhý den už bylo po všem... 😔
Chjo, chjo... Ale musím být trpělivá a hlavně optimistická... 😀

akvy
4. zář 2009

Ahoj holky, jsemtu jenom na skok, přišla jsem vás trochu povzbudit. 😉 S mažou jsme se snažili o miminko 3 roky, měli jsme za sebou několik inseminací, 1 IVF, 1 KET. Pak jsem se dostala na laparku, kde mi byl odstraněn neprůchodný vejcovod. Těsně před 2.IVF, 4 měsíce po laparce, jsme zjistili, že čekáme miminko a to zcela přirozeně. 😵 😵 😵 Takže i s jedním vejcovodem to jde. 😵

halpa
4. zář 2009

laparo bylo v září, požádala jsem koncem října a jela v lednu, ale jen proto, že celý prosinec mají zavřeno. No a v červnu se zadařilo. 😉 Já byla ale hloupá a poctivě jsem dodržela půl roku, který mi řekli doktoři. Dnes už bych to neudělala, začala bych po druhé menstruaci. Včera mi dokonce řekla doktorka, že kdybych teď znovu otěhotněla, nic se nestane a to jsem po císaři, což je mnohem horší než laparka. Takže asi tak.

lucbra06
4. zář 2009

akvy tak to je paráda 😵 koukam že už se blížíš do finále
luci neboj uteče to jako blázen,tohle je muj první snažící měsíc.čekala jsem na druhou MS a už zase plašit s testama atd 😕 uteče to a budeš testovat s náma 😵

luciemar
4. zář 2009

Jééé, holky, moc díky za podporu...
S tím půl rokem taky nevím, přijde mi to docela dost dlouho...ale zas na druhou stranu nechci nic uspěchat. Asi se rozhodneme průběžně, jak se na to budem cítit... 😉
Stejně je to zvláštní, že každýmu doporučil lékař něco jiného...Je to s nima sranda... 😅
Halpo: díky za informace, asi by stálo zato to to s těma lázněma zkusit... 😉

zuzka.o
4. zář 2009

Lucie...uvidíš, jak se na to sama budeš cítit. Věř mi, že MS budeš čekat a vítat s nadšením ... a pak už tě začnou chytat snažilkovské roupy. Já si osobně myslím, že půl roku je dost! Max 3měsíce....... pokud ti při lps nic nezjistili.... jinak i dřív 😉 Ono si tělo samo řekne, kdy je ta pravá doba.

luciemar
4. zář 2009

Ahoj Zuzi,

já si taky myslím. Doktor mi po operaci říkal, že vše ostatní vypadá v pořádku, tak musím věřit... 🙂
A kdy mám čekat první MS? Až po šestinedělí nebo dřív? Revizi mi dělat nemuseli, přišlo se na to naštěstí dost brzy...
Ty i spoustu ostatních holek, o kterých si tu čtu, jste mi zdárným příkladem, že to jde... 😀

zuzka.o
4. zář 2009

Luci: mně dorazila přesně 4týdny po LPS, obvykle má dorazit 4-6týdnů ..... a pak jsem cykly měla pravidelné cca 28-29dní. Ono by bylo špatně, kdyby ti tam třebal našli endometriozu, záněty, srůsty,.... a to je při operaci viditelné, takže neměj strach a po 2měsících hupky šupky na to. Jak dlouho jste se snažili?

kalimero11
4. zář 2009

Ahoj holky,

zdravím nově příchozí luciemar. 😉 Jak Ti je? Máš bolesti?

Andree, ty testíky mám vystavené spéšl pro Tebe. 😉 Zesílení čárky bylo patrné až za tři dny. 🙂 Tak když budeš mít nějaké pochybnosti, koukni na Ty mé testíky... 🙂 Na dovču si je určitě vezmi a za tři dny testni, to už určo bude vidět rozdíl. 😵 A hlavně si tu dovolenku krásně užij - bez stresů... Mysli na mimi. 🙂

Zuzka, co dvojčátka, nezlobí? Ty bolesti v podbřišku a v kříži mne v začátku také trápily, to prý roste děloha. A hlavně jsem ji měla zakloněnou a ona se převrátila do té správné polohy, to prý také bolí. 😉

Lucbra, to jsem zvědavá na pondělní testík. Držím palečky. 😉

Halpa, to je trápení, když miminka marodí, člověk by tu nemoc nejraději vzal na sebe, aby se broučci malinký nemuseli trápit. Tož přeji Ondráškovi brzké uzdravení. 😔 Kojo polštář mi dorazil včera a už se na něm válím. 😀 Hned mi ho dcera chtěla zabavit, ještě budou tahanice. 😀

Akvy, skvělý konec příběhu. Teď už jen, ať máš brzo své krásné miminko v náručí! 😵

andree01
4. zář 2009

Holky, jeste jeden dotaz pred odjezdem...dostala nejaky docela husty vytok, normalne ho nemivam ☹ a kdybych fakt byla tehotna, myslite ze ta slana voda mi neuskodi hned takhle zkraje, se dostane do delohy urcite...
to jsou dotazy... 😀

kalimero11
4. zář 2009

Andree, sekrece hlenu se v těhu zvyšuje, bílý hustý výtok je OK. Voda neuškodí, dělej vše tak, jak jsi běžně zvyklá, jen nezvedej těžké věci a více odpočívej. Mně ještě Mudra řekla neskákat a nejezdit na kole. 😨 Krásně si dovču užij. 🙂

luciemar
4. zář 2009

Zuzi: snažili jsme se od května, ale po vysazení HA jsem měla dost dlouhé cykly (30 i více dnů). Poveldo se třetí cyklus...bohužel špatně... ☹ Ale příště už to vyjde. Jen mi přijde hrozně dlouhé to čekání...

Kalimero: na laparce jsem byla v sobotu, v úterý mě pustili domů. Musím říct, že je to den ode dne lepší. Občas mě někde píchne, občas zabolí stehy...a taky hrozně svědí 😵 , ale to je to nejmenší. Snad bude zas dobře...

Holky a jak dlouho po laparce jste byly fit? Myslím jako tak normálně...

zuzka.o
4. zář 2009

Lucie: tak to vám to šlo rychle...tak se neboj, dáte si 2měsíce pauzičku a můžete se snažit znovu.... 🙂
Až ti vyndají stehy, bude ti o 100% líp....tak za měsíc jsi jako rybička 🙂

vinie
4. zář 2009

Ahoj holky, 🙂 tak vás po delší době zdravím - moc teď totiž k PC nechodím, hned jak příjdu z práce tak jenom ležím a ležím...
Zuziku: moc moc ti gratuluji 🙂 🙂 🙂 , je to skvělé!!!
Zdravím novou pisatelku Luciemar 😉
Tak a jdu číst, co je tady nového.. .

zuzka.o
4. zář 2009

Ahooj Vinie.... tak jak je? 🙂

Moooc děkuju za gratulaci, snad bude vše v pořádku 🙂

vinie
4. zář 2009

Takže docházím každý týden na ultrazvuk - je to častěji kvůli tomu špinění, dostala jsem na to duphaston a naštěstí to ustalo, tak snad to bude v pořádku...
Jinak průkazku zatím nemám, snad ji brzo dostanu.
A co ty jak se cítíš?

luciemar
4. zář 2009

Zuzi: Jojo, taky doufám, že to půjde v pohodě... 😉
To mě docela potěšilo, že je taková rychlá rekonvalescence! Doufám, že to bude čím dál tím lepší. Jsem totiž docela sportovec...a pohyb mi chybí už teď...po týdnu marodění. Tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím. Budu si muset najít něco odlehčenějšího 😒 Ale přehánět to rozhodně nebudu, přeci jen je to zásah do organismu...
Teda Zuzko, kdyby to byla dvojčátka, to by byla prča co!!! A je to docela možné, když máš manžílka z dvojiček!!! Ne?

vinie
4. zář 2009

Chápu to dobře? Takže Zuzi-ty tam máš možná dva? 😲 😲 Ono se říká, že to bývá v rodině

zuzka.o
4. zář 2009

Vinie: je mi fajn, v noci lítám čůrat (což je teda nezvyk), bolí mi v kříži a občas břicho jako na mrchu. Jinak nic.

Manžel je z dvojčat..... Vinie, já jsem zatím 4tt, takže nevím nic.....ale radši bych teda 1mimi a zdravé.

Vinie: to je super, že tě hlídají, jistota je jistota. A v kolikátém týdnu jsi? Mohla by sis to dát do profilu, abychom tě mohly sledovat, jak rostete 😉

Lucie: moc to nepřeháněj, je to přecejenom operace. Takže neposiluj učitě ten měsíc až dva. Procházky neškodí.

luciemar
4. zář 2009

Zuzko: Nene, opravdu to nechci přehánět. Prostě si dám pohov...sem tam nějakou tu procházku, nanejvýš plvání nebo jógu a i to až tak po tom šestinedělí...Mylsím, že na figuru se teď můžu klidně vykašlat, teď jsou důležitější věci. Jen je to takový nezvyk, jsem ztuhlá...

Vinie: gratuluju k mimískovi, jsem taky zvědavá na podrobnosti. Za jak dlouho se vám zadařilo?

zuzka.o
4. zář 2009

Lucie: přesně tak...teď je důležitý, aby se ti všechny zásahy v břiše zahojily. V životě se ještě nasportuješ.... 😉

Mějte se krásně, zachvilku mám padla a letím se kadeřit (ještě nevím, jakou barvičku si tam napatlím....) 😕

Pááááááááá 😵 😵 😵

eleanthis
4. zář 2009

ahoj 🙂 - tak dneska jsem mela dobrou krizi.... jestli nejsem tehotna, tak se fakt asi nastvu 🙂 dneska od rana takovy pichani nebo stale pritomna bolest - ne velka, jen proste je tam cca uprostred nebo mirne nalevo podbrisku - samoze tam, kde je ten doufam, ze zdravy vejcovod... tak ted nevim, do odpo se pridaly docela silny bolesti v krizi... vytok uz mam aspon 14 dni, ale to je u mne docela normalni vec, tak nepanikarim 🙂

ja chcu ja chcu, test jsem si dovolila zitra, protoze me tady vsechny svadite, tak jdu do toho, dneska jsem na sebe rano udelala habaduru a sla se rychle vycurat, a hned se napila, abych si uz test udelat nemohla :D jsem hrozna. zitra budu 25 DC a koupila jsem si test s 10 jednotkama, tak uvidim nebo se tu vybrecim :D

andree uzij si dovcu, hned bych jela s tebou, nemas jeste misto v kufru? jsem mala, skladna.. 🙂

lucbro - pockas az do nedele? ty jo, to je takovy hezky, kdyz ted tak seriove testime 🙂

luciemar
4. zář 2009

Ahoj Eleanthis, tak to ti budu mooooc držet palečky, ať najdeš //. Jak dlouho máš od LPS?

eleanthis
4. zář 2009

luci laparku jsem mela 6.5, takze v podstate jen druhy cyklus, kdy muzeme zkouset. prvni ovu sla z vybrakovany strany,t ak si ted davam fakt nadeje... pojisteno i ovutestem... ale stejne, no bojim se, protoze kdyz to i tak boli, tak nevim... no musim doufat, ze to bude oka 🙂

jinak s tema namlacenyma zadama - s kostrci jsem si nehejbla, pry jen s tim esickem, co tam je - takovy kloubni spojeni nekde v bedrech.. problemy mam uz roky - bolesti nohou vychazejici z mirne vysunuty panve do boku... ale rehabky a cviceni dost pomahaji, taky masaze, vicemene je to svalova zalezitost... ted se ale bojim, co jsem si tam posramotila, abych pak nemela nejaky extrem boleni... fakt na nastvani 🙂 - nic nejde mit jen tak

lucbra06
4. zář 2009

elea já to musím udělat zítra stejně tak,rychle vyčurat a konec 😅
Já mam test jen s 25jednotkama nechci být smutná,zatim žiju v naději 😕 Elea ráno nám podej informace,držim pěstičky

eleanthis
4. zář 2009

nechci byt zakerna - ale ja si taky drzim 🙂 ale bojim, ... skrz to boleni...

kalimero - popis nam normalni bolesti pri tehu po lps 🙂

kalimero11
4. zář 2009

Ahoj Ele,
já Ti nevím, jestli ta laparka má na mé bolesti v tomto těhu nějaký vliv nebo by byly i bez ní, ale faktem je, že v prvním těhu mne nebolelo nic a teď pořád něco. V úplném začátku mě bolestivě bodalo v tom vejcovodu, co mi zůstal, tak jsem se bála dalšího mimoděložního. Postupně to ustalo a začal mne bolet podbřišek jako při MS a celkem silně. Hodněkrát denně a bolely mne záda. Teď co jsem doma, Tři dny se bolesti o hodně zlepšily.. 🙂 Asi na to měla vliv i ta honička v práci. 🙂 No a prsa, ta také pěkně bolela, ale už to polevilo. 🙂